Myslivec zastřelil brokovnicí roční štěně


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: úte 14.10.2008, 15:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 6

Myslivec zastřelil brokovnicí roční štěně

Příspěvek od Globus » úte 27.7.2010, 7:21

Nepochopitelný čin, při kterém zemřelo roční štěně, šokoval v neděli odpoledne Píšť na Opavsku. Roční fenku německého loveckého teriéra tam zastřelil svou legálně drženou brokovnicí jednašedesátiletý myslivec za to, že mu vběhla na neoplocený pozemek se slepicemi. Další štěně zmlátil železnou holí. Případem se již zabývá policie, řeší jej jako trestný čin poškození cizí věci.


:arrow: http://www.novinky.cz/krimi/206970-mysl ... stene.html



Oslovení obyvatelé Píště potvrdili, že dotyčný má neustále problémy i s lidmi, kterým „pokud není po jeho“ vyhrožuje, že je zastřelí. Na muže již proto bylo podáno minimálně jedno trestní oznámení za vyhrožování zabitím, jeho chování řešil pokutami i městský úřad v Hlučíně.
todle fkat nechápu... :roll:
EMO s Glockem :lol:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Myslivec zastřelil brokovnicí roční štěně

Příspěvek od S474N » úte 27.7.2010, 8:34

Pominu to, ze z neho chteji udelat otlounkanka, ale co ma komu co behat pes na cizim pozemku?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Myslivec zastřelil brokovnicí roční štěně

Příspěvek od cmk » úte 27.7.2010, 8:44

Ja v nejaky reportazi videl, ze sli udajne po silnici po ktery behaly i ty slepice.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Myslivec zastřelil brokovnicí roční štěně

Příspěvek od Mistral » úte 27.7.2010, 9:45

S474N píše:Pominu to, ze z neho chteji udelat otlounkanka, ale co ma komu co behat pes na cizim pozemku?
Imho kdo nechce, aby někdo vstupoval na jeho pozemek, měl by to nějakým způsobem vyznačit. Stále tu máme platné právo volného průchodu krajinou. Dotyčný pozemek mohl být klidně také obecní.

Ale tady se evidetně setkal hovadský psíčkař, co nechá honit psa slepice a hovadský myslivec. Škoda, že to odnesli psi.

Jen mě překvapuje, že má ještě qvéry, když zřejmě nesplňuje zákonem požadovanou bezúhonnost.
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Myslivec zastřelil brokovnicí roční štěně

Příspěvek od cmk » úte 27.7.2010, 10:12

Mistral píše:Ale tady se evidetně setkal hovadský psíčkař, co nechá honit psa slepice a hovadský myslivec. Škoda, že to odnesli psi.
Po nejake dobe zase nekdo vystihl moji myslenku lepe, nez jsem byl schopen popsat sam :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 71

Registrován: sob 20.6.2009, 22:49

Re: Myslivec zastřelil brokovnicí roční štěně

Příspěvek od Frogy » úte 27.7.2010, 17:04

Já nevím, psali že to byli štěňata, ty asi ještě moc neposlouchaj a zajímalo by mne, v jakém stavu měl dotyčný "myslivec" plot že se mu tam ti psi dostali :roll:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Myslivec zastřelil brokovnicí roční štěně

Příspěvek od Nikdo » úte 27.7.2010, 17:16

Když neposlouchají, mají být na vodítku.
Nevím o žádné povinnosti mít svůj pozemek oplocený...

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Myslivec zastřelil brokovnicí roční štěně

Příspěvek od cmk » úte 27.7.2010, 17:48

Jeste ze tu mame paragrafy o krajni nouzi a nutne obrane.
Lidsky si to ocividne kazdy vyklada po svem. Nekdy by ty psi strilel na pockani, jsou-li dal jak metr od panicka, nekdo by na ne nevztahl ruku, i kdyby mu vykousavali pul bricha.

V tomto pripade je zjevne, ze jde o to, zda-li manik jednal v krajni nouzi ci nikoliv.

Aby jednal v krajni nouzi, musi splnit nekolik podminek:

a) skoda, zpusobena musi byt nizsi, nez ta, ktera zrejme hrozila
b) nesmi byt jine reseni, ktere by zpusobilo mensi skodu

A jestli tomu tak v tomto pripad nebylo ci nebylo necham na zvazeni kazdeho a na organech cinnych v trestnim rizeni.

O tom, ze pes ma byt pod primym vlivem toho, kdo jej vede, o tom nema cenu se prit.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 71

Registrován: sob 20.6.2009, 22:49

Re: Myslivec zastřelil brokovnicí roční štěně

Příspěvek od Frogy » úte 27.7.2010, 19:19

Nikdo píše:Když neposlouchají, mají být na vodítku.
Nevím o žádné povinnosti mít svůj pozemek oplocený...
Tím chceš říct, že až někdy půjdeš na výlet, bude tam jabloň, ty utrhneš jabko a dostaneš včelku jen proto že to byl něčí pozemek, neoznačenej a neoplocenej tak je to OK, protože si tam neměl co dělat? :shock:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Myslivec zastřelil brokovnicí roční štěně

Příspěvek od panvrabec » úte 27.7.2010, 21:38

Mistral píše:
S474N píše:Pominu to, ze z neho chteji udelat otlounkanka, ale co ma komu co behat pes na cizim pozemku?
...kdo nechce, aby někdo vstupoval na jeho pozemek, měl by to nějakým způsobem vyznačit. Stále tu máme platné právo volného průchodu krajinou. Dotyčný pozemek mohl být klidně také obecní...
Ano, přesně tak!
Nikdo: v tom případě musíš počítat s tím, že se ti tam občas někdo zatoulá. Já osobně jsem zdědil obrovské pozemky táhnoucí se z obce, přes pole až do lesa a oplotit to všechno by byl nadlidský výkon, takže jsou průchozí s krajinou. Nechápu, jak by někdo na procházce se psem mohl poznat, kdy je na mám pozemku, když není ohraničen? To by musel chodit s katastrální mapou a GPSkem. Navíc nezlob se na mne, ale střílet po ročním štěněti kvůli plašení slepice může jen zakomplexovaný č.rák. IMHO ta slepice určitě neměla větší hodnotu, než ten pes, pokud nenosila zlatá vejce.
Souhlasim s Frogym.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Myslivec zastřelil brokovnicí roční štěně

Příspěvek od S474N » stř 28.7.2010, 9:10

Frogy: netusim, kde v jeho textu vidis tebou komentovane. Ja osobne tam vidim to, ze kazdy pes, ktery neposlechne napoprve na slovo, tak ma byt uvazan na snure. S tim bezvyhradne souhlasim - nic vice, nic mene.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Myslivec zastřelil brokovnicí roční štěně

Příspěvek od Nikdo » stř 28.7.2010, 9:41

Frogy: pokud ano, tak to rozhodně nebude NO ani KN (viz pojmy "zcela zjevný nepoměr" resp. "výše způsobené škody").
Když ti ale dva cizí psi na Tvém pozemku trhají slepice, tak zabití jednoho a pokus zahnat druhého nějakým smetákem KN bude. Pokud ten pes zaútočí na Tebe, může to být i NO.

S747N tedy vykazuje mnohem lepší schopnost porozumět psanému textu :lol:

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Myslivec zastřelil brokovnicí roční štěně

Příspěvek od Mistral » stř 28.7.2010, 10:47

Nebude; viz výše definici KN. Normální člověk takovou situaci vyřeší nakopnutím psa (šutrem) a vyžádáním úhrady ev. způsobené škody od majitele psa.
Naposledy upravil(a) Mistral dne stř 28.7.2010, 12:48, celkem upraveno 1 x.
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Myslivec zastřelil brokovnicí roční štěně

Příspěvek od Nikdo » stř 28.7.2010, 10:57

Hodnota psa který na cizím pozemku honí cizí slepice se limitně blíží nule. Rozhodně není vyšší než slepice, z té jsou vejce a maso, zatímco ze psa jen maso (a ještě se najdou lidé, kteří si myslí, že ani to ne). Když jsou psi dva a obránce jeden, tak se může klackem věnovat jen jednomu, druhého musí bohužel zastřelit.

Neříkám, že střelba je jediný nebo nejlepší způsob obrany, ale myslím, že v určitých případech by mohl být oprávněný. A i kdyby to byl exces, pokud si alespoň někteří psíčkaři uvědomí, že si nemohou dovolit naprosto cokoliv, nebyl tento incident zbytečný.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Myslivec zastřelil brokovnicí roční štěně

Příspěvek od Mistral » stř 28.7.2010, 11:16

Jsem si takřka jist, že soud by na to měl zcela jiný názor.
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Myslivec zastřelil brokovnicí roční štěně

Příspěvek od Nikdo » stř 28.7.2010, 11:25

Obávám se, že v tomto máš pravdu :mad:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Myslivec zastřelil brokovnicí roční štěně

Příspěvek od cmk » stř 28.7.2010, 16:29

Protoze pokud by Nikdo mel pravdu, tak muzu rozstrilet, znicit, spalit... cokoli, co se mi dostane na zahradu s vymluvou, ze mi to mohlo polamat kyticky.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Myslivec zastřelil brokovnicí roční štěně

Příspěvek od Kmoch Vladimír » pát 30.7.2010, 20:58

Pokud vynecháme emoce,potom za útok na majetek myslivce (slepice),odpovídá majitel psa (měl být na vodítku),který ty slepice ohrožoval,a hrozilo znehodnocení věci (slepice).Rozhodně nehrozilo napadení psů ani nikoho jiného slepicemi s neoploceného pozemku ,tudíž nemusel být oplocen.Myslivec si tedy chránil svůj majetek na svém pozemku v podmínkách KN,kdy útočníkem byl člověk,a pes nástrojem.Navíc nikde není psáno,že byl pes majitelem odvolán,tudíž s tím útokem psa souhlasil a byl srozuměn.Tedy úmysl nepřímý.Co se týká odvrácení události jinak,tak se píše,že nejprve vyháněl myslivec psy žel.tyčí.A když to nešlo,řešil to puškou.Psa je mě líto,ale měl blbého pána.Nebezpečí je nutno předvídat a bránit jeho vzniku.Pak nemůže dojít k takovému či jinému následku.Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz