Forum.MujGLOCK.com
https://forum.mujglock.com/

Zloděj sebral hotelovému hostu pistoli i se zásobníky
http://forum.mujglock.com/zlodej-sebral-hotelovemu-hostu-pistoli-i-se-zasobniky-t6699.html
Stránka 1 z 1

Autor:  Slim [ stř 08.12.2010, 13:53 ]
Předmět příspěvku:  Zloděj sebral hotelovému hostu pistoli i se zásobníky

"Neznámý pachatel vnikl do pokoje, když z něj host a jeho známá na hodinu a půl odešli. Zloděj vypáčil dveře a odcizil samonabíjecí pistoli se zásobníky a nábojnicemi. K tomu si přivlastnil i notebook," informovala vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.
Zbraň i počítač patřily třicetiletému muži z Přerova. "Škoda na dveřích a odcizených věcech se vyšplhala na 72 tisíc korun. Po pachateli pátráme, v případě prokázání viny mu hrozí za nedovolené ozbrojování, poškození cizí věci, porušování domovní svobody a krádež vloupáním až tříleté vězení," řekla Javorková.
Podle policistky okradenými byli běžní hosté. "Je to neobvyklý případ a je zatím v šetření. Zatím nedokážeme říct, jestli pachatel o zbrani věděl a do pokoje šel na jistotu, nebo to byla náhoda, že se mu při krádeži podařilo odcizit i pistoli," dodala policistka.
Majitel u výslechu vypověděl, že zbraň u sebe nosí neustále od té doby, co jej v lese napadl divočák. Bohužel tentokrát si ji ale nevzal, ani ji řádně nezabezpečil. "Muž porušil povinnosti držitele zbrojního průkazu, ale tím, že zbraň nechal bez dozoru a neschoval ji, se nedopustil žádného přestupku," řekla Javorková.
Na takové případy totiž zákon nepamatuje a majitele nebo držitele zbraní za jejich ztrátu či nedostatečnou úschovu a zajištění netrestá.
Zdroj: http://zlin.idnes.cz/zlodej-sebral-hote ... zpravy_toi

Zajímavé. Nechávám stranou ukradené "nábojnice," ale imho by to přestupek být měl. Na většině hotelových pokojů jsou trezory, nechat si pistoli "na polštáři" není úplně ideální, navíc vzhledem k tomu, že do pokoje má přístup např. i hotelová služba.

Autor:  S474N [ stř 08.12.2010, 14:18 ]
Předmět příspěvku:  Re: Zloděj sebral hotelovému hostu pistoli i se zásobníky

Slim: no ja bych to az tak moc nevidel. Zbran byla zamcena - v zamcenem pokoji a pachatel MUSEL PREKONAT prekazku.

Jinak co se me tyce, ja na tyhle akce v hotelich si vozim vzdycky GunVault.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/