Policista v civilu zadržel na pražské ulici rváče, kteří ...


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Policista v civilu zadržel na pražské ulici rváče, kteří ...

Příspěvek od Lars » stř 17.10.2012, 9:11

Policista v civilu zadržel na pražské ulici rváče, kteří zkopali muže

Policista v civilu zadržel v Praze 4 dva násilníky, kteří na ulici kopali do ležícího muže. Přestali, až když na výstrahu vystřelil do vzduchu. Napadeného odvezla záchranka do nemocnice, měl pohmožděniny a tržné rány po celém těle. Muž se s útočníky podle zjištění policie neznal.


Dvou mužů ve věku 36 a 41 let si všiml policista v pondělí krátce před 15. hodinou v ulici V Horkách v Praze 4.

"Když policista touto ulicí procházel, všiml si dvou mužů, kteří kopou a pěstmi bijí muže ležícího na zemi. Útočníky vyzval, aby svého jednání zanechali, ale ti ani na opětovné výzvy nereagovali a dál pokračovali v útoku," popsal mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Policista proto vyndal legálně drženou zbraň a vystřelil do vzduchu. Teprve poté přestali pětadvacetiletého muže kopat.

"Oba útočníci skončili v policejní cele a následně si vyslechli obvinění z trestného činu výtržnictví, za což v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta," uvedl Daněk.

Na začátku října pomohl jiný policista v civilu ženě, na kterou se vrhl na Černém Mostě muž a chtěl ji znásilnit (o případu čtěte zde).

Zdroj: http://praha.idnes.cz/policista-zadrzel ... -zpravy_ab


Zákrok samozřejmě v pořádku a policistovi tleskám!
Jen by mě zajímalo, jak by to dopadlo, kdyby nešlo o policistu v civilu, ale o jednoho z nás "nebezpečných šílenců", kteří u sebe zbraně také nosíme..

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Policista v civilu zadržel na pražské ulici rváče, kteří

Příspěvek od HV » stř 17.10.2012, 13:10

No, ono o výstražném výstřelu do vzduchu by se dalo také polemizovat. Tedy pokud byl výstřel veden opravdu do vzduchu a novináři si to tam nedoplnili.
Jaké má vůbec takový policista mimo službu pravomoci?
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Policista v civilu zadržel na pražské ulici rváče, kteří

Příspěvek od Nikdo » stř 17.10.2012, 13:26

Nebuď líný a prolistuj si zákon o Policii ČR;-) Naléhavé případy jsou ošetřeny §7
(2) Policista i v době mimo službu je povinen v mezích tohoto zákona provést služební zákrok, popřípadě učinit jiné opatření k provedení služebního zákroku, zejména vyrozumět nejbližší policejní útvar, je-li páchán trestný čin nebo přestupek, kterým je bezprostředně ohrožen život, zdraví nebo majetek.
Stručně: Identifikuje se služebním průkazem, pokud to není možné, tak ústním prohlášením Policie, a od toho okamžiku je to ve vztahu k okolí policista se všemi z toho plynoucími důsledky (zadržení, donucovací prostředky, zjišťování totožnosti, právo požadovat podání vysvětlení, požívá ochrany úřední osoby, etc.).

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Policista v civilu zadržel na pražské ulici rváče, kteří

Příspěvek od HV » sob 20.10.2012, 12:44

Díky za upřesnění, tak nějak jsem si to představoval ale nebyl jsem si jistý tak jsem se nebál optat ;)
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Policista v civilu zadržel na pražské ulici rváče, kteří

Příspěvek od john.hawk » pon 22.10.2012, 11:19

nebát se a nekrást.. :D

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz