DRILLY.cz


Termíny akcí k DRILLY.cz a obecná diskuse k nim

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od cmk » pon 14.7.2014, 18:59

Nerekl bych, ze americka strelecka skola je neoverena :-)
Zbytek uz jsem napsal...
Takze jen doplnujici otazku - a co kdybys pod tim plnym stresem a vytizenim dokazal i ty vytahnout zbran a vystrelit za 0.68? :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od john.hawk » pon 14.7.2014, 20:40

CMK : co odpověd na moji otázku ohledně turniketu ?
můžu požádat o vysvětlení k tomuto videu kdy se na akci LOSU je porušován provozní řád dané střelnice a na videu je prezentována střelba do bočního valu tj. mimo schválenou dopadovou plochu ? je to v čase 1:50
Důkaz zde : https://www.youtube.com/watch?v=TVguTBEjSNQ

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od cmk » úte 15.7.2014, 9:01

Jednalo se o klubovku, ještě k tomu ne uplne oficialni, necht se ti vyjadri organizator.
Na oficialnim zavode je vzdy dusledne dbano na dodrzovani uhlu.

Ohledne škrtidla... Na zadnem, na kterem jsem byl... Mají i kurzy, na které se nedostanu...
ALE !!!
To prece vůbec, ale vůbec není o tom, o cem porad pisu a ty to odmitas pochopit...
Ja nepisu o zatezi, o tlaku, o bolesti, o rozhlizeni se, a o ja nevim cem vsem...
To všechno mas pod tim pojmem "Obecne beru ICS jako dobry vycvikovy systém".
První podotazka - VIDIS TED, CO JSEM NAPSAL O JEDEN A O DVA RADKY VYSE? (ja jen, zes to uz asi 100x ignoroval)
Ja pisu o streleckych technikách, postoji apod...
To je to, co spada pod: "lpi ale i na nekterych vecech, ktere uz byly prekonany"
Druha podotazka - - VIDIS TED, CO JSEM NAPSAL O JEDEN A O DVA RADKY VYSE? (ja jen, zes to uz asi 100x ignoroval)

Asi se naucim hebrejsky, abych ti dokazal vysvětlit vetu, kterou pisu po stoprvni: "Obecne beru ICS jako dobry vycvikovy system, lpi ale i na nekterych vecech, ktere uz byly prekonany" tak, abys to furt neprevracel a neargumentoval kravinama, který s tim vůbec nesouvisej.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od S474N » úte 15.7.2014, 9:05

"Voooon striliii do valuuuu a to se rekneeee.....ne mamiii, on striiiili do valu" *71* *24*

Panove, nechteli byste toho uz oba dva nechat? Neprijdete si uz trosicku trapni?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od john.hawk » úte 15.7.2014, 10:04

Já se snažím dobrat nějakého výsledku a tříbím si argumentační logiku..
Tedy Když se jedná o střelbu do valu na klubovce LOS je to podle tebe OK ikdyže je to na videu youtube ?
Když se jedná o střelbu do valu Drilly.cz není to podle tebe OK ikdyž je to navideu youtube ?
Kázat vodu a pít víno ?? Já bych to sem nedával, ale když už byla hysterie kolem střelby do valu, proč by ti organizátoři klubového Losu měli z toho vyjít bez poskvrnky ? co řediteli ?
Chybí mi zde tvoje stanovisko k tomu co jsi viděl..K našemu videu si se několikrát vyjádřil.. to už znám, prosím tedy o sdělení tvého názoru ke Klubovce LOS viz video..
Ještě mám dotaz, kde a kdo mně naučí při hand to hand střetu tasit a vystřelit za 0,68 sec ??
To musí být nějaké zenový mindset v kombinaci s ovlivňováním předmětů pomoci mysli či co..
OK, Ohledně turniketu, jestlli si chceš skusit střílet ze zaškrcenou rukou, můžeš přijít na Drilly.cz úroveň Advance.. na to se určitě dostaneš za částku 300,-Kč..( ruka zaškrcená po dobu střelby má simulovat zranění a bolest způsobenou průstřelem, vím že to není na 100 procent podobné, ale aspoň něco)
Jestli tomu správně rozumím, postoj v ICS je již překonaný ? a techniky tasení a natahování jsou taky překonané ? takhle to myslíš ? No já si to nemyslím, protože tyto věci spolehlivě fungují i v mezních podmínkách..jen je potřeba je mít namakané..a ten požadavek na namakání je prostě pro některé lidi problém, chtějí mít v pohodlí a v pohodě rychle a snadno výsledky a né se učit jeden pohyb tisíckrát..
CMK : neříkej mi že jsi někdy neměl závadu na zbrani ( hilzna na štorc nebo doublefeed)
pokud ano, tak mně přijde naprosto dementní se v průběhu střelecké situace nepřesvědčit že je vše ok.. je to skill do boje, používají to i naši profíci z ačr, takže mi to překonané určitě nepřijde.. samozřejmě ve sterilních podmínkách tě to stojí čas ( asi 0,3 sec) který ti pak budou chybět aby jsi byl na bedně mezi prvníma, ale v reálném střetu ti to zachrání prdel..a to je ta hodnota, kterou by zbraně které nosíme měli primárně chránit..tak jak to máte v definici zde http://los.zbranekvalitne.cz/o-losu/o-losu/
Co ty na to ?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od Starosta » úte 15.7.2014, 10:20

john.hawk: Videl jsi nekde nekoho napsat, ze pro boj - ohledne ktereho porad plamenne argumentujes - je lepsi pripravou LOS, nez nejaky kurz obranky, prip.drilly?

Ne?
Tak proc nam to furt slepe meldujes? Tribis argumentacni logiku? Nebo abys dokazal, ze mas pravdu?

Placas furt dokola to same! Co je vlastne Tvym cilem?

Abychom uznali, ze LOS je nahovno a vy na drilech jste nejlepsi?
Nebo abychom uznali, ze ICS je nejlepsi system?
Nebo ze dokud si nezaskrtis ruku a neudelas sto kliku pred strelbou s nakopanyma zebrama, ze netrenujes dost?
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od cmk » úte 15.7.2014, 10:48

john.hawk - nerozumíš psanemu textu, umele vytváříš problém, který není tim, ze nekomu vkladas bud vyroky nebo logiku do ust a nemas pravdu.
Jestli chces porovnávat poruseni bezpecnosti na poloklubovce, ke kteremu doslo mirnych vychylenim z uhlu, pricemz se střílelo smerem k zemi a kratkou zbrani s tim, kdy se střílelo dlouhou kolmo na val, tak si to porovnávej. Spolecny to ma oboji to, ze jde o poruseni provozního radu strelnice. Vsechno ostatní je neporovnatelny. A zatímco někdo uzna, ze to nebylo koser, jiny furt říká, jak je to super a placa kolem sebe blato a hleda, kdo to udelal taky.
A kdo říká, ze oranizatori vysli bez poskvrny?

A ano - mel jsem zavadu... A bud jsem mel zbran, která zavadila castejc, nez 1 rana z 1000, nebo jsem mel strelivo, které způsobovalo castejsi zavady (kupodivu skoro nikdy se to neprojevilo zpricenou hilznou). Oboji slo okamzite do pr*ele... Pokud bych mel v ramci reseni situace permanentne koukat na zbran a zdržovat se tim, tak nevyhraju. Ani závod, ani život... Na zbran se kouka, když je sekunda casu. Ne, když potrebuju rychle zmenit polohu. Když uz, takve chvili, kdy ji menim a NEZDRZI me to. Ale ještě jsem nevidel ICS video, kde by to kouknuti nezrdzelo.

A k tem technikam...
Takze vsichni ostatní to uci blbe, jenom ICS to uci dobre?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od john.hawk » úte 15.7.2014, 11:54

CMK: umělý problém byl vytvořen lidmi z okolí LOSU a i tebou viz příspěvky střelou do valu a prezentace na videu..
Bláto není to, co jsem napsal, bláto je to že jsi v příspěvcích psal že je to porušení bezpečnosti a na Losech se toto neděje, důsledně se na to dbá, maximální bezpečnost je priorita, a další jiné věci ( mám to najít a připomenout ti to ?? :twisted: ) .. no jak vidíš na Pololosech se to děje také, a já jsme to zde hodil právě z toho důvodu, že ty jsi se do nás a ostatní pustili, přitom sami děláte to stejné..i to prezentujete a je to OK. Pokud Richard dal na youtute video z Advance Drillu, bylo to mraky příspěvků jak je flagrantně porušeno to a to, a že jsem typičtí nezodpovědní porušovači..
chtělo by to z vaší strany trošku zdravého úsudku než něco budeš veřejně psát..
for Starosta : To že jsem to sem dal, je i pro ostatní diskutéry, protože já nic nezakrývám, k střelbě do valu jsem se vyjádřil a udělal jsem to na rovinu..zatím co ty jsi v úzkých a kvikáš že vlastně já poukazuji na chyby druhých abych zakryl svoje vlastní..

No ohledně koukání na zbraně, já kouknu vždy před změnou..takže nyní technicky nechápu kde by to kouknutí mělo mít fatální důsledek na můj život ?? Pokud se budeme bavit jako dva lidé znalí věci, můžeš mi prosím dát situaci kdy podívání se na zbraň před změnou pozice bude pro mně mít ztrátu života ? Pokud nemáš příklad, tak je to neplatný argument..protože já uvádím, že v případech závady na zbrani včasnou diagnostikou můžu upravit svůj postup tak, abych zvýšil svoje šance..není nic horšího než namířit a když budu mít příležitost vystřelit a ono to nepůjde..V případě kdy už zaujímám pozici tak je na diagnostiku pozdě..jsem v pozici kdy nebudu moci vystřelit a budu muset odsrtaňovat závadu v né uplně nejvhodnější pozici..dává to logiku ?
ICS to učí dobře, funkčně..pliváním a nepochopením určitých souvislostí nebudou jiné střelecké školy lepší nebo je to boj o zákazníka ??
no a když jsme oba znalí věci, ty jako expert s kurzy, já jako exprd s kurzy můžeme spolu rozebrat tyto slova : Klade za úkol prohloubit střelecké a taktické dovednosti a vštípit bezpečné ovládání palné zbraně v různých stresových situacích, které jsou na závodech modelovány. Máš stále zájem diskutovat ??

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od cmk » úte 15.7.2014, 15:40

To je furt dokolečka...
On tu někdo pise, ze ICS je nefunkcni?
Copak ja poradam kurzy?
... milion dalších argumentu, proc pises ne nesmysly, ale argumenty uplne mimo diskuzi...
A ano, na LOSu se dba dusledne na bezpečnost. Opakuji ti argument, který jsi ignoroval - porovnavas (strelbu kratkou tesne mimo uhel) se (strelbou dlouhou kolmo mimo uhel + pobihani s nadrclou dlouho proti lidem nebo vrazenim do nich)... Ale konec koncu si to ignoruj, hlavne pri tom strelnici a strelcum neudelej pruser, jinak si delej co chces...

Jinak se ptam znova:
Takze vsichni ostatní to uci blbe, jenom ICS to uci dobre?

A ta poslední veta - za mnou je asi 1.000 lidi z nichž tak polovina prisla na LOS, nemela poradny pouzdro, mela problem vůbec bezpecne zbran vytahnout a nabit... LOS jim otevrel tu pomyslnou branu do obranny strelby... Někdo sel na kurzy, někdo zacal trénovat sam... Někdo sel na kurzy a vratil se, aby si zazavodil..
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od Starosta » úte 15.7.2014, 15:55

john.hawk píše:...já nic nezakrývám, k střelbě do valu jsem se vyjádřil a udělal jsem to na rovinu..
Viníš mě z toho, že cmk něco nekomentoval víc, než to komentoval?
Nebo proč to píšeš mně? Protože já taky nic nezakrývám, ke střelbě do valu jsem se vyjádřil v původní debatě a udělal jsem to taky na rovinu.
john.hawk píše:...zatím co ty jsi v úzkých a kvikáš že vlastně já poukazuji na chyby druhých abych zakryl svoje vlastní..
Nevšiml jsem si, že bych kvíkal, že poukazuješ na chyby jiných, abys zakryl své vlastní.
To sis tam asi domyslel - ale budu rád, když mi připomeneš, kde to píšu...
Mimochodem, když už jsi to nakousl: zřejmě to bude pravda.

Bude asi lepší, když se dalších podobných debat zkusím zcela vyvarovat, protože Ty jsi klasický případ potrefené husy, která místo toho, aby přemýšlela o cizích myšlenkách, kdáká jak o život a hledá všechny argumenty, kterými debatu vyhrát.
Škoda...
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od AREYOU » úte 15.7.2014, 18:07

cmk píše: Opakuji ti argument, který jsi ignoroval - porovnavas (strelbu kratkou tesne mimo uhel) se (strelbou dlouhou kolmo mimo uhel...
Můžeš mi cmk prosím tě říct kde si na našem videu viděl střelbu dlouhou kolmo mimo úhel? Tady jsou naše videa http://www.drilly.cz/?page_id=1383 tak prosím konkrétní video a čas neb o tom co ty píšeš já nic nevím, děkuji za objasnění.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od cmk » úte 15.7.2014, 18:28

Myslis nektere z tech upravenych videi pro spousty povyku na forech?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od AREYOU » úte 15.7.2014, 18:46

Nemáš pravdu nic takového na žádném videu nikdy nebylo. A ani si nevybavuji, že by jsme to někdy stříleli bojujeme tam s prostorem a šířka střelnice je moc málo na dlouhou neví, proč by jsme stavěli takto nějakou situaci. Jak si teda k tomu svému tvrzení přišel neb já sám si nic takového nevybavuji?
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od john.hawk » stř 16.7.2014, 10:20

Na žádném videu z Drillů nebyla střelba dlouho zbraní do bočního valu.Taky mne zajímá CMK kde jsi k tomu přišel ?? A jestli se domníváš že Areyu videa dodatečně upravil a tu střelbu tam ,,vystřihl mýlíš se, žádné video nebylo upravováno..jednak na to není čas a jednak to nemáme v povaze..
For Starosta : Jestli jsem hlava otevřená nápadům a kritice musí posoudit ti co mně znají..
no a jak se píše v Bibli, moje myšlenky nejsou vaše myšlenky, jak daleko je nebe od země tak daleko je moje pojetí obrané střelby od Vaší:)
Evidentně nejsou lidé z LOSu naladěny na zpětnou vazbu, což ? Nebudu Vám psát co a jak, nepřišluší mi to, ale pokud lidé z LOSu co staví situace mají za sebou kurzy, nikde to není vidět a to zejména z těchto důvodů: 1) žádné kurzy nemají
2) kurzy mají ale mají strach
3) Nejsou schopni to co se naučili na kurzech převést do nějaké soutěžní formy s důrazem na reálnost a efektivnost..
Ve všech případech je to Blbě :)
Co mně dosti překvapilo, je to, že lidé z Losu nepřipouští nějakou dizkusi na téma zlepšení..a v tom je od nás velký rozdíl. Mně přijde na drill kluk z ulice a řekne, pane Johny, nějak nejde mi přebíjení krátké jednu rukou, je možné takovou položku tam mít vícekrát ? Pane Johny, nejde mi se vyklánět z krytu, může tam být taková položka vícekrát ? Pane Johny, nejde mi chtěl bych si vyzkoušet atd..Já to postavím, vyhodnotím a on odchází s mojí zpětnou vazbou..což by na závodech mohlo být. Copak Vaši nakurzovaní rozhodčí neumí vyhodnotit jak někdo blbě stojí, blbě se kryje, blbě přebíjí, blbě manipuluje blbě tasí atd ? Z nás jsou to procedury, které mají a) poskytnout info b) vychovat toto si já představuji prohloubit střelecké a taktické dovednosti a vštípit bezpečné ovládání palné zbraně v různých stresových situacích,

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od cmk » stř 16.7.2014, 11:01

Pletes se... Pripoustime téma "zlepseni", nepripoustime téma "snizeni bezpecnosti".

K tomu videu - uprimne - nevim, odkud jsem to vzal... Zaznelo to několikrát (rozhodne ne ode me poprvé) na foru a nikdy se nikdo neohradil (a je lehce zvlastni, ze i po te, co tim par dni argumentuji a, ze se proti tomu někdo ohrazuje az ted) - naopak se resilo, ze to vlastne udajne prece tolik nevadi. Nemam cas to hledat proto "SYPU SI POPEL NA HLAVU, PROHLASUJI ZE SE STRELBOU DO VALU TO NEMUSI BYT PRAVDA - DUKAZ NA TO NEMAM A STAHUJI TENTO ARGUMENT JAKO NEPOTVRZENY A JIZ JEJ NEBUDU POUZIVAT".

Nemeni to nic na pobihani s nadrclou zbrani mezi lidma a uhlama nadrcle zbrane na videu...
A nemeni to nic na tom, co jsem napsal: "Delejte si co chcete, ale zvazte, co z toho davat na youtube a neudelejte pruser na ty strelnici".

Zpet k LOSu - Naší rozhodci bezne davaji procedury, napomenuti a DQ za spatne kryti a spatnou manipulaci se zbrani. Ale jelikož jsme SPORTOVNI DISCIPLINA, kde je potřeba zachovani soumeritelnosti, davaji se procedury tak, jak se davaji - a přes obcasne excesy se davaji obecne spravne. Opakuji - mu jsme SPORTOVNI DISCIPLINA.
Vy jste DRILLY, delate neco podobného, ale ne stejneho a delate to jinak.
Muzete si dovolit strelce uprostred zastavit, vysvetlit mu, co dela blbe a poslat ho tam znova.
Porad nerozumim tomu, proc mas furt tendenci to srovnavat.
Jako bys resil, jestli je lepsi BMW X5 nebo BMW Z3.

Ale porad si mi neodpovedel na jednoduchou otázku...
"Vsechno co uci ICS je nejlepsi a jedine funkcni a tudiz vsechny techniky, ktere uci nekdo jiny jsou tedy horsi?"
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od Starosta » stř 16.7.2014, 11:18

john.hawk: Ne, nechápeš...
Tak heslovitě:

1) Moje pojetí bezpečné střelby se liší od Tvého pojetí bezpečné střelby. A nemluvím o výcviku/drillu, nemluvím o přípravě na skutečný střet. Mluvím o závodu, kde máš desítky lidí různých úrovní.
Pokud tomu říkáš "rozdíl v pojetí obranné střelby", mluvíš o něčem jiném, než já.
Já se domnívám, že Tvoje pojetí obranné střelby je OK, ale ne pro veřejný závod. To je celý můj věcný nesouhlas s tím, co proklamuješ.

2) Nejsem člověk od LOSu, takže zpětnou vazbu mohu v tomto ohledu těžko vnímat, ale zamýšlím se nad vším, co píšeš. Děláš totéž, nebo jen hledáš argumenty, proč něco "u Vás jde" a totéž na LOSu "nejde"?
Diskutuju s Tebou o jiných věcech, než si pořád myslíš a vykřikuješ...

3) Kdo staví situace v LOSu a proč je tak staví - neřeším.
Podle mě jsou OK, bezpečné, zajímavé, zábavné.
Jak už bylo milionkrát řečeno a Ty to pořád nechápeš: LOS není kurz, kde by se to lidi měli učit. Je to závod, kde si to mohou vyzkoušet pod mírným stresem z časového omezení, příp. velmi lehké fyzické zátěže.
Představuješ-li si to jinak, udělej si vlastní soutěž, jinak Ti nezbude víc než to kejhání na fóru.
Pokud bude splňovat moje osobní bezpečnostní kritéria a bude mě to bavit, třeba k Tobě rád budu potom jezdit (budu-li mezi zvanými).

Ale měnit (nebo přejmenovat :) ) LOS tímto způsobem (když to přeženu, stylem: "děláte to blbě, přidejte víc krve") prostě nejde.

Proč si vlastně, kluci, neuděláte něco neoficiálního dle pravidel LOS, jak zde cmk psal?
Třeba budete mít o tuhle soutěž v průbehu času větší zájem, než o celý LOS dohromady:
Přejde to ředitelování na vás a budete moct celý LOS změnit pevně danými pravidly podle Vás, nebo to nechat aspoň přejmenovat na "lidová procházka parkem se střelbou na terče s nutností nátahu ze stolečku" (LPPSSNTSNNZS)?


Na konci svých příspěvků si vždycky připadám, že ačkoli jsem to vysvětlil, zas je tam příliš mnoho textu, za který se chytíš a neuchopíš tu podstatu sdělení - beru jako svoji vyjadřovací chybu, ale i tak - zkus to pls.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od john.hawk » stř 16.7.2014, 16:19

mám to chápat tak, že LOS prostě nemá za úkol tyto věci učit ? To je divné, protože jako sportovní disciplína :
LOS založilo roku 2005 sdružení LEX, které ji dodnes zaštiťuje. První Mistrovství ČR se konalo v roce 2006. Tato sportovní disciplína si (mimo střeleckého vyžití) klade za úkol prohloubit střelecké a taktické dovednosti a vštípit bezpečné ovládání palné zbraně v různých stresových situacích, které jsou na závodech modelovány.
a pak zde : sportovní střelecká disciplína, která hravou formou především zdokonaluje střelce v bezpečné manipulaci se zbraní a ve střelbě. A to za podmínek, které se rozumným způsobem snaží přiblížit reálnému zákonnému použití zbraně v rámci nutné obrany či krajní nouze.
Toto je v rozporu co píšeš, chápu že to není kurz, ale něco by učit mělo nebo ne ?
Otázkou je jestli učí/neučí, jak dobře/špatně a co na Drillech jde a na LOS nejde ??
není prohlubování střelecké a taktické dovednosti už v procesu učení ??
není zdokonalování v bezpečné manipulaci a střelbě proces učení ?
A co rámec nutné obrany ? Na drillech střílíme s verbální výzvou snad jako jediní v republice a mně zajímá proč ?
Není to o krvi..je to rovnováze..mezi realitou a střeleckou položkou.. dle mého názoru musí být střelecká položka reálně postavená a pak by měla být vyhodnotitelná..ne jen vyhodnotitelná..

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od cmk » stř 16.7.2014, 17:56

Mam jedinou reakci (neb vsechno ostatni bylo probrano a 100x zaargumentovano):
cmk píše:Ale porad si mi neodpovedel na jednoduchou otázku...
"Vsechno co uci ICS je nejlepsi a jedine funkcni a tudiz vsechny techniky, ktere uci nekdo jiny jsou tedy horsi?"
PS: a nejste jedini, kdo strili po nejakym kriku...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od AREYOU » stř 16.7.2014, 19:41

Starosta
..."Proč si vlastně, kluci, neuděláte něco neoficiálního dle pravidel LOS, jak zde cmk psal?"
Protože nás ty pravidla příliš svazují a neumožňují nám rozvíjet zkušenosti získané na kurzech načtené z knih nebo DVD, proto vznilkl project DRILLY.CZ. Protože nám připadne dost zvláštní, aby nám někdo kdo o taktice nemá ani páru říkal, jak jsme měli danou položku střílet a ještě nás za to proceduruje. Prostě my nechceme zábavnou střelbu, ale sebeobranu zbraní....nemůžeš jen stínovat pokud se připravuješ na boj.

!!!TRAIN HARD FIGHT EASY!!!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: DRILLY.cz

Příspěvek od Starosta » stř 16.7.2014, 22:02

RU: Souhlasím (s tím stínováním) a akceptuju (vše ostatní). Pak prostě nechte LOS jít svou cestou a drilly zase svojí. Neříkám, že LOSí pravidla jsou nejlepší pro přípravu na boj.

John: Ano, odcitoval jsi něco o LOSu, co podle Tebe neplní.
Mě se neptej, "proč jste jediní, kdo učí výzvy". Co já vím, tak třeba S.Gazdík to učí taky - alespoň s teleskopem určitě.
Moje otázka spíš je, kam tím míříš, aneb
Starosta píše:Co je vlastne Tvym cilem?

Abychom uznali, ze LOS je nahovno a vy na drilech jste nejlepsi?
Nebo abychom uznali, ze ICS je nejlepsi system?
Nebo ze dokud si nezaskrtis ruku a neudelas sto kliku pred strelbou s nakopanyma zebrama, ze netrenujes dost?
Jak jsem psal výše, netvrdím, že LOS je plná, takticky správná a střelecky nejlepší škola pro střelce.
A budu se pomilionté opakovat, že to není kurz a snaží se přilákat širokou masu různé střelecké úrovně.
A že si nemyslím, že by je to kazilo do budoucna, nebo že by to konkurovalo kurzům.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Zpět na „DRILLY.cz“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz