Dva lupiči postřelili před Štědrým dnem směnárníka


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Dva lupiči postřelili před Štědrým dnem směnárníka

Příspěvek od FRENKY » pon 29.12.2008, 11:54

http://zpravy.idnes.cz/dva-lupici-postr ... _krimi_jte

http://domaci.ihned.cz/c1-31899780-nezn ... va-miliony

Tahle událost je pro mne téměř osobní. Všechno se to událo přímo před našim vchodem do domu. Postřeleného maníka velmi dobře znám, neboť bydlí v přízemí.

Nesl dom peníze a z nenadaní na něj nastoupili dva maníci v policejnich uniformách. Po krátké debatě vytáhnul plynovku, načež to vzápětí koupil ostrýma (ráže 7.65).
Rozstříleli mu nohy a jednu koupil do boku.
V mobilu mám nějaký fotky, ale dávat je sem nebudu.
Nebyl jsem v tu dobu doma, ale zato moje (neozbrojená) rodina ano. Velmi nepříjemný pocit když uvážím, že se do stalo v podvečer a kdokoliv z rodiny mohl zrovna se psem na procházku.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Příspěvek od Steiner » pon 29.12.2008, 11:57

No já to říkám furt, že plynovky jsou pro svoje majitele velmi nebezpečná věc ...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Příspěvek od FRENKY » pon 29.12.2008, 11:59

Zřejmě byl někomu velmi nepohodlný.
Směnárnu už mu dvakrát zapálili a asi před rokem ve tři ráno tady bouchlo jeho auto.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Příspěvek od FRENKY » pon 29.12.2008, 12:10

Ještě doplním, že z policejních kruhů vím, že jsem byl okamžitě po činu prověřován (stejně jako i ostatní držitelé zbraní v okolí), zda nevlastním zbraň příslušné ráže.
A jelikož nevlastním, tak se mě nikdo na nic ani neptal.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 233

Registrován: čtv 25.12.2008, 22:20

Příspěvek od de-luxe » pon 29.12.2008, 14:57

Bohužel nemám detailní informace k tomuto incidentu, takže tady nechci fabulovat a rozpoutávat vášnivou diskuzi o tom, že šel sám s kufrem plným peněz blablabla.. nicméně obecně je to pouze a jenom o promyšleném zvažování rizik při přenosu/přepravě peněz (ale i při jiných činnostech). To už si musí postřelený pán sáhnout do svědomí, zda-li přijal všechna nutná opatření, aby takovému útoku předešel nebo eliminoval jeho následky... Ať se brzy uzdraví a hlavně srovná po stránce psychické. A to že po něm šli hoši ostře ozbrojení, to je děsivá věc a svědčí to o tom, že byli připraveni na všechno. Doufám, že jim tahle skutečnost řádně přitíží.

Příspěvky: 476

Registrován: stř 03.1.2007, 8:47

Zbraň: G19

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od JAKLA » pon 29.12.2008, 18:05

Mohol ich mať aspoň v bezpečnostnom kufri.

Příspěvky: 23

Registrován: pát 31.10.2008, 20:37

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Černošice

Příspěvek od t.ibi » stř 31.12.2008, 1:37

Zdravím všechny Glokaře a ostatní majitele legálně drženýh zbraní, PF 2009 a teď k tématu.
Vždy když se něco takového stane, tak je to smutná věc. Doufám, že se z toho napadený dostane a ty dva střelce si spravedlnost najde, ať už to bude ďřív nebo později.

Jen nechápu to, jak jsou i v dnešní době lidé naivní. Byl jsem taky, do doby, než mě před 4 lety kompletně vykradli. Od té doby se snažím dbát na prevenci (dveře, fólie na oknech, pes, mříže, trezorové skříně apod.), ale uznávám, že každá činnost, která se vykonává opakovaně (třeba nošení si tržby domů), vede k tomu, že člověk otupuje a přestává být opatrný.
Podle mého názoru selhal napadený, který dostačeně nevyhodnotil možná rizika svého počínání.
Jedná se o můj názor, útočníky nějak neomlouvám. Nakonec, může se to stát každému, protože nikdo nejsme bez chyby.(i když si to mnozí myslíme.. :D ).

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Příspěvek od Kmoch Vladimír » stř 31.12.2008, 11:21

Nevím,proč nejsou na trhu různé typy přenosných znehodnocovacích zařízení papírových platidel pomocí barev (barevné patrony).Myslím tim ocelové přenosné schránky různých rozměrů a provedení (pro taxikáře,čerpadláře,doručovatele,a pod.),s časovým zařízením odpálení a znehodnocení obsahu.Od 1min,po třeba 1hod,Jdu s tržbou do banky,vím že cesta trvá 20min,nastavím 30min a když mě oloupí nic z toho nemají.Ubylo by loupeží.Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Příspěvek od Steiner » stř 31.12.2008, 12:29

KV: protože by to nějakej vykutálenej odpálil ve vagonu metra mezi lidma a jak pak mezi nima poznáš toho zloděje?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Příspěvek od admix » stř 31.12.2008, 14:33

Vladimir asi nemyslel oznacovac zlodeje, ale oznacovac obsahu ;)
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Příspěvek od Shi » stř 31.12.2008, 15:28

Kmoch Vladimír píše:Nevím,proč nejsou na trhu různé typy přenosných znehodnocovacích zařízení papírových platidel pomocí barev (barevné patrony).Myslím tim ocelové přenosné schránky různých rozměrů a provedení (pro taxikáře,čerpadláře,doručovatele,a pod.),s časovým zařízením odpálení a znehodnocení obsahu.Od 1min,po třeba 1hod,Jdu s tržbou do banky,vím že cesta trvá 20min,nastavím 30min a když mě oloupí nic z toho nemají.Ubylo by loupeží.Zdravím.
Ony takové kufříky na trhu jsou, ale jsou docela drahé.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 31.12.2008, 21:19

Drazsi, nez kolik se ukradne pri jedny vloupacce?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » stř 31.12.2008, 21:43

Steiner píše:KV: protože by to nějakej vykutálenej odpálil ve vagonu metra mezi lidma a jak pak mezi nima poznáš toho zloděje?
Snadno, bude ze vsech ... nejtmavsi :p

Příspěvky: 476

Registrován: stř 03.1.2007, 8:47

Zbraň: G19

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od JAKLA » čtv 01.1.2009, 13:23

Kmoch Vladimír píše:Nevím,proč nejsou na trhu různé typy přenosných znehodnocovacích zařízení papírových platidel...
Skús si pozrieť môj predchádzajúci príspevok (alebo sa opýtaj "googla").

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Příspěvek od Shi » čtv 01.1.2009, 16:04

cmk píše:Drazsi, nez kolik se ukradne pri jedny vloupacce?
Směnárník asi nevěřil, že ho někdy přepadnou a že by semu kufřík vyplatil. Cena takového kufříku začná někde na cca 20 000 Kč.

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Příspěvek od Kmoch Vladimír » čtv 01.1.2009, 22:22

To JAKALA:Ano píšeš o bezpečnostním kufříku!Mě jen napadla ta znehodnocovací barevná patrona,která by obsah kufříku učinila bezceným,a bylo by možné nastavit čas odpálení tak,aby s toho lupiči neměli žádný zisk,jenom škodu.Že něco takového existuje jsem netušil.Ono bez té "patrony"ten kufřík zase nemá smysl,prostě si lupiči vezmou Tvoje peníze i s kufříkem že?Ale na ten nápad jsi mě Ty přived,to jo!Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 233

Registrován: čtv 25.12.2008, 22:20

Příspěvek od de-luxe » pát 02.1.2009, 10:08

Kufřík je dobrá věc, jen nechápu jak by vyřešil situaci postřeleného směnárníka. Jediný výsledek, kterého by dosáhl je: prostřelené břicho (opět) a dobrý pocit, že lupiči nezbohatnou. Vybavení o kterém se bavíme je vhodné pouze pro firmy (organizace), které se zabývají transportem peněz a cenností, ale mají přitom zcela zabezpečenou přepravu peněz po všech stránkách. Patrona v kufru je jen ultima racio, které zafunguje až když všechna opatření selžou. Z logiky věci vyplývá, že u hazardérského "utajeného" převozu/přenosu peněz jednotlivcem nemá význam, protože lupič jaksi nepředpokládá, že směnárník má kufr se znehodnocující patronou. To by pán musel nosit kufr s ohromnou nálepkou "nesu prachy a mam tam i barvičku, tak nic nezkoušejte". Což je absurdní, neboť by tím na sebe připoutal pozornost, což asi nebylo jeho záměrem... Jak jsem uvedl výše, kufr s vodovkama je fajn věc, ale patří do rukou bezpečnostních služeb, které mají zajištěnou komplexní bezpečnost (fyzická ozbrojená ostraha, dopravní prostředky, situační zabezpečení, zajištěné krizové spojení, monitorování převozu atd.) Barevná patrona v takových případech hraje roli preventivní (lupič jí u firem přepravující peníze předpokládá), a nebo v krajním případě plní funkci "odplaty", to když všechna profesionální opatření selžou a schránka se dostane do rukou nepovolaného. Patrony mají taky zabezpečit to, aby nedocházelo ke zproněvěře peněz ze strany samotných přepravujících žoldáků. Ale jak říkám, pokud přepravuje na vlastní triko, tak patrona v kufru mu krk nezachrání.

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Příspěvek od Kmoch Vladimír » pát 02.1.2009, 16:37

de-luxe:Věřím tomu,že většina lupičů jde spíš po penězích než po životě,či zdraví.Pokud vyjdeš lupiči "vstříc"a kufřík mu bez "odporu"nabídneš sám,se slovy "tady to máš,ale je tam patrona",tak si zbalí kufry a potáhne dál!Nejhorší co poškozený může udělat,je tahat na lupiče plynovku.To pak má prostřílený kde co!A i mezi loupežníky se brzo rozkřikne,že na kufřík je dobré se vys..t,odtud peníze rozhodně nedostanou!A zaved bych ho,jako povinnou výbavu pro přenos i převoz peněz z podnikatelské činnosti,včetně služeb agentur!Kdo by to porušil a byl pro to oloupen,řešil bych to podle výše částky peněžitou pokutou provinilce.Stačila by jedna zpráva v TVa datum od kdy to platí,a věděla by to celá galérka!!Zdravím
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Příspěvek od Steiner » pát 02.1.2009, 16:51

Řekl bych, že když už budeš mít tu patronu povinně v kufříku, tak musí existovat způsob jak ji deaktivovat aby jsi ty peníze mohl doma z toho kufříku vytáhnout a nacpat si je do strožoku. No a pokud bude existovat způsob jak ji deaktivovat, tak ho budou znát v první řadě ti, co se ti budou snažit ten kufřík sebrat. Je to stejný jako s alarmama a sledovacíma zařízeníma v autech. Proti pobudovi dobrý, ale zloděj si s tím hravě poradí.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 02.1.2009, 17:38

Steiner: proto je treba bezpecnostni kufr, ktery bude odolavat dele, nez je timer na patrone. *4*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz