SOUTĚŽNÍ DISCIPLÍNY - dotazy, návrhy, ...


Vše o Taktické malorážce, aneb o novém směru v malorážné střelbě u nás

Moderátor: Grinch

Uživatelský avatar

Příspěvky: 226

Registrován: ned 27.2.2011, 20:35

Zbraň: Suhl 150,CZ SP-01

Re: SOUTĚŽNÍ DISCIPLÍNY - dotazy, návrhy, ...

Příspěvek od Haness » úte 29.3.2011, 22:01

Mě je to jedno (jelikož nepoužívám ani jedno a hlášení tak jak jsi upravil, tzn. 30 sek mi stačí) ale pro někoho, kdo je zvyklý toto používat to může být dost omezující.

Hlavně to prosím neber jako nějaký "útok" - chtěl jsi znát naše názory :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 61

Registrován: stř 02.3.2011, 18:17

Zbraň: ZKM 452 Style

Re: SOUTĚŽNÍ DISCIPLÍNY - dotazy, návrhy, ...

Příspěvek od kitcarcup » úte 29.3.2011, 22:05

Zásadně nestřílím s hodinkama na ruce. (nenosím je)
Tak předpokládám, že je můžu mít položený vedle sebe. (když už je kvůli tomu potáhnu z domu)
ZKM 452 Style + Leapers AccuShot 8-32x56 MilDot EZ-Tap + bipod Harris style 6-9"
Uživatelský avatar

Příspěvky: 61

Registrován: stř 02.3.2011, 18:17

Zbraň: ZKM 452 Style

Re: SOUTĚŽNÍ DISCIPLÍNY - dotazy, návrhy, ...

Příspěvek od kitcarcup » úte 29.3.2011, 22:10

Od teďka mě úpravy disciplín hodně zajímaj. Jsem už přihlášen na 1.ligový match. :banana:
I na tomto ligáči bude lecos nového o otestování.
Já jsem pro projednané změny.

GRINCHI po ligáči to zase proberem, bohatší o empirická data. Nakonec se ustálí i tato otázka v duchu významu TAKTICKÉ MALORÁŽKY!

Dobrou noc ostrostřelci
ZKM 452 Style + Leapers AccuShot 8-32x56 MilDot EZ-Tap + bipod Harris style 6-9"
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: SOUTĚŽNÍ DISCIPLÍNY - dotazy, návrhy, ...

Příspěvek od Grinch » úte 29.3.2011, 22:13

Haness: já to vůbec neberu jako útok, chápu to, ale zkuste chápat to, že jaký si to na začátku uděláme, takový to budeme mít...

Pokud utáhneme teď, můžeme vždy povolit... ale obráceně to už nikdy nepůjde...

OK, hodinky vedle střelce beru :) tím to má každy jasné :)
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: SOUTĚŽNÍ DISCIPLÍNY - dotazy, návrhy, ...

Příspěvek od S474N » stř 30.3.2011, 9:03

Tak jsem si to zde dukladne precetl a prijde mi to jako totalni nesmysl. Tak hodinky na ruce jsou OK, dokonce i hodinky polozene vedle strelce jsou OK, ale nejaky malinkaty timer je uz problem? Vzdyt to je preci naprosty nesmysl, ktery donuti pouze lidi zahodit timery/minutky a kdovi co a koupit si treba digitalky.

A k tomu nazvu bych pouze dodal, ze to same se resi na urovni LOS - taky je to obranna strelba, ale porad jsou to POUZE jenom zavody a sport, tzn. casove ohranicena zabava, ktera se vyhodnocuje podle casu a podle toho, co kdo a jak predvede na stage.

Vzhledem k vyse napsanemu mi tedy zakaz timeru prijde jako naprosty nesmysl.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: SOUTĚŽNÍ DISCIPLÍNY - dotazy, návrhy, ...

Příspěvek od Grinch » stř 30.3.2011, 10:17

Všem přeji dobré jitro.

Otázka minutek je koukám velký flame :twisted:

Definujme minutku jako tzv "kurvítko", které je placaté či kulaté, dokáže stát, má veliký přehledný displej a na něm číslice velikosti mexického tolaru...

Tím názvem jsem včera narážel na to, že účelem téhle soutěže rozhodně není statická střelba nebo odmačkávání terčovnic, ale že se jedná o komplexní ZÁTĚŽ na střelce.

A komplexní dle mne znamená to, že dokáže z chlapa udělat ženskou - naštěstí pouze v tom, že jej donutí dělat několik věcí najednou...


Je rozdíl, jestli střelec dokáže pouze mrknout vedle sebe, kolik mu ukazuje BigBen, co si dovezl...

a je rozdíl, jestli musí zebrejlit na čísílka a nebo ručičku náramkových hodinek co má na zemi a nebo si během střelby zkroutit ruku, aby na ně na zápěstí viděl...

V čem je výhoda minutky je jasné... je trošku blbuvzdorná a vůbec nezatěžuje střelce...

na druhou stranu hodinky i minutka plni funkci zcela stejnou - a to pouze časovou, tedy střelci je dána možnost jak si čas pohlídat (pokud mu na tom záleží...)

Pokud jde někdo s časem tak na krev, že střílí s poslední vteřinou, tak je mu jasné, že sám riskuje a buď mu to vyjde a nebo nikoli... :idea:

O tom bych vůbec nedebatoval... :listen:

To už bychom za chvíli si mohli pořídit na polohy židle a nebo stojany a nakonec z toho můžeme udělat zábavný BR F-Class :crazy:
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

Příspěvky: 79

Registrován: pon 21.3.2011, 16:09

Zbraň: suhl150

Re: SOUTĚŽNÍ DISCIPLÍNY - dotazy, návrhy, ...

Příspěvek od mac13 » stř 30.3.2011, 11:07

Osobne jsem rad ze je tohle "takticky" strileni trochu o necem jinym nez upnout bouchacku do sveraku nasadit si na hlavu helmu s osnovou, za spoust uvazat nit a opatrnym tahem strilet. Takove souteze zde jiz jsou a kdyby me bavili tak bych na ne chodil. Mam rad tuhle "akcnost" o kterou se pokousime na TM. predstava snipera na strese ci v terenu jak si vedle sebe postavi tikajici timer ve tvaru jahody z ikey z obrozvskym pipanim na konci mi prijde ujeta.
Jde o to si to udelat v ramci moznosti a stale bezpecnosti strelby co nejtezsi.
Vono by hodne lidi prehodnotilo co s sebou tahat v momente kdy by se vsechny polozky provadeli i s presunem na cas a neustalym nosenim tyhle "plny polni" :)

2 Kitcarcup: na jednu stranu jsi ochoten byt celou dobu v nepohodlne takticke veste vcetne stehenniho pouzdra a hodinky na zapesti bys nezvladl ;)
Musel jsem si rypnout - partaku :inlove:
Navic pokud bys chtel mit hodinky vedle sebe, tak by to jejich sundavani a pokladani vedle sebe udelal uz v case (startoval by jsi ve stoji za puskou s hodinkama na ruce) :twisted:

proste zkusme to priste - zprisneny - tak jak Grinch navrhuje a uvidime - nesme slecinky no ne?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: SOUTĚŽNÍ DISCIPLÍNY - dotazy, návrhy, ...

Příspěvek od S474N » stř 30.3.2011, 11:09

Grinch: diky za reakci, ale i presto si dovolim i nadale nesouhlasit. Prave ta zatez o jake pises je podle me to soustredeni se na hodinky nebo timer. Proste nekdo bude strilet a koncetrovat se plne na strelbu bez ohledu na cas a jiny muze byt "roztekany", sledovat furt cas, ale o to vic ho to v realu bude znervoznovat. V kazdem pripade uz to odhlizeni ma podle me vliv na plnou koncentraci na strileni a je opravdu jedno, jestli kouka tam, ci onam.

mac13: no vidis, to je uz spravna pripominka - tikani nebo zvukove upozornovani na konec. To je zrovna vec, kterou bych zakazal - a i u tech hodinek, jinak se muze stat, ze zacnou postupne pipat ruzne stavy a zbytecne to ostatni muze otravovat.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 79

Registrován: pon 21.3.2011, 16:09

Zbraň: suhl150

Re: SOUTĚŽNÍ DISCIPLÍNY - dotazy, návrhy, ...

Příspěvek od mac13 » stř 30.3.2011, 11:16

navic u TM beru casovy omezeni jakozto nahradu toho, ze mi napriklad osoba zmizi z dohledu nebo mi zajde do davu nebo vleze do auta. coz nikdy clovek nevi - strilis proste v momente, kdy mas jasny cil a to, ze ti nekdo rekne STOP je v podstate misto toho, aby ti zakryl terc. - uz to, ze dopredu vime kolik na to mame je docela velka pomoc :D
proto nechapu proc se tu tak sahodlouze resi jestli 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 a nebo jenom 3 2 1 a nebo KONEC. proste se prizpusobim tomu jak to bude.
tyhle navrhy tu mame pro to, abysme si to udelali takovy jaky to budeme mit radi - otazkou je: chceme to mit lehky nebo tezky?
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: SOUTĚŽNÍ DISCIPLÍNY - dotazy, návrhy, ...

Příspěvek od Grinch » stř 30.3.2011, 11:39

S474N: a pravě to co si v prvním odstavci napsal je to, co chceme - de facto krutě eliminovat zrno od plev...

Pokud je střelec tak psychicky a stresově labilní, že nezvládne faktor času (strachu možná potom taky :roll: ), tak za to prostě MUSÍ BÝT PENALIZOVÁN

Nikdo nebude vodit lidi za ručičku a říkat takhle to musíš udělat, dobře ulehčím Ti to atd...

To je špatný přístup... prostě jde o to, že střelci by se měli naučit jednak spolupracovat v týmech a hlavně zas na druhou stranu by se měli naučit být samostatní a sami se zocelit a přijít na vychytávky, které jim dost věcí ulehčí...

Pokud dojedu na soutěž nepřipraven po znalostní a psychické stránce, tak první závod bude sranda, ale musím se smířit s tím, že párkrát narazím...

tzn., že střelec, který to s tímhle druhem střelby myslí vážně, se na příště připraví a obrní a střelec, kterému je proti srsti se trošku zapotit zůstane doma a nebo pojede na jiné závody...

a to je přesně ten přístup střelby, který chci propagovat...

Další je to, že se mi ozvaly jisté hlasy střelců jiných soutěží - zda by nebylo možno snížit počet soutěžních ran, že s patronama za 5-7Kč je to finančně náročné :!: :!: :!: WTF :?: :?: :?:

Podívejte se na startovní pole nynějších střelců TM - nevšiml jsem si nikoho kdo by měl patrony nad 3,50Kč a nebo někoho kdo by se s nima nedokázal trefit do všech max bodovaných zón...

a co výsledek hned dvou střelců s TOVÁRNÍMI ZBRANĚMI A STŘELIVEM LAPUA MAGAZINE (1,68,-) kdy v KNOW YOUR LIMIT NASTŘÍLELI HNED DRUHÝ NEJVĚTŠÍ MOŽNÝ ZISK

a o tom to je - O PŘÍSTUPU, a já v něm nehodlám polevovat
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: SOUTĚŽNÍ DISCIPLÍNY - dotazy, návrhy, ...

Příspěvek od S474N » stř 30.3.2011, 11:43

Grinch: vsak to co si napsal, s tim bezvyhrad souhlasim. Ovsem nesouhlasim s tim, ze je rozdil mezi polozenymi hodinkami nebo nejakym timerem od vietnamcu. Naopak mi tohle pripomina krik, ktery lze velmi casto sledovat na zavodech typu LOS, kdy v zalozni pistoli ruzni "Kevinari" porad rvou a breci, ze proti G26 a jeho kapacite nemaji sanci. Ano, vzdyt jim preci nikdo nebrani si koupit vykonejsi zbran s vyssim poctem naboju v zasobiku. A tohle mi prijde jako naprosto to same, proc nekoho omezovat v tom, jestli se bude divat na hodinky nebo treba na holinky? V kazdem pripade pri tom koukani ztrati vic, nez si sam mysli - pocinaje jak casem, tak i koncentraci, protoze mozek zamestna tim casem, zacne si to v hlave rozpocitavat atd.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: SOUTĚŽNÍ DISCIPLÍNY - dotazy, návrhy, ...

Příspěvek od Grinch » stř 30.3.2011, 11:47

Hádáme se o ničem (de facto o úplně tom samém) - proč by střelci, kteří díky vlastní potřebě sledování času měli být zvýhodněni proti těm, kteří hlídání času nepotřebují...

Prostě kdo si chce hlídat čas, tak ať se na něj dívá, ale dívat se bude na hodinkách a je jedno kde je bude mít, ale jak napsal Mac13, tak výchozí poloha bude:

VE STOJI ZA ZBRANÍ S HODINKAMI NA RUCE, co s nimi pak udělá, je na něm... on něco potřebuje, tak ať se stará... co si kdo dělá v čase na položku je jeho věc - on se okrádá o čas

JAK POTOM BUDES CHTÍT ŘEŠIT CHALLENGE CUP?

Tam třeba budeš mít (zatím nástřelově) +50b za celý závod v Hejkalovi, +30b za celý závod v Taktické vestě a ústroji... všichni budou mít nařízené v srpnu dlouhé rukávy a kalhoty...


To chceš pak dávat body i těm co nebudou mít ústroj???

To je přece postavený na hlavu...
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: SOUTĚŽNÍ DISCIPLÍNY - dotazy, návrhy, ...

Příspěvek od S474N » stř 30.3.2011, 11:59

Grinch: ale oni preci nejsou zvyhodnovani. Ma to preci dve roviny:
1) nehlidam si cas, ale 100% se koncentruji na strelbu
2) hlidam si cas, sleduji hodinky/timer, ztracim koncentraci, premyslim o zbylem case, rozvrhuji si dalsi cas => ztracim koncentraci

Takze podle meho nazoru ten druhy ztraci vic. A pokud vim, upozornoval jsem POUZE na to, ze mi prijde nesmyslne hodinky ano a timer ne. Nikoliv obecne pouziti hodinek *4*.

Co se Challenge Cupu tyce, tak to je neco naprosto mimo standardni zavody TM a to bych sem vubec netahal. Ma to svoje specifika.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: SOUTĚŽNÍ DISCIPLÍNY - dotazy, návrhy, ...

Příspěvek od Grinch » stř 30.3.2011, 12:07

Napíšu sem veřejně to, co si píšeme po ICQ bokem :lol:

Osobně mám v batohu minutku, co má 5cm čísla... dám si ji před zbraň na konec předpažbí a vzhledem k tomu, že při střelbě koukám oběma očima, tak naprosto přesně BEZ JAKÉHOKOLI STRESU vždy vidím, kolik mi zbývá času... tzn, nemá to na mou koncentraci žádný vliv...

Navíc sundání hodinek ze zápěstí třeba v těch 2 minutách na položku, tě rozhodí také...

A klidně si kup cibule, co budou mít 5cm číslice, v tom problém proti pravidlům nevidím...

Ohledně Challenge Cupu nemáš pravdu, je to nutné sem tahat, protože pokud se osvědčí v létě ten jeden závod, tak CELÝ PŘÍŠTÍ ROČNÍK BUDE KAŽDÝ ZÁVOD SYSTÉMEM CHALLENGE CUPU , takže to naprosto není z cesty, ale přesně na cestě
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: SOUTĚŽNÍ DISCIPLÍNY - dotazy, návrhy, ...

Příspěvek od S474N » stř 30.3.2011, 12:12

Grinch: tezko muzu reagovat na Challenge cup, kdyz jsou to veci, ktere mas v hlave a nevim o nich, tudiz ani netusim, ze mas v planu z toho udelat cely rocnik.

Jinak hned prvni obrazek v Google:
Obrázek
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: SOUTĚŽNÍ DISCIPLÍNY - dotazy, návrhy, ...

Příspěvek od Grinch » stř 30.3.2011, 12:16

S474N: Popravdě řeknu, že ty poslední bych si i koupil, jsem na velký ciferníky (viz moje Suunta :) ) To, že tenhle rok je zkušební a bude se to blížit Challenge Cupum je cílem TM od začátku... ale je fakt, že osobně jsme to spolu ještě neřešili (ale je to známý fakt z GS a Strelectvi) :mrgreen:
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

Příspěvky: 61

Registrován: stř 02.3.2011, 18:17

Zbraň: ZKM 452 Style

Re: SOUTĚŽNÍ DISCIPLÍNY - dotazy, návrhy, ...

Příspěvek od kitcarcup » stř 30.3.2011, 12:35

MAc13, a to jsi kolegáček *43*
Samo hodinky na ruce, zmáknu. Mám povahu práce kde hodinky mít musím na ruce furt. Tak se jich chci zbavit z tý ruky ať mě nepronásledují i při střelbě. Nicméně hodinky na ruce jsou v poho i pro mě.

A nebo si je přilepím na flintu jako výbavu... *4286*

Ale souhlasím s GRINCHEM a MAC13. Určitě hodinky ponechat. A hlásit 30 sec do konce. Bude to zajímavý.

MAC13, tvůj způsob střelby FIND ME *3005* *3005* *3005*
-to byla lahůdka :!:
ZKM 452 Style + Leapers AccuShot 8-32x56 MilDot EZ-Tap + bipod Harris style 6-9"
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: SOUTĚŽNÍ DISCIPLÍNY - dotazy, návrhy, ...

Příspěvek od Grinch » stř 30.3.2011, 12:39

Vsak mu to Find Me zatrhneme - i kdybysme mu měli přispět na optiku s MD :D klidně další Made in China, ale aby neměl výmluvu, že to nastřílel dobře... BTW koukal jste mu někdo přes tosklo, zda tam doopravdy má ten Z-Plex? :mrgreen:
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

Příspěvky: 61

Registrován: stř 02.3.2011, 18:17

Zbraň: ZKM 452 Style

Re: SOUTĚŽNÍ DISCIPLÍNY - dotazy, návrhy, ...

Příspěvek od kitcarcup » stř 30.3.2011, 12:48

RE: Další je to, že se mi ozvaly jisté hlasy střelců jiných soutěží - zda by nebylo možno snížit počet soutěžních ran, že s patronama za 5-7Kč je to finančně náročné WTF


Pokud si někdo chce přilepšit že mu střelba patronama za 5-7kč pomůže eliminovat vlastní chyby, tak klidně ať jimi střílí. Ovšem je to nákladnější!
V TRAPEch a POLOHACH bez opoty... se rozdíl mezi patronou za 1,50kč a 6kč uplně maže *2009*

Já střílím patronama za Lapua Magazine za 1,58kč a pohoda.

:!: TM je na todle suprově stavěná soutěž.

(Chci ji někdy zkusit střelit v ZKM 452 Style s obyčejnýma GECO rifle za 1,38kč!)

GRINCHI, máho tam. Z-Plex a super sklo s 9x zoomem - no co víc za 400kč?
Člověče neblázni s MilDot křížem MAC13 trefí mouchu na druhé straně desky když mu na papírku zakreslíš její polohu *13*
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne stř 30.3.2011, 12:53, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky!
ZKM 452 Style + Leapers AccuShot 8-32x56 MilDot EZ-Tap + bipod Harris style 6-9"
Uživatelský avatar

Příspěvky: 226

Registrován: ned 27.2.2011, 20:35

Zbraň: Suhl 150,CZ SP-01

Re: SOUTĚŽNÍ DISCIPLÍNY - dotazy, návrhy, ...

Příspěvek od Haness » stř 30.3.2011, 14:57

Doufám, že mi obratem nežačnou chodit výhružné dopisy :D ale myslím, že se tu hádáme o něčem co stejně při závodu nikdo nepoužil. Nevím jestli byl S474N na závodě ale defakto to hlášení 30 vteřin dopředu stačí (resp. stačilo na minulé podobě pravidel).

PS. Já bych bral hned ty první s růžovýma číslicema - šly by mi ke kabelce :-D :inlove:

Zpět na „Taktická malorážka“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz