Lze něco změnit,aneb jak z toho ven?


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Půjdu k volbám?

Ano,nenechám za sebe rozhodovat jiné.
44
96%
Ne,věřím,že jiní za mě zvolí lépe.
1
2%
Není třeba chodit k volbám,stav je vyhovující
1
2%
 
Celkem hlasů: 46
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Lze něco změnit,aneb jak z toho ven?

Příspěvek od Biggles » ned 07.7.2013, 14:13

reddog: Já sem úplně klidnej :D A já už se snažím hejbat nějakej pátek tolika věcma, že nějakej zákon sem, nějakej zákon tam, mne nemůže rozhodit :D

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Lze něco změnit,aneb jak z toho ven?

Příspěvek od Pařez » ned 07.7.2013, 18:35

Nastavil jsem tu hlasování,ať je vidět jak jsou rozdány karty :mrgreen:

Kdyby měl někdo ještě další návrh na možnost v hlasování ať ji napíše (klidně i SZ).Veškeré mravné návrhy budou přijaty :)


Edit:Ještě jsem přidal jednu možnost,omlouvám se již dalším dvěma hlasujícím,že musí ještě jednou,ale je to zajímavá možnost..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 39

Registrován: pát 28.12.2012, 17:57

Re: Lze něco změnit,aneb jak z toho ven?

Příspěvek od frufru » ned 07.7.2013, 23:58

Já bych v návaznosti na video G. Carlin-a zvolil ještě možnost v hlasování

Nevolím, protože je již předem vše rozhodnuto

zde odkaz na zmiňované video http://www.youtube.com/watch?v=ISYtDsivzkY , které tu již před časem publikoval Satan

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Lze něco změnit,aneb jak z toho ven?

Příspěvek od Pařez » pon 08.7.2013, 7:26

frufru:jo,to video už jsem viděl.Vtipný chlapík.Ale bohužel se,ať už vědomě či nevědomě,podílí na implementaci nihilismu do společnosti.
Pravdu by měl v tom případě,že pokud by nikdo nešel k volbám,tak nebude žádný politik zvolen.Což je samozřejmě utopie.

Ideální představa pro systém je,že k volbám kromě jeho aktérů a noshledů nikdo nepřijde.
A jak toho nejlépe docílit?Ostatní lidi znechutit,odradit,zlenivět,zastrašit a já nevím co ještě..


P.S. Rád bych tam dal ještě tu tvoji možnost,ale vynulovaly by se čítače,což už se mi jednou podařilo.Možná je nějaká finta jak přidat možnost bez vynulování,ale já takový odborník nejsem.Kdo by jste věděli když tak poraďte..
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Lze něco změnit,aneb jak z toho ven?

Příspěvek od S474N » pon 08.7.2013, 9:33

No vzhledem k tomu, ze primo u toho hlasovani se pri editaci pise tohle, tak asi ne:
Nastavení hlasování:
Každou možnost vložte na nový řádek. Můžete vložit maximálně 10 možností. Pokud přidáte nebo upravíte možnosti, všechny hlasy budou vynulovány.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 39

Registrován: pát 28.12.2012, 17:57

Re: Lze něco změnit,aneb jak z toho ven?

Příspěvek od frufru » pon 08.7.2013, 19:08

osobně jsem se účastnil všech voleb od r. 1990 ať už do zastupitelstva, senátu, či parlamentu a nevím do čeho všeho ještě. Od začátku volím jednu stranu a považuji se za pravicového voliče, ale to, co předvádějí politické špičky nyní, a mám pocit, že se to ještě zhoršuje (mimo jiné mi vadí politická kultura projevu, programové sliby-chyby, korupce, marast ... ), mně popravdě už tak znechutilo a nadále mne to odrazuje od veškeré aktivity, že v příštích volbách volím "Carlina - tudíž nevolím".

...a tiše doufám, že někdy zase k volbám půjdu

Momentálně není politický korektní subjekt, který by si zasloužil můj hlas. Chtělo by to čistku od základu - nějakou rozsáhlou defenestraci - a začít od začátku a mít štěstí na slušné lidi (to je asi utopie)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Lze něco změnit,aneb jak z toho ven?

Příspěvek od jry2000 » pon 08.7.2013, 19:11

Panove (a damy), volte tak, abyste sveho hlasu nelitovali. Byt jste volili pouze nejmene neprijemnou stranu.
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Lze něco změnit,aneb jak z toho ven?

Příspěvek od reddog » pon 08.7.2013, 21:06

Jedu v tapatalku - ten hlasovani ani neukaze, tak se zatim o vysledcich necham prekvapit ;-) a kouknu se za par dni

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Lze něco změnit,aneb jak z toho ven?

Příspěvek od Pařez » pon 08.7.2013, 21:12

Nejen překvapit,ale i zúčastnit :wink: :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Lze něco změnit,aneb jak z toho ven?

Příspěvek od nettik » úte 09.7.2013, 11:24

bohuzel ani jedna volba se mi nelibi...sorry

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Lze něco změnit,aneb jak z toho ven?

Příspěvek od Pařez » úte 09.7.2013, 11:32

nettik:rozepiš se.. :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Lze něco změnit,aneb jak z toho ven?

Příspěvek od nettik » úte 09.7.2013, 13:32

Půjdu k volbám?
1) Ano,nenechám za sebe rozhodovat jiné.
2) Ne,věřím,že jiní za mě zvolí lépe.
3) Není třeba chodit k volbám,stav je vyhovující

ad 1) ...kdyt to stejne delaji, na tom je prece demokracie ve svem dusledku postavena - krome referenda je to vsechno o rozhodovani jinych...nami zvolenych

ad 2) ...tím si nejsem tak jist. Prezidenta jsem volit nebyl a jak to dopadlo :-)

ad 3) vyhovující není

A proč, že jsem to nebyl volit ? tak nějak mi ujel vlak s volebním průkazem. A jelikož mám tr.bydliště v Praze, ale žiji a pracuji na severním plzeňsku, musel bych buď pro volební průkaz do Prahy(což jsem nestihl nejspíš tím, že jsem se dostatečně nezajímal včas), nebo jsem pak musel jet volit do Prahy...což při těch možnostech co byly(KSCH vs. MZ) se mi nezdálo potřeba jet do Prahy, projet 400 v naftě - dopoledne v hajzlu a Karlovi(menší zlo) by ten jeden hlas navíc stejně nepomohl. Spíš jsem zvažoval, zda si nedojet vsadit na Zemana do Plzně, byl docela parádní kurz v prvním kole a nějak jsem měl tušení, že bych mohl velice snadno vydělat pár tisíc. Ale k tomu taky nedošlo, páč mi přišlo nemorální vydělávat na nestěstí nás všech...a taky jsem měl strach, že kdyby náhodou to nevyhrál, tak dát xx tisích sázkové kanceláři taky není pro mne uspokojivý výsledek :-)
Takže teď, když se někdo diví těm Zemovým perlám, jen se směju a pravím: koho jste nám zvolili, toho máme :-) a ano, jsem si vědom toho, že na tom nesu také svůj podíl, nicméně dopadlo to přesně tak jsem se domníval a nic mě to nestálo !

A zda půjdu volit příště ? Pokud budu mít do Prahy cestu pro volební průkaz v té velice omezené době ve které je vydávají a nebudu si kvůli tomu muset brát dovolenou, tak volit půjdu. Otázka je koho... svým způsobem jsem spíš pravičák, ale v některých věcech bych jim nakopal prdel a souhlasím výhradně s levicí. Jenže v případě A oni upečou B a v případě C upečou D ...takže to stejně téměř vždycky dopadne jinak a spokojenej být nemohu. Takže pro me je opravdu alternativa někdo nový, v něčem pravičák, v něčem levičák. Uvidíme, kdo bude kandidovat...rád bych tam viděl Bigglese :-)
Pařeza radši ne, je moc umírněnej a byť z dlouhodobého hlediska je umírněnost asi vhodnější v některých věcech, ještě nikdy nikdo nežil tak dlouho, aby to mohl ocenit a občas jsou potřeba radikální kroky pro okamžitou eliminaci škůdců, páč příroda pak ten čas na regeneraci potřebuje tak jako tak, takže uvést věci do původního stavu stejně trvá a jsou věci, kterých bych se třeba ještě rád dožil, nebo si aspoň mohl myslet, že se jich třeba dočkají mé děti a ne až děti jejich dětí...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Lze něco změnit,aneb jak z toho ven?

Příspěvek od pitt » úte 09.7.2013, 13:35

reddog píše:Zakladem je implementovat myslenku. Jednoduchou, pozitivni. Neustale ji opakovat a az se dostatecne zakoreni, nabalovat na ni postupne dalsi. Zakladni myslenku je potreba maximalne opakovat, vsady ji vystavovat, stale ji propagovat. Pouzit vsechna dostupna media, informacni kanaly. Zapojit do akce co nejvetsi pocet osob.
správně...nasadit totalitní vládu a doufat že budu na té "správné" straně :D
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Lze něco změnit,aneb jak z toho ven?

Příspěvek od S474N » úte 09.7.2013, 13:43

nettik: zrizeni i provoz datove schranky je zadarmo a da se s ni pozadat kdykoliv o volebni prukaz, ktery ti potom poslou postou. Neni nic jednodussiho.

V kazdem pripade, vzhledem k tomu, ze spousta lidi jsou idioti (vzhledem k vysi IQ a Gaussove krivce), tak se realne stejne nemuze nic zmenit, protoze ti mene inteligentni vzdy budou volit levici, tak ci tak. Proste a jednoduse podle hesla "at z toho mam co nejvic sam pro sebe a XYZ nam to zaridi". Vzdy je jednodussi pro levici cokoliv slibit, nez pro pravici cokoliv "neprijemneho" (na prvni pohled pro levicove volice) udelat.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Lze něco změnit,aneb jak z toho ven?

Příspěvek od pitt » úte 09.7.2013, 14:05

Pařez píše:nico:máš bobříka (přijde Ti poštou pokud mi pošleš adresu :lol: )

Ano přátelé,volby!Tato,jak vidíte, dnes již značně zprofanovaná,nedůležitá,podceňovaná a prakticky zbytečná záležitost.

Až společně zmákneme pár stran vášnivých debat a příspěvků,třeba zjistíme,že jsou volby docela důležitá věc a ta jejich "zbytečnost" apod. je nám občánkům velice šikovně podsouvána,nenápadně vštipována a jakkoli jinak všemožně implementována.. :wink:

Pro začátek je třeba si uvědomit,že kvůli tomu,aby se záležitost jako jsou volby mohla konat v minulosti zařvalo mraky lidí včetně mnoha našich pradědů (a to se zbraní vruce).. :)
ty jsi nějaký volební agitátor,nebo co????...volby nic nezmění...kdyby jo,tak by je dávno zrušili. Volby jsou jen pro politické strany,aby si naplnili pokladnu za volební hlasy. Jediná možnost,jak volbama něco změnit - 100% voličů by muselo vhodit neplatný hlas
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Lze něco změnit,aneb jak z toho ven?

Příspěvek od nettik » úte 09.7.2013, 14:11

pitt: a co by se stalo ?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Lze něco změnit,aneb jak z toho ven?

Příspěvek od pitt » úte 09.7.2013, 14:14

nettik píše:pitt: a co by se stalo ?
politický strany by nedostali ani kačku z rozpočtu za hlasy a mohli by jít akorát do prdele, protože by dlužili svém sponzorům kampaně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Lze něco změnit,aneb jak z toho ven?

Příspěvek od nettik » úte 09.7.2013, 14:18

poruseni pravidel...necituj predchozi prispevek ;-)

kazdopadne ekonomicky efekt jsem zrovna na mysli nemel... co by se stalo ? ...ne co by se nestalo - ze by nedostali/y (ti zmrdi ?) prachy
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Lze něco změnit,aneb jak z toho ven?

Příspěvek od pitt » úte 09.7.2013, 14:23

s pravidlama na mě nechoď...tohle ať si pořeší admin a jestli bude pičovat,tak si to s ním vyřídím osobně :lol:
.................chápu že některý hrubky byjou do očí, ale i/y na konci mě žíly netrhá a od určité doby jsem naprosto vysanej na opravování textu, takže teď jsi mě nasral :twisted:
a ekonomickej efekt je právě to nejdůležitější...............ty v tom nevidíš tu souvislost?

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Lze něco změnit,aneb jak z toho ven?

Příspěvek od Pařez » úte 09.7.2013, 16:13

pitt píše: ty jsi nějaký volební agitátor,nebo co????...volby nic nezmění...kdyby jo,tak by je dávno zrušili. Volby jsou jen pro politické strany,aby si naplnili pokladnu za volební hlasy. Jediná možnost,jak volbama něco změnit - 100% voličů by muselo vhodit neplatný hlas
pitt:no nějak jsem se jím asi stal :lol: Hele,mraky lidí nadávají jak se jim kdeco nelíbí ,možná i Ty,ale pak svoji jedinou a to prosím podtrhuji jedinou možnost jak mohou něco reálně ovlivnit tj. volby ani nevyužijí.

Pokud víš o nějaké jiné reálné možnosti jak něco efektivně ovlivnit tak sem s ní :D

nettik: k bodu 1. že stejně rohodují jiní.Demokracie má též více modelů.Např. poměrné zastoupení (což máme u nás),většinové (tj. že vítěz voleb přebírá vše např. Británie a nelepí žádné koalice) a tzv. přímou demokracii (např. Švýcarsko).
My v ČR máme asi ten nejhorší model jaký lze v demokracii použít.
Nejlepší je zřejmě ten švýcarský model,který umožňuje odvolat politika,který neplní co slíbil,umožňuje vyhlásit referendum apod. ale k tomu se ještě dostaneme..

k bodu 2.to že jeden můj hlas nic neovlivní?To si pravidelně říká ca 35 - 40% lidí co k volbám nechodí.Kdy naposledy měla nějaká vítězná strana ve volbách 35 - 40% hlasů?To by možná ani nemusela dělat koalici a vládnout sama na vlastní triko..

A děkuji za to,že jsem dle Tvého názoru umírněný. :)

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz