V centru Brna se střílelo. Dva cizinci přepadli směnárnu

Příspěvek od S474N » pát 06.4.2012, 13:13

Brno – Ukrást peníze v brněnské směnárně v ulici Masarykova se pokusili ve čtvrtek po šesté hodině večer dva ozbrojení muži. Jeden z nich postřelil směnárníka, kterého převezli záchranáři do nemocnice. Ze směnárny si odnesli půl milionu korun. Z peněz se však dlouho neradovali. Krátce po činu je chytili policisté v civilu. Za čin mužům hrozí až dvanáct let vězení.

Podle brněnské policejní mluvčí Petry Vedrové se směnárník za pachateli rozběhl a volal o pomoc. „Zaslechli ho dva policisté, kteří šli okolo a byli mimo službu. Pachatele pronásledovali. Když chtěli nasednout do auta v ulici Nové sady, jeden z policistů pohrozil zbraní. Oba se jim podařilo odzbrojit a zadržet,“ informovala Vedrová.

Jeden z policistů se rozběhl za zloději směrem od hlavního vlakové nádraží. Chystal se s batohem na zádech odjet domů. „Viděl jsem utíkat skupinku mužů. Jeden z nich byl lehce zakrvácený. Slyšel jsem, jak někdo křičí zastavte. Šel jsem se podívat, co se děje,“ přiblížil čtvrteční přestřelku policista, který si nechtěl zveřejnit své jméno.

V odzbrojování zlodějů mu nakonec pomohl kolega, který byl také mimo službu. „Viděl jsem jak skupinka mužů utíká k zaparkovanému autu. Rozeběhl jsem se k nim. Když jsem nahlédl do auta, viděl jsem jak se tam přetahují dva muži,“ nastínil konflikt policista.

Uvnitř auta už s jedním ze zlodějů zápasil policistův kolega. „K autu mezitím přiběhl druhý zloděj. V ruce měl pravděpodobně plynovou zbraň, se kterou postřelil směnárníka. Vytáhl jsem proto svou služební zbraň, kterou nosím při sobě,“ uvedl zasahující policista.

Informace se různí

Když viděl v rukou zloděje zbraň, vystřelil do vzduchu. Informace o počtu zraněných se různí. Policisté tvrdí, že byl postřelen jen směnárník. „Nyní vím jen o tomto zraněném. Nemám informaci, že byl postřelený ještě někdo jiný,“ uvedla Vedrová.

Podle mluvčí jihomoravských záchranářů Barbory Zuchové byli zranění dva lidé. „Jeden má lehká zranění, druhý středně těžká. Oba jsou mimo ohrožení života,“ řekla Zuchová.

Přibližně na půl hodiny se zastavily na hlavním nádraží tramvaje. „Vyslali jsme na místo náhradní autobusy, abychom zajistili dopravu,“ sdělila mluvčí dopravního podniku Linda Škrancová.

Utíkajícího zakrváceného muže si všimla také prodavačka z vedlejší prodejny. „Viděla jsem, jak někdo utíká a křičí. byl zakrvácený. Nenapadlo mě, že někdo přepadl vedlejší směnárnu. Střelbu jsem neslyšela,“ zděsila se prodavačka, která nechtěla uvést jméno.

Hluk zaslechla také obsluha baru, před kterou si pachatelé zaparkovali auto. „Slyšel jsem přijíždět policisty a viděl majáčky. Střelbu jsem nezaslechl,“ uvedl jeden z číšníků.

Šestadvacetiletý cizinec a jeho o tři roky starší komplic skončili v policejní cele. Kriminalisté v současné době případ šetří jako podezření z trestného činu loupeže. „Pachatelům hrozí až dvanáctileté tresty,“ sdělila mluvčí.


Puvodni odkaz:
:arrow: http://brnensky.denik.cz/zlociny-a-soud ... 20405.html
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek