28.03.2009 - Čelákovice - LOS krátká a brokovnice


Termíny akcí k LOS - Lidové obranné střelbě

tom

Uživatelský avatar

Příspěvky: 843

Registrován: čtv 26.1.2006, 21:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od tom » ned 15.3.2009, 21:14

Rozchozená ještě není, ale můžu jí rozchodit pilníkem :lol:
Nikdy není tak blbě, aby nemohlo bejt hůř.

Příspěvky: 323

Registrován: pon 24.4.2006, 19:45

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od adis » pon 16.3.2009, 19:06

HV píše:Slibuji, že až se něco podobného stane vám, taky si to náležitě vychutnám :twisted: . Ale nyní s chutí do mě, já to snesu :lol:
Já doufám,že se to nikomu nestane....

Příspěvky: 359

Registrován: sob 10.9.2005, 18:09

Příspěvek od Maco » pon 16.3.2009, 19:44

Jel bych se take zucastnit pokud se tu najde dobra duse co me veme do auta na pohone hmoty prispeju ;) Dopravim se kde koliv po praze.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 16.3.2009, 20:35

Ja bych to rekl jeste jinak...

Paklize by se melo neco stat, at je to prave maximalne ta prostrelena zastena (kazdopadne - pri dodrzeni alespon 10% pravidel nic horsiho nehrozi).
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » pon 16.3.2009, 21:22

adis: Víš jak ve mě hrklo když to spustilo? Blbě jsem ji držel na tom hladkém umakartovém stole a jak jsem do tý brokny takhle nešikovně ji přidržujíc strkal další náboje, po tom stole mi uklouzla dopředu. Ruka, co brokovnici přidržovala ke stolu stále byla na svém místě, jen ta brokovnice jaksi vyklouzla kupředu o cca 5cm a přidržující palec přejel lučík...a pak spoušť. Blbost, řeklo by se. Ale dopadlo to jak to dopadlo. Kdybych vzal tu flintu pořádně do teplejch, nikdy by se to nestalo.
Jinými slovy, teď už je to sranda ale v té chvíli by se ve mě krve nedořezal. Rozhodně tam stále byl směr do cílového prostoru. Budiž to poučením pro ostatní. Selže-li vše, tohle je to poslední, co zachraňuje kůži. Vezměte si ze mě odstrašující příklad.
...a už se na mě vy*erte :lol:
Koneckonců to, co čtu ve vláknu o nechtěných výstřelech občas vypadá o hodně hůř :wink:
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 575

Registrován: ned 21.5.2006, 20:17

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od gewarosse » pon 16.3.2009, 22:51

Teď jsem si vzpoměl,že jsem tě při tom pohotově natočil.Takže v případě zájmu.. 8-)
Zakropíme,uvidíme.
CZ 27,CZ 75 SP-01,CZ 91S,CZ 858,P38,P7M13,Krieghoff K-80

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 17.3.2009, 0:52

Zajem samozrejme je :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » úte 17.3.2009, 8:10

Tak abyste věděli, že jsem se poučil z vlastních chyb a nic netajím, TADY je. Ono tam nic moc vidět není, držel jsem ji opřen o stůl, těsně nad lučíkem. Šprajcnul se mi náboj, tím jsem ji postrčil a udělalo to co vidíte. Chromý ruce, to je neštěstí.
...zbraně, mám zbraně

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 17.3.2009, 8:38

:-))))))))

Chudak Sincitak - na tom je videt, jak ani on sam by se v sobe krve nedorezal.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » úte 17.3.2009, 8:47

Jo se Sinciťákem to hezky cuklo. Skoro jako se mnou. V první chvíli se nedokázal ani pořádně vymáčknout. Moc se mu nedivím, taková věc se nestává každý LOS :wink:
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 326

Registrován: sob 26.5.2007, 22:28

Zbraň: mám

Bydliště: střelnice

Příspěvek od JK-stengan » úte 17.3.2009, 10:27

HV:

náhodou teď po uplynutém čase a schlédnutí videa se tě musím zastat "sinciták" na tebe byl dost ošklivý mě osobně se to narozdíl od něj líbilo.

a pokud se někomu nezdá můj názor ať si na pár závodů stoupne jako rozhodčí a pozná, že tohle byla jen taková malinká chyba, která se stejně přičítá tomu, že broknu neměl v ruce.

Daleko víc mě tenkrát zamrazilo a musím podotknout, že to bylo taky tím správním směrem, když "bobr"skákal s nabitou krochnou na poppera stil placák, nebo když "cmk" přetlačoval bariéru a ona ne a ne povolit až ho svalila na zem a on v pádu vzad stále řešil terče.

ale na obranu všech zůčastněných musím konstatovat že ani jedno není na ukončení závodu, Proto se situace staví tak, aby si případný nedostatek mohl odlétnout přez průstřelnou zástěnu do dopadiště.

a na obranu HV.

ted jsem měl možnost být při cvičení vip PCR jednotek a při nácviku obsazení baráku kdy jim pláchl drban jeden ze zasahujících chtěl celou věc napravit tak E-Fixem"-cvičná zbran" po něm začal střílet z prvního patra budovy tak vehementně až vypadl skrz okno ven to je pak horší.... naštěstí se nikomu nic nestalo.
poslední baštou "komunismu" jsou myslivecké spolky a ty se musí rozpustit a odzbrojit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od coffee » úte 17.3.2009, 22:42

Stene, příliš nerozumím Tvému obhajování, ale HV byl zcela správně ve smyslu pravidel DQ.
Že se nikomu nic nestalo je dobře, ale jde o elementární porušení bezpečné manipulace s jednoznačným důsledkem pro střelce.
Jako rozhodčímu se Ti na tom nemůže nic líbit.

Příspěvky: 160

Registrován: pon 24.4.2006, 10:55

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Čelákovice, Praha-východ

Příspěvek od MISSFAST! » úte 17.3.2009, 23:47

HV:
Co tady vidím, je především dosti silná absence sebekritiky střelce a zároveň selhání kontrolních mechanismů pořadatele soutěže.
"Střelec" s takto chabě zvládnutou základní manipulací se zbraní rozhodně nemá na žádných závodech co dělat a měl by se nejdříve pořádně pověnovat tréninku. A samozřejmě nejdříve se školní municí :-)
Jak chceš proboha závodit v nečem, o čem (alespoň podle tohoto záznamu) nemáš páru? Mám z toho dosti husí kůži...
Sorry za poněkud ostré, nicméně jen v dobrém míněné slovo. Myslím, že pochopíš a uděláš mnoho proto, aby se ti to už do smrti nestalo.

A budiž ti zároveň čest za sebemrskačské zveřejnění tohoto poučného záznamu

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 18.3.2009, 0:41

Mnoho povyku pro nic.
Povedl se mu nechteny vystrel, dostal DQ. Je to smutny, ale stava se to, i kdyz by nemelo. Kdyby se to nestavalo, neresilo by se to ani v pravidlech.

Nemam ve zvyku se zastavat DQckaru...

Ale v tomto pripade rikam:
a) DQ bylo ZASLOUZENE a nic z toho, co napisu dale to nema zpochybnit
ale
b) pri manipulaci mel prst mimo lucik
c) miril bezpecnym smerem

Pak hold udelal chybu, drzel to jak prase kost a zbran mu sklouzla.

Byl to nulty zavod nulteho rocniku.

Bohuzel - srovnam-li safran a brokovnicove kurzy, pak safranu je na svete mnohem vic :-(
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 326

Registrován: sob 26.5.2007, 22:28

Zbraň: mám

Bydliště: střelnice

Příspěvek od JK-stengan » stř 18.3.2009, 7:45

Pavle:

právě možná ten optinizmus donutí spoustu lidí se zamyslet nad tím co psal Missfast.

a jínak na obranu HV ta brokovnice byla nedílnou součástí tradičního LOSu a snad právě proto došlo k osudové chybě kdy účastník LOSu, který si myslím je docela obstojný v zacházení s krátkou kulovou zbraní, protože se to právě naučil neustálím "buzerováním"rozhodčích na LOSu byl vystaven do pozice-- jedu kamsi a tam je vtom brokna, tak když už jsem tu, tak to testnu a ono ejhle--- a psát otom co a jak se mohlo stát čí se posralo nemá cenu to tu zásadně nefunguje, ale takto mnoho lidí bylo nuceno hledat nejen chybu strelce na videu, ale také si pozorně přečíst co jsem psal

ale jínak máš naprostou pravdu ikdyž je to smutné sincityho rozhodnutí o nepokračování a udělení za hrubý porušení DQ je naprosto na místě a myslím si, že by ho dal každý i nováčkovi, který si to šel jen zkusit.

Proto pokud se říká LOS, tak pouze odděleně od jiných podobných disciplín a muže se to klidně jmenovat "los alamos pumpos" :lol:

naprosto souhlasím s rozhodnutím ředitele a rady kolem LOSu že se obě disciplíny mohou střílet na jedné střelnici pokud to je možné, ale každé zvlášt, tak aby se nestalo totéž nebo něco co již nepůjde vrátit zpět.
poslední baštou "komunismu" jsou myslivecké spolky a ty se musí rozpustit a odzbrojit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 522

Registrován: pát 28.7.2006, 17:50

Zbraň: CZ 85

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od Vláďa » stř 18.3.2009, 8:51

JK-Stengan : čtu a nějak tomu nerozumím...LOS má dvoje pravidla zabývající se bezpečností? Jedny pro zkušené střelce a jedny pro začátečníky?
Jinak nic ve zlým, pokud nemám něco natrénováno, tak v tom nemůžu závodit,když tady čtu ty výkřiky...: dneska jsem si koupil nové Géčko, a zítra,s teplým zbrojákem, a bez jediné vystřelené rány na střelnici mimo zkoušek na zbroják,vyrážím pobít všechny padouchy na LOS,je mi z toho trošku ouzko, a mám obavy o život a zdraví lidiček, co znám, ale i neznám. Zvlášť když občas vidím zacházení se zbraní u různých držitelů ZP na veřejných střelnicích... Napadá mě přirovnání třeba k tomu, jako kdybych koupil synovi, který se už umí ostrkovat na plastové motorce,nějaký nadupaný půlitr a přihlásil ho na závody. Tohle asi bude připadat jako vtip, ale na LOSu je podobný přístup naprosto normální,bohužel.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » stř 18.3.2009, 9:24

Pánové, já netvrdím, že to ode mě nebyla pěkná kravina. Nechal jsem se vyhecovat. Ale nebudu proto v depresi nafurt. Tohle už mám za sebou. Tady se to promílá jen proto, aby i ostatní viděli co se může stát. Kdybych se zavrtal pod zem a už bych na LOS nikdy nevlezl, věci by to neprospělo. Myslím, že je dobře, že se o tom mluví a rozhodně mě nemusíte šetřit. DQ jsem si zasloužil plným právem a o tom snad nikdo nepochybuje. DQ se prostě občas přihodí. Taková nabitá a upuštěná zbraň točící se na zemi také není nic, při čem by člověk slintal blahem a stane se. Myslím si dokonce, že je to oproti mému výstřelu do dopadiště o něco horší případ. Ale na to nikdo z Vás nereaguje ;)
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Příspěvek od admix » stř 18.3.2009, 10:04

Neni to taky na videu? :lol: Jinak jsem nepostreh, jak k tomu vlastne doslo, sjel ti prst na spoust pri nabijeni? Z toho videa ten osudny moment neni videt.
Jinak souhlas - stalo se, produkt blbosti skoncil v dopadisti, DQ zaslouzene, vse dobre dopadlo a pouceni pro ostatni pro priste :)
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 18.3.2009, 11:25

Vlada > puvodni myslenkou LOSu ale bylo, dostat na zavody vsechny ty chlapky, co si pred 15 rokama koupili CZ70 a maj ji doma (v lepsim pripade v trezoru) pro strycka prihodu "co kdyby".
Proto je na kazdym LOSu breafing, proto se kazdymu rika "kdo jste tu prvne, budte opatrni a reknete to rozhodcimu", proto se lidi lakaj s tim, ze jim nekdo poradi na miste.

Vubec nepopiram vhodnost absolvovani nejdriv nejakeho kurzu (dvou, tri) a ucelneho vystrileni 1000+ patron.

Ale budeme-li brat LOS jako jakousi "ligu vystrilenych", kde je zavodnikovi i poradatelum davano najevo, ze je to pro ne cest neco takovyho strilet nebo poradat, pak dopadneme hadej jak :-)

Asi ale musim uznat, ze zvlast u ty brokovnice (ale i u ty pistole) to bude chtit vic zduraznovat bezpecnost, bezpecnost, bezpecnost.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » stř 18.3.2009, 11:28

Na videu upadnutí zbraně není, ale Pavel Klozík o tom nedavno psal ve SR viď Gewe? Ale Gew není jediný komu se to přihodilo. Nyní v Brně dostal kolega DQ za náboj v komoře. Nabíjel a hup, včelka ven.
Mno jak jsem již několikrát popisoval, tu broknu jsem si přidržoval ke stolu palec nad lučíkem. Náboj do komory, nabít, další náboj do zásobníčku. Ten se mi ale šprajcnul tím jsem si cuknul dopředu, ruka co přidržovala broknu zůstala na místě a brokna sklouzla po umakartu o cca pár cm kupředu, palec byl slabej a přejel přes lučík na spoušť. A neštěstí bylo na světě. Dnes už bych takovou kravinu nikdy neudělal, vzal bych broknu do teplejch. Nějak jsem se toho tenkrát moc bál.
...zbraně, mám zbraně

Zpět na „LOS - Lidová obranná střelba“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz