Dráma v obchode: Majiteľ vystrelil na lupiča so samopalom


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Dráma v obchode: Majiteľ vystrelil na lupiča so samopalom

Příspěvek od S474N » pát 14.1.2011, 10:43

Muž so zbraňou ohrozoval dvoch ľudí. V piatok večer napadol podnikateľa i jeho účtovníčku v ich obchode s autodielmi v Trnave. Namieril na nich zbraň a žiadal peniaze.

Podnikateľ Ivan Kulich (59) vlastní svoj obchod s autodielmi v Trnave už desať rokov, nič podobné ešte nezažil. „Krátko pred šiestou hodinou večer, tesne pred záverečnou, vošiel do obchodu maskovaný muž so samopalom. Vo dverách stihol ešte vrátiť účtovníčku, ktorá už bola na odchode,“ hovorí Kulich. Neznámy muž mal v ruke zbraň.

„Mieril na nás dlhou zbraňou, určite to bol samopal, bol odo mňa na pol metra a stále na mňa kričal, daj mi peniaze, daj mi peniaze,“ opisuje hroznú situáciu podnikateľ. Kulich však vytiahol zbraň, ktorú má v legálnej držbe, a na páchateľa vystrelil, ale nezasiahol ho. „Keby som nevystrelil ja, strelil by do mňa on. Potreboval som ho vyplašiť a on začal utekať,“ rozpráva.

„Polícia po páchateľovi intenzívne pátra,“ povedala policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.


Puvodni odkaz:
:arrow: http://www.pluska.sk/slovensko/regiony/ ... palom.html
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Dráma v obchode: Majiteľ vystrelil na lupiča so samopalo

Příspěvek od Nikdo » pát 14.1.2011, 11:27

Mieril na nás dlhou zbraňou, určite to bol samopal
Já vím, i majitel zbraně se v terminologii splete, ale takhle srovnané v jedné větě to vypadá luxusně, no uznejte :wink:

Příspěvky: 43

Registrován: čtv 26.8.2010, 21:49

Zbraň: ALFA 9241

Re: Dráma v obchode: Majiteľ vystrelil na lupiča so samopalo

Příspěvek od Vašek » sob 15.1.2011, 22:02

Když měl pachatel střelnou zbraň, měl majitel obchodu spíš mířit na něho něž někam vedle. Na to, že pachatel uteče po varovném bych život nesázel. Zvlášť pokud by měl střelnou zbraň.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Dráma v obchode: Majiteľ vystrelil na lupiča so samopalo

Příspěvek od Starosta » sob 15.1.2011, 22:25

Bůhví, jak to bylo, ale píše se tam, že vystřelil na pachatele, ale nezasáhl ho...
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 43

Registrován: čtv 26.8.2010, 21:49

Zbraň: ALFA 9241

Re: Dráma v obchode: Majiteľ vystrelil na lupiča so samopalo

Příspěvek od Vašek » ned 16.1.2011, 8:21

To jo, taky to vůbec nemusel být "ostrý" samopal, ale jen o airsoftovou zbraň. Ale když už to dopadlo jak to dopadlo, musím přiznat, že žádné zranění a díra ve zdi je ideální výsledek obrany se zbraní.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz