Cestující zneškodnili střelce v pražském metru


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Příspěvky: 131

Registrován: úte 16.2.2010, 11:53

Zbraň: Glock 22

Cestující zneškodnili střelce v pražském metru

Příspěvek od martin76 » stř 06.2.2013, 15:41

Cestující na trase metra B, kteří 31. ledna jeli v soupravě, jež dvacet minut po 19. hodině projížděla stanicí Invalidovna, na svou cestu hned tak nezapomenou. Šestatřicetiletý muž ve vagónu vytáhl pistoli a začal ohrožovat ostatní.

Mezi cestujícími se naštěstí našli dva muži, kteří zachovali chladnou hlavu, rozpoznali plynovou pistoli, sebrali mu ji, a právě v zastávce Invalidovna ji předali vlakvedoucímu a agresora vyprovodili ze soupravy.

„Díky velmi rychlému příjezdu policisté muže nalezli zrovna v okamžiku, kdy odcházel z metra. Při provedené orientační dechové zkoušce mu naměřili více než 1,5 promile alkoholu v dechu. Dozorčí v metru policistům předal plynovou pistoli, kteří ji zajistili a zaslali k dalšímu zkoumání,“ informovala mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Zadržený muž ovšem policistům tvrdil, že ho dva cestující napadli a že se vlastně jen bránil. Policie nyní žádá cestující a svědky události, aby se obrátili na linku 158. „Pro další vyšetřování je velmi důležité zjistit, co se v metru stalo, proč muž vůbec zbraň vytáhl a zda někoho bezdůvodně neohrožoval,“ dodala mluvčí.

Původní odkaz:
:arrow: http://www.novinky.cz/krimi/292455-cest ... metru.html


Poslední dobou vnímám jakýmsi hitem plynové pistole, ono dokazování čehosi, jakousi nadřazenost oproti běžným lidem je k ničemu, dokud ji člověk na veřejnosti nevytáhne.

Samotný výstřel z plynové pistole v uzavřeném metru nebude nijak příjemný a přinejmenším způsobí paniku.

Jaký postoj by jste k oné situaci zaujali vy jako ozbrojení/neozbrojení střelnou zbraní?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Cestující zneškodnili střelce v pražském metru

Příspěvek od kolaCZek » stř 06.2.2013, 16:53

martin76: Zase dalsi blban... Hlavne si dokazu predstavit ten pruser, kdyby se v tu chvili citil v ohrozeni nekdo, komu se pohupuje u pasu ostra a plynovku by nerozeznal... :crazy:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.

Příspěvky: 102

Registrován: pát 13.4.2012, 3:01

Zbraň: glock 17 4 gen.

Bydliště: Praha

Re: Cestující zneškodnili střelce v pražském metru

Příspěvek od style.js » stř 06.2.2013, 17:00

Ja se priznam ze bez blizsiho zkoumani bych tedy plynovku rozhodne nerozeznal. A co bych delal? Asi se skrcil nekam do kouta a pokud by nemiril primo na me nebo bych nemel povrzene zasahy (zraneni) ostatnich spolucestujicich tak nic. Branit se obecne zbrani je v nasem state o pruser, nedej boze v davu cestujicich a jeste k tomu v metru kde ma FMJ strela spoustu netusenych moznosti o co se odrazit... :(
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: pon 11.8.2008, 21:39

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Praha 8

Re: Cestující zneškodnili střelce v pražském metru

Příspěvek od Pancho Kid » stř 06.2.2013, 19:40

V prvé řadě mám za to, že ti dva hrdinové jsou pěkní pitomci. Pokud šlo o "standardní" plynovku, nemají šanci poznat jestli to je nebo není plynovka pokud s ní mával. Takže si spíš myslím, že si řekli: to je plynovka, jdeme na něj....kdyby byla ostrá, nechtěl bych vidět ten mazec.

Osobně bych si vlez někam do kouta s rukou na pažbě a dělal, že nejsem.... Jakmile by poprvé vystřelil nebo se situace podobně vyhrocovala, pokusil bych se ho sejmout.

Každopádně jde jen o teorii, takže jak to dopadne ve skutečnosti...... *51*
Naposledy upravil(a) Pancho Kid dne čtv 07.2.2013, 12:41, celkem upraveno 1 x.
Glock 17, CZ 75B, Remington 870, 858 Tactical, Drulov 75, manželka 152

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Cestující zneškodnili střelce v pražském metru

Příspěvek od Pařez » stř 06.2.2013, 19:43

Poslední dobou se množí zprávy o plynovkách v metru a lidech padených v kolejišti.Co s tím metrem mají v plánu? :mrgreen:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Cestující zneškodnili střelce v pražském metru

Příspěvek od cmk » stř 06.2.2013, 19:52

Pripustme novinarskou verzi (frajer vytahl plynovku, chvili miril kolem sebe a pak ho 2 odzbrojili)...
Plynovka je rozeznatelna - pokud ma clovek cas se podivat do laufu... Vidi tam tu zabranu...
Takze rict: "ja bych ji rozeznal" nebo "ja bych ji nerozeznal" - to se proste neda, to je zavisly na nahode a situaci.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Cestující zneškodnili střelce v pražském metru

Příspěvek od jry2000 » stř 06.2.2013, 20:05

Pokud nekdo vytahne v sebeobrane proti plynovce real kver tak z pohledu cestujicich tam budou strilejici silenci 2 a to take bude nahlaseno rychle rote .... Pripada mi to jako moc nevyhodna pozice pro vyjednavani o zprosteni obzaloby.
Lajte mi lhu-li

Příspěvky: 131

Registrován: úte 16.2.2010, 11:53

Zbraň: Glock 22

Re: Cestující zneškodnili střelce v pražském metru

Příspěvek od martin76 » stř 06.2.2013, 20:13

JRY2000: Šílenci budou 2, on s plynovou - ty s ostrou - větší šílenec budeš ty, snad jediné co bude při tobě, že jsi ji vytáhl až jako druhý. Paradoxně, že on byl opilý bude hrát pro něj, bohužel :?

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Cestující zneškodnili střelce v pražském metru

Příspěvek od Pařez » stř 06.2.2013, 20:27

Rozhodně netvrdím,že bych hned tasil,pachatele zneškodnil a na zádech odnesl spravedlnosti :lol:
Ale jak tu čtu některé příspěvky,tak by mohl kdejaký chlapík s plynovkou unést autobus plný po zuby ozbrojených chlapů.. :shock:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Cestující zneškodnili střelce v pražském metru

Příspěvek od jry2000 » stř 06.2.2013, 20:32

Ano. Zakona dbali obcane se nesmi ucine branit. V podstate mas lepsi pozici kdyz pohodlne v autobuse pockas na Rychlou rotu :)
Lajte mi lhu-li

Příspěvky: 131

Registrován: úte 16.2.2010, 11:53

Zbraň: Glock 22

Re: Cestující zneškodnili střelce v pražském metru

Příspěvek od martin76 » stř 06.2.2013, 20:45

jry2000: Ještě lepší varianta je, nenápadně zmizet v houfu a nemuset vypovídat PČR, příp. u soudu - to je ironie :wink:
Naposledy upravil(a) martin76 dne stř 06.2.2013, 23:45, celkem upraveno 1 x.

Příspěvky: 131

Registrován: úte 16.2.2010, 11:53

Zbraň: Glock 22

Re: Cestující zneškodnili střelce v pražském metru

Příspěvek od martin76 » stř 06.2.2013, 20:48

Pařez: ...myslím, že i plastová hračka by v některých případech byla dostačující :wink:

Příspěvky: 138

Registrován: úte 03.4.2012, 2:48

Re: Cestující zneškodnili střelce v pražském metru

Příspěvek od Alci » čtv 07.2.2013, 0:39

2Parez: a popravdě proč jako ne? Byla by to ironie, ale dokud by opravdu o nic nešlo a nikdo nebyl zraněn, ani to nevypadalo, že k tomu dojde, tak to tak špatný nebude. A že by si v takovým autobuse vystřelil jen jednou.

Kdoví jak to bylo. Taky to mohlo být tak, že se opilec potácel, vytáhl pistoli a začal zmateně mířit kolem sebe, prakticky se zavřenýma očima, tak mu prostě někdo zezadu chňapl v klidu ruku a bylo to. A že to je plynovka třeba zjistili až pak. Nebo chtěl být drsnej, zatáhl za závěr a vypadl náboj. Já bych to nedramatizoval, jakože on byl útočník při smyslech, stál v rohu vagónu a držel si od sebe 4m ochrannej prostor.

Příspěvky: 265

Registrován: pon 28.5.2012, 14:59

Zbraň: HK P30S

Re: Cestující zneškodnili střelce v pražském metru

Příspěvek od nico » čtv 07.2.2013, 8:11

A zase ta ceska novinarska zumpa strasi titulkem a vyvolava averzi proti vsem, zejmena ostrym, zbranim. Jen za vcerejsek dvakrat. Aby ta medialni masaz, o ktere jinde pasal cmk, nemela ovce pripravit na vic, nez je utazeni sroubu pro plynovkare. A proc se mu sakra vlastne rika strelec?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: pon 11.8.2008, 21:39

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Praha 8

Re: Cestující zneškodnili střelce v pražském metru

Příspěvek od Pancho Kid » čtv 07.2.2013, 12:55

Pařez: mně přijde, že musíš bejt hrozně mladej a nadšenej...skoro jako Mirek Dušín (myslím to dobře). Taky jsem míval za to, že spravedlnost se musí hájit a zlo musí být potrestáno. Bohužel životní zkušenosti (nejen moje) a poměrně časté diskuse na podobné téma s lidmi od PČR mne přesvědčily o tom, že:
Spravedlnost neexistuje, existuje pouze iluze spravedlnosti.
Pokud nejde opravdu o kejhák, nebo se mne ohrožení bezprostředně netýká, je lepší se do ničeho nemontovat.
A pokud už ano, raději s velmi chladnou hlavou.
V dobré víře, neznaje souvislosti, můžeš velmi uškodit nejen sobě, ale i druhým. Ne nadarmo se říká, že cesta do pekel bývá dlážděna dobrými úmysly.
Glock 17, CZ 75B, Remington 870, 858 Tactical, Drulov 75, manželka 152

Příspěvky: 265

Registrován: pon 28.5.2012, 14:59

Zbraň: HK P30S

Re: Cestující zneškodnili střelce v pražském metru

Příspěvek od nico » čtv 07.2.2013, 13:24

A mně zase Pařez přijde jako někdo s vysoce vyzrálými, až bych řekl časem vyzrálými, názory. Nesoudíš ty ho jen na základě jednoho, možná ještě špatně pochopeného, příspěvku?

Příspěvky: 170

Registrován: pát 27.7.2012, 12:05

Zbraň: glock

Bydliště: Praha

Re: Cestující zneškodnili střelce v pražském metru

Příspěvek od josuk » čtv 07.2.2013, 13:39

vzájemná psychoanalýza počká. Trénujte radši! Třeba tasení. Anebo legislativu.. :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: pon 11.8.2008, 21:39

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Praha 8

Re: Cestující zneškodnili střelce v pražském metru

Příspěvek od Pancho Kid » čtv 07.2.2013, 15:36

Nico: Přesně toho jsem se bál, Že se někdo chytí toho nepodstatného a bude se v tom hnípat.... :crazy: Ale když už se ptáš, ve většině příspěvků s Pařezem nesouhlasím, což neznamená, že by byl špatný člověk, nebo že bych si ho, nebo jeho názorů, nevážil. I když se neznáme.
Pro upřesnění: To co jsem chtěl vyjádřit a považuji za podstatné je až od druhé řádky minulého příspěvku.....
A tasit jdu v sobotu a už se moc těším :lol:
Glock 17, CZ 75B, Remington 870, 858 Tactical, Drulov 75, manželka 152

Příspěvky: 265

Registrován: pon 28.5.2012, 14:59

Zbraň: HK P30S

Re: Cestující zneškodnili střelce v pražském metru

Příspěvek od nico » čtv 07.2.2013, 16:10

Tak jestli jsi se bal, tak jsi to nemel psat. Nikdo se v nicem nehnipa. Malinko jsi se do nekoho navez, jiny se ho zastal. Doslo k prirozenemu sledu udalosti a jestli se v tom nehodlas dal hnipat sam, muzeme tedy prejit k tomu podstatnemu.

Na zbytku tveho prispevku asi neni nic, s cim by se nedalo souhlasit. Tak to tady proste a bohuzel je. Nicmene, nikdy jsem nepatril k tem, kdo by zlo a bezpravi dokazali sledovat z dalky. Pokud si nekde opilec vykrikuje, prosim, ale kdyby mel nekomu realne ublizit, neumel bych se do toho neplest.

Nepretacet prosim na odprasknuti plynovkare apod. Tohle je z me strany ciste akademicka debata a vlastne ani nezahrnuje reseni za pomoci zbrane. Nikdo z nas tam nebyl a situaci nemuze posoudit.

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Cestující zneškodnili střelce v pražském metru

Příspěvek od Pařez » čtv 07.2.2013, 19:23

Pancho Kid píše:Pařez: mně přijde, že musíš bejt hrozně mladej a nadšenej...skoro jako Mirek Dušín (myslím to dobře).
Chlapi,jsem starej *12* ,ale pár ideálů mi ještě zbylo :mrgreen:


P.S.na Rychlých šípech jsem opravdu vyrostl :D
P.P.S. nebylo by ke zvracení kdybychom tu všichni se sebou jen souhlasili?To bychom byli jako bukvice *47*

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz