Pejskař na pejskaře vytáhl zbraň, konflikt řeší policie


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Pejskař na pejskaře vytáhl zbraň, konflikt řeší policie

Příspěvek od S474N » stř 23.5.2012, 16:10

Karviná - Denně chodí jednatřicetiletý Jakub se svými dvěma psy na procházku na cyklostezku okolo Olše v Karviné-Starém Městě. Na jednu ze svých procházek však dlouho nezapomene. Šlo mu u ní doslova o život.

„Šel jsem se svými dvěma kamarádkami, které jsem učil, jak zacházet s elektronickými vodítky, když se objevil nějaký muž a začal na mě řvát, co tady dělám a proč nemám psy na vodítku a bez náhubku, přitom on sám měl psa bez náhubku," vzpomíná mladý muž.

Došlo k ostré výměně názoru, kterou neznámý muž začal řešit celkem radikálně.

„Vytáhl z kabátu pistoli, začal mířit naším směrem a vyhrožovat, že pokud odtud okamžitě neodejdeme, tak nás všechny postřílí," kroutí hlavou Jakub. Muž prý poté odešel a mladík na nic nečekal a zavolal policii.

Až později se dozvěděl, že muž, který ho ohrožoval pistolí, je myslivcem. Oba psi prý navíc během incidentu nehnuli ani brvou. „Vůbec si ho nevšímali, nikoho nijak neohrožovali, policisté, kteří přijeli na místo, si s nimi dokonce hráli," říká Jakub.

A i kdyby se přesto něco stalo a psi by na někoho zaútočili nebo chtěli utéct, měl je pod kontrolou.

„Mám je na elektronických vodítkách, takže pokud by se něco stalo, tak jim mohu dát na dálku signál, případně elektrický šok," říká mladík.

Podle mluvčí policie Zlatuše Viačkové byli oba muži oznámeni ke správnímu orgánu. „Oba se navzájem uráželi, navíc vedli své psy bez vodítka a náhubku. Starší z mužů navíc bez důvodu manipuloval se zbraní," uvedla Zlatuše Viačková.

Podle ní to není poprvé, kdy někdo řešil rozpory zbraní. „Je to ojedinělé, ale občas se s tím setkáváme," dodala policejní mluvčí s tím, že naposledy se podobný případ stal při řešení sousedských sporů v Dětmarovicích.

Jak ale Jakub naznačil, rozhodně se nesmíří jen se správním řízením.

„Byl jsem za právníkem, přece není normální, aby někdo jen tak na někoho vytahoval zbraň," kroutí hlavou mladý muž.

Jak dodal, byl by rád, kdyby se přihlásili svědci, kteří byli tu dobu na místě. „Byl tam jeden rybář a navíc tam také projížděli cyklisté," dodal mladík.


Puvodni odkaz:
:arrow: http://karvinsky.denik.cz/zlociny-a-sou ... zbran.html
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Pejskař na pejskaře vytáhl zbraň, konflikt řeší policie

Příspěvek od Lars » stř 23.5.2012, 16:21

Elektronické vodítko???
To je zase co za nesmysl? Nejsem si jist, jestli je to formou zákona, nebo jen vyhlášky, ale pes nemá co volně pobíhat - a pokud vodítko nevidím, je pro mě takové psisko volné a tudíž nebezpečné.
Takže vážně nevím, ale být na procházce se svým 5.letým synem a někde poblíž pobíhat dva psi bez viditelného vodítka, tak mám ruku na kvéru - minimálně - také.
A věty: "A i kdyby se přesto něco stalo a psi by na někoho zaútočili nebo chtěli utéct, měl je pod kontrolou.
„Mám je na elektronických vodítkách, takže pokud by se něco stalo, tak jim mohu dát na dálku signál, případně elektrický šok," říká mladík
..." považuji za spekulativní - já osobně nevím a nejsem povinen vědět, na jakém principu funguje elektronické vodítko, ani jak účinné je v případě, že se pes rozhodne zaútočit - proto považuji volně pobíhajícího psa za hrozící nebezpečí a tomu také přizpůsobím své chování.

Druhá věc je pak to vyhrožování, to už dotyčný myslivec poněkud přehnal, stačilo dotyčného majitele slušně upozornit, aby s viditelně nezajištěnými psy opustil kontaktní vzdálenost - s upozorněním, že mám u sebe legálně drženou zbraň a v případě ohrožení ji nebudu váhat použít.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Pejskař na pejskaře vytáhl zbraň, konflikt řeší policie

Příspěvek od cmk » stř 23.5.2012, 16:22

To by chtelo slyset jeste protistranu :-(
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 44

Registrován: čtv 05.1.2012, 19:06

Re: Pejskař na pejskaře vytáhl zbraň, konflikt řeší policie

Příspěvek od mFranta » stř 23.5.2012, 16:47

Lars- pokud se nemýlím, tak je to spíše elektrický obojek. Viděl jsem to v nějaké reportáži o hluchých labradorech(?)- v obojku je baterka a dva krátké kovové hroty cca 2-3 cm od sebe. Člověk má v ruce něco jako "dálkové ovládání"- když je problém, dá signál, psi dostanou ránu elektřinou, a protože neví co a jak běž zpátky k páníčkovi (do bezpečí). Taková je teorie, ale jaká je praxe nevím.

Ne že bych měl něco proti myslivcům, ale vím o takových, kteří volají lidem v sobotu nebo neděli ráno že jdou do lesa, a jestli tam prý potkají toho jejich čokla, tak ho odprásknou (pes byl v tu dobu ještě zavřený v boudě).

tmx

Příspěvky: 206

Registrován: čtv 12.1.2012, 20:58

Re: Pejskař na pejskaře vytáhl zbraň, konflikt řeší policie

Příspěvek od tmx » stř 23.5.2012, 17:11

cmk píše:To by chtelo slyset jeste protistranu :-(
Souhlasim, clanek je znacne jednostranny, tenhle zpusob novinariny se mi vubec nelibi. A ta hra na city..."policisté, kteří přijeli na místo, si s nimi dokonce hráli". Osobne nesnasim, kdyz mi nekdo vnucuje, jak je jeho pes hodny, bezpecny a nekouse.

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Pejskař na pejskaře vytáhl zbraň, konflikt řeší policie

Příspěvek od Lars » stř 23.5.2012, 17:51

mFranta - takže bych měl ještě tomu pánovi s hodňoučkými psy, kteří si hrají i s policisty, kontrolovat v obojku, nemají-li vybité baterky?
Záměrně v tomto případě opomíjím chování onoho myslivce, taky znám dva takové, kteří jsou na nějakou tu ránu obojkem zralí cca co 30 minut - a pan myslivec to s tím vyhrožováním (proběhlo-li v takovém duchu, jak pan novinář píše - avšak o tom mám své, dosti značné, pochyby) jednoznačně přepískl!
Ale volně pobíhající pes je pro mně prostě volně pobíhající pes a povídačky o elektronickém obojku jsou zase jen povídačky, kterým poněkud lehkovážně věřit můžu, ale v žádném případě nemusím. Rovněž v žádném případě nemíním spoléhat na to, že v hypotetickém krizovém okamžiku "páníček" stiskne jakési tlačítko na dálkáči... :mad: :mad: :mad:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pejskař na pejskaře vytáhl zbraň, konflikt řeší policie

Příspěvek od S474N » stř 23.5.2012, 17:53

Lars: ber to tak, ze mas taky dalkovy ovladac, ktery funguje nejenom na psy, ale i panicky. Taky je dokaze na dalku vypnout *3* *3*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Pejskař na pejskaře vytáhl zbraň, konflikt řeší policie

Příspěvek od Lars » stř 23.5.2012, 17:57

A tak to jo, to teda mám, jen je poněkud hlučnější, než ten elektronický... :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: Pejskař na pejskaře vytáhl zbraň, konflikt řeší policie

Příspěvek od maja » stř 23.5.2012, 18:03

Tyhle obojky mají i zvukový signál. U dobře vycvičeného psa stačí jenom přes obojek písknout a on si to spojí s tím, že by mohl dostat ránu a zanechá toho, co dělá. Případně přiběhne zpátky.

Celé je to o tom, že más pes šanci se proběhnout a majitel nad ním neztratí kontrolu, o kterou se vzdáleností dřív nebo později přijde. U psů, kteří např. hodně utíkají, je to dobrá výcviková pomůcka.

Chápu, že tu někdo může mít problémy s nevycvičenými psy, ale odsuzovat někoho jen proto, že má psa na volno, to je podobné, jak ta jednostranná reportáž.

Doufám, že se to tady nezvrhne ve flame o psech. Na to stačí diskuze pod podobnými články :)

Příspěvky: 44

Registrován: čtv 05.1.2012, 19:06

Re: Pejskař na pejskaře vytáhl zbraň, konflikt řeší policie

Příspěvek od mFranta » stř 23.5.2012, 18:18

Lars- jenom jsem se snažil vysvětlit co to je. Ano, taky mi vadí když má někdo nevychovaný psy (jako třeba soused o dvě patra níž), ale jsou i tací psi, kteří jsou úplně v pohodě a že nemají obojek mi vůbec nevadí.

Mimochodem- dálkové ovládání na paničky a slečny je i tady.

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Pejskař na pejskaře vytáhl zbraň, konflikt řeší policie

Příspěvek od Lars » stř 23.5.2012, 18:25

Maja - a jak poznáš, že jde o "dobře vycvičeného psa" - a ne třeba o psa, který se na obojek teprve učí reagovat?

Jinak cituji Tvá slova: "Celé je to o tom, že más pes šanci se proběhnout a majitel nad ním neztratí kontrolu, o kterou se vzdáleností dřív nebo později přijde."
- hmm, já když si chci zastřílet, taky musím na střelnici, jak mi ukládá zákon, a nemůžu si jít jen tak zastřílet někam do lomu, nebo nějaké opuštěné zbořeniny.
Stejně tak, když majitel psa touží dát mu více svobody, zřejmě s ním musí někam na cvičák, nebo někam na soukromý pozemek se souhlasem majitele - ale na volném prostranství mu to prostě zákon (vyhláška?) zapovídá..

mFranta - když jsem sám, jsem nad volně pobíhajícím psem ochoten přimhouřit oko. Když jsem na procházce s klučinou, tak bohužel nikoliv!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: Pejskař na pejskaře vytáhl zbraň, konflikt řeší policie

Příspěvek od maja » stř 23.5.2012, 18:38

Lars: Přečti si to ještě jednou. Pokud se učí reagovat, tak holt dostane ránu. Ta elektrika tam není jen tak, aby se neřeklo :)

A o zbytku tady nehodlám diskutovat. Tohle je fórum o zbraních a ne o psech.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 240

Registrován: stř 22.6.2011, 21:16

Zbraň: G17,CZ75,858

Re: Pejskař na pejskaře vytáhl zbraň, konflikt řeší policie

Příspěvek od lo3k » stř 23.5.2012, 18:48

Klidne to smaznete,ja bych jenom rad podotkl,ze mam s tim el.smejdem a nasim psem vlastni skusenos,nejak se v tom hnula batrerie a hund si delal co chtel,to same jsem mohl delat i ja s ovladacem a nic,pes proste zdrhnul :) .Takze kdykoli vidim volne pobihajiciho psa (samozrejme impozantnejsiho vzezreni) pohmatem se ujistim ze mam qver u zadku. 8-)
Oderint,dum metuant.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz