Kapesní Glock - G 43 9mm Luger


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 144

Registrován: čtv 06.2.2014, 14:22

Zbraň: CZ83

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od pelanj » stř 07.9.2016, 8:24

Myslím si, že by bylo v zájmu výrobce, aby se vědělo, co se doopravdy stalo. Jsou totiž dvě možnosti.

1. závěr prasknul v důsledku výrobní chyby, takže by člověk normálně mohl reklamovat
2. závěr prasknul v důsledku nedobrého zacházení, takže reklamace by se na to neměla vztahovat

Pokud platí možnost 2, bylo by docela zajímavé vědět, co způsobilo závadu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od pitt » stř 07.9.2016, 20:05

myslím že v "zájmu výrobce je", že je mu prasklej závěr na nějakým AVIMU úplně u prdele, vzhledem k počtu celosvětově prodaných kvérů. Toho to začne zajímat až se jich objeví pár stovek, možná tisíc.

Příspěvky: 31

Registrován: stř 06.4.2011, 8:50

Zbraň: STI Spartan .45ACP

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od RChlapek » ned 11.9.2016, 21:56

Ad presnost Glocka 43 - na mirenku to samozrejme neni, ale jinak je to dle meho nazoru na tak malou pistoli a kratky lauf docela hodne slusne. Nejsem zadny pistolar, ale mel jsem predtim G19 a zadny propastny rozdil v presnosti nepozoruji. (nastrel na fotce je 10ran na 10m)

Ad praskly zaver - HENRY tu psal, ze nechce mlzit, ale asi vi o tom pripadu neco vic - docela by mne to mlzeni zajimalo. Jinak u pistole spis na noseni, nez na nejake velke strileni, mi prijde nesmysl resit, zda vydrzi 50tis ran jako sluzebni glock. Nicmene G43 mne trochu nastval s tou povrchovkou, co na nem pouzili. Zaver uz mam osoupany, na jedne strane smouha od plastoveho pouzdra a k tomu kdyz clovek nepohlida otisk zpocene ruky, tak do druheho dne se objevuje liska a to se mi tedy na G19 nikdy nestalo..

Jinak na noseni je G43 dokonaly..
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Příspěvky: 141

Registrován: úte 24.4.2012, 7:51

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od flame » ned 11.9.2016, 22:04

Pokud vam glock rezne, tak bych ho urcite sel reklamovat.

Příspěvky: 31

Registrován: stř 06.4.2011, 8:50

Zbraň: STI Spartan .45ACP

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od RChlapek » ned 11.9.2016, 22:09

Mam dost agresivni pot .. plastovy pasek od hodinek se po pul roce rozpadne, kdyz sahnu na novou nabojnici, do pul hodiny je hneda. Co by mi s tim u Glocka v ramci reklamace udelali? .. samozrejme to trochu prehanim, ale priste to muzu zkusit vyfotit a poslat dotaz do MPI..

Příspěvky: 361

Registrován: stř 06.1.2010, 14:01

Zbraň: GLOCK 17

Bydliště: Praha

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od HENRY » stř 14.9.2016, 19:45

Ta presnost G 43 je nahodou super dnesni nastrel na 100 m 6 rana
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Příspěvky: 31

Registrován: stř 06.4.2011, 8:50

Zbraň: STI Spartan .45ACP

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od RChlapek » stř 14.9.2016, 20:16

:-) dobrej ulet

Příspěvky: 361

Registrován: stř 06.1.2010, 14:01

Zbraň: GLOCK 17

Bydliště: Praha

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od HENRY » stř 14.9.2016, 21:21

RChlapek: to zkus a uvidis ze to jde

Příspěvky: 65

Registrován: úte 13.9.2016, 21:59

Zbraň: Glock 43

Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od Jarda_B » čtv 15.9.2016, 23:26

Zdravím všechny,

rád přispěji do fóra k této zbrani i jako nováček tohoto fóra. Měl jsem plnotučnou pistoli na sebeobranu. Petka plná vody na kalhotách se pohodlně nosit nedá a tak to dopadlo i s tímto. Po roce to šlo pryč. Pak přišel GLOCK 43 a bylo rozhodnuto. Naprosto ideální pistole na denní nošení. Protože je to zbraň na sebeobranu, nepočítal jsem s mířenkou. Pistole je opravdu malá a mám velké ruce, tak jsem se musel naučit s touto zbraní střílet. Dneska na 50m trefím terč, 25 m vše do černého, 10 m rozptyl do 5 cm Žádný problém. Poněkud nezvykle musím mačkat spoušť ne bříškem prvního článku ukazováčku, ale až druhým článkem. Bylo prostě potřeba si na to zvyknout. Jinak nosím subsoniky a i s nimi trénuji a musím říci, že se mi zbraň nikdy nezasekla. Také jsem zkoušel prodloužené botky +1 a +2. S botkou +2 je pažba velká jako normální pistole a nejen že to vypadá ošklivě, osmý náboj tam jde silou, a už to dělá bouli u pasu. Pokud má někdo zájem, za nákupku prodám - 600 za jednu. Zůstal jsem u botky +1, což mi umožní chytit pažbu třemi prsty a nikde mě to netlačí. Při nákupu jsem nutně potřeboval draw klip. Vyhozené peníze. Při střelbě se povolovaly šrouby, jezdil po pásku, za 14 dní roztrhal kalhoty a zbraň byla tak hluboko, že se špatně vyndavala. Pouzdra byla obecně anabáze. Vyzkoušel jsem kde co a nakonec objednal kožené pouzdro od Falco typ 21/1. Jedná se o vnitřní kožené pouzdro, můžete si i triko, či košili strčit do kalhot. Trvalo jim to tedy 1,5 měsíce a když přišlo, chtěl jsem ho vrátit. Zasunout zbraň do pouzdra znamenalo ji současně natáhnout a vyndat ji, kalhoty končily až pod krkem. Po týdnu nošení kůže povolila, přesně se podala zbrani a nic lepšího si nedokážu představit. Naprosto dokonalé pouzdro, správně vysoko, pistole tam drží a přitom jde snadno vytáhnout, nikde nedře, oblékání cvak a je hotovo. Nosím pistoli na pravém třísle, krásně si mohu sednout do auta a nic netlačí a přitom lze snadno vyndat. Co si vezmu na sebe vůbec neřeším. Všechny pokusy jako kydex, textil a jsou v popelnici. Kydex mě dřel a textilní pouzdro od Dasty mělo tak pevnou sponu, že to byl každodenní boj s ocelovým hákem, nehledě na to, další kalhoty šly kukat. Abych byl upřímný, mám ještě elastický pás s páskem, který zajistí zbraň v pouzdře. To nosím při sportu.

Nakonec se vrátím na začátek. Dlouho jsem zvažoval co a Glocku se vyhýbal. Žádná pojistka, jak poznám že je nabitá, nikdo neporadil. Tak pro všechny co nevědí - to že je nabito poznáte lépe než u jakékoli jiné zbraně - spoušť je vepředu, jinak je vzadu, krásně vidíte konec náboje v komoře. Ze strany vidíte skrz a tak víte, jestli je tam ještě náboj v zásobníku. To že viklá závěr neřešte. Prostě to střílí a to velmi dobře. A jestli to vydrží 10 tis., nebo 300 tis. ran mě osobně je úplně jedno. Až to odejde, koupím novou. Také jsem zvažoval různá vylepšení. Mimo prodlouženého zásobníku, jsem všechno zavrhnul. Vypouštění závěru se pěkně ochodilo a jde už zlehka, zvětšený vypouštěč zásobníku znamená že při vyndavání zbraně se úspěšně zbavím zásobníku, stojina spouště 2 kg, to si akorát prostřelím nohu.

Ale jinak je to opravdu ošklivá pistole :-).
Jarda
Uživatelský avatar

Příspěvky: 269

Registrován: úte 26.4.2016, 19:07

Zbraň: GLOCK 17 Gen4

Bydliště: Kunnersdorf

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od Pepíno » pát 16.9.2016, 10:09

Jardo pěkně napsané :D Já jsem tuhle pistolku držel jen jednou a bohužel sem si připadal že držím krabičku tic-taců. Nevěděl jsem ja ji správně držet prostě pistolka pro ženský 8-)

Příspěvky: 4

Registrován: pon 06.1.2014, 19:26

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od Sardaukar » pát 16.9.2016, 14:07

to jarda_bohac@volny.cz

.....jak poznám že je nabitá, nikdo neporadil........

Glock má výstražník náboje v komoře. To, že je spoušť vepředu ještě neznamená, že je tam i náboj. Více na vystraznik-u-glocka-t1324.html

Příspěvky: 6

Registrován: ned 14.10.2012, 17:17

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od Johnnyjak » sob 17.9.2016, 22:25

Není jednudušší a jistější potáhnout závěr o jeden cm dozadu a podívat se? Ve špatných světelných podmínkách lze ověřit i hmatem.
Na polohu spouště nebo výstražníky není radno spoléhat.

Příspěvky: 65

Registrován: úte 13.9.2016, 21:59

Zbraň: Glock 43

Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od Jarda_B » ned 18.9.2016, 15:05

Zdravím a děkuji za reakce.

Pistole je opravdu malá, je potřeba se s ní sžít, ale to s každou zbraní. Pro toho kdo ji drží poprvé, není úplně jednoduché na 15 m trefit terč. Jsem názoru, že když někdo umí všechno, nic nedělá pořádně. Pistole na sportovní střelbu bude mít vždy jiné parametry, než pistole určená na sebeobranu. Je to jako si stěžovat na kabriolet, že do něj fouká. Co je pro mě důležité, výkon zbraně je stejný jako plnotučná pistole ve stejné ráži. Rád se toulám po lesích a tímto nakrknutého divočáka prostě sundám a nebudu muset sedět půl dne na stromě.

Ten výstražník, máte na mysli vybočený vytahovač náboje. To mají skoro všechny pistole, nicméně to vybočení je tak malé, že je snadno ve spěchu přehlédnutelné. Posunout závěr o 1 cm zpět u Glocka znamená natažení úderníku a posunutí spouště dopředu - to je opravdu spolehlivá signalizace. Jinak to samozřejmě nepoužívám pro kontrolu nabité zbraně (vytáhnout zásobník, natáhnout závěr... - ale to všichni znáte), ale jenom pro rychlou kontrolu když ji vyndavám z pouzdra, nebo beru se stolu.

Ještě pro jednoho čtenáře fotografie patek zásobníku. Chci se zbavit dvou nepoužitých patek +2 v originálním balení. Nosit je nebudu.
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Jarda
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od pitt » ned 18.9.2016, 20:32

Nejak nerozumim tomu jak kontrolovat kestli mam nadrcnuto?! - pokud mam nadrcnuto, tak mam logicky spous vpredu. Pokud popotahnubzaver dozadu o cca 3-5 mm, tak na naboj v poho vidim. No a pokud nosim mimo, tak prece normalne zavergluju zaverem 3x, 4x a je jasno, nebo ne?! Tak jaky .....poposunu zaver o centimetr a natahne se me spoust
Uživatelský avatar

Příspěvky: 26

Registrován: čtv 07.4.2016, 19:30

Zbraň: G26gen4

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od EvilGoo » ned 18.9.2016, 20:39

Pro mě je indikace nabitosti pomocí výstražníku (vyhazovače) nerozpoznatelná. Strávím pár sekund, než to rozhodnu. Za šera na to ani nevidím. Navíc podle pravidel bezpečnosti se musím přece ujistit, že manipuluji s vybitou zbraní. Pokud se nehodlám ujišťovat, tak se k ní chovám jako k nabité.
G26gen4 pobíhá po Brně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od pitt » ned 18.9.2016, 21:18

No prave proto nechapu ze se tu resi ze "vyhazovac" je blbe rozpoznatelnej. Tak snad chodim "nadrcnuto" takze natahnu, v klidu a v pohode jeste doma v kuchyni kontrola potazenim zaveru, do pouzdra a jdu.
Pokud chodim "komora prazdna" tak vim ze mam komoru prazdnou a po rane jistoty je spoust vzadu. Nechapu proc bych mel nekde ve spechu, nebo v seru resit jestli tam mam naboj, nebo nemam. Snad vim jak nosim.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 26

Registrován: čtv 07.4.2016, 19:30

Zbraň: G26gen4

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od EvilGoo » ned 18.9.2016, 21:18

Moje zkušenost s G43:

Před nákupem pistole jsem zvažoval, zda 26 nebo 43. Jediný fyzický rozdíl jsem viděl v tloušťce (potažmo kapacitě zásobníku). Koupil jsem 26, už je to rok.

Kamarád si nedávno pořídil 43. Byl jsem zvědavý a domluvil jsem se s kamarádem na chvilkové výměně, což znamenalo cestu MHD (45 minut) na střelnici a pak 200 výstřelů na srovnání. Nesl jsem v kydexovém pouzdře IWB.

Nošení 43 je trošku příjemnější, dělá menší bouli než 26 - k tloušťce pistole se přičítají 4 mm pouzdra a 5 mm spona na opasku. Trošku jsem si utáhl opasek, ale rozdíl v "pocitu" zbraně na těle se nic nezměnilo. Nosím vepředu na 1. hodině, kamarád nosí svou G43 vzadu na 5. hodině.

Střelba je dost podobná, rozdíl ve zpětném rázu byl rozpoznatelný, ale nijak vážný. Potřeboval jsem trošku času na srovnání pistole, možná věc úchopu.

S G43 se přesně střílet dá, jen to má pár vlastností navíc:
- obvod pažby je menší: člověk najednou dosáhne druhým článkem ukazováčku až na lučík. Trošku jsem musel naohýbat ukazováček, abych mačkal středem prvního článku
- botka pro opření malíčku je podle mě nutnost (stejně tak na G26) kvůli zvládnutí rázu, rozhodně mi to pomohlo, zkoušeli jsme s/bez botky
- neustálá výměna zásobníků a páskování je trošku opruz

Nenašel jsem moc rozdílů mezi 26 a 43. Jsou si prostě velmi podobné.
Oblíbil jsem si možnost strčit do 26 standardní zásobníky na 15 nábojů, abych si ušetřil páskování na pozici střelnice. To 43 neumí.

Zkuste si 43, je to zajímavý zážitek.
G26gen4 pobíhá po Brně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 26

Registrován: čtv 07.4.2016, 19:30

Zbraň: G26gen4

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od EvilGoo » ned 18.9.2016, 21:26

pitt: Souhlas.

Jarda píše, že náboj jde vidět skrz okénko pěkně, takže tu medotu zná.
Prostě vybere stav pro Glocka, jak bude nosit a na to si zvykne.
Tak, jako všichni.

Vlastně přemýšlím, jakou indikaci mají jiné pistole a zda se na to dá spolehnout.
G26gen4 pobíhá po Brně

Příspěvky: 31

Registrován: stř 06.4.2011, 8:50

Zbraň: STI Spartan .45ACP

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od RChlapek » ned 18.9.2016, 22:49

Jen vsuvka.. ten vystraznik u Glocka je IMHO spis urceny pro kontrolu hmatem, nez zrakem.. kdyz je naboj v komore, tak nelicuje se zaverem a clivek hned uciti ostrou hranu, kdyz prejede prstem. Co chcete vic?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 26

Registrován: čtv 07.4.2016, 19:30

Zbraň: G26gen4

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od EvilGoo » ned 18.9.2016, 23:02

Vidíš, to mě nenapadlo :lol: :oops:
G26gen4 pobíhá po Brně

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz