Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, její ma


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od jry2000 » čtv 07.11.2013, 20:20

Myslim si, ze tva otazka je zcestna.
Lajte mi lhu-li

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od Pařez » čtv 07.11.2013, 20:28

Je třeba se na tuto problematiku podívat zcela objektivně.
Co svět světem stojí tak člověk žere,pije,vylučuje,kopuluje,krade a zabíjí.
A stejně tak jak zabíjí jiné tvory,tak stejně z různých pohnutek zabíjí i jiné lidi.
Pohnutky jsou staré jako lidstvo samo např. zisk,chtíč,pomsta apod.

Toto je dáno přírodou a žádné psychotesty ani zákony tomu nezabrání.Nezabránilo tomu ani přikázání "Nezabiješ" a už tu je pár tisíc let..

Takže jediné co zbývá je,aby ti lidé,kteří nemají zabíjení v oblibě tak jako někteří ostatní jedinci,měli minimálně stejné prostředky k obraně jako ti druzí k útoku tzv. vyrovnání sil.

To je prostě fakt a kdo chce,může to obrblávat jak chce :wink:

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od Steiner » čtv 07.11.2013, 21:48

Pařez: Amen :thumbsup:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od Biggles » čtv 07.11.2013, 21:52

Tak jinak. Pokud to nestačí jednou a jednoduše. O kolik klesla v (třeba) SR kriminalita s legálně drženou střelnou zbraní po zavedení psychotestů? Jak posuzovat spoluzodpovědnost psychologa? Jak řešit možné "odvolání" se proti výsledkům a evidenci množství "oběhnutých" doktorů? V případě opakovaných psychtestů, jak postupovat se zbraněmi těch, kteří si neumí sehnat správné razítko? Jak přistupovat k psychotestům u držitelů jiných nebezpečných předmětů typicky motorových vozidel (profiřidiči je podstupují, je relevantní důvod, proč by je neměli mít i amatéři?)? Nebylo by dobré zavést opětovně i povinnost zdůvodnit potřebu střelné zbraně a vyhodnocení této potřeby nechat na PČR (jeden subjektivní pohled navíc už přece nezaškodí...........a kdyby to zachránilo jen jeden život......)?
A napadá mne takřka hříšná myšlenka.........možná by pomohly spíše IQ testy...........pro sichr už před případném vydání občanky :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 367

Registrován: úte 03.1.2012, 21:19

Bydliště: Na stromě

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od cover72 » čtv 07.11.2013, 21:55

Tak já pánové nevím, zda mne regulérně trollíte, nebo zda máte vskutku neortodoxní smysl pro humor.

Larsi, když jsem napsal, že kuchnout je násobně těžší, než někoho přetáhnout přes hlavu, a že vzít někoho po hlavě je tedy lehčí, než jej zastřelit, tak mi budeš "vysvětlovat", že je to přesně tak, jak píši? To je vskutku zajímavá diskusní taktika.
(K tvé otázce -- samozřejmě je snazší tu hnusnou rybu praštit palicí, než zaříznout. Přesně, jak jsem psal. A to je s kalkulem a nikoli v amoku, kdy, jak sám správně píšeš, je pro útočníka domlácení oběti pálkou skoro totéž, jako pěsti.)

Jinak osobní zkušenost s psychokádrováky mám též. Jedna kráva mi do posudku napsala, že jsem agresivní, protože píši tiskacím písmem namísto psacího. Jo, jiný psycholog, který mi dělal vyšetření potom, byl v pohodě. Ale pochopil jsem -- a na výplodech psychokádrováka Netíka, který chtěl otevřeně zavést psychotesty na zbroják a pak jej nikomu neschválit a svědectvích lékařů se v tom utvrdil --, že skutečně nechci být vydán na moc někomu, kdo trpí záměnou korelace za implikaci, jeho obzor je omezen tunelovým viděním, nejraději by skutečně ze všech lidí měl malé, Normalizované Roboty, kteří se ničím neliší od svých sousedů a na kterých visí tuna naprosto neuvěřitelně dementních předsudků nejen proti zbraním, ale všeobecně -- protože posudková psychologie je dementními předsudky totálně prohnilá skrz naskrz.

Myšlenka "musíme tomu za každou cenu zabránit, tak vymyslíme nějakou obstrukci" je fanatismus -- protože nepřihlíží na tu cenu. Dělá to EU, když chce do roku 2025 snížit počet obětí dopravních nehod na 0, dělají to Zelení, když chtějí preventivně zrušit všechny jaderné elektrárny, co kdyby Temelín smetla Tsunami, a děláš to ty.

Jenže fanatismus všechno jen zhorší. NIKDY totiž nezajistíš tu nulu úmrtí, které se tak fanaticky nechceš vzdát s tím, že dokud není nula, je to "systémová chyba." Náklady ti budou stoupat exponenciálně, ale ta křivka se té nuly stejně nedotkne. Jen k ní bude limitovat -- za cenu nákladů limitujících k nekonečnu.
Což je hodně blbý kšeft.
A pokud do toho započítáš externality, tak jsi v loji, protože si svým fanatismem více lidí zabil, než zachránil -- Zelení výpadky proudu, EU tím, že pár řidičů pojde hlady, nu a ty tím, že řádově více lidí psychoblb sebere papíry a pak e někdo zavraždí, přičemž jejich krev máš pak na svědomí ty jako navrhovatel takové blbiny, jako jsou psychokádrové posudky (plus psychoblb, plus ten vlastní vrahoun.)

Jak podotýká Biggless, na SK psychotesty mají, dokonce v té dementní, paranoidní formě, a od té doby jim tam vraždili 2 civilové s pozitivními psychoposudky, a k tomu 2 nebo 3 policisté či ex-policisté, kteří prochází psychotesty mnohem náročnějšími, podle všeho velmi podobnými těm tvým profesním z dolu.

A mimochodem, na psychokádrový posudek se teď čeká 6-12 měsíců. Mezi tím bude s čekatelem na prodloužený zbroják a s jeho zbraněmi co?

Piggy, skutečně, ale skutečně mne zajímá tvé vědecké vysvětlení, jak se konkrétně v tom, že nejsem pračlověk Pepa z Jeskyně a při zvuku bouřky neběhám v kolečku a nesnažím se zahrabat co nejhouběji pod zem projevuje agresivita, když ji to podle tebe implikuje :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 616

Registrován: sob 19.2.2011, 11:00

Bydliště: Brno

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od g-relax » čtv 07.11.2013, 23:26

FB LEXu: Arzenál zbraní může mít doma každý. Legálně

- včetně komentáře Tomáše TRÁVNÍČKA k poskytnutému rozhovoru
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od pitt » pát 08.11.2013, 0:04

psychotesty asi nic nevyřeší...podle mě by se měl najít jinej způsob jak snížit zbraně mezi lidma,ale přitom nechat komukoli možnost si ji pořídit.
Protože tak jako je XY lidí se řidičákem,ale v životě neřídili a na silnici by udělali víc škody, než koňskej povoz na dálnici, tak si myslím že je hoodně lidí,kteří mají zbroják,kvér a přitom ho nepotřebují a ani s ním neumí

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od Lars » pát 08.11.2013, 4:45

Cover - s tou tyčí to beru zpátky a posílám omluvu, nějak jsem to špatně pochopil.

Jinak jsi mě ovšem nepřesvědčil o tom, že skutečnost, kdy má 9 zbraní doma duševně nemocný člověk (Satan sem házel citaci z tisku) je skutečností pro mne nanejvýše alarmující a skutečností, ke které by docházet rozhodně nemělo.
A stejně tak mě stále opravdu děsí to, že spousta zde diskutujících je schopna tuto událost brát sice jako politováníhodnou, nicméně v rámci odchylky, která je vlastně "normální"..

Pitt - zkus to trochu rozvést, zcela jistě budeš rozcupován na kousky, tak jako já a Štěpán :)

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od Steiner » pát 08.11.2013, 7:17

Lars:

1. epilepsie není duševní nemoc, takže v tomto směru nešlo o duševně nemocného člověka

2. epilepsie nemusí být důvodem k vyloučení zdravotní způsobilosti viz. http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopi ... 214#p45214

3. epilepsie nehrála žádnou roli v tom, proč pachatel tento čin spáchal

Když sečteš 1 a 2 a 3, tak z toho vychází, že to co navrhuješ je naprostej nesmysl.

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od Steiner » pát 08.11.2013, 7:23

Pitt: můžeš mi vysvětlit, proč je potřeba snížit počet legálně držených zbraní kat. A, B a C mezi lidma? Je to jen tvůj ničím nepodložený dojem, nebo pro to máš nějaké racionální vysvětlení podložený faktama?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od S474N » pát 08.11.2013, 7:56

Jak jiz bylo receno vyse, jsem presvedcen, ze jeden magor s kosou muze byt nebezpecnejsi nez majitel deseti kveru. ProAllaha, vzdyt ten pocet vubec nic neznamena a nema na nic zadny vliv.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od Lars » pát 08.11.2013, 8:03

Steiner - nemůžu dávat všechno do úvozovek a výrazem "duševně nemocný" mám na mysli především fakt, že je někdo schopen udělat to, co ten chlap v Raškovicích.
(ano, mám tam hned v závorce odkaz na Satanovu anotaci z tisku - to je moje chyba, že jsem to takhle dal za sebe a navodil tím souvislost)

Co se týká události samotné, prosím o Tvůj komentář, zdali ten čin také považuješ za něco, co se prostě jako krajní výjimka občas stává a nejde s tím nic udělat (aniž by při tom byla zcela zásadně poškozena jiná skupina obyvatel), nebo zdali je to (jak to vnímám třeba já) něco, o čem by bylo nanejvýše vhodné zapříst diskuzi ve snaze podobným činům do budoucna zamezit.
Díky.

Satan - kdy konečně pochopíš, co se tu snažím stále znovu a znovu vysvětlit - duševně zdravý jedinec ať si má kvérů třeba celou (náležitě zabezpečenou) stodolu. Jen takový jedinec prostě nad určitý počet zbraní bude u každé další procházet jakýmisi "testy osobnosti", tím pádem bude jeho duševní stav sledován jaksi kontinuálně, tím je tady šance na odhalení počínající "duševní úchylky" dříve, než k něčemu zlému dojde.
Je to vážně tak složité pochopit princip podobný normálním preventivním prohlídkám, jaké jsou běžné třeba v zaměstnání - aniž by se jimi cítil kdokoliv diskriminován?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od S474N » pát 08.11.2013, 8:13

Lars: a kdy ty konecne pochopis, ze jsou veci, ktere neovlivnis. Stejne jako fakt, ze denne prumerne zemrou na silnicich dva lide. Je to smutne, ale zrovna u toho automobilismuje to videt nejvice a nazvi si to treba "prijatelne ztraty", protoze tam s tim taky jeste nedokazal nikdo vyrazne hnout. Na druhou stranu je mi jasne, ze to pochopit ani nechces, jenze tohle nejsou odbory, kde si muzes neco vyrvat, tohle je realny zivot, ktery si s tebou udela co sam uzna za vhodne.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od pitt » pát 08.11.2013, 8:25

Steiner píše:Pitt: můžeš mi vysvětlit, proč je potřeba snížit počet legálně držených zbraní kat. A, B a C mezi lidma? Je to jen tvůj ničím nepodložený dojem, nebo pro to máš nějaké racionální vysvětlení podložený faktama?
je to můj dojem,utvořený na základě poznání poměrně dosti majitelů zbraní a dle mého skromného odhadu bych tak polovině ty kvéry vzal,protože (byť to nepřiznají) kvér mají jen proto aby byli větší chlapi
Jak jiz bylo receno vyse, jsem presvedcen, ze jeden magor s kosou muze byt nebezpecnejsi nez majitel deseti kveru. ProAllaha, vzdyt ten pocet vubec nic neznamena a nema na nic zadny vliv.
........ano máš pravdu,ale ten magor si tu kosu může koupit naprosto legálně a to jen proto aby měl větší péro
Uživatelský avatar

Příspěvky: 169

Registrován: pát 08.6.2012, 19:21

Zbraň: Alfa 641

Bydliště: Brno-venkov

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od Beaver » pát 08.11.2013, 8:38

Hele pitte, to bys musel většině majitelů drahých a/nebo velkých aut tyto zabavovat taky - oni je mají aby byli větší chlapi (a potažmo se i chovají na silnici jako kreténi a neberou často ohledy na to, že někdo by chtěl taky jet i podle předpisů). Co s tím budeš teda dělat ? :wink:
Almighty 6mm
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od pitt » pát 08.11.2013, 8:43

bože to je argument :roll: :roll: .........trochu mimo,ne?

Příspěvky: 44

Registrován: sob 14.1.2012, 9:30

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od KarelP » pát 08.11.2013, 9:36

pitt píše:dle mého skromného odhadu bych tak polovině ty kvéry vzal,protože (byť to nepřiznají) kvér mají jen proto aby byli větší chlapi....
....ten magor si tu kosu může koupit naprosto legálně a to jen proto aby měl větší péro
Jak se pozná, že mám "kvér a kosu" jenom abych měl větší péro?
Ptám se proto, abych věděl, jestli do té skupiny taky patřím.
A rovnou prosím poraď, jak to děláš ty, že tam nepatříš.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od Starosta » pát 08.11.2013, 9:55

Lars píše:...duševně zdravý jedinec ať si má kvérů třeba celou (náležitě zabezpečenou) stodolu. Jen takový jedinec prostě nad určitý počet zbraní bude u každé další procházet jakýmisi "testy osobnosti", tím pádem bude jeho duševní stav sledován jaksi kontinuálně, tím je tady šance na odhalení počínající "duševní úchylky" dříve, než k něčemu zlému dojde.
Je to vážně tak složité pochopit princip podobný normálním preventivním prohlídkám, jaké jsou běžné třeba v zaměstnání - aniž by se jimi cítil kdokoliv diskriminován?
Takže ty tvrdí, že duševně zdravý může mít kolik chce, ale nad určitý počet zbraní bude u každé další procházet "prověrkou", chápu to dobře?

A ty myslíš, že ta úchylka, kterou chceš tímto odchytit, se projeví právě třeba někde mezi sedmým a osmým kusem, např. pořízením dalšího revolverového válce do perkusu? Přijde ti, že to dává smysl?

Ok, tak pojďme dál...
Stát to platit asi nebude, tak to necháme zaplatit žadatele - jestli budou ty testy stát 3000, přijde Ti, že to je normální? Myslíš, že si pak bude ještě někdo chtít nechat 10 zbraní, když ho to vyjde 15tis. jen za psychotesty? (Ne, to je stejné omezení jako nablblá ekodaň u aut. Stát pouze zajistil "neprodejnost" těch aut. Stejně tak by zajistil omezení na určitý počet zbraní.)

Myslíš, že když mezi 7. a 8. žádostí o zbraň přijdu na psychotest, že to bude cokoli jiného, než formalita, kdy mi psycholog dá štempl (protože už mě dvakrát vyšetřoval a nic podezřelýho na základě dnešního běžného rozhovoru neobjevil) a vybere 3000, nebo že se mnou stráví odpoledne a projde znova tytéž testy potřetí?
Myslíš, že si nezapamatuju, jak jsem odpovídal posledně a nestane se z toho pro mě rutina? Budu mít nějakou motivaci vyšetřením prolézt, nebo se nechat skutečně vyšetřit a sdílet upřímně svoje postoje a myšlenky?

Chápeš, že v reálném světě je to blbost?
Blbost, protože to nedává relevantní výsledky a záleží strašně na interpretaci.
Blbost, protože bys tím finanční pákou omezil počet na osobu na X ks (takže lidi by to začli psát na babičky a strejčky, stejně jako auta kvůli povinnýmu ručení a bonusům).
Blbost, protože opakované vyšetření z nutnosti se stane jen formalitou a objeví se návody "jak to prolézt"?
Blbost, protože jedni psychologové to budou dávat za položený peníz na stůl a jiní to nedají prostě nikomu, protože s tím nesouhlasí?
Blbost, protože to je špička salámu, kterou zařezáváš?

Fakt nechápu, co na tom vidíš pozitivního...
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od pitt » pát 08.11.2013, 9:59

KarelP: jsou tam určité shody, který ti ovšem nedokážu nějak ve zkratce popsat,tak aby to bylo srozumitelný

Ok, tak pojďme dál...
Stát to platit asi nebude, tak to necháme zaplatit žadatele - jestli budou ty testy stát 3000, přijde Ti, že to je normální? Myslíš, že si pak bude ještě někdo chtít nechat 10 zbraní, když ho to vyjde 15tis. jen za psychotesty? (Ne, to je stejné omezení jako nablblá ekodaň u aut. Stát pouze zajistil "neprodejnost" těch aut. Stejně tak by zajistil omezení na určitý počet zbraní.)


svým způsobem je to možnost.........udělat třeba zbroják za 30tis.kč.

Ten kdo se bude cítit ohrožen, tak za to ty prachy dá a odpadnou právě ti zvětšovači přirození a ti kteří si řeknou...."co kdyby někdy"
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od jry2000 » pát 08.11.2013, 10:05

Proc mate vsichni pocit, ze to co navrhujete "ostatnim" a "druhym" se Vas mine? Jste taky zarazeni v kategorii "ostatni" at se Vam to libi nebo ne.
Lajte mi lhu-li

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz