Opakovaci kulovnice - jakou mate?


Lovecké, sportovní (i "odstřelovačky") a další

Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od nettik » čtv 30.5.2013, 18:42

Taurus: no taky jsem mel toto dilema a vybral Marlina. Uz ani nevim proc :-) asi kvuli delsi a tluste hlavni-hodlam prebijet a mohla by to byt vyhoda. A taky jsem vedel ze puskohled bude jinej tak me savage xp byl sumak i z tohoto pohledu. Jestli pujdes do Marlina...ozvi se a neboaspon znova procti tady ... listy uz jsou vychytane,uprava spouste taky a vim o dalsim cloveku s Marlinem a mohli bychom porovnat nekdy ce trech jak to komu strili :-) a jestli nemas jasno tak prijed na sraz a uvidis Marlina na vlastni oci a beru i strelivo :-)

Příspěvky: 16

Registrován: ned 05.9.2010, 15:34

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od Taurus 689 » čtv 30.5.2013, 20:32

Díky za pozvání. Ten problém s lištami jsem zaznamenal. V případě nákupu bych asi nevymýšlel vymyšlené, ale obrátil se na tebe.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od Starosta » pát 31.5.2013, 0:24

Taurus 689: Zvaž dovoz Howy z DE, jeden čas jsem to hodně rozmýšlel a ta cena je jinde. (Samozřejmě něco padne za dovoz a povolení.)

Tady je konfigrátor, ve výsledku se zobrazí cena:
http://www.howa1500.de/konfigurator.php

Já mám políčeno na Savage za super cenu, ale je to strašně časově náročné...
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 16

Registrován: ned 05.9.2010, 15:34

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od Taurus 689 » pát 31.5.2013, 8:24

Díky za tip. Jenže co se týče odstřelovačky, tak jsem nepopsaný list. Chtěl jsem jen něco na trošku lepší střílení než je Mosinem na sto metrů do papíru. Proto jsem uvažoval spíš o samonabíjecí+optika. O Howě a Savage jsem věděl. Ale až když jsem narazil na tohle vlákno, tak jsem zjistil, že pořizovací cena nemusí být nějak ukrutně vysoká. Navíc nemám v plánu se zúčastňovat závodů a tak jsem o zbraní nad 10t. kč ani neuvažoval. Marlin mě ale trošku zviklal. :)

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od cmk » pát 31.5.2013, 9:14

Chapu dobre, ze "strileni Mosinem na 100m do papiru Te nebralo, tak jsi zacal hledat samonabijeci odstrelovacku do 10kKc, protoze na zavody jezdit nechces?"

V cene do 10.000 sezenes leda:
http://www.bvs.cz/kulovnice_mossb_maver ... n_308.html
Hlaven jen 22" (56cm).

V cene 10-15 kKc mas moznost:
Marlin (Hlaven 66cm)
Veatherby Vanguard (Hlaven 60cm)
Nektere CZ550

Podle vzdalenosti, kam chces strilet bych jeste resil razi. Do papiru do 500 metro mas idealni asi .223ku.
.308 je rozumnej univerzal na terc, na lov a na o neco vetsi vzdalenosti, ale v nicem neni spicka.
Vyhoda toho Marlina je, ze s rozumnou optikou diky dlouhe hlavni (tudiz vyssimu faktoru strely) muzes teoreticky lepe dosahnout az na kilometr.

Vratim se k puvodni vete - je to blbost samozrejme. Za to nesezenes ani klon Sa58 s prodlouzenou hlavni ani pro 7.62x39, ani pro .223 Remington, ani vyjetyho Dragunova - a nic z toho neni zdaleka tak presny jako ty 4 veci, co jsem psal.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od nettik » pát 31.5.2013, 9:49

Taurus: odpovim ti sem i na SZ ;-)
Co se tyce samonabijeci/opakovaci - tak podle me naprosto odlisne pouziti. Samonabijeci koupis kosu za 6 tacu, kterou si muzes vytunit jako treba ja a spousta dalsich, viz vlakno cz-858-tactical-t1183.html ...i zavody se parkrat do roka delaji a strileni 7,62x39 mas levnejsi nez 9mm Luger ;-) ale ta presnost je nekde jinde.
A proto po rocnim strileni a porizeni i kolimatoru a strileni na 85m na asfaltove holuby o prumeru 11cm jsem se rozhodl ze bych rad neco presnejsiho... a proto opakovacka s poradnou optikou. A presne jak rikas, nechtel jsem flintu za 30 a optiku za dalsich 30-40, tak jsem sel do levne kulovnice Marlin XS7VH s tezkou hlavni - vyhoda je ze zbran je tezci a tudiz se lip chova (nekope "tolik") a tezka hlaven se dele zahriva a tudiz strili mnohem dele "stejne presne" nez lovecke s tenkou hlavni, kde po par ranach, doslova 3-4 se ti hlaven ohreje, zacne se kroutit a pak to lita jak z te kosy 8-) S Marlinem mohu odprisahnout ze ohrivani hlavne opravdu trva a po 20 ranach v normalnim tempu (cca. 8min) se stale da udrzet ruka na hlavni i s origo pazbou (bez vetrani) a soustrel je omezen presnosti strelce, presnost strelby s tovarnim strelivem je nemenna. Standartne strilim kolem 0,8-1,2 MOA, obcas se povede lepe, obcas hure. Proto se chci pak vrhnout na prebijeni a zkusit se dostat na hranici presnosti zbrane, vhodne nalaborovanym strelivem na miru... uvidime zda se povede 0,3 nebo 0,4 MOA rekord a nebo zda se jen posunu se standartnim nastrelem treba o 3 desetinky nize (0,5-0,8MOA). Jde o to zkouset, hledat a snazit se o zlepseni kam to pujde - je to hrani a taky je asi vhodne zminit, ze pokud to nekdo s presnosti mysli vazne, tak ani tim prebijenim se neda moc usetrit - ted kupuju naboje SAKO 168gr. ktere mi letaji nejlepe (zatim-cca 100 ran) a nebo Hornady Steel Match 155gr. ktere mi udelali rekord. Prebijet zkusim ty hilzny od SAKA se strelami Lapua SCENAR...155gr. nebo 165gr. a prachy se uvidi... Kazdopadne cena streliva ted 20-25Kc, prebijenim odhaduju (vypoctem) se dostanu tak na 15-18,- ouvidime :-)
btw: ohledne prebijeni bylo taky uz hodne napsano, pokud mas zajem, hodim linky na jina fora do SZ, nebo pouzij google ;-)

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od cmk » pát 31.5.2013, 10:06

Co jsem to zjistoval pred vic nez rokem, za cenu slusneho (tedy ne spickoveho, ale rozhodne ne spatneho) streliva sehnaneho v akci jsi skutecne schopen udelat velmi velmi dobry naboj (i když ono velmi velmi je pro každého relativni).
Lapua dela rovnou hilzny urceny k prebijeni. Prodava je po 12 Kc, ale kdyz to rozpocitas, ze je pouzijes vickrat, hned je cena za naboj nekde jinde.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od nettik » pát 31.5.2013, 11:52

cmk: ja vim, pamatuji si z vlakna na jinem foru kde jsi to resil s shivou ;-) nicmene proc kupovat nove, kdyz mam svoje jednou vystrelene Saka uz naformatovane na moji komoru a chci jen krckovat ? ;-) a ty Saka vis sam kolik stoji na krame a za kolik je mam ja... takze dokud budou, hilzen neni nikdy dost :-)
Jen pak bude potrebovat jinej bushing... a nebo treba taky ne...se trema pocitam tak jako tak ... jen nevim jestli .335-.337 nebo .336 a min... uvidime, neni aktualni.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od Starosta » pát 31.5.2013, 12:48

nettik: BTW. Odkud bereš ty Saka za takovou cenu, jestli to není tajemství?
Co jsem koukal po netu, za 20Kč to fakt nebylo :D
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od nettik » pát 31.5.2013, 14:09

Starosta: SZ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od Starosta » pát 31.5.2013, 16:04

nettik: A Ty plánuješ přebíjet?
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 16

Registrován: ned 05.9.2010, 15:34

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od Taurus 689 » pát 31.5.2013, 21:43

Všem díky za podnětná infíčka.
Cmk: Jen bych chtěl upřesnit, Abych nebyl za nějakého fouňu, proč mě nebral mosin na 100m do papíru a proč nemám ambice jezdit na závody. V podstatě mi je líto nevyužít energie náboje a zmařit jí prohnáním papírem po sto metrech letu. Jako zábava je to super, ale připadá mi, že jeto všechno. A na závody se mi moc nechce, protože nemám ani zkušenosti ani možnosti laborovat se střelivem, pokud chce člověk nějak kloudně uspět. Proto jsem i psal, že bych chtěl střílet na 200 metrů a ne hned na 300, které mimochodem u nás taky jdou.
Když pak shrnu tyhle svoje představy, tak se mi zdá, že Marlin je naprosto přesná volba.
Ráže. Střílet budu asi vždy jen do papíru a tak .223 bude skutečně nejlepší.
PS: V jednom svém příspěvku jsem zmínil nespokojenost prodavače s optikou. Teď jsem si uvědomil, že jsme mluvili o Bushnellu 3-9x40, který je na Savage.
PS2: Konfigurátor Howa je super. Nevím, ale jak funguje systém s dovozem.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od nettik » pát 31.5.2013, 23:15

Taurus: jestli mas zbrojak, tak co je zapotrebi na dovoz bys mohl aspon tusit a zbytek si vygooglit, je to take docela ohrane tema na kazdem nejmin druhem foru ;-)
Co se ambici na zavody tyce, tak neni dulezite vyhrat, ale zucastnit se. A ve streleckych zavodech to plati dvojnasob. At zajedes na nejakej LOS, IPSC ci cokoliv jineho, tak vzdycky je to hlavne zabava, seznameni s novejma lidma a skvele stravenej cas. A jestli skoncim uprostred nebo na konci vysledkove listiny me drasa tak mozna pet minut po vyhlaseni. Pak temer vzdy prevladne radost ze skvele proziteho dne. (krome jednoho zavodu s brokovnici, kde me ma chyba a nasledne spatne posouzeni rozhodcim a ma dalsi chyba ze jsem se nehadal pripravila o prvni misto a misto toho jsem byl hodnocen mimo zavod bez jedne stage a bylo z toho neofiko 5. misto) TO ME STVE DOTED !!! :lol:
A co se Bushnelu na Savage Axis XP tyce, prave proto jsem sel do Marlina - dlouho mi trvalo nez jsem se smiril s tim, ze aby to melo smysl, tak optika bude drazsi nez flinta, ale nelituju.

k tematu: prave jsem domontoval - nova lista sedi jak ...na hrnec :-) ustovka taky a puskohled jakbysmet. Zitra dopo nafotim a vecer hodim fotky hotove konfigurace. Jen do srazu nestihnu nastrelit, tak bude asi jen na koukani...uvidime.

Příspěvky: 16

Registrován: ned 05.9.2010, 15:34

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od Taurus 689 » pát 31.5.2013, 23:27

Jasně, že mám zbroják, jinak bych tu neprudil. :mad: K dovozu. Jsem zvyklý, nezabývat se věcmi, kterým nerozumím a kterým rozumí jiní. Proto bych podobnou akci svěřil jiným. Rozhodl jsem se ale, že se na střelnici budu víc věnovat klukům od odstřelovaček. Tam pochopitelně nasosám informací nejvíc.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od nettik » sob 01.6.2013, 8:37

Starosta píše:nettik: A Ty plánuješ přebíjet?
Jj...mam to v planu
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od nettik » sob 01.6.2013, 19:41

tak fotky se bohuzel nepovedly, takze az na srazu osobne.

Příspěvky: 7

Registrován: sob 13.4.2013, 15:28

Zbraň: glock 17

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od Bee_44 » sob 01.6.2013, 20:48

Krásná zbraň,závist
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od nettik » pát 07.6.2013, 8:47

tak zase maly update... vcera jsem se konecne dostal na strelnici po dalsich upravach - opet vymena montazni listy(ted uz snad na furt) a instalace ustovky - po nastreleni mi zbyva krasnych 10,3 mrad vyskove korekce a 12/8 stranove korekce, takze tak na 800m dosahnu klikanim a vitr na potrebnou 8mil (mrad) korekci si predstavit neumim - ne ze bych se tim zabyval :-)
Kazdopadne jsem mile prekvapen chovanim zbrane. Jelikoz to byly operace v jednom, nejsem schopen rici jak se zmenil POI (bod zasahu) s ustovkou, ale stacili 2 rany na 50m - pak korekce 4kliky doprava a 2 nahoru a bylo nastreleno :-D
Zbran se velice uklidnila, uz nemam problem po vystrelu najit zpatky terc a kopanec je subjektivne tak o 30-40% mensi (Roedale udava az 50%) - tak schvalne co na to reknou treba jini. A soustrel kupodivu take lepsi - bud se to ucim, nebo to uklidneni, resp. zavazi na hlavni udela fakt sve... prilozeny dva terce s popiskama - k tomu neni co dodat. Strileny dve polozky po 5-ti ranach a obe pod 0,8 MOA ! Chtelo by to uz strilet na vetsi vzdalenost, blbe se ty zasahy poznavaj jak jsou obcas tri v jedne dire :-)
Fotky zbrane jsem samozrejme ve spechu neporidil, ale kdo jede na sraz, ma moznost jiz dnes vecer videt na vlastni oci a osahat na vlastni ruce. Diky za vasi ctenarskou prizen a lajkujte :-D
PS: nevim jak velke jsou ty terce u vas na monitoru, samozrejme dle rozliseni...u me jsou nejakych 16,5cm ...ale skutecna jejich velikost jsou 2", t.j. 5cm (strileno na vzdalenost 85m).
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od Starosta » pát 07.6.2013, 10:35

Pěkné, jsem zvědav, jak to bude vypadat na 200-300m.
S tou optikou by nemělo dojít k žádnému omezení rozlišení a za dobrého - bezvětrného - počasí by z toho mohly být moc pěkné soustřely.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od nettik » pát 07.6.2013, 10:42

prosim vysvetli "nemelo dojit k zadnemu omezeni rozliseni" ...k tomu vetru: stahnul sem si skvelou aplikaci pro Android "STRELOK" ...zadal tam svuj puskohled, svou pusku, dane naboje, je tam moznost i pocasi, metrickych jednotek, atd... a plive to krasny data. Doporucuju !

Zpět na „Opakovací“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz