Rozdíl ČR - Georgia


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Rozdíl ČR - Georgia

Příspěvek od Nikdo » úte 28.6.2011, 11:13

Útočník zraněn při pádu

Orville Smith, manažerka Best Buy v Augustě, policii vypověděla, že na kameře viděla zákazníka, později identifikovaného jako Tyrone Jacksona, jak si pod bundu strká notebook. Když muže konfrontovala, ten se rozzuřil, zaměstnankyni porazil, vytáhl nůž a dal se na útěk.

Před obchodem však stáli čtyři mariňáci, sbírající hračky pro Toys for Tots program (charita, kdy mariňáci sbírají dárky pro děti k Vánocům). Smith vypověděla, že mariňáci muže zastavili, ale ten jednoho z nich, desátníka Phillipa Duggana, bodl do zad; zranění naštěstí není nijak vážné.

Jakmile policie a záchranka dorazily, desátník Duggan byl vzat do nemocnice.

Podle policejní zprávy „byl podezřelý rovněž převezen do nemocnice se zlomeným kotníkem, zlomenou nohou, několika chybějícími zuby, podezřením na zlomená žebra, četnými pohmožděninami, několika tržnými ranami, zlomeným nosem a zlomenou čelistí … zranění jenž utrpěl při svém zakopnutí a pádu na obrubník poté, co pobodal mariňáka.“
http://radicalrevival.wordpress.com/201 ... -neproslo/
Tento článek vyšel s titulkem "Tak tohle by u nás neprošlo :-)"

Ten smajlík na konci je zcela nemístný, ono to tak bohužel je:
Opilec jí škrtil syna, tak ho udeřila pánví. Dostala pokutu

Lounská přestupková komise bude ve středu projednávat odvolání Marie Plevkové. Žena nesouhlasí s pokutou 1 500 korun, kterou dostala za bránění syna. Toho ve tři ráno před jeho domem škrtil opilý agresor. Násilník se navíc jen několik okamžiků před tím snažil dostat oknem do bytu. Aby přestal, praštila ho po hlavě pánví.

"Zaráží mne, jak člověk může být ohrožován ve vlastním domě a v konečném výsledku je vinen on," diví se Marie Plevková.

Vše se odehrálo 11. prosince loňského roku před jejich domem v Lounech. Začalo to tím, že současné partnerce dvaatřicetiletého Jiřího Plevky zavolal během večera několikrát její bývalý přítel. Chtěl prý mluvit se svým synem, kterého spolu mají. Jenže chlapec byl u své babičky.

Do telefonu byl muž agresivní a hrubý. Kolem půlnoci někdo silně zazvonil na domovní zvonek. Když v domě nereagovali, nejspíš odešel. Ve tři ráno ale Marii Plevkovou probudilo bušení na okno domu. "Otevřela jsem až po chvíli, kdy jsem měla strach, že už rozbije okno. Řekla jsem mu, ať jde spát. On se ale začal sápat do okna a vyhrožoval. Proto vyšel ven syn, aby situaci vyřešil. Útočník se na něj okamžitě vrhl, porazil ho na zem a začal škrtit," líčí Marie.

Právě v tu chvíli se zrodilo rozhodnutí, za které má nyní platit pokutu. Vyběhla totiž synovi na pomoc a popadla na obranu první věc, co měla po ruce - teflonovou pánvičku. Před domem našla syna lapajícího po dechu, krk mu svíral metrákový protivník. Druhou rukou se ho snažil poranit v choulostivých partiích. Aby synovi pomohla, udeřila agresora pánvičkou po hlavě.

Podle komise narušila občanské soužití
"Hned se rozpadla. Chytila jsem ho tedy za hlavu a snažila se ho odtrhnout. Schytala jsem několik ran do obličeje. Mám lékařskou zprávu o zhmožděninách. U lékaře byl i syn. Stopy po škrcení měl na krku ještě aspoň deset dní," vzpomíná.

Agresor odešel až po příjezdu policie. Rozhodl se ale, že ránu pánvičkou jen tak nenechá. Po policejním vyšetřování se útok dostal k městské přestupkové komisi. A ta rozdávala pokuty. Dostal ji útočník, napadený syn paní Marie, ale i ona sama. Nejvíc ji prý zarazilo, že má platit za "narušení občanského soužití".

"Já přece nic nenarušila. Bránila jsem napadeného syna. Připadá mi to, jako by nás pokutovali za to, že jsme ve tři ráno čekali před domem, jestli náhodou nepůjde okolo, abychom ho mohli atakovat," říká.

Úřad rozhodnutí své přestupkové komise nekomentoval. "Jsme vázáni mlčenlivostí,“ vysvětlila vedoucí přestupkového oddělení lounské radnice Eva Procházková s tím, že přestupková komise musí vycházet z výpovědí všech svědků a na jejich základě se rozhoduje. "Asi by to mělo být tak, že když je někdo svědkem napadení, měl by telefonem nejprve volat policii, a ne někoho praštit po hlavě," doplnila.
http://usti.idnes.cz/opilec-ji-skrtil-s ... zpravy_kol
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Rozdíl ČR - Georgia

Příspěvek od Starosta » úte 28.6.2011, 12:46

Úřad rozhodnutí své přestupkové komise nekomentoval. "Jsme vázáni mlčenlivostí,“ vysvětlila vedoucí přestupkového oddělení lounské radnice Eva Procházková s tím, že přestupková komise musí vycházet z výpovědí všech svědků a na jejich základě se rozhoduje. "Asi by to mělo být tak, že když je někdo svědkem napadení, měl by telefonem nejprve volat policii, a ne někoho praštit po hlavě," doplnila.
Bééééé! Kráva blbá, to zůstává rozum stát.
(A nemyslím jen přestupkovou komisi.)
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Rozdíl ČR - Georgia

Příspěvek od jry2000 » úte 28.6.2011, 15:51

Ano, pokud ji nekdo bude chtit tu pani z komise znasilnit, tak je treba nejdrive pockat po "naplneni skutkove podstaty" pak teprve zavolat policii a pak z povzdali pozorovat.
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 109

Registrován: čtv 19.5.2011, 8:28

Zbraň: ČZ 75 Compact

Re: Rozdíl ČR - Georgia

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » úte 28.6.2011, 17:08

No a ted si vemte, co byste delali sami, kdyby vam metrakovy hovado (k tomu jeste vozraly, takze bez jakychkoliv zabran) skrtilo syna??? Ja teda za sebe rikam, ze pac nejsem taky metrakovy hovado, asi bych strilel (potazmo mlatil teleskopem po hlave - vyjde to asi nastejno)......hadam, ze pokutu bych urcite nedostal... :huh:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Rozdíl ČR - Georgia

Příspěvek od jry2000 » úte 28.6.2011, 19:14

22mm - Neco jako tohle Obrázek
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Rozdíl ČR - Georgia

Příspěvek od panvrabec » úte 28.6.2011, 23:08

Starosta píše:...Bééééé! Kráva blbá, to zůstává rozum stát...
Velmi výstižné.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 580

Registrován: stř 28.1.2009, 14:34

Zbraň: SHADOW, Walther PPS

Bydliště: MB

Re: Rozdíl ČR - Georgia

Příspěvek od Albert » čtv 30.6.2011, 6:46

" zranění jenž utrpěl při svém zakopnutí a pádu na obrubník poté, co pobodal mariňáka.“ "

Tady alespoň vidíte jak jsou obrubníky nebezpečné :angry: , Kdyby to v tý blbí emérice měli bezbariérové, nemohl by si ten ubožák ublížit o ňákej blbej obrubník :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Rozdíl ČR - Georgia

Příspěvek od admix » čtv 30.6.2011, 8:22

Jen uvedu prvni prispevek do reality, ale to upravene zneni se mi taky libi vic :lol:

http://www.snopes.com/politics/military ... marine.asp
Origins: On 26 November 2010 (Black Friday) at about 1:15 p.m., those manning the surveillance cameras at a Best Buy in Augusta, Georgia, spotted a shopper cutting a Dell laptop computer from its packaging and stuffing it down his pants. According to police, store security personnel approached the suspect, 39-year-old Tracey Attaway of Waynesboro, Georgia, and asked him to return the merchandise. Attaway became angry, released the laptop, and ran out the front door, pulling a knife and knocking down a Best Buy employee in the process.

Outside the store's entrance were four Marines and seven volunteers collecting donations for Toys for Tots. One of them, Cpl. Phillip Duggan, clotheslined the running man, bringing him to the ground. The assailant regained his feet and swung his knife, stabbing Duggan, then was quickly tackled by several other Marines and members of the store's loss-prevention team, who held him in the parking lot until deputies arrived.

The injured Marine was taken to Eisenhower Army Medical Center and released after receiving stitches. He was well enough the next day to drop off a toy for donation at a nearby Walmart.

Cpl. Duggan's attacker, Tracey Attaway, was jailed and charged with armed robbery, aggravated assault and possession of a knife in the commission of a crime. He was denied bond on 11 December 2010.

An account of this incident circulated via e-mail in December 2010 (reproduced as the first item in the Examples section above) was presented as a 27 November Associated Press account of the incident. While the circulated account was indeed based on that very news article, it contained a paragraph not found in the original:
The suspect was transported to the local hospital with two broken arms, a broken leg, possible broken ribs, assorted lacerations and bruises he obtained when he fell trying to run after stabbing the Marine.
(The audience is supposed to read between the lines in the preceding text and conclude that the suspect did not fall but rather was beaten by the other three Marines.)

None of the news accounts we examined indicated that Attaway was injured, either while being subdued or afterwards. That bit appears to be pure invention on the part of the person who inserted the additional paragraph into the news account, thereby transforming it into a "Don't mess with the Marines" object lesson.
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz