Nakupni povoleni datovou schrankou


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od GLOCK69 » čtv 24.1.2013, 13:39

Dovolím si oponovat, že datové schránky jsou vždy urychlení. Hodně záleží na obslužném programu a kapacitě připojení. Další problém je, když datová zpráva nejde přímo adresátovi ale musí přes nadřízený orgán, který je pak rozděluje...No a pak záleží na lidech, s tím plně souhlasím.

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od cipis » čtv 24.1.2013, 14:42

Je to hlavně o lidech. Kapacita připojení nehraje moc roli, neposíláme přece desítky a desítky MB dat, jsou to vesměs naskenované vyplněné formuláře, v lepším případě rovnou PDF formuláře. Jistě, nějaký čas zabere distribuce, ale furt to je jejich čas, ne můj. Pro mě (a ostatní) byla otázka nákupu jedné zbraně kat. B na tři dny. Jeden den pár hodin kvůli podání žádosti, další den pak několik hodin vyzvednutí, no a třetí den několik hodin zaregistrování zbraně. Zaregistrovat zbraň datovkou nejde, takže to máme minimálně 2x několik hodin ušetřených. Teď je to otázka 5 minut.
A i u nich je to ušetření, možná mají trochu víc práce s distribucí, protože je jedna jediná schránka pro tak veliký útvar, ale je to jen klikání. A i následné operace jsou jen klikání, nemusí koukat na naše blbé a otrávené xichty, nevidí tolik dalších xichtů na chodbě atd.
Myslím si, že ten postup, co jde udělat na Brně, tak je výhodný pro všechny strany.

Pokud se budeme bavit obecně o datových schránkách, je to tak, jak jsem psal výše, prostě je potřeba na řadě míst zlomit tu neochotu se naučit něco nového a začít to používat k ulehčení práce, ne v tom vidět něco navíc. Věřím, že je to pro některé úředníky nadlidský úkol, ale ono se to časem (třeba) zlepší. Momentálně jsem zkoušel poslat žádost o novou občanku, město odpovídalo, ale narazilo se na to, že nemají pro některé případy postup, co s tím mají dělat. Tedy nedomyšlené postupy, neproškolená obsluha (chtěli po mě podpis, ikdyž datovkou je vlastně zaručen), ... A to se nezmění, když to nebudeme používat my a defacto je tak nutit k tomu, aby to použili také :)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od S474N » čtv 24.1.2013, 20:56

GLOCK69: pokud mas trvale bydliste 200km daleko, tak mi ver, ze to urychleni je - nemusis absolvovat 2x cestu (tedy 800km, ale pouze jednou pro vyzvednuti). To, jak si to interne vyresi, je ciste jejich vec a me to jakozto "zakaznika" vcelku ani nezajima.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od GLOCK69 » čtv 24.1.2013, 22:05

Všechno beru, jen jsou úředníci, co by dělat chtěli (asi velký smích, ale je to pravda), ale nejsou ti, kteří soutěží dodavatele, jen s tím šmejdem musí dělat...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od S474N » čtv 24.1.2013, 22:45

GLOCK69: smejdem? Po pravde, pouzivam datovku uz docela dlouho a zas jako uplny smejd mi to neprijde. Nejak nechapu, co je na tom pro nekoho sloziteho? Sepisu si text ve Wordu, pridam jako prilohu, vypisu prijemce, odeslat a nazdar - vyrizeno, hotovo.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od cipis » pát 25.1.2013, 0:51

Pravděpodobně má na mysli nějaký obslužný soft, ať už pro roztřídění datových zpráv velké organizace, která má jen jednu datovku, případně jen soft pro "snadnější" odesílání zpráv přímo z aplikace.
Nicméně pro řadového uživatele je datovka prostě jen dalším webovým mailem. Tj. nic složitého, nic zdlouhavého.
A co jsem se koukal u nás v práci, tak i ten dodatečný soft na třídění/distribuci/odesílání je celkem v pohodě.
No a jak jsem komunikoval s městem, tak i ta distribuce byla poměrně rychlá, co jsem v jedné zprávě napsal mobil, tak jsem za pár minut měl hovor s úřednicí :D

I to vyzvednutí jde datovkou. A dříve obyčejnou poštou. Takže pak máš jedinou cestu a to při registraci zbraně ;-)
S474N píše:GLOCK69: pokud mas trvale bydliste 200km daleko, tak mi ver, ze to urychleni je - nemusis absolvovat 2x cestu (tedy 800km, ale pouze jednou pro vyzvednuti). To, jak si to interne vyresi, je ciste jejich vec a me to jakozto "zakaznika" vcelku ani nezajima.
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne pát 25.1.2013, 8:55, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky! Porušení bodu 6 pravidel!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 563

Registrován: sob 07.10.2006, 9:35

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od U.I. » pon 11.2.2013, 14:10

11.2.2013 14:00 - Podána žádost o NP (pistole samonabíjecí + puška samonabíjecí) datovkou na Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy (rkiai5y) [normálně spadám pod - Soukalova]

předmět "Žádosti o povolení k nabytí vlastnictví / držení / nošení zbraně kategorie B"

k rukám "Odbor služby pro zbraně a bezp"

a teď děj se vůle boží - průběh budu reportovat zde

EDIT -
14.2.2013 9:00 - volali mi, pak přišla SMS, že si mám nákupky vyzvednout v úředních hodinách po, st (Němcová, Zbraně - P4) (na číslo, které jsem nikde neuváděl a již pár let ho nepoužívám, tak nechápu, kde ho vzali) ... takže pro další žadatele asi doporučuji napsat i průvodní dopis, kde Vás můžou kontaktovat

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od cmk » úte 19.2.2013, 15:41

Ja jsem momentale ve stavu:

a) pred tydnem jsem poslal "pruvodni dopis" - cosi jako informaci, ze budu zadat o nakupky datovkou a ze budu chtit i jejich rozhodnuti zpet datovkou a ze akceptuji podminky (znam cislo uctu, VS moje RC, platba za kazdou nakupku zvlast, do poznamky radsi specifikace dane nakupky).
K tomu jsem jim poslal svoje vlastni PDFko vytvorene mnou v Excelu (abych to jak kokot anemusel vypisovat rucne a pak scanovat) s tim, jestli jim toto PDF vyhovuje - pry ano

Dnes mi volali, ze vse OK, ale at radsi na tu nakupku jeste dopisu, z jakeho uctu penize posilam, aby se jim to snaz parovalo.

b) dnes jsem poslal 2 zadosti o nakupku a 2x 100 Kc na jejich ucet.

Dal budu informovat...

Az bude vse dotazeno a ankupky dorazej, napisu kompletni clanek a pridam prilohy dokumentu, ktere jsem pouzival...

Mezi tim mam ukol pro vsechny (paralelne tento ukol zadavam na foru LEXu) - zjistete mi cisla uctu svych KRP (Usti uz mam) a napiste mi to.

Jinak zcela uprimne - podani nakuky datovkou je minimalne pri rozbihani toho spousta prace s minimalnim ucinkem. Me osobne to usetri akorat 3 minuty psani propiskou a cestu na postu (coz je 5 minut casu).
Realne je to zajimave jen z toho hlediska, pokud datovkou i povoleni zpet prijde.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od S474N » úte 19.2.2013, 15:49

cmk: a na poste postovny neplatis?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od cipis » úte 19.2.2013, 16:23

cmk: číslo na Brno tu už máš dlouho ode mě, na třetí stránce
plus postup atd.
Jinak pro většinu lidí pošta není otázka 5 minut, ale někdy také půl dne dovolené.
A jestli ti to neušetří čas/peníze/..., tak tě přece nikdo nenutí to používat.
I když ona je vlastně sranda v tom, že jakmile sis pořídil datovku, tak ti tam musí všechna rozhodnutí posílat, tedy papírově ti už nemá nic přijít, pouze pokud to tam někde opětovně nastavíš, ale to zase pak postrádá datovka smysl, že jo.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od cmk » úte 19.2.2013, 17:25

Postovny? 26 Korun? To ma pro me asi tak stejnou vahu jako to 5ti-10ti minutove zdrzeni cestou z prace, kdyz to tam davam... Tudiz nepodstatne...

Podstatne pro me je, ze si nemusim brat pulden dovoleny a jet 130km tam a 130km zpet = 1000 za pulden dovci + 500 na LPG + 500 na auto (provoz, pokles ceny...) = celkem 2.000 Kc.

Ad Brno - o tom samozrejme vim... Ale republika neni jen Brno a muj kraj...
Postup je tam bohuzel bez toho, aby to prislo zpatky. (Toliko i odpoved na otazku, jestli se mi vyplati nebo nevyplati pouzivat datovku - kvuli zaslani zadosti ne, kvuli usetrene ceste pro rozhodnuti ano).
A nakupka neni klasicke "spravni rizeni" - takze forma doruceni neni tak uplne jednoznacna.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od cmk » pát 22.2.2013, 12:03

Tak mi dnes prisly 2 nakupky datovou schranku :-)
Slava nazdar vyletu... Funguje to :-)

Ted jeste posledni vec - jak dokopat prodavajiciho, aby mu nevadilo, ze mam nakupku v datovce :-)

Vlastnosti prichozi datove zpravy:

PDFko s nakupkou je opatreno datovym razitkem.
PDFko je ciste text bez obrazku realneho razitka.
Odesilatel datove zpravy je Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje.

Ohledne toho dokopani prodavajiciho, aby uznal, ze je to legalni nakupka - zkusil jsem si zpravy odeslat na Czech-point, stavim se na poste a necham si je vytisknout. Docela by me zajimalo, co presne bude soucasti tisku.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od S474N » pát 22.2.2013, 12:48

cmk: proc by mu to melo vadit? To je prece tvuj pruser a ne jeho. Navic si to muzes nechat overit na poste, ze je to opravdu vytistene z datovky.

Z druhe strany dokumenty ti daji overovaci razitko.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od cipis » pát 22.2.2013, 13:13

Pošli mu tu nákupku mailem, to musí stačit. A pokud to ještě podepíšeš svým elektronickým podpisem, tak nemůže říct ani popel. Anebo mu to přepošli do datovky, má-li ...

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od cmk » pát 22.2.2013, 14:59

No nevim... Zkuste si, kluci, zajit za nejakym vesnickym prodejcem zbrani a rict mu: "hele, misto nakupky s razitkem se u Tebe prihlasim do svy datovky a muzes se podivat".
Nemluvim o stavu: "jak je to pravne spravne".
Mluvim o stavu: "Jak to vysvetlit univerzalne kazdemu potencionalnimu prodejci".

Kazdopadne odpoved zni:
"Preposlat si datovku na Czechpoint, prijit na postu, nechat ji vytisknout a pripojit k ni ten papir rikajici kdo to poslal, jak je priloha podepsana podpisem ci casovym razitkem"

Vytisknout si to muze clovek sam, ale stejne zaplati overeni...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od cipis » pát 22.2.2013, 16:08

A na co ověření? I tu papírovou podepsanou orazítkovanou nákupku přece nikomu nedávám. Musí jim bohatě stačit barevná kopie.
A když to někomu přepošleš mailem, tak nemusíš ani lézt do své datovky u něj (nehledě na to, že bych toto jako IT nedoporučoval).
Navíc ta povolení mají svá čísla, takže když se toto napíše do kupní smlouvy, tak by neměl mít prodejce problém. Ostatně jedná v dobré víře a beztak nepozná zfalšované povolení.
Zbrojní průkaz/občanku mu také jen ukazuješ, nenecháváš mu ho.
A pokud je prodejce paranoidní, tak se asi dá zavolat a to číslo si ověřit. Případně rovnou s kupcem zajít na policajty, stejně tam oba musí jít (to teda v případě stejného oddělení).

Myslím, že tohle je už otázka domluvy prodávajícího a kupujícího.

Jinak pokud je prodávající podnikatel, tak už datovku má, tak tě to bude akorát stát poplatek za doručení datové zprávy (zdarma je jen s orgány).

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od cmk » sob 23.2.2013, 7:33

Kluci, vy furt pocitate s tim, ze protistrana tusi, co je digitalni podpis a casove razitko. Ne vsichni to vedi a ja hledam univerzalni postup (tedy preventivni reseni pro problemy, ktere mohou nastat).
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od S474N » sob 23.2.2013, 7:46

cmk: ale nakupni povoleni je Rozhodnuti spravniho organu PRO TEBE, ne pro prodavajiciho. *4*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od cmk » sob 23.2.2013, 8:05

Ale prodavajici je povinen si ho prohlidnout. Tudiz uverit, ze je skutecne, prave, nezfalsovane - tedy platne.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od S474N » sob 23.2.2013, 12:04

cmk: ses si opravdu jist, ze pohledem zjistis pravost dokumentu?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz