Forum.MujGLOCK.com
https://forum.mujglock.com/

Policie chytila narkomana, který přepadal s pistolí
http://forum.mujglock.com/policie-chytila-narkomana-ktery-prepadal-s-pistoli-t4307.html
Stránka 1 z 1

Autor:  rob3rt [ stř 18.2.2009, 14:56 ]
Předmět příspěvku:  Policie chytila narkomana, který přepadal s pistolí

Policie chytila narkomana, který s pistolí přepadal dokonce i děti

Ostravští policisté chytili osmnáctiletého mladíka, který v závěru roku během necelého měsíce v ostravských prodejnách a ulicích přepadl čtrnáct lidí. Muž ve třech případech loupil s plynovou pistolí, jedenkrát z ní před skupinkou dětí dokonce vystřelil do vzduchu.
"Mladík, který loupežná přepadení prováděl kvůli penězům na nákup drog, zřejmě vůbec neuvažoval o tom, že i plynovou pistolí mohl zabíjet," řekl Radovan Vojta z ostravského policejního ředitelství.

Osmnáctiletý lupič přepadal nejenom lidi v ulicích, kde napadl například manželský pár či dokonce děti, ale loupil i ve stáncích rychlého občerstvení či ve večerce.

Osudným se mu stal poslední den minulého roku, kdy se za pouhou hodinu pokusil o tři loupeže. "V Ostravě-Porubě napadl v půl desáté večer skupinu šesti dětí ve věku od jedenácti do čtrnácti let a pod pohrůžkou střelnou zbraní, ze které dokonce vystřelil do vzduchu, je přinutil k vydání mobilních telefonů," popsala jeden z činů ozbrojeného lupiče ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

O pět minut později přepadl mladík s pistolí patnáctiletou dívku a její o rok starší kamarádku. Postupně jim přiložil pistoli k hlavě a přinutil je vydat mu mobil a peníze.

Před jedenáctou hodinou večerní přepadl mladý narkoman manželský pár. "Namířil na muže pistoli a řekl: Dej prachy a mobilní telefony, jinak té mladé vystřelím mozek z hlavy. Nakonec se spokojil s lahví vína," dodala mluvčí.

Krátce po této loupeži muže dopadli policisté. Je ve vazbě a hrozí mu až deset let vězení.

http://zpravy.idnes.cz/policie-chytila-narkomana-ktery-s-pistoli-prepadal...

Autor:  JWK [ stř 18.2.2009, 15:22 ]
Předmět příspěvku: 

reknete mi proc ty stupidni plynovky nezakazou ???!!!

Autor:  cmk [ stř 18.2.2009, 15:29 ]
Předmět příspěvku: 

At je nechaj, ale at je u kazdy Ceskej navod a v nem: "TOTO JE ZBRAN KTEROU MUZETE I ZABIT"...

Nicmene - vubec bych nespolihal na to, ze nevedel, ze s tim muze i zabit. To podle me rekl ucelove, aby na nej bylo pohlizeno jako na min nebezpecnyho (jasne, v zakone je, ze zbran je cokoli, co cini utok duraznejsi, coz pri prepadeni je gumova maketa stejne, jako ostra, ale lze predpokladat, ze ostrou pricte k "dobru" soud vic nez maketu).

A mozna zaplat panbuh za plynovky. Takhle si kdejaka smazka poridi plynovku a je za kinga a kdyz nekoho obira a ustreli mu to, je furt velka sance, ze se nic vaznyho nestane. Kdyby nebyly plynovky legalni, pujde si sehnat rovnou ostrou a to bude teprve pruser :-(

Autor:  Nikdo [ stř 18.2.2009, 15:30 ]
Předmět příspěvku: 

To zas bude státních výdajů. Kéž by tak narazil na jednoho patřičně odhodlaného a trénovaného s opravdovým železem :evil:

Autor:  gombizak [ čtv 19.2.2009, 9:04 ]
Předmět příspěvku: 

navíc pokud by byly zakázany plynovky, tak další na řadě jsou airsoftky, vzhledově jsou na tom stejně nebo lépe, po airsoftkách, následují zavřeniny, po zavařeninách atrapy, po atrapách hračky a ve výsledku by se zakázalo vyřezávání zbraním podobných tvarů ze dřeva. Což by bylo určitě o moc lepší. :roll:

Autor:  Kmoch Vladimír [ pát 20.2.2009, 17:43 ]
Předmět příspěvku: 

Pokud přikládal plynovou zbraň k neodkryté části těla(hlavě),mohlo by se jednat o Tč Loupeže § 234 s úmyslem i usmrtit ve stadiu pokusu,pokud nebude dosaženo cíle.Z velmi krátké vzdálenosti 0-30 cm může tato zbraň zabít povýstřelovými zplodinami,zvláště je-li přiložena ke spánku.Potom by se jednalo o pokus loupežné vraždy s vyšší trestní sazbou deset až patnáct let.To už je citelný trest a hlavně solidní základ pro soudní manipulaci s výší trestního rozhodnutí.V základu je "jenom"dva až deset let.
Těch deset let by mu slušelo! A i kdyby ho pustili na 2/3,tak by si odseděl solidních 7,5 roku.A i to už jde.Zdravím.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/