Do domu manželů v Chotěšově létají střely z kulometu


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: úte 14.10.2008, 15:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 6

Do domu manželů v Chotěšově létají střely z kulometu

Příspěvek od Globus » úte 25.8.2009, 8:13

Jakmile manželé Himmelovi z Chotěšova u Plzně zaslechnou z nedaleké střelnice palbu, naskočím jim husí kůže a raději se rychle schovají. Mají strach o život. Už třikrát jim do domu, který stojí přímo naproti bezpečnostní bariéře sedm set metrů vzdálené střelnice, vletěl oknem projektil.

Naposledy je vyděsilo jádro střely z kulometu, po které v okně zůstala díra o průměru čtyři a půl centimetru.

„Seděl jsme v křesle asi půl metru od okna a díval se na televizi. Najednou se ozvala rána a vzápětí se začalo sypat sklo. Hrozně jsme se s manželkou lekli. Všude na zemi se válely střepy. Dolétly až do další místnosti. To už jsem nehodlal tolerovat. Vzal jsem telefon a zavolal policajty,“ líčil dramatický okamžik voják ve výslužbě Karel Himmel.

Kriminalisté našli v obývacím pokoji jádro střely, které odvezli na expertizu. Že ostřelování domu souvisí s provozem střelnice, je Himmel na sto procent přesvědčen. „Hned ten den přišel majitel střelnice a dal mi tisícovku, abych si okno nechal zasklít. Nechal u nás také vizitku pro případ, kdyby se vyskytl zase nějaký problém,“ uvedl důchodce.

Policisté jsou ale se závěry opatrnější. „Nepodařilo se nám viníka odhalit. Pro nedostatek důkazů jsme museli případ odložit,“ řekl mluvčí policejního ředitelství Plzeň-jih Libor Pilař. To Himmelovi rozlítilo. „Prostřelená okna jim zřejmě nestačí, čekají až nám prostřelí hlavu,“ zlobil se Karel Himmel.

Podle Pilaře ale provedli na střelnici kontrolu policisté z odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál krajského policejního ředitelství v Plzni, na základě které rozhodli o pozastavení provozu na čtyři měsíce.

„Jejich rozhodnutí ale zrušili nadřízení na policejním prezidiu a celou záležitost vrátili zpět k novému projednání,“ upřesnil Pilař. Co kontroloři na střelnici zjistili, nechtěl ale komentovat.

„Protože znovu běží správní řízení, nebudeme se k výsledkům kontroly zatím vyjadřovat,“ uzavřel Pilař. Provoz na střelnici tak dál pokračuje.
"Chce mě poškodit konkurence"

Majitel střelnice Miroslav Mašek odmítá, že projektily v domě manželů Himmelových pocházejí z jeho zbraní. Má proto své vysvětlení. „Chce mě poškodit konkurence. V bývalých kasárnách ve Stodě začala fungovat nová střelnice, kde ale nabízejí služby za mnohem vyšší ceny,“ prohlásil Mašek.

K tomu, jak se jádro z kulometné střely dostalo do domu Himmelových má svojí verzi: „Musel jim to tam někdo vpálit prakem. V době, kdy se to stalo, se na mé střelnici z kulometu nebo jiné zbraně, do které lze použít tento náboj, nestřílelo,“ tvrdil Mašek.

Z provozu střelnice mají strach i ostatní lidé bydlící ve stejné ulici jako Himmelovi. Sepsali proto protestní petici. „Cítíme se ohroženi na životě. Tady je místo, kam chodí spousta lidí na procházku včetně dětí z mateřské školy. Není možné, aby nám létaly kulky kolem hlavy,“ uvedla jedna z iniciátorek petice Jitka Klemperová.

O stížností občanů ví místostarosta obce Filip Hrubý. „Pokud se ukáže, že kulky létají skutečně ze střelnice, tak tady máme velký problém. Petici jsme předali příslušnému útvaru policie. Jako obec nemáme žádnou pravomoc provoz na střelnici omezit nebo zrušit či nařídit zkvalitnit bezpečností opatření,“ uzavřel Hrubý.


Puvodni odkaz:
:arrow: http://www.novinky.cz/krimi/177195-do-d ... ometu.html
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne úte 25.8.2009, 8:42, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Kopírujte prosím celý článek, nejenom odkaz. Děkujeme.
EMO s Glockem :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: úte 05.2.2008, 13:33

Bydliště: Severní Plzeňsko

Re: Do domu manželů v Chotěšově létají střely z kulometu

Příspěvek od O.Gun » úte 25.8.2009, 9:13

jěšte tady, foto z článku...

Obrázek

To je jasný... zavřou nám další venkovní střelnici.... *30* *1114* *1582*
O.Gun
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Do domu manželů v Chotěšově létají střely z kulometu

Příspěvek od admix » úte 25.8.2009, 10:04

Neco tam pekne smrdi :?
O.Gun: neudelame si tam vylet, nez to zavrou? Ze bysme hodili rec a zjistili co a jak? :D
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: úte 05.2.2008, 13:33

Bydliště: Severní Plzeňsko

Re: Do domu manželů v Chotěšově létají střely z kulometu

Příspěvek od O.Gun » úte 25.8.2009, 10:54

klidně můžem, taky bych zjistil... co je to v těch kasárnách... ještě jsem o tom nic neslyšel...

tady něco je:
http://www.regiony24.cz/clanek/clanek.a ... anku=31741

a SHK CZ:
http://www.shk-cz.cz/

ale jestli má střelnici SHK CZ nebo někdo jiný... to netuším... nic jsem o tom neslyšel... :?:
O.Gun
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Do domu manželů v Chotěšově létají střely z kulometu

Příspěvek od admix » úte 25.8.2009, 11:20

jojo, to je ono, delali tam nejakej areal strelnice za tezky prachy, takze ten konkurencni boj docela sedi ..
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 94

Registrován: úte 18.12.2007, 15:49

Re: Do domu manželů v Chotěšově létají střely z kulometu

Příspěvek od R123 » úte 25.8.2009, 14:30

Taky mi to přijde dosti přitažený za vlasy. Kdo jste v Chotěšově byl, tak určitě víte, že přestřelit tu skálu v dopadišti by chtělo hodně velkýho umělce.......
A pokud by se i takovej našel, asi by to nespadlo pouhých 700m za střelnicí.
Typoval bych to na konkurenci nebo obyčejnou lidskou závist - když se střílelo někdo jebnul kusem olova do okna a bylo vymalováno.......

Příspěvky: 74

Registrován: ned 14.12.2008, 20:17

Zbraň: CZ75 SP-01,Astra A60

Bydliště: Praha

Re: Do domu manželů v Chotěšově létají střely z kulometu

Příspěvek od TELESCOPIC » stř 26.8.2009, 10:24

taky by mě zajímalo, kde to jádro skončilo...jestli se po tom "prostřelení" skla válelo někde poblíž na zemi, tak je to jasnej prak...píšou, že střelnice je 700m daleko. Kdyby to bylo vystřelený, tak by to muselo mít ještě dostatek energie, aby si to vyrobilo pěkný tunílek třeba ve zdi naproti toho okna.... Jsem zvědavý, jestli budou ňáké balistické výsledky...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Do domu manželů v Chotěšově létají střely z kulometu

Příspěvek od admix » stř 26.8.2009, 10:58

Teleskopic: staci se kouknout na ten val a pak na fotku toho "prostrelenyho" okna - na prestreleni valu mas uhel tak 20 stupnu nahoru a po 700m je vstrel tak 15 stupnu dolu. .. to je sakra divna trajektorie
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: úte 05.2.2008, 13:33

Bydliště: Severní Plzeňsko

Re: Do domu manželů v Chotěšově létají střely z kulometu

Příspěvek od O.Gun » stř 26.8.2009, 13:10

to je jasný... zkusil jsem hledat a našel tohle...

Když budu uvažovat že podle článku je "kulometná" střela pravdivý údaj, vezmu 7,62x54 SaB
http://www.sellier-bellot.cz/cesky/kulo ... roduct=523

doplním do tabulky (link níže):
hmotnost střely - 11,70 g
úsťová rychlost - 786 m/s
záměrná nula - 700m (bod ve kterám protne střela osu mířidel - vzdálenost domu)
výška osy mířid.- 20 mm (třeba)
boční vítr 0 - 0 m/s

a nechám si spočítat graf dráhy letu...

link na výpočet:
http://moon.felk.cvut.cz/~pjv/Jak/_phys/f598/start.html

Tak je jasně vidět, v jakém úhlu by musela být hlaveň....

FUUUUUUUUUUJ!!!, tady ale vážně něco smrdí *4068*

Možná náhodný výstřel se zbraní "na drsňáka" zapřenou o bok :lol:
Ale tomu vůbec neodpovídá průstřel okna *3004* :roll:

Nevím, nevím...

Je to jen odhad cca.... není zohledněna, třeba délka hlavně apod. ale pro ilustraci to asi stačí...
A nebo můžem počítat ručně :-)
http://www.balistika.cz/vnejsi_teorie.html
O.Gun
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Do domu manželů v Chotěšově létají střely z kulometu

Příspěvek od Starosta » stř 26.8.2009, 14:57

Já myslím, že podobně budou postupovat i vyšetřovatelé, kterých je to denní chleba, a nějak se to vyvrbí.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz