Sundej ostnaty drat - mohl by se o nej zranit zlodej


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Sundej ostnaty drat - mohl by se o nej zranit zlodej

Příspěvek od cmk » pon 13.10.2008, 17:13

http://www.novinky.cz/clanek/151762-zah ... izili.html

Zahrádkář musí sundat ostnatý drát, aby si zloději neublížili

Britský zahrádkář Bill Malcolm (61) z vesnice Marlbrook umístil okolo své zahrady ostnatý drát, aby tak chránil svůj majetek před nezvanými hosty. Nyní mu místní zastupitelstvo oznámilo, že musí drát odstranit, aby si případní zloději neublížili. I přes časté návštěvy zlodějů musí Malcolm na základě "zdravotních a bezpečnostních opatření" drát sundat.

13. 10. 2008 09:42 - LONDÝN
Bill Malcolm vztyčil ochranný prvek okolo své zahrady poté, co ji zloději navštívili třikrát během pouhých čtyř měsíců a ukradli mu zahrádkářské nástroje za více než 9 000 korun. A aby toho nebylo málo, totálně mu zničili záhon s bramborami.

"Je to absolutně šílená situace. Chtěl jsem akorát chránit svůj majetek, ale musel jsem drát sundat, aby se zloděj náhodou nepoškrábal. Všechny argumenty, které jsem jim dával, však zcela ignorovali. Šlo o jediné vlákno drátu ve výšce jednoho metru. Není to jako bych si kolem zahrady udělal vodní příkop plný piraň a obklopil si zahradu dvoumetrovým železným plotem," zlobil se Malcolm.

Mluvčí tamějšího zastupitelstva si ale trvala na svém: "Co se týče ostnatého drátu, opravdu musíme žádat jeho odstranění či ho následně z bezpečnostních a zdravotních důvodů odstranit sami. Ohrožuje veřejnost. Pokud má obyvatel pozemku problém se zabezpečením, nechť kontaktuje místní policii."
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 13.10.2008, 17:14

Ja si jen dovolim podotknout, ze prepokladam, ze mistni polocii kontaktoval po kazdem vykradeni...

KOCOURKOV
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » pon 13.10.2008, 17:26

Myslím, že tu máme duplicitu s diskuzí viewtopic.php?t=3843

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Příspěvek od Kmoch Vladimír » pon 13.10.2008, 17:35

No,hezký.Ale i u nás se dějí věci,nemyslete si že jsme pozadu!Měl jsem k rajčatům krásné nerezové tyčky (trubky).Bylo jich 50 ks,výšky 1,70m.Jednoho dne koukám,rajčata leží,tyčky pryč,Policie městská nebyla k mání (měli po službě-záznamník),státní (škoda nedosahuje 5000Kč a nikoho nemáme volnýho)
,ale dostal jsem "bezplatně"kamarádskou radu:
"dejte si tam příště klacky-ty vám neukradnou!Nemají ty Britští policajti s těma Českejma třeba společný školení?Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Příspěvek od Shi » pon 13.10.2008, 23:26

Umístit jediný ostnatý drát do výšky 1 metr nad zem může jen idiot. Nikoho to nezastaví, ale náhodný kolemjdoucí, který třeba zakopne, uklouzne nebo zavrávorá neb jde nametený z hospody, tak toho to proškolí. Jestli ten drát byl natažený u cesty, tak ty radní docela chápu.

Otrázkou je, jestli mu radní povolí solidní plot výšky 180 cm, který bude zakončen žiletkovým drátem, Pokud ne, tak bych to považoval za skandál mnohem vícc, než nepovolení opravdu potenciálně nebezpečného drátku v zákeřné výšce.

Kdysi jsem chodíval kolem plotku, co mi byl tak do pasu, ale měl na sobě ostré špice. Každou zimu jsem se děsil, že uklouznu a napíchnu se na něj. kdybych ho chtěl přelézt, tak mě opravdu nezastaví, ale kdybych uklouzl mohl mě zabít.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 233

Registrován: čtv 25.12.2008, 22:20

Příspěvek od de-luxe » čtv 25.12.2008, 22:47

kvazi příběhy prezentované na novinkách nestojí za jakoukoli diskuzi... chce se mi plakat nad dekadencí některých šéfredaktorů celostátních sdělovacích prostředků.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz