Slovák střílel po obci samopalem, naštěstí slepými náboji


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Slovák střílel po obci samopalem, naštěstí slepými náboji

Příspěvek od S474N » pon 19.9.2011, 14:37

Asi třicetiletý muž se samopalem v ruce a se sluchátky na uších kráčel v neděli slovenskou obcí Rybany a pálil všemi směry. Vystřílel několik zásobníků. Informovala o tom televize Joj.

Obyvatelům obce jeho řádění připomnělo masového vraha Ľubomíra Harmana, který před rokem zastřelil v Bratislavě sedm lidí. [celá zpráva]

Lidé v obci utíkali před střelcem a ukrývali se ve svých domech. Útočníka nakonec zpacifikovali přivolaní policisté, kteří byli na místě do dvou minut.

Po výslechu vyšlo najevo, že muž střílel tzv. cvičným samopalem, který je však k nerozeznání od originálu. Muž tvrdil, že se tímto způsobem bavil se svými kamarády.

Třicetiletému muži hrozí až osm let vězení.

Puvodni odkaz:
:arrow: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa ... aboji.html
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Re: Slovák střílel po obci samopalem, naštěstí slepými náboj

Příspěvek od Sobull » pon 19.9.2011, 16:32

Pokus o asistovanou sebevraždu?

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Slovák střílel po obci samopalem, naštěstí slepými náboj

Příspěvek od Steiner » pon 19.9.2011, 17:09

U nás by to bylo výtržnictví a přestupek nošení neskryté zbraně kat. D na veřejnosti. Kde vzali slováci těch 8 let ??? :wink:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Slovák střílel po obci samopalem, naštěstí slepými náboj

Příspěvek od S474N » pon 19.9.2011, 17:36

Meli ho zpacifikovat ranou do tyla, debila.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 43

Registrován: čtv 26.8.2010, 21:49

Zbraň: ALFA 9241

Re: Slovák střílel po obci samopalem, naštěstí slepými náboj

Příspěvek od Vašek » pon 19.9.2011, 20:01

Takový skandál z jednoho rámusidla? Chtělo by to zavést nový trestný čin "překrucování faktů" a "překrucování faktů z nedbalosti". Hodit tam tu fotku, kterou tam dali, je nejen neobjektivní, ale je to přímo provokace k dalšímu honu na legální majitele zbraní všech kategirií. Novináři jsou většinou vystudovaní lidé, a nevěřím, že neznají možné následky, jaké taková zk[píp] reportáž může způsobit. Postup novinářů, kdy je nejprve reportáž na stole, a až potom se shání nějaké informace, je zhouba této společnosti.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Slovák střílel po obci samopalem, naštěstí slepými náboj

Příspěvek od VEIKO » úte 20.9.2011, 8:19

Může být rád že žije. Blbá zábava...
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Slovák střílel po obci samopalem, naštěstí slepými náboj

Příspěvek od Shi » úte 20.9.2011, 12:16

Vašek píše:Novináři jsou většinou vystudovaní lidé, a nevěřím, že neznají možné následky, jaké taková zk[píp] reportáž může způsobit. Postup novinářů, kdy je nejprve reportáž na stole, a až potom se shání nějaké informace, je zhouba této společnosti.
S jedím novinářem jsem si dopisoval. Můj verdikt je takový, že je mu úplně jedno jaké následky to může mít.

Na mou sérii otázek:
" Je vašim cílem vyvolat protizbraňovou hysterii tak, jak to předvedla levicová média ve Velké Británii ? Jste si vědomi jaké katastrofální to mělo ve Velké Británii důsledky ? Jste si vědomi toho, že zbraň (jakákoliv) je jediný způsob, jak dát oběti šanci se efektivně bránit ? Chcete dosáhnout toho, aby místo současné, poměrně rozumné legislativy, která dává oběti šanci mít zbraň a také se s ní bránit, a kterou nám mnoho zemí může závidět, se do našeho práva plíživě dostaly zvěrstva jako "duty to retreat", která oběti zakazují se bránit ?"

Mi odpověděl takto:
"Mrzí mě, že tam není napsáno proč, abych se dozvěděl, proč to vlastně dělám.
Ale vážně: pobavilo mě, jak se k nám přelila americká zbraňová debata i s vášnivostí, která ji tam provází. Sleduji ji, myslím, že na argumentech obou stran něco je - a taky je v nich mnoho lstí a manipulací. "
-----
Korespondence byla delší, takže nutně vytrhávám z kontextu. Podle mě je mu celkem jedno jaké následky to mít bude. Smutné na tom je, že podle svých slov ten "můj" novinář byl bývalým příslušníkem speciálních jednotek z Prostějova a v redakci je tedy na zbraně asi považován za odborníka. :angry:

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz