9mm Luger vs. medved


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od rostar » stř 28.3.2007, 18:03

Vím, že budu trochu mimo téma (9mm......), ale rád bych věděl jaké bych podle vás měl šance zastavit méďu brokovnicí ráže 12/70 střelivo S-BALL PLASTIK. Myslím, že tímhle bych ho snad mohl ukecat..... R
Si vis pacem, para bellum!

Příspěvky: 36

Registrován: pát 26.1.2007, 16:27

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Radowan » stř 28.3.2007, 18:14

Zmena situace. Prostym dotazem na slovenske ambasade jsem zjistil, ze zbran muzu na Slovensko legalne privezt jen za loveckym nebo sportovnim ucelem. Lze to najit i na www.minv.sk Protoze se v mem pripade nejedna ani o jedno, a pouziti zbrane bych musel hlasit policii, je tento thread v podstate bezpredmetny. Zbyvaji tedy jen rolnicky a vzduchotesny pytliky na jidlo. Toz tak.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 575

Registrován: ned 21.5.2006, 20:17

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od gewarosse » stř 28.3.2007, 18:34

No,použil bych raději nějakou modernější jednotnou střelu.S-Ball Plastik se stejně už nevyrábí.(všichni víme proč)
Zakropíme,uvidíme.
CZ 27,CZ 75 SP-01,CZ 91S,CZ 858,P38,P7M13,Krieghoff K-80
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od rostar » stř 28.3.2007, 18:57

No možná, že to všichni víte, ale já nee. Dostal jsem od kolegy trochu tohoto střeliva. Údajně to prostřelí i slabší pancíř........ R
Si vis pacem, para bellum!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 575

Registrován: ned 21.5.2006, 20:17

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od gewarosse » stř 28.3.2007, 19:09

No,právě proto.Ten umělohmotný obal časem skřehne a to jádro se pak po zásahu uvolní.Jádro je OCELOVÉ!Takže v lechčích neprůstřelných vestách zůstane plast na povrchu a jádro projde.Kamarád si takhle zastřelil psa.Tak to zakázali prodávat.Byli to velice přesné a hlavně levné náboje.Při zkouškách SNB vystřelili zámek z auta na 50 metrů!
Zakropíme,uvidíme.
CZ 27,CZ 75 SP-01,CZ 91S,CZ 858,P38,P7M13,Krieghoff K-80

Příspěvky: 20

Registrován: pon 12.2.2007, 22:22

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Vysočina

Příspěvek od tome » stř 28.3.2007, 19:19

S-Ball Plastik má měkké jádro a prostřelí leda tak obyč. plech.

Na medvěda bude FMJ v 9mm Lug lepší než jakákoliv jiná střela, protože zasáhne orgány. Ostatní expanzní se zastaví v pár centimetrech, na člověka dobrý, ale u medvěda je to kůže a svaly.
Na zabití je potřeba hodněkrát potuplovat a trefovat.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » stř 28.3.2007, 19:26

Bože :roll: vy to myslíte vážně??? Já měl pořád pocit, že je to takové vtipné vlákno, ale jak tak na to koukam tak to někteří myslí vážně :)
.........s devítkou na méďu *9* *92*
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od rostar » stř 28.3.2007, 20:40

No moje S-Bally mají jadro ocelové takže určitě není měkké. Myslím, že prostřelí víc než jen obyč. plech :roll: . R
Si vis pacem, para bellum!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 575

Registrován: ned 21.5.2006, 20:17

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od gewarosse » stř 28.3.2007, 20:42

Správně.Já mám pravdu.Už zase. 8)
A nebo jenom někdo neví,jak vypadá S-Ball Plastik.
Zakropíme,uvidíme.
CZ 27,CZ 75 SP-01,CZ 91S,CZ 858,P38,P7M13,Krieghoff K-80
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » stř 28.3.2007, 23:13

tome píše:Na medvěda bude FMJ v 9mm Lug lepší než jakákoliv jiná střela, protože zasáhne orgány. Ostatní expanzní se zastaví v pár centimetrech, na člověka dobrý, ale u medvěda je to kůže a svaly.
Na zabití je potřeba hodněkrát potuplovat a trefovat.
Muhehe, opravdu jsi me pobavil :lol: :lol: :lol:

Medvedi kuze bude opravdu orisek, kterej vyresi jedine FMJ v razi 9x19 :roll: Nebo svalovina - neco mi rika, ze je tisicinasobne tvrdsi, nez u jineho savce :D

Oni si ty expanzni strely moc nevybiraj - videls aspon nejaky fotky strelnych zraneni? Nebo aspon nejake fototesty s zelatinou, lekarske zpravy? Pak bys urcite nerekl, ze je primarni prunik - ale predana energie, docasna dutina, radialni trzne rany a okamzita ztrata krve spolu se sokem. Plus dalsich deset tisic hledisek.
Ony jsou bohuzel zdokumentovany i pripady, kdy zfetovanej kupodivu nepadl po nekolika (treba i vic nez deseti) zasazich organu. On ten zastavovaci ucinek neni uplne trivialni zalezitost :wink:

Jsem presvedcenej, ze do nasranyho dospelyho medveda muzes vysypat cely suple FMJ bezny pistolovy raze a milej beda padne nejdriv o pulminutu pozdeji - tedy kdy Ty uz budes davno rozhadrovanej na vice nez male mnozstvi kusu.
Jo a, pravda, je tu jakasi moznost, rekl bych tak 5-10%, ze trefis nahodou(!) neco opravdu dulezityho a brucoun padne uz po deseti vterinach. To bys byl v tom pripade (odhadem) na pouhe dva az tri kousky.

Tagze si tak uplne nejsem jistej, zda to tim tuplovanim s FMJ zachranis :idea:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » stř 28.3.2007, 23:18

Radowan: Proc si nezaridis pozvani z nejake slovenske sportovni akce? To snad neni protizakonne...?
Stejne jako nasledne prevezeni medovi odpovidajiciho (oboustrane povoleneho, samozrejme sportovniho) streliva? :wink:
Nikoho k nicemu nenabadam, jen se ptam :twisted:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 29.3.2007, 7:54

Starosta> nejak mi z tvyho prispevku uniklo, co je podle Tebe primarni...

Kazdopadne primarni jsou: PRUBOJNOST (nejlepe takova, aby to proslo medvedem a 1 metr za nim to upadlo na zem) a TRVALA DUTINA.

Jsou t vetsinou veci, ktere jdou proti sobe.

Kdyz mas treba EFMJ, tak to zpusobi nasobne vetsi trvalou dutinu, ovsem prubojost je tak polovicni. No - a pokud se obecne zastava nazor, ze EFMJ neproleti clovekem, tak ver tomu, ze medvedem uz vubec ne, ze skonci v lepsim pripade nekde v polovine, ale jeste spis nekde v 1/3, coz je kousek pod svalama, pripadne - pokud potka kost, tak i driv...
Takze u medveda je podle me prubojnost dulezitejsi nez trvala dutina - proste musis tu strelu v nem dostat nejmene za 1/2 tela, abys mel sanci ublizit nejakym dulezitejsim organum. S FMJ se sice ale dostanes mozna dostatecne daleko, ale zase se nic podstatneho v jeho tele nestane :-(

Tak ci tak - 9mm Luger neni na medveda to pravy strelivo - oni lovci vedej, proc u sebe na svoji ochranu tahaji minimalne .357 magnum a vys... Preci jen - u strel s 1000J energii uz si muzou dovolit expanznejsi strelivo, ktere se zaroven dostane dostatecne hluboko.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 20

Registrován: pon 12.2.2007, 22:22

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Vysočina

Příspěvek od tome » čtv 29.3.2007, 8:15

Viděl jak zranění, tak testy do mýdel a želatiny. U některých bylo měřítko a to je to čeho jsi si asi nevšiml. FMJ proniká 25 až 30 cm, kdežto expanzní 10 až 15 cm. Na člověka stojícího vzpřímeně a zasaženého do hlavy, krku nebo hrudníku je to ideální, FMJ jej prostřelí, ale s 9 Luger medvěda neprostřelíš žádnou střelou.
A navíc dotaz zněl bránit se před útokem, a útočící medvěd nestojí k tobě bokem i tak by 9 měla problém prostřelit kůži s chlupama navíc přes faldy, tukovu vrstvu, v létě už dost silnou a nekolikrát silnější vrstvu svalů.
S medvědem zepředu by si s problémy poradila standartní kulovnice, proto se na útočící zvěř vyrábí monolity ( ještě průbojnější než FMJ ).
Viděl jsem utracení nemocné kočky z G 17,124 grs JHP GD od Speeru a ten z 2kilové kočky nevyletěl!!
Co s tím potom na čtvrt tunového medvěda? Jestli ho chceš rozzuřit, tak ho s JHPéčkem klidně střel.

Příspěvky: 20

Registrován: pon 12.2.2007, 22:22

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Vysočina

Příspěvek od tome » čtv 29.3.2007, 8:25

S Ball Plastik má jádro průbojné jako náboje z Multiagra. :lol: Tak o 10% víc než olověný slug. Kdysi se jim střílelo běžně a žádná sláva to nebyla.
Jediná výhoda, že se dal vystřelit i z plného zahrdlení.
To byl i konstrukční záměr a ne průbojnost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » čtv 29.3.2007, 8:53

By mě zajímalo kolik medvědů už jsi devítkou lugrem smáznul........a nebo medvědů vůbec jakýmkoliv střelivem? *88* :roll:
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » čtv 29.3.2007, 9:52

cmk: Primarni je podle me nepouzit FMJ 9mm Luger :lol:

tome: Problem prostrelit kuzi? To se mi asi zda :P
Meda je chlupatej a macatej, ale porad to neni neprustrelnej tank, ale selma, savec. Veril bych, ze to muze byt problem u sloni kuze, ale medvedi?
I zepredu (hrudnik) to k vnitrnim organum neni vic jak 10-15cm :roll: Vez, ze ty expanzni jdou kolem 20-30cm a FMJ mnohem hloubs.
A mam zato, ze je rozhodne lepsi udelat co nejvetsi docasnou/trvalou dutinu, nez proderavet zlomkovym prumerem vic organu.

Shodnem se, ze kdyz uz neco tak bizardniho resit v razi 9mm, pak by bylo teoreticky nejlepsi zakazane strelivo?

http://www.firearmstactical.com/wound.htm
http://www.davidbjack.com/Brown_Bear_on_river_bed.jpg
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 206

Registrován: úte 22.8.2006, 10:56

Příspěvek od Andy » čtv 29.3.2007, 9:53

Spravnej chlap medveda zmakne i bez kveru 8)
http://youtube.com/watch?v=HMJ8GMApGx4

Příspěvky: 58

Registrován: úte 27.3.2007, 14:05

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od jandira » čtv 29.3.2007, 10:47

jak to tak čtu tak nebylo by lepší mědvěda nedráždit a nekousat ho do ucha? a pro jistotu si s ním ani nehrát na schovku? myslím že 9mm ho opravdu nezastaví a můžeš střílet čím chceš. Pokud tě bude chtít dostat tak tě dostane a proti tomu neuděláš nic. a jestli ho zastřelíš tak budeš mít ještě průser ptotože jsou chráněný. hawq.
a je jim v celku jedno chtěl mě sežrat nechtěl mě sežrat.

Příspěvky: 476

Registrován: stř 03.1.2007, 8:47

Zbraň: G19

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od JAKLA » čtv 29.3.2007, 11:21

Taký medveď čo zaútočil na človeka je na odstrel. Takže jedno to asi nie je. Nezabúdaj na KN (prípade NO ak ho na teba poštve horár :P )
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » čtv 29.3.2007, 11:34

JAKLA píše:Taký medveď čo zaútočil na človeka je na odstrel.
Pokud to bylo někde v horách v lese tak nevidím jedinej důvod proč by se měl strílet :roll:
(myslím tím odstřel s odstupem, nikoliv přímou obranu při útoku, jako se chystá na medvěda co loni na slovensku "napadl" myslivce)
Tam je ve svém prostředí a člověk by to měl respektovat a kdo tak neučiní je to jen a jen jeho smůla.
Něco jiného je u zvířat které se třeba stahujou do města, i když tam je taky na vině v první řadě člověk.
"Only the dead have seen the end of war."

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz