Nejlepší střelivo 9mm na nošení


Doporučení, ceny, zkušenosti, přebíjení

Uživatelský avatar

Příspěvky: 135

Registrován: stř 22.11.2006, 13:46

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od KOLŇAJS » čtv 23.11.2006, 18:24

No jak to tady pročítám, dostali jsme zase do bodu nula. Každej tvrdí něco trošku jinýho. Znění zákona je docela dobře vyložitelný několika způsoby a to je podle mého názoru ten hlavní problém. Jak řekl SMITH. To že člověk u sebe nemá polopláště není žádněj handicap. Nechtěl bych dostat ani pitomým přebijákem s NO NAME knedlíkem, prachem i zápalkou. A pokud bych to koupil, myslím že by mi v tu chvílu bylo docela jedno jestli to byl FMJ nebo SP (nemluvím o šokovce, to by my bylo jedno už úplně :) ). Důležitý, nebo aspoň já na to dbám, používat kvalitní střelivo, který neselže
.40 SW má vždy pravdu

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 23.11.2006, 21:35

Tobe by to asi jedno bylo, poakzdy by to pro tebe znamenalo sok, podvedomej pad na zem a strachovani se o vlastni zivot... Jenze - to pouze v pripade, ze si vubec uvedomis, ze po tobe nekdo strili a ze te nekdo zasahl...
Na jednom kurzu jsem byl vystaven psychickymu natlaku, sel jsem asi 100m poslepu, cvicitel me vedl vcelku drsne, atd... Pak mi sundali satek z oci a vystcili pred prekazku a objevilo se prede mnou nekolik tercu - nekde s prelepkama nezbrani, nekde s prelepkama zbrani... A mezi tim do e cvicitel dloubal prstem, jako ze do me ten jeden frajer z terce strili desertem... Po pravde - vubec jsem nevedel, ze do me pichal - kdyz mi pak ukazal, jakou silou do me pichal, celkem jsem neveril.
Takze - kdyz proti tobe nastoupi zfetovany hovado a ty mu nezasahnes nic dulezityho, on si to ani nemusi uvedomit, ze ma v sobe 2 (4,6,8) dirky :-(
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » čtv 23.11.2006, 21:57

Myslím že v nějaké starší SR popisovali případ, kdy jakási dáma vyprázdnila zásobník HPčka do svého manžela. Onen gentleman byl pod vlivem alkoholu a snad i drog a kráčel proti ní jsa ozbrojen nožem. Soudní znalci se shodli na tom, že mu v postupu ve skutečnosti zabránila až rána do hlavy, která jediná z těch 13ti nakonec byla s to zastavit ho v historicky přiměřené době - tedy tak, aby útok nedokončil.... Užito bylo střelivo z expanzní dutinou. :?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 135

Registrován: stř 22.11.2006, 13:46

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od KOLŇAJS » čtv 23.11.2006, 22:02

Ty jsi mě asi špatně pochopil .Jednoznačně pokud máš v sobě adrenalin a další vyplavený hormony, který potlačujou bolest atd... jednáš úplně jinak než teď. O tom žádná. Já jsem myslel, že pokud bych to už koupil do důležitýho orgánu, nebo do stehenní kosti atd..., kdy člověk upadá téměř okamžitě do šoku, tak že by Ti bylo celkem jedno, jestli by Ti tu kost roštípl celoplášť, nebo poloplášť. Nebylo by to jedno akorát doktorům, pokud bys to přežil. Ale o tom tady řeč nebyla
.40 SW má vždy pravdu
Uživatelský avatar

Příspěvky: 135

Registrován: stř 22.11.2006, 13:46

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od KOLŇAJS » čtv 23.11.2006, 22:06

Jo takovejch případů jak píšeš, jsem slyšel několik. Nejsou to jen fámy, je to docela dobře vědecky podložen. Viděl jsem na tohle téma i docela zajímavej filmek. Proto je důležitá i volba střeliva. Pokuď by jsi proti němu šel s 22"kou, tak by ses zasloužil akorát o to, aby tě v návalu zlosti a poranění ještě za odměnu vykuchal
.40 SW má vždy pravdu
Uživatelský avatar

Příspěvky: 352

Registrován: sob 11.3.2006, 16:57

Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od Lala » pát 24.11.2006, 1:02

No myslim že i ta .22ka by do té hlavy stačila :)

Příspěvky: 303

Registrován: úte 07.3.2006, 13:25

Zbraň: GLOCK

Bydliště: poblíž Prahy

Re.:

Příspěvek od vito » pát 24.11.2006, 7:38

Starosta. Mě to nedá, ale ber to prosím, jako zcela přátelskou debatu. Představ si, že tě zastaví policajt a řekne, že jsi jel v obci "vyšší rychlostí" a přitom nebude nikde stanoveno, že nejvyšší povolená rychlost je 50km/hod. Tak mu taky řekneš, že je blázen. To je totiž úplně to samé. Já samozřejmě vím, že poloplášťová střela má vyšší ranivý účinek než stejně hmotná, stejně tvarovaná a stejně rychlá celoplášťová střela. O tom však v zákoně není ani řeč. A jestliže vyhláška k Zákonu o zbraných a střelivu / prováděcí předpis, kterým se tento zákon provádí / říká taxativně, že šest vyjmenovaných druhů střel je povolených, tak k tomu zkušebna nemá co říkat. Protože to stanoví zákon. On totiž tenhle zákon / a asi mnoho jiných / je koncipován úplně špatně. Zákony totiž mají zakazovat a ne povolovat. Protože jak známo, co zákon výslovně nezakazuje, je dovoleno.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 135

Registrován: stř 22.11.2006, 13:46

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od KOLŇAJS » pát 24.11.2006, 8:40

No myslím že to tady nemá cenu už dále rozebírat. V zásadě se bavíme pořád o jedné a té samé věci. A o tom zákonu už jsem tady psal, že je úplně špatnej a že by to chtělo nějakou novelu, ale to už není naš starost. Nebo je,ale nic s tím neuděláme. Jediné co si člověk může přát je, aby se nemusel nikdy radit s právníkem o vyložení tohoto zkona při obhajobě před soudem :!: :!:
.40 SW má vždy pravdu
Uživatelský avatar

Ředitel LOS

Příspěvky: 266

Registrován: úte 28.3.2006, 10:08

Příspěvek od TraTom » pát 24.11.2006, 10:15

Sorry hoši, ale vaše debata už je prochu "out of mísa", protože:

§ 2 vyhlášky MPO č. 370/2002Sb. o dovoleném výrobním provedení plynové zbraně, expanzní zbraně a střeliva

Dovolené výrobní provedení střeliva

(1) Za dovolené výrobní provedení střeliva se považuje

a) střelivo se střelou celoplášťovou, poloplášťovou, olověnou, plastovou, pryžovou nebo značkovací. Jádro střely smí být pouze z měkkého materiálu, přičemž plášť střely smí být ocelový, tombakový, plastový, teflonový nebo měkkým kovem pokovený,

.....

Tím je řečeno vše. Další doskuse netřeba.
Nejsou rozdíly mezi bílými, černými, velkými a malými, tlustými a hubenými.
Lidé se dělí jen na dvě kategorie. Na blbce a idioty.
gen. G. Patton
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pát 24.11.2006, 10:37

TraTom: O tom zadna, dovolene vyrobni provedeni je jasne.
vito: Muzeme se bavit o tom, ze zakon je spatne napsany, ale to k nicemu nevede. Me tvrzeni spociva v tom, ze ackoli v zakone neni definovan standardni nebo zvyseny ranivy ucinek, zkusebna ma ve sve pravomoci urcit, zda to ci ono strelivo je nebo neni s VRU (at uz je to cokoli, ma to tu funkci, ze to prerazuje do kat.A).
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 303

Registrován: úte 07.3.2006, 13:25

Zbraň: GLOCK

Bydliště: poblíž Prahy

Re.:

Příspěvek od vito » pát 24.11.2006, 10:38

A o tom celou dobu mluvím.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 24.11.2006, 10:49

Tratom - to co rikas ty je jen jedna dulezita podcast, ten celej odstavec o kterej jde je tenhle:

Zbrane kat "A" jsou:
b) střelivo
1. se střelou průbojnou, výbušnou nebo zápalnou,
2. pro krátké kulové zbraně se střelou šokovou nebo střelou určenou ke zvýšení ranivého účinku,
3. které neodpovídá dovolenému výrobnímu provedení, a
4. vojenská munice;

Jinymi slovy - i dovolene vyrobni provedeni muze mit strelu urcenou ke zvyseni raniveho ucinku (proto je to v tom zakone zvlast).

Ta debata EFMJ (nebo nejaky dutinky apod) je o tom, kdo je zodpovedny za to, kdyz to koupim na krame a branim se tim. Zastanci EFMJ tvrdej: "kdyz to koupim na krame, tak to "A" byt nemuze, jelikoz bych na to potreboval vyjimku a kdyz to neni "A" musi to byt "B", a proto strela EFMJ neni ani sokova ani urcena ke zvyseni raniveho ucinku"...

Mimochodem - to, ze neni definovano "co je vyssi ranivy ucinek" - kdyz si ted po nejake dobe opet ctu zakon, napada me, ze to nemusi byt definovano - v zakone je psano "strelou urcenou ke zvyseni raniveho ucinku" a ne "strelou s vyssim ranivym ucinkem". Ad absurdum by mohlo byt Ackove strelivo kazde jine, nez slepe - jelikoz kazda strela ktera opusti hlaven je oproti slepemu naboji vice urcena ke zvyseni raniveho ucinku :-) V tomhle bych videl tu chybu v zakone :-) - ne v tom, ze neni definovan VRU, ale ze je to cely blbe napsany :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » pát 24.11.2006, 11:07

Chlopi, že Vás to ještě baví debatovat kolem těch EFMJ :roll:
dyk je to furt dokola *75* , Já bych to nechal na každým, ať činí podle svého názoru. :wink:
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 24.11.2006, 11:16

para: ja bych to nechal konovi, ten ma vetsi hlavu *47**40*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 303

Registrován: úte 07.3.2006, 13:25

Zbraň: GLOCK

Bydliště: poblíž Prahy

Re.:

Příspěvek od vito » pát 24.11.2006, 12:10

S tímhle závěrem tyto debaty končily už několikrát. Přesto o tom po čase diskutujeme znovu a znovu. :?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 135

Registrován: úte 03.10.2006, 19:54

Zbraň: G22, FSN-01, P22

Bydliště: Ústí n. L.

Příspěvek od Rincewind » pát 24.11.2006, 12:47

Pánové tak už o tom nediskutujte, nic nového evidentně stejně nevymyslíte :D

Když jsem jako nováček hledal na fórech info o střelivu, debaty o EFMJ byly v celkem velkém množství různých threadů, a stále dokola to samé. Informace jsem si z toho vzal, názor si udělal, nic nového se v zákoně (zkušebně) neděje, jen to stálé přebírání a flejmy ztěžují dalším nováčkům dohledávání informací. Dííík :wink:
Uživatelský avatar

Ředitel LOS

Příspěvky: 266

Registrován: úte 28.3.2006, 10:08

Příspěvek od TraTom » pát 24.11.2006, 14:04

To CMK:

Naopak definice je naprosto jasná jak v případě zakázaného, tak dovoleného provedení střeliva, protože:

střelivo kategorie A je buď
a) neodpovídající povolenému výrobnímu provedení
b) se zvýšeným ranivým účinkem
c) .........................

Z toho logicky vyplývá, že, odpovídá-li střelivo dovolenému výrobnímu provedení (a tam je definice jasná), pak se NEjedná o zakázané střelivo a naopak.
A kromě toho - pokud střelivo neodpovídá povolenému provedení, pak je zakázané tak jako tak bez ohledu na ranivý účinek.


Ale raději už dost. Takových cyklických debat je tu hafo.
Nejsou rozdíly mezi bílými, černými, velkými a malými, tlustými a hubenými.
Lidé se dělí jen na dvě kategorie. Na blbce a idioty.
gen. G. Patton
Uživatelský avatar

Příspěvky: 135

Registrován: stř 22.11.2006, 13:46

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od KOLŇAJS » pát 24.11.2006, 15:00

Doprčič, to je výbušná diskuze :onfire: :D :D . Souhlasím s RINCEWINDem, protože to je a bude furt do kola. Tak já nabiju do devítky prasečáky, ať je tady nějaká změna :D :D :thumbsup:
.40 SW má vždy pravdu
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » pát 24.11.2006, 16:09

Nešlo by to form rovnou nastavit tak, že jakmile někdo napíše CEPP nebo EFMJ tak se za to rovnou automaticky zkopíruje standardní blok příspěvků, aby se namusely pracně znova dokola psát?
*62*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 579

Registrován: úte 19.4.2005, 12:50

Zbraň: ruzne

Bydliště: Praha

Příspěvek od Scout » pát 24.11.2006, 16:19

To bych to spis presouval nekam do predem urceneho "kose", kde se v tom muze po nocich probirat, kdo bude chtit, hlavne at to tu vsude zase neotravuje. :mad:
Scoutův teorém hledání ponožek: Pár neexistuje.

Zpět na „Střelivo“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz