Řidiči si vyřizovali účty obuškem a brokovnicí v Chomutově


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 616

Registrován: sob 19.2.2011, 11:00

Bydliště: Brno

Řidiči si vyřizovali účty obuškem a brokovnicí v Chomutově

Příspěvek od g-relax » ned 09.12.2012, 19:50

tn.cz / Zprávy / Krimi aktualizováno 18:17 9.12.2012

Drsná rvačka na ulici Chomutova. Vyřizovali si účty obuškem a brokovnicí

Scéna jako ze špatného akčního filmu. Dva muži se nejdříve vybržďovali a předjížděli na silnici z Mostu do Chomutova. Nakonec vytáhli zbraně.

Účty si začali vyřizovat už na silnici z Mostu do Chomutova v půl jedenácté v noci. Předjížděli se a vybržďovali. Nakonec dojeli až na chomutovské sídliště, kde došlo k fyzickému kontaktu.

Evidentně rozčilený mladý muž s teleskopickým obuškem vystoupil a přišel ke staršímu muži. Ihned se začali prát a jeden druhého rozhodně nešetřil. "Po zastavení vozidel došlo k vzájemného slovnímu i fyzickému napadení," potvrdila severočeská policejní mluvčí Pavla Kofrová.

Během bitky vytáhl starší muž, myslivec, z auta svou brokovnici a začal střílet do vzduchu. "Zbraň jsem vytáhl já, jo, abych přivolal pomoc, jak mě napadl s tím obuškem," vysvětlil.

Jenže si nepomohl. Jeho mladšího soka to tak rozčílilo, že se rozeběhl proti muži se zbraní a opět se bili hlava nehlava. V tom okamžiku ale naštěstí na místo přijeli strážníci a muže od sebe odtrhli.

"Během konfliktu došlo k lehčím zraněním obou účastníků," dodala Kofrová s tím, že oba muži skončili na policejní služebně. Prozatím vyšetřovatelé nikoho z nich z ničeho neobvinili.

tn.cz / TV Nova / anš

VIDEO - viz odkaz

URL | http://tn.nova.cz/zpravy/cernakronika/d ... vnici.html
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 451

Registrován: stř 04.1.2012, 13:13

Re: Řidiči si vyřizovali účty obuškem a brokovnicí v Chomuto

Příspěvek od Strelkyne » ned 09.12.2012, 20:04

"Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví." Lucius Annaeus Seneca
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Řidiči si vyřizovali účty obuškem a brokovnicí v Chomuto

Příspěvek od jry2000 » pon 10.12.2012, 10:30

No podle zaberu tezko soudit. Neni tam videt zacatek konfliktu, kdo koho napadnul. Takhle to vypada, ze to nezvladli oba a oba budou podle zasluh oceneni.

Apropo - je ta zbran opravdu brokovnice? Na broky mi to pripada moc uzka hlaven.
Lajte mi lhu-li

Příspěvky: 206

Registrován: sob 01.9.2012, 17:34

Bydliště: Pardubický kraj

Re: Řidiči si vyřizovali účty obuškem a brokovnicí v Chomuto

Příspěvek od Frantisekkozisek » pon 10.12.2012, 11:36

Ten mladší chlap musel bejt přinejmenším solidní blázen, rozběhnout se proti chlapoj s brokovnicej, to už chce nějakou kuráž :-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Řidiči si vyřizovali účty obuškem a brokovnicí v Chomuto

Příspěvek od jry2000 » pon 10.12.2012, 12:58

Ono to zas takovou kuraz nechce, kdyz si uvedomis, ze proti prazdnym rukam zbran je v ocich zakona "zjevne neprimerena" a tudiz normalne uvazujici dlovek "nemuze vystrelit", paac by sel brucet na hodne dlouho.

Nicmene ten s teleskopem mel dle zprav v krvi alkohol, coz taky asi trosku mohlo ovlivnit jeho zabrany.

Mozna sem pripoji komentar nekdo fundovanejsi.
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Řidiči si vyřizovali účty obuškem a brokovnicí v Chomuto

Příspěvek od S474N » pon 10.12.2012, 13:01

jry2000: tak to si dovolim nesouhlasit, uz nekolik judikatu padlo, ze i prazdne ruce a zbran je primerena *4*.

Zalezi, zdali chceme videt, ze je sklenice poloprazdna nebo poloplna.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 170

Registrován: pát 27.7.2012, 12:05

Zbraň: glock

Bydliště: Praha

Re: Řidiči si vyřizovali účty obuškem a brokovnicí v Chomuto

Příspěvek od josuk » pon 10.12.2012, 14:29

tipuju, že bude mezi námi nějaký čas minimálně o jednoho držitele ZP méně.. :-( nedovedu si totiž představit po podobné „předehře“ s trapným vybrždováním, .. proč nezavolal PČR, proč zastavil, co řešil, a proč použil palnou zbraň na sídlišti?? .. sebrat zbroják a zabavit zbraň! Bohužel.

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: Řidiči si vyřizovali účty obuškem a brokovnicí v Chomuto

Příspěvek od npc051 » pon 10.12.2012, 14:39

tezko se bude vysvetlovat fakt, ze behem bitky byl prostor vytahnout a pouzit brokarnu ale uz nebyl cas zavrit se v aute, nastartovat, odjet a zavolat 158

pusobi to na me jako kdyz si dva pubertaci pomeruji delku jisteho nespecifikovaneho organu ... ty mas obusek, ja mam brokovnici...takhle asi nutna obrana jak je popsana v zakone nevypada.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Řidiči si vyřizovali účty obuškem a brokovnicí v Chomuto

Příspěvek od jry2000 » pon 10.12.2012, 16:02

npc051 - v tom bych nevidel az zas takovy problem. Nikde nemas zakotvenou povinnost v pripade Nutne obrany hledat mene zavaznou cestu obrany proti zpusobu utoku.
Lajte mi lhu-li

Příspěvky: 170

Registrován: pát 27.7.2012, 12:05

Zbraň: glock

Bydliště: Praha

Re: Řidiči si vyřizovali účty obuškem a brokovnicí v Chomuto

Příspěvek od josuk » pon 10.12.2012, 16:16

Víme to všichni, ale opakování je matka moudrosti.. :wink: střílet na člověka znamená v podstatě nejdřív spáchat čin ("jinak" ale možná i doopravdy trestný) a pak se dohadovat o okolnostech které vyloučí jeho protiprávnost. Pokud je volba spáchat nebo nespáchat čin byť potenciálně trestný, tak samozřejmě je spolehlivější nic nespáchat = třeba i utéct. Takže tu zakotvenou povinnost bych viděl právě v tom.

Příspěvky: 44

Registrován: čtv 05.1.2012, 19:06

Re: Řidiči si vyřizovali účty obuškem a brokovnicí v Chomuto

Příspěvek od mFranta » pon 10.12.2012, 16:18

Spíš to jen dokazuje, že i myslivci se mohou dostat do situace NO/KN, byť si to sami nepřipouštějí.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 451

Registrován: stř 04.1.2012, 13:13

Re: Řidiči si vyřizovali účty obuškem a brokovnicí v Chomuto

Příspěvek od Strelkyne » pon 10.12.2012, 19:36

Podle iDnes to bylo trošku jinak:
"Při incidentu vypadla staršímu z mužů z ruky dlouhá kulová zbraň, kterou mladší hned sebral a namířil na něj. Došlo opět ke střetu, poškozenému se podařilo zbraň sebrat a jednou s ní vystřelit do vzduchu," popsala Pivková.
Mladší z řidičů byl opilý
Střet ukončili strážníci, kterým volal svědek, že sleduje tvrdou rvačku dvou mužů, z nichž jeden zoufale volá o pomoc.
"Kamery městské policie se okamžitě natočily tímto směrem. Dispečer pak na obrazovce uviděl, jak jeden z mužů na toho druhého míří zbraní. Vyslané motohlídky byly na místě téměř okamžitě. Strážníci oba neurvalce zpacifikovali a předali je státním policistům," poznamenal mluvčí strážníků Vladimír Valenta.
Policisté dali oběma mužům dýchnout. Zatímco myslivec byl střízlivý, druhý z řidičů byl pod vlivem alkoholu.


Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/bitka-ridicu-na- ... zpravy_alh
"Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví." Lucius Annaeus Seneca

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Řidiči si vyřizovali účty obuškem a brokovnicí v Chomuto

Příspěvek od Carloss » pon 10.12.2012, 23:18

Hle... už zde nemáme jen účastníky, ale dokonce poškozeného. To o něčem napovídá...
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 23

Registrován: sob 09.6.2012, 9:36

Zbraň: Glock (až bude věk)

Re: Řidiči si vyřizovali účty obuškem a brokovnicí v Chomuto

Příspěvek od Jilke » úte 11.12.2012, 14:29

Článek jsem nějak nepochopil, kdo je tedy poškozený(Ikdyž tiše předpokládám..)?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 451

Registrován: stř 04.1.2012, 13:13

Re: Řidiči si vyřizovali účty obuškem a brokovnicí v Chomuto

Příspěvek od Strelkyne » úte 11.12.2012, 16:30

No, vypadá to, že za poškozeného považují myslivce, alespoň v okamžiku, kdy mu mladší muž sebral kulovnici a namířil na něj.
"Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví." Lucius Annaeus Seneca

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Řidiči si vyřizovali účty obuškem a brokovnicí v Chomuto

Příspěvek od Carloss » úte 11.12.2012, 20:26

Proto jsem se nad tím pozastavil. 6e mi přijde dost brzo nazývat jednoho poškozeným. Přecijen to evokuje předsudek pro další šetření.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: Řidiči si vyřizovali účty obuškem a brokovnicí v Chomuto

Příspěvek od npc051 » stř 12.12.2012, 14:03

je to cele volake cudne, nejdriv tu mame brokovnici, pak kulovnici, nejdriv ji vytahne jeden typos z auta a strili do vzduchu aby zavolal pomoc, pak je to tak, ze ji sice vytahne, ale druhy mu ji hned zas sebere a tahaji se o ni a az pak vyjde rana...

meli by je asi odsoudit oba k nejakym obecne prospesnym pracem a dat jim papiry do cistirny tak na rok na dva, aby si priste rozmysleli blbnout.

IMHO slusnej clovek neridi ozralej, nevybrzduje se a pokud je napadeny typkem s teleskopem, tak jaksi porad neshledavam duvod uprostred obytne zony sachovat s kulovnici..., kdyz podle meho hloupeho nazoru zde porad byla moznost schovat se zpatky do auta a zamknout se a pockat na prijezd policie.

Jeden za osmnact a druhej bez dvou za dvacet... tak se to jevi mi. Pravda okolnosti jsou nejasne, ale zatim me nikdo nepresvedcil o nevinne jednoho nebo druheho.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Řidiči si vyřizovali účty obuškem a brokovnicí v Chomuto

Příspěvek od jry2000 » stř 12.12.2012, 14:26

nevybrzduje se a pokud je napadeny typkem s teleskopem, tak jaksi porad neshledavam duvod uprostred obytne zony sachovat s kulovnici..
Apriori receno neshledavas duvod chranit sve zdravi vsemi dostupnymi prostredky? Stale nechapu proc vyhledavas v pripade utoku na svou osobu nutnost resit situaci ustupem. Mimoto pokud jsi v aute tak jsi vuci teleskopu v pytli a jeste znevyhodnen, protoze se nemuzes v podstate pohnout a ucine branit.
Lajte mi lhu-li

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: Řidiči si vyřizovali účty obuškem a brokovnicí v Chomuto

Příspěvek od npc051 » stř 12.12.2012, 14:36

toz reknu ti to asi tak, bejt duchodce, slabej roztresenej a s kulovnici v aute na zadnim sedadle a mlatit me ozralej mladoch s teleskopem, tak to proste posoudim jako bezvychodnou situaci a zamknu se v aute a cekam na policii a nevylezu ven, i kdyby mi mel typek rozbit skla, ulamat zrcatka a poskrabat lak. Vsak to taky pisou, ze jakmile myslivec dosel pro kulovnici a "tasil" tak to utocnika akorat jeste vic rozzurilo, vytrhl "obranci" zbran a miril na nej a pak se do neho pustil znova obuchem.

Treba kdyby nebyl ten s teleskopem tak ozralej pripadne nemel kulovnici poprve v ruce, tak by dedka mohl na miste zastrelit, zakon nezakon.

A vubec, napad zastavovat ozralce, rozzureneho a nepricetneho s teleskopem v ruce strelbou kulovnici do vzduchu uprostred obytne zony mi prijde jako hodne spatny, i kdyz zakon to nevylucuje. Protoze kulovnice se k NO/KN zrovna moc nehodi.
Zase, stat se to mi, tak bych vubec strileni do vzduchu kulovnici nedelal a rovnou to do neho nasil jeste nez by me napadl, prave z duvodu, ze by mi mohl zbran sebrat. A pokud to nebylo na primou strelbu s cilem vyradit utocnika (podle videa byl "utocnik" s teleskopem uz zpatky ve svem aute a "myslivec" si na neho vytahl kulovnici a sel beze spechu za nim, takze to rozhodne nebyla NO/KN), tak bych se jako soudce velmi peclive ptal, k cemu ta kulovnice mela jako slouzit.
Jeste ze se nepostrileli navzajem nebo jeste nekoho nezucastneneho, jak se o to tahali, to maji tak posledni stesti v nestesti.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz