Náhle a nečekaně odešel Pavel Klozík


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Náhle a nečekaně odešel Pavel Klozík

Příspěvek od S474N » čtv 27.1.2011, 11:25

Jako blesk z čistého nebe nás zasáhla zpráva, že dne 25.1. zcela nečekaně a náhle zemřel Pavel Klozík, autor mnoha článků o nožích, zbraních a střelivu, člen Redakční rady časopisu Myslivost. Odešel ve věku pouhých 37 let.


Pavel Klozík (*1973, + 2011)

Zbraně mi přinášejí radost a znalosti. Díky nim jsem se seznámil s celou řadou hodně zajímavých lidí. S některými jsem se jen letmo minul, s jinými mě pojí léta společného zájmu. Tak tomu bylo i v případě Pavla Klozíka, redaktora či žurnalisty na volné noze, kterého jsem znal tak dlouho, že si již ani nepamatuji, kdy jsme se potkali poprvé. Pavel byl mladší než já, dělilo nás 11 let, ale to nebylo nijak na překážku. Rozuměli jsme si, byl mi blízký svým poněkud staromilským pojetím světa. Pavel byl jak já říkám „muž z rytiny“. Nosil knírek s mušketýrskou bradkou a v jeho případě forma skutečně odpovídala obsahu. On opravdu byl osudem zapomenutý renesanční mušketýr, šlechtic a gentleman Cyranovského ražení v tom v původním, nejlepším významu těch slov. Odkaz na renesanci je v případě šíře Pavlových zájmů plně na místě – kromě psaní článků psal i básně, příležitostné veršovánky stejně jako hlubší a mnohem propracovanější díla, pohříchu nikdy nepublikovaná a snad i definitivně ztracená. Fotografoval, nejenom tu každodenní reportážní „rumařinu“ a technickou fotografii, ale i komponovanou uměleckou fotografii. Fotografie byla jeho velkou a silnou láskou.
Jeho hlavním polem činnosti ovšem byly články o zbraních a střelbě, byl velkým propagátorem soutěží v praktické střelbě podle pravidel Lidové obranné střelby (LOS), o které říkal, že na rozdíl od IPSC se jí může účastnit opravdu každý „strejda“. Pavlův zájem o zbraně začal u krátkých palných zbraní, kde jsme měli společného oblíbence – Colt 1911, ale postupně přerůstal i k dlouhým palným zbraním. V době, kdy jsem Pavla poznal, nebyl myslivec, k loveckým zbraním se dopracoval teprve s časem. Ale téma ho zaujalo a začal se mu v posledních letech věnovat s velkým zaujetím a důkladností sobě vlastní. Články v Myslivosti posledních let jsou toho důkazem. S časem si udělal i lovecký lístek, ale nebyl členem žádného sdružení a ani nevím, jak úspěšný byl lovec. Faktem je, že když jsme spolu na toto téma mluvili, spíš než odstřel zvěře ho lákala zvěř a příroda jako taková. Střelec, zejména z kulových zbraní, byl dobrý a nadšený. Asi by byl časem dozrál, ale ten čas mu bohužel nebyl dopřán.
Pavel byl velkým příznivcem nožů. Znal se s mnoha nožíři osobně, znal úskalí řemesla uměl ocenit kvalitu zpracování i eleganci designu. Čeští nožíři v jeho osobě ztrácejí velkého a znalého propagátora.
Pavel ve svých článcích neznal malá témata. Naopak, díky „umělecké části“ svého já dokázal (a rád) poutavě psát i o drobných předmětech a ozdobách z mysliveckého parafernália, které ovšem k myslivosti neoddělitelně patří. Příznačné pro něj bylo neustálé hledání nových námětů. Vzpomínám na cestu z loňského veletrhu IWA v Norimberku, kdy jsme se stavili na večeři v náhodně vybrané restauraci. Když Pavel viděl výzdobu restaurace s loveckými motivy, zapomněl na jídlo a sháněl kontakty na autora a kde by mohl vidět další díla.
Pavel byl svůj, ale byl pracovitý, snadno se spřátelil a byl dobrý a milý společník. Psal rychle a snadno, to jsem mu vždycky záviděl. Zpráva o jeho náhlém úmrtí 25. 1. 2011 mě zasáhla nečekaně a možná že o to bolestněji. Kdysi, při posledním loučení s jiným kamarádem myslivcem velebný pán nad otevřeným hrobem pronesl: „Všichni dobří lidé odcházejí brzo, vždyť kdyby žili do 100 let, pořád by mohli rozdávat radost a poučení.“ Ale Pavel odešel brzo, strašně brzo a zůstala po něm v řadách zbraním se věnujících žurnalistů mezera, která se bude dlouho hojit. Nikdy jsem si nepomyslel, že mu jednou budu přát „Dobré světlo a dobrou mušku“ neodvolatelně naposledy.

Ing. Martin Helebrant


Puvodni odkaz:
:arrow: http://www.myslivost.cz/Aktuality/Nahle ... lozik.aspx
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Náhle a nečekaně odešel Pavel Klozík

Příspěvek od cmk » čtv 27.1.2011, 13:56

Je to smutny.

At byl Pavel jakej byl, byl to hlavne hodnej kluk.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Náhle a nečekaně odešel Pavel Klozík

Příspěvek od HV » čtv 27.1.2011, 13:59

Pro mě je to tedy šok. Ani jsem mu nestihl pogratulovat k úspěchu na jolce. Tohle by tedy čekal jen málokdo. Tak Pavle, přeji Ti, abys tam nahoře našel to, co jsi na zemi vždy hledal ale nenacházel. Věřím, že za tebe LOSáci vystřelí nějakou tu kuli.
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 326

Registrován: sob 26.5.2007, 22:28

Zbraň: mám

Bydliště: střelnice

Re: Náhle a nečekaně odešel Pavel Klozík

Příspěvek od JK-stengan » čtv 27.1.2011, 17:46

na přání pozůstalých nebudou podávány blizší informace a poslední rozloučení s naším kamarádem Pavlem bude v úzkém kruhu rodiném.
poslední baštou "komunismu" jsou myslivecké spolky a ty se musí rozpustit a odzbrojit

KMK

Příspěvky: 56

Registrován: ned 11.7.2010, 20:35

Zbraň: několik Glocků

Re: Náhle a nečekaně odešel Pavel Klozík

Příspěvek od KMK » pát 28.1.2011, 7:23

Je to moc smutná zpráva.
Doufám, že mu Svatý Petr tam nahoře hned předal jednu luxusní 1911ku.

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Náhle a nečekaně odešel Pavel Klozík

Příspěvek od Kmoch Vladimír » sob 29.1.2011, 21:30

Čerte,napsal si to hezky!I mě je smutno a líto jeho mladého života.Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Náhle a nečekaně odešel Pavel Klozík

Příspěvek od S474N » ned 30.1.2011, 12:23

Kmoch Vladimír: to jsem nepsal ja, je to prevzaty clanek *4*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Náhle a nečekaně odešel Pavel Klozík

Příspěvek od Kmoch Vladimír » ned 30.1.2011, 18:20

To máš jedno!Sem jsi to dal Ty,a mě se to líbilo.Je to kamarádské a citově opravdové.Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz