Nájemník chtěl vyhnat neznámé muže z domu, vytáhl na ně pist


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 451

Registrován: stř 04.1.2012, 13:13

Nájemník chtěl vyhnat neznámé muže z domu, vytáhl na ně pist

Příspěvek od Strelkyne » úte 27.3.2012, 13:19

Nájemník chtěl vyhnat neznámé muže z paneláku, vytáhl na ně pistoli
27. března 2012 11:49
Dva neznámé muže chtěl z panelového domu v Mostě vyhnat pistolí jeho nájemník. Při vzájemné potyčce ovšem o zbraň přišel a všechny tři pak musela zadržet policejní hlídka. I když chtěl obyvatel paneláku chránit dům před zloději, půjde k přestupkové komisi. Byl totiž opilý.

Nájemník nejprve potkal neznámou dvojici na chodbě panelového domu na sídlišti Zahradní. Jeli výtahem do vyšších pater. Muž pak ze shora uslyšel zvuky a šel podezřelou dvojici zkontrolovat.

"Na chodbě spatřil oba muže a ptal se jich, co tam dělají. Na dotaz reagovali slovními útoky a muži měli vyhrožovat násilím," uvedla policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Nájemník proto šel zpět do svého bytu, odkud si přinesl zbraň, kterou chtěl dvojici z paneláku vyhnat. To se mu však nepodařilo, protože při přetahování spadl na zem a o pistoli přišel.

Oba muži pak z domu odešli a zbraň si i přes námitky nájemníka nechali pro sebe. "Muž na ně volal ještě z balkonu, kdy žádal svoji zbraň, a oni mu sdělili, že ji vrátí za 50 tisíc korun," popsala Světláková.

Trojlístek pak zadržela policejní hlídka. Dvojice mužům zákona tvrdila, že v domě šli navštívit kamaráda, jeho jméno ovšem ani neznali. U jednoho z "vetřelců" navíc policisté našli sikové kleště.

Policie jednoho muže z dvojice ve zkráceném přípravném řízení podezírá z krádeže a nedovoleného ozbrojování. Nájemník sice svou pistoli dostal nazpět, ale jeho záležitostí se bude zabývat přestupková komise.

"Poškozený muž měl pozitivní dechovou zkoušku na alkohol, čímž se dopustil přestupku proti zákonu o zbraních a střelivu," přiblížila Světláková. Maximální výše pokuty je v tomto případě až 50 tisíc korun.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/najemnik-chtel-v ... zpravy_oks
"Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví." Lucius Annaeus Seneca
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Nájemník chtěl vyhnat neznámé muže z domu, vytáhl na ně

Příspěvek od kolaCZek » úte 27.3.2012, 13:26

Ja vim, ze to neni moc vtipny, ale musim se smat... :lol:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nájemník chtěl vyhnat neznámé muže z domu, vytáhl na ně

Příspěvek od S474N » úte 27.3.2012, 13:51

No pokud tam delali neco nepraveho, tak nevidim problem v tom alkoholu. Naopak vidim problem v tom, ze je minimalne muzou zabasnout za nedovolene ozbrojovani, kdyz mu sebrali tu pistoli.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

STD člen

Příspěvky: 215

Registrován: stř 09.1.2008, 7:05

Zbraň: G19 (3gen), GP K100

Bydliště: Praha

Re: Nájemník chtěl vyhnat neznámé muže z domu, vytáhl na ně

Příspěvek od Fredouch » úte 27.3.2012, 14:03

Je blbý, že to došlo až na přetahování o zbraň. Ale pravda, vidina prásknout si na chodbě v paneláku by mě taky extra nelákala. Každopádně je asi otázka jak až moc byl ovlivněný alkoholem (kolik měl "na žíle") a jak to mohlo případně změnit jeho přístup k řešení situace.

Ono držet si odstup na chodbě/schodech paneláku.... Už jsem nad tím párkrát při příchodu večer na byt uvažoval, kdyby na mě takhle zpoza rohu výtahu "vybafnul". Nic moc o co stát, prakticky rovnou by to bylo na konktaktní vzdálenost.
G19; GP K100
- Zkušenost je jméno, které dáváme svým chybám a omylům.
- Život je jako rozkvetlá louka. Ohneš se pro kytičku a hned tě někdo kopne do prdele.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 616

Registrován: sob 19.2.2011, 11:00

Bydliště: Brno

Re: Nájemník chtěl vyhnat neznámé muže z domu, vytáhl na ně

Příspěvek od g-relax » úte 27.3.2012, 18:07

Když si zašel do bytu pro pistoli, mohl a měl zavolat policii.

I ve střízlivém stavu snažit se vyprovodit ze společných prostor panelového domu nezvané "hosty" pod pohrůžkou použití střelné zbraně, je totálně mimo mísu.

P.S. Tu pistoli mu odebrali, aby se nepostřelil, a určitě ji chtěli odevzdat nejbližší hlídce policie, což nakonec učinili. :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 109

Registrován: čtv 19.5.2011, 8:28

Zbraň: ČZ 75 Compact

Re: Nájemník chtěl vyhnat neznámé muže z domu, vytáhl na ně

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » úte 27.3.2012, 19:10

Nebydlim teda v panelaku :) Bydlim v cihlaku :-D

Jednou uz jsem nezvanyho hosta z baraku vyhazoval. Sel vicemene dobrovolne, jen ve dverich se pak zastavil a delal tlaky, kdyz jsem mu rekl, ze ho uz tam nechci vickrat videt. Skoncilo to tak, ze po asi 2 minutach velice plodne debaty jsem ho z tech dveri vytlacil a zabouchnul. Na to frajer vytahnul teleskopickej obusek, zaklepal na sklo vchodovejch dveri a rekl, ze jsem mu tam priskripnul botu a ze ty dvere rozmlati, kdyz neotevru.

Otevrel jsem a zabouchnul, kdyz nohu vyndal. Na tohle on rekl: "Mas hezky auto..." a poklepal tim teleskopem na ty dvere. Pri vyndani mobilu z kapsy parchant odesel se slovy: "No jo, jen volej policajty..."

Tenkrat me prekvapil, kdyz jsem sel jen z bytu na pudu v domacim, absolutne nepripraven na podobnou situaci. Nasel jsem ho pred dverma na spolecnou pudu a ze prej jde za "Romanem". Prijmeni neznal - evidentne stejna finta u vsech podobnejch typu...

Ve svetle teto zkusenosti si rikam, ze kdyz podobny grazlove nosej teleskopy a hodlaj s nima vyhrozovat, co je tak mimo misu na vzeti zbrane? Nesel bych jim sice s tou zbrani vyhrozovat, rozhodne bych si ji ale na "rozhovor" s temito "ctihodnymi pany" vzal skryte s sebou.

P.S.: Pokud chlapek vzal pistoli z bytu a sel vyhodit kreteny z chodby, nedopustil se prestupku, protoze chodba panelaku neni "misto verejnosti pristupne"...

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Nájemník chtěl vyhnat neznámé muže z domu, vytáhl na ně

Příspěvek od Mistral » úte 27.3.2012, 20:53

Imo za ten chlast by neměl nic dostat, možná by to mohl uhrát na krajní nouzi, ne?
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Nájemník chtěl vyhnat neznámé muže z domu, vytáhl na ně

Příspěvek od kolaCZek » stř 28.3.2012, 9:04

g-relax: "Pani policiste... Ja nebyl opily. Byl jsem z toho, ze mne odzbrojili tak v riti, ze jsem si musel dat panaka." :wink:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Nájemník chtěl vyhnat neznámé muže z domu, vytáhl na ně

Příspěvek od john.hawk » stř 28.3.2012, 13:06

nevím nevím, jít do kofliktu s zbraní pro jistotu, a když to nepůjde po dobrém tak ji vytáhnu a...???
no a když už bude vytažená a namířená tak co..? Když se borec beze zbraně rozejde proti zbrani, to fakt jako chcete střílet v paneláku do něho ??
:evil: :shock:

tmx

Příspěvky: 206

Registrován: čtv 12.1.2012, 20:58

Re: Nájemník chtěl vyhnat neznámé muže z domu, vytáhl na ně

Příspěvek od tmx » stř 28.3.2012, 13:47

tak chytit pres lucik a mlockem vsi silou do nosu... jde to pouzit i bez strileni
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Nájemník chtěl vyhnat neznámé muže z domu, vytáhl na ně

Příspěvek od kolaCZek » stř 28.3.2012, 13:56

tmx: To uz zavani pretahovanim se o zbran... :?
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Nájemník chtěl vyhnat neznámé muže z domu, vytáhl na ně

Příspěvek od panvrabec » stř 28.3.2012, 19:17

Když nikoho neohrožovali a nic nepáčili, tak měl zůstat v bytě a volat policajty, navíc když měl vypito. Tady fakt s bouchačkou jít nemusel. A nakoupeno měl asi dobře, když mu jí sebrali :lol:

tmx

Příspěvky: 206

Registrován: čtv 12.1.2012, 20:58

Re: Nájemník chtěl vyhnat neznámé muže z domu, vytáhl na ně

Příspěvek od tmx » stř 28.3.2012, 19:23

kolaCZek: to mas pravdu, ale kdyz uz je zbran venku a nechces strilet v panelaku, moc moznosti neni. a branit se jednou rukou neni idealni, stejne tak zbran vracet do pouzdra stoji cas. mi z toho vychazi uder, rychle do obliceje a zpet, klidne opakovane pres ruce...zkus se bouchnout glockem, boli to dost. pokud by to dal pokracovalo, mas dukaz na obliceji protivnika, zes to zkousel nejdriv manualne. musis byt rychly a hodne razantni, na chodbe neni kam ustupovat.

kazdopadne na chodbe v panelaku bych to asi na nikoho netahal, pokud by tam nebyl zrovna nuz. usi jsou preci jen potreba i do duchodu :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Nájemník chtěl vyhnat neznámé muže z domu, vytáhl na ně

Příspěvek od panvrabec » stř 28.3.2012, 20:03

Když by jsi už střílel, tak ty uši by tě pak trápily asi nejmíň :) . A mlátit někoho kdo má prázdné ruce bouchačkou do xichtu... podle mě to tak nějak vypadalo i v tomto případe a přišel o ní. Nevíš, jak je ten druhý zručný a tímto dáváš protivníkovi nejlepší možnost, odzbrojit tě.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nájemník chtěl vyhnat neznámé muže z domu, vytáhl na ně

Příspěvek od S474N » stř 28.3.2012, 20:13

Na tohle asi idealni vystrcit brokarnu ze dveri a vystrelit par gumaku a zavrit. *3*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

tmx

Příspěvky: 206

Registrován: čtv 12.1.2012, 20:58

Re: Nájemník chtěl vyhnat neznámé muže z domu, vytáhl na ně

Příspěvek od tmx » stř 28.3.2012, 21:16

panvrabec: tak ten pan si toho evidentne nalozil na sva bedra vice nez zvladnul. kazdopadne s tou zbrani do ksichtu je to varianta, kdyz nechce nekdo strilet. nedokazu si v tu chvili predstavit, co s ni jineho ma delat (kdyz nechce strilet) a uz je venku. fakt nevim.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Nájemník chtěl vyhnat neznámé muže z domu, vytáhl na ně

Příspěvek od Carloss » stř 28.3.2012, 21:21

Dát ji útočníkovi ochutnat... Doslova... ať si kousne do železa... Dostatečně důrazně... dostatečně.... to je málo...
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Nájemník chtěl vyhnat neznámé muže z domu, vytáhl na ně

Příspěvek od kolaCZek » stř 28.3.2012, 21:24

tmx: Je pravda, ze kdyz uz ji mas v ruce, tak proc mu ji neflaknout na xicht. :D A kdyz ji budes drzet, jako pro strelbe, tak ti ji asi z ruky nevytahne. Jenom bych se trochu bal, aby frajer nezavadil o spoust, kdyz se bude snazit vykrejt uder... :?
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 109

Registrován: čtv 19.5.2011, 8:28

Zbraň: ČZ 75 Compact

Re: Nájemník chtěl vyhnat neznámé muže z domu, vytáhl na ně

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » stř 28.3.2012, 21:54

john.hawk píše:nevím nevím, jít do kofliktu s zbraní pro jistotu, a když to nepůjde po dobrém tak ji vytáhnu a...???
no a když už bude vytažená a namířená tak co..? Když se borec beze zbraně rozejde proti zbrani, to fakt jako chcete střílet v paneláku do něho ??
:evil: :shock:
No ja bych si vzal tu pistoli skryte a do ruky teleskop nebo tonfu. Pokud by hosi byli agresivni, branil bych se. Pokud by sami vytahli noze nebo teleskopy jako ten z*** u nas v baraku, pak by tahani pistole bylo na miste. Pokud by se i po vyzve priblizovali, nasledovala by strelba - to by ale museli bejt uz totalni magori tahle nekomu dat legitimni duvod ke strelbe....

Samozrejme zavolat a pockat na fizly je ta nejpohodlnejsi a hlavne netrestatelna varianta. Nekdy se to ale vyvrbi jinak...

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Nájemník chtěl vyhnat neznámé muže z domu, vytáhl na ně

Příspěvek od Carloss » stř 28.3.2012, 22:06

No... ona taková vloupačka taky nebývá natolik krátká, aby nemohli poliši stihnout přijet. Takže zavolat a počkat jistou logiku dává. Je to ale fakt na vodě a jen těžko implicitně předpokládatelný... Je to prostě jen možnost...
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz