vy co nosite, jak davate naboj do komory ?


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

vy co nosite, jak davate naboj do komory ?

vlozim zasobnik, a natahnu zaver, pak doplnim chybejici naboj do zasobniku.
4
13%
vlozim zasobnik, a natahnu zaver, nedoplnuji chybejici naboj do zasobniku.
23
72%
zajistim zaver zachytem, vlozim naboj do komory, spustim zaver a vlozim zasobnik
5
16%
 
Celkem hlasů: 32
Uživatelský avatar

Příspěvky: 270

Registrován: pon 22.8.2005, 23:53

Příspěvek od Ondřej » pon 27.3.2006, 16:54

Bakouš: Můžu se zeptat, proč nabíjíš právě tímto způsobem? Jestli jsi třeba došel na nějakou výhodu, kterou tento, a žádný jiný způsob poskytuje?
Jen pro pořádek, tuhle otázku opravdu nemyslím ironicky :wink:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 27.3.2006, 17:01

No, jsou pistole, kde to bez problemu funguje...
Ale jsou pistole (napr. moje CZ 2075 RAMI), kde kdyz dam naboj do komory a spustim zaver, tak se vytahovac jaksi nezachyti tm, kde by mel a mohlo by me pak cekat velmi neprijemne prekvapeni :-(
I kdyz - s tou RAMI nic jineho ani neocekavam... Po-te, co vystrilela par krabicek Magtechu v pohode uz se zase kouse (naboj to vyhodi, ze ten co ma vlizt do komory se sekne o nabeh).
Chapu,ze Magtechy nejsou zrovna naslapany strelivo, ale ta RAMIna je jedina, ktera s tim ma problemy.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: pát 17.2.2006, 7:10

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha/Kladno

Příspěvek od M a r c e l » pon 27.3.2006, 18:04

Bakouš píše:Tak i já se vyjádřím k tomuto tématu. Já nabíjím způsobem číslo 3. A je pravda, že ze všech střelců co znám to nikdo takhle nedělá.
ja jo B-))) a myslim ze i muj bracha ...

ale je pravda ze nas neznas B-)))
M a r c e l

nejdůležitější je stát na správné straně hlavně B-)))
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: pát 17.2.2006, 7:10

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha/Kladno

Příspěvek od M a r c e l » pon 27.3.2006, 18:06

Ondřej píše:Bakouš: Můžu se zeptat, proč nabíjíš právě tímto způsobem? Jestli jsi třeba došel na nějakou výhodu, kterou tento, a žádný jiný způsob poskytuje?
Jen pro pořádek, tuhle otázku opravdu nemyslím ironicky :wink:
kdyz chce mit plnej zasobnik, nemusi ho po nabiti do komory doplnovat ... jina vyhoda tam neni, a "nici" se tim jen jeden naboj, ostatni jsou v zasobniku a nehybaji se, oskrabanej a otlucenej je jen tento jeden, ale je fakt, ze to asi neni zpusob na kazdodenni vyndavani naboje z komory (respektive zandavani B-), ta nabojnice trpi vic nez pri klasickem nabijeni ze zasobniku, vytahovac ji oklepava venkovni hrany ...
M a r c e l

nejdůležitější je stát na správné straně hlavně B-)))
Uživatelský avatar

Příspěvky: 348

Registrován: pát 09.12.2005, 12:42

Zbraň: G19

Bydliště: Kladno

Příspěvek od Bakouš » úte 28.3.2006, 8:08

Ondřeji, trochu odbočím.
Jednou jsem se setkal s klukama z ochranky VP, a ty vždy po klasickém zasunutí do komory malinko stahovali závěr aby fyzicky viděli že tam ten náboj je. Prý se může stát, že odejde něco co nepodá náboj, a pozná se to až cvaknutím, místo výstřelem. Nevím, nerozumím, jen předávám, klidně rozjeďte diskuzi, jestli je to možné.
Dělal jsem to tak jak teď i před tímto setkáním, ale až po něm vím asi proč. Já prostě vím, že tam je, protože jsem ho tam dal Já. :D .Jasně, je tam výstražník, náboj je i malinko vidět, ale ..... . No a s tím nedoplňováním už psal Marcel.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 270

Registrován: pon 22.8.2005, 23:53

Příspěvek od Ondřej » úte 28.3.2006, 11:24

Bakouš: o.k., asi to takhle dělat nezačnu, protože nemám potřebu mít osmnáct nábojů místo sedmnácti a jestli podavač náboj podal vizuálně kontroluju po nabití lehkým ztažením závěru, ale alespoň sem zase o něco chytřejší (a to sem si myslel, že už to ani víc nejde :lol: )
Uživatelský avatar

Příspěvky: 348

Registrován: pát 09.12.2005, 12:42

Zbraň: G19

Bydliště: Kladno

Příspěvek od Bakouš » úte 28.3.2006, 12:01

Ondřeji, to je ok. To nebyl návod jak to ode dneška dělat. To jsem se jen zůčastnil ankety.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 28.3.2006, 12:15

Ja nevim no, ale i ten amik, co testoval Glocka od Aljasky az poSaharu sam napsal, ze radsi uz neplni plnej zasobnik, pac se mu za chvili unavila pruzina. Ac tedy mam G17, davam tam jen 16 naboju (15+1).
Dostavame se zase k jedny veci - sance, ze padne vic nez 5 vystrelu v konfliktu, kde se strili je 5%. Tzn. sance, ze jich ty budes muset vystrelit vic nez 15 je tak podle me 1%... Navic - kdyz uz se zbran vytahne, tak se odhaduje, ze je to 1:1.000, ze z ni budes i strilet... Takze sance, ze ti nebude stacit 15 naboju je 1:100.000.
Naopak - sance, ze ti pistole po prvnim vystrelu nevytahne naboj, kterej bude zezadu rozsmelcovanej od vytahovace je mnohem vyssi. A nez zjistis zavadu (a zrovna tohle je na vyndani zasobniku, vyklepani seklyho naboje, zandani zasobniku a natazeni novyho naboje) mas minimalne 2 sekundy (ale asi vic) v haji a to jsi 5* mrtvej.
Ja osobne bych nevymejslel blbosti - plnil bych maximalne jak doporucuje vyrobce zpusobem, jaky doporucuje vyrobce a mam pak jistotu, ze zbran nosim ve stavu, v jakym ji ma vyrobce overenou, ze je spolehliva.
A pokud si fakt myslis, ze by ti 15 naboju v nemuselo stacit, nos radsi nahradni zasobnik :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 270

Registrován: pon 22.8.2005, 23:53

Příspěvek od Ondřej » úte 28.3.2006, 14:03

cmk: Souhlasím, že 15 nábojů by mělo stačit a nevím, kolik nábojů doporučuje výrobce nosit (když je zásobník na 17 nábojů, předpokládám, že výrobce doporučuje mít v něm buď 17 nebo míň kulí), ale s tvým počítáním pravděpodobnosti, že bude vystřeleno víc jak 15 ran, nesouhlasím, protože tenhle průměr se, alespoň myslím, počítá ze zkušeností a reálných situací a né aritmeticky. Takže 5 ran=5% => 15ran=1%, je myslím špatně. Někde, tuším, že v "Manuálu obranné střelby" se psalo, že i u nás (v ČR) byly situace, kdy bylo třeba nucené přebití velkokapacitní pistole... ale to píšu jen tak na okraj, protože náhradní zásobník stejně nenosím :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 348

Registrován: pát 09.12.2005, 12:42

Zbraň: G19

Bydliště: Kladno

Příspěvek od Bakouš » úte 28.3.2006, 15:59

cmk: Ale náhradí zásobník já přeci nosím. :D .Promiň, ale já přeci nevymýšlím blbosti, plnim zásobník 15 ranami + 1 do komory, a náhr. zás. nepřeplňuji. A ty tvoje procenta, sekundy, mrtvoly a 1 : x ti nevyvracím. Možné je vše, ale já to tak nosím proto, že si myslím, že je to ok.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: pát 17.2.2006, 7:10

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha/Kladno

Příspěvek od M a r c e l » úte 28.3.2006, 16:35

cmk píše:Naopak - sance, ze ti pistole po prvnim vystrelu nevytahne naboj, kterej bude zezadu rozsmelcovanej od vytahovace je mnohem vyssi.
chtel jsem napsat "co to meles ?!" ale nechci te urazit B-))), takze: mily CMK, kamarade (my vam ty medajle privezeme), mylis se, protoze ta nabojnice je oklepana zezadu te hrany a vytahovac taha zepredu te hrany, takze to na to jestli to vytahne nebo nevytahne nema vubec zadny vliv !!! Navic bys mel cas od casu naboj noseny v komore vystrelit, a vubec bys je mel pravidelne kontrolovat v jakem jsou stavu ...

a nahradni zasobnik nosim B-)))
M a r c e l

nejdůležitější je stát na správné straně hlavně B-)))
Uživatelský avatar

Příspěvky: 348

Registrován: pát 09.12.2005, 12:42

Zbraň: G19

Bydliště: Kladno

Příspěvek od Bakouš » úte 28.3.2006, 16:49

K tomu vystřelení "komorového" náboje se taky přidávám. Střílím ho tak jednou do měsíce, i když u CEPPů při tom dost krvácím. Ale nábojnice je samej grot, a kule je někdy až o milimetr zalezlá. To mám potom strach ..... ,kvůli zvýšení tlaku.

Ale ten první náboj je první, nejdůležitější, a mělo by se o něj pečovat. Bůh ví, jestli to nebude jednou ten co rozhodne. :wink: .

Příspěvky: 303

Registrován: úte 07.3.2006, 13:25

Zbraň: GLOCK

Bydliště: poblíž Prahy

vy co nosíte, jak dáváte náboj do komory

Příspěvek od vito » stř 29.3.2006, 8:03

Pro ty, co dávají / a nosí / náboj do komory. A co je pravidelně točit pořád kolem dokola? Já vím, že by to bylo víc práce ale když náboj vyndám z komory tak vyprázdním zásobník, poslední zespoda dám do komory a zase po řadě doplním zásobník. Při vyprazdňování zásobníku se vždy příhodně vzpamatuje zásobníková pružina a my si pocvičíme plnění zásobníku. Ha ha. Jak už jsem předeslal, nosím pistoli bez náboje v komoře. V začátcích jsem se to tak naučil a náboj dávám do komory před vědomou střelbou nebo v situaci, kdy předpokládám ohrožení. U Kevina nosím náboj v komoře pořád, ale ten vůbec nevyndávám, jako u revolveru. Toho Kevina ovšem tahám u sebe pořád.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: pát 17.2.2006, 7:10

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha/Kladno

Příspěvek od M a r c e l » čtv 30.3.2006, 11:03

to tech naboju znicis zbitecne moc, takhle vzdy jen jeden...
M a r c e l

nejdůležitější je stát na správné straně hlavně B-)))

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 30.3.2006, 16:05

M a r c e l píše: chtel jsem napsat "co to meles ?!" ale nechci te urazit B-))), takze: mily CMK, kamarade (my vam ty medajle privezeme), mylis se, protoze ta nabojnice je oklepana zezadu te hrany a vytahovac taha zepredu te hrany, takze to na to jestli to vytahne nebo nevytahne nema vubec zadny vliv !!! Navic bys mel cas od casu naboj noseny v komore vystrelit, a vubec bys je mel pravidelne kontrolovat v jakem jsou stavu ...
a nahradni zasobnik nosim B-)))
A ty si myslis, ze ten vytahovac na tu predni stranu zarezu poskoci tak, ze se se od zadni strany odrazi do vzduchu a lehce (jako do perinky) dopadne k predni hrane? To asi ne, vid :-) Takze rozskrabany to bude i na ty predni strane. A jsme zase u toho - 1000* to nebude znamenat nic, a zrovna po 1001. bude potreba ten naboj ke skutecny obrane a zrovna to nevystreli (resp. vystreli, ale nevytahne).
Nikomu to nenutim, ale uz u aut jsme se presvedcili, ze ruzny ochcavani vyrobcem stanovenejch postupu je proste vetsinou na skodu veci... A u zbrani je to stejne.
A kdyz i v "propagacnim materialu vyrobce" nejakej recenzent napise, ze se mu po 6 mesicich stlacila pruzina proto, ze nosil plnej zasobnik plus naboj v komore tak uz to musi sakra neco znamenat.
Takze - noste co kdo chcete co chcete jak chcete, ja osobne radsi ponesu "jen" 16 naboju (15+1 u G17) abych tim zvysil pravdepodobnost jistotu prebiti nez 17+1, abych tim zvysil pravdepodobnost, ze mi 16 naboju nebude stacit. Muj nazor je, ze pravdepodobnost neprebiti je vetsi. Ale je to muj nazor... Treba uplne blbej, ale zatim mi nikdo nepredlozil jinej :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 30.3.2006, 16:09

cmk: v ramci klubu budes jmenovan do funkce "Vedouci oddeleni pro pravdepodobnost", co ty na to *88**40*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 30.3.2006, 16:14

Tak, delam ve vyzkumny agenture (to jsou ty agentury, jejichz lidi chodej po ulici s papirama a ptaj se, koho budete volit, jakej hajzlpapir kupujete a kolikrat tejdne soulozite) - ted jsem sice spravce IT, ale sveho casu jsem delal i skolitele softwaru a dat, takze o statistickejch hodnotach neco malo preci jen vim :-)
Tohle s tim sice nic moc spolecnyho nema, ale neva :-)
Nicmene - funkci beru :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 30.3.2006, 16:21

cmk: ted vazne, nechces zpracovat nejake ty pravdepodobnosti do temat a do jednoho celku? Treba prave jak mas ten priklad s tim zasobnikem. Ze bychom to potom mohli hodit i na web treba.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 30.3.2006, 16:45

To je tezky, cast z tech veci (vzdycky to u nich pisu) je jen "muj nazor" a cast je vyctena budto z odp(b)ornejch publikaci, nebo nejakejch clanku.
K necemu jsem se dostal nahodou, takze nevim, jestli to jeste najdu (napr. info, ze pri 90% ozbrojenejch stretech na ulici neni vypaleno vic nez 5 naboju dohromady - to byla nejaka overena statistika FBI, ale kde jsem to nasel, to uz fakt nevim) - nicmene, doma mam asi 4 chytry knizky o obranny strelbe, nejaky statistiky duvody proc neco ano neco ne apod...
Ale muzu ted nejakou dobu shromazdovat informace a az toho bude vic, napsat nejakej clanek :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 30.3.2006, 17:39

cmk: jo to si myslim, ze by mohlo byt fakt zajimave *52*. Jenom do toho *88*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz