Výběr zbraně a nošení v ledvince


Debaty o různém příslušenství k pistolím GLOCK

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Výběr zbraně a nošení v ledvince

Příspěvek od cmk » úte 11.10.2005, 13:01

No nevim no... Na odborniky lakajici na 1 konkretni znacku neceho bacha... Netvrdim, ze by G17 byla obecne spatna volba, naopak, ale probehl vyber tak, ze jste si zkusila vic pistoli podobne velikosti (P99,CZ75,Sig226,HK-USP,Jericho941, a spousta dalsich) - tzn. jak sednou do ruky jak se dosahne na ovladaci prvky a hlavne - BEZPECNOST? Ja kupuju novou pistoli ted,resil jsem to dlooouho,Glock se mi moc libil jednoduchosti a spolehlivosti, ale nakonec jdu do Walthera P99 - krom toho, ze mi sedne lip do ruky, tak hlavne - nosim to v ledvince a mam strach, aby mi klice v kapse v blbou chvili na blbym miste nezmackly spoust, coz je u DAO v provedeni GLOCKa mnohem pravdepodobnejsi, nez u SA/DA u Walthera.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

Pro Iren

Příspěvek od realcop » úte 11.10.2005, 13:34

Jako Glockař bych ti měl doporučit glocka a taky ti ho vzhledem k jednoduchosti doporučuji. Ale pistole ktera bude ležet v chatě v sejfu je ti na nic a grázlové klepat nebudou. Takže ti doporučuji pistoli, kterou budeš nosit neustále u sebe. Pokud bydlíš na samotě, pak bys měla mít zbraň kterou budeš mít neustále sebe. Nemá cenu jí ani přes noc nechávat v sejfu. Noční návštěvy neumožňují stihnout rychlý přesun k sejfu, nabití a výstřel, pokud ovšem pachatel není lenochod a na zvířátka se nestřílí víme? :lol:
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » úte 11.10.2005, 13:34

Tak o bezpečnost v případě G bych se rozhodně nebál. Pokud se někdo bojí nepravděpodobného stlačení spoušťové pojistky, tak musí nosit zbraň bez náboje v komoře (tuším, že je to sportovně označováno jako stav bezpečnosti 3). Sice to zpomalí použití, ale některé bezpečnostní složky tento způsob preferují. Je to každého volba.

W P 99 jsem si měl možnost zkusit a rozhodně mě nenadchnul. Jeho konstrukce není až tak úchvatná. Krátká hlaveň rozhazuje daleko víc než o palec delší u G 17. Krok spouště také není zrovna kultivovaný a to ani z pohledu obrany. Pokud vím, tak nemá jinou pojistku než vypuštění zápalníku (to mi nepřipadá bez spoušové pojistky nikterak bezpečné).

Netvrdím, že Glock je nějaká super špičková sportovní pistole, najdou se daleko lepší, ale na nošení je velice dobrá. 8)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 11.10.2005, 14:04

U G je pouze jeden ovladaci prvek a to spoust *40*.

Nosit klice vedle zbrane me prijde trosicku nezodpovedne, uz jenom kvuli tomu, ze se muzou zaklinit v luciku a kousnout o ledvinku tak, ze potom clovek nemusi tu zbran vubec vytahnout.

Jeste me prosim napis tu teorii s klicema - to jako ze stisknou i spoustovou pojistku a prekonaji 2,5 kg spouste? Pokud je mi znamo, tak u P99 zadna pojistka neni, takze bych se spise bal u P99.

Jinak jsem to jiz psal v jinem auditku, P99 se me taky desne libi, po designove strance opravdu super, ovsem po funkcni strance rikam "dekuji nechci" - zrovna ted na zavodech ve Slanem jsem se bavil s clovickem, co ji mel a za rok menil 2x udernik. Tohle me u G snad nepotka.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 11.10.2005, 14:18

Tak jasne, ze nosit klice nekde, kde je zbran je hloupost. K ledvince,ve ktere nosim zbran uz nosim maximalne nejake placate veci (diky tvaru ledvinky ani tyto veci ohnute nemohou zpusobit zmacknuti spouste), nicmene muze se stat, ze clovek zapomene v leve kapse klice, nanda si ledvinku (nosim ji mirne vlevo) a kdyz si sednu, tak mi stred ledvinky (zhruba tam, kde je lucik) sedne akorat na horni cast kapsy... A diky vlastni blbosti a diky smule by se proste mohlo stat, ze ty klice skrz kapsu a ledvinku na tu spoust zatlacej. A ted je rozdil, jestli tlacej na 2.5kg nejak stredne dlouhyho chodu spouste, nebo na 4 kg delsiho chodu spouste.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » úte 11.10.2005, 14:35

cmk: Nepřemýšlel jsi i o jiné možnosti než nosit zbraň v ledvince? Co třeba různá vnitřní pouzdra na straně "silné ruky"?
Jinak máš zřejmě největší starost se sezením v autě a to si myslím, že při usednutí si můžeš ledvinku či klíče upravit tak, aby nebyla ani minimální šance, že dojde k nějakému kontaktu... I když k jakému může dojít, když mezi zmíněnými články onoho řetěžce, který spojuješ, je ještě látka kapsy kalhot a stěna ledvinky?
Nedávno jsem myslím v Z&N viděl nějaký test ledvinek a myslím si, že ani u jedné nehrozí v kombinaci s pistolí GLOCK to, co jsi popsal.
Pokud jde o tvůj výběr P99, už jsi "mačkal" ty 4 kg?? A víc než 10 ran po sobě (je sice pravda, že bránit se budeš třeba jen dvěma ranama, ale trénink je potřeba a když někdy půjdeš na nějaké závody, možná poznáš, že trochu "nižší" úchop na P99 oproti třeba G17 je hodně znát na zpětném rázu a chování zbraně po výstřelu vůbec)?? A zkusil jsi střílet jen jednou rukou?
Nechci psát, že GLOCK je nejlepší, to pro jisté sportovní použití opravdu není, ale já jsem podobně vybíral cca před rokem (mezi CZ, P99, GLOCKem) a tak se Ti snažím jen trochu "poradit". Já jsem nyní s mým G17 spokojený - čím dál víc 8)

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 11.10.2005, 14:53

No, jde o to,ze pri svych 185 cm vazim 125 kg, takze nad paskem kalhot mam jeste dost hmoty, ktera mi prani v pouziti vnitrniho pouzdra - a obecne, i k opaskovemu pouzdru mam problem sehnat obleceni - cosi oznacene XXXL u Brymovy mi bylo sotva normalne, natoz s pistoli za pasem :-(((
Co se tyce samotnyho strileni - ted mam Alfu Defendra, ty 4kg jsou jen pri prvnim vystrelu, naopak - pak mam pred sebou 15(12) ran na kratky 2kg a to je oproti 2.5kg stredne dlouhy spouste celkem pohoda.
A zpetnej raz - to je podle me v podstate jen a jen o zvyku, tuhle jsem strilel z revolveru .357 magnum na strelnici rychlostrelbou (zpetnej raz asi 2* vetsi, spoust v DA taky asi 2* tezsi) a dalo se to prezit :-)

EDIT BY MODERATOR: nepoužívejte prosím citace v reakci, která následuje konkrétní příspěvek. Děkujeme.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » úte 11.10.2005, 15:15

cmk: No zřejmě skutečně při svých tělesných proporcích ty 4kg v pohodě "umáčkneš", ale stejně.. Začal jsi s teorií ledvinky a klíčů a k tomu se vrátím. Vezmu-li v úvahu, že když sedíš, máš opasek po uvedenou "hmotou" tvého těla, tak i klíče v kapse jsou částěčně kryty touto "hmotou". A pokud máš ledvinku umístěnou tak aby byla přístupná, tedy na vlastním opasku ledvinky spíš položenou na dané "hmotě", ke styku ledvinky a klíčů vůbec nedojde.
Jinak doufám víš, že u P99 budeš mít všechny rány s těmi 4kg (samozřejmě dle tebou vybraného modelu), případně delší chod spouště (u AS modelu), než je u Alfy.
Dalším argumentem proč by jsi měl ještě "zvážit" svůj výběr je i cena P99 v porovnání např. opět s GLOCKem, ale to tu nehodlám rozebírat.
Pokud jde o střelbu z revolveru, já osobně jsem si v neděli "osahal" Ruger GP141 a přiznám se, že jsem díky návikům z pistole nevěděl jak to správně držet.
Navíc, co je u tebe "rychlopalba"?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » úte 11.10.2005, 16:01

Nedá se srovnávat zpětný ráz a chování revolveru a pistole. :lol:

Každému nesedí DA, ale po zvyknutí se dá s revolverem také střílet přesně a i rychle, jen ta kapacita je horší. :roll:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 11.10.2005, 16:17

Jasik: Omyl, P99 v zakladu je SA/DA, jen ten kohout je skryty (resp. neni tam), nicmene po nabiti naboje do komory se musi rucne "odepnout" pruzinka, co drzi tycku, co mlati to uderniku (podobne, jako vypustit kohout), pak v DA rezimu ma spoust dlouhy chod s odporem 4kg, po prvni rane ale zustane ta pruzinka napnuta a taham uz jen pres SA nejake 2kg a to jeste na pomerne kratkou drahu spouste. A 4kg na jeden vystrel utahnout neni problem, nasleduje-li dalsich X 2kg.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 11.10.2005, 16:25

Jasik: ad umisteni ledvinky - to se blbe vysvetluje, tolik ty "hmoty" zase neni :-) Kazdopadne ledvinka lezi lucikem nad levou kapsou od kalhot a kdyz tam necham klice, ktery se proti zakonum fyziky dostanou do horni casti kapsy a jeste se vzprici, tak je pruser na svete. Ta sance je mala, ale tim, ze budu pouzivat na noseni SA/DA, tak ji jeste zmensim.
Nicmene zkusim par IDPA soutezi a kdyz mi to pujde, poridim si na ne klidne Glocka 34ku a necham upravit spoust na 1.5 az 2 kg, ale to fakt jen pokud by me to extremne melo jit ;-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » úte 11.10.2005, 16:36

cmk: S tou SA spouští je to sice pravda, ale stejně je delší než třeba u té Alfy. Pokud jde o ledvinku... Ty víš, že se Ti to může stát, je to Tvoje volba, stejně jako je každého volba např. nosit náboj v komoře nebo ne.
O.K., třeba se na nějakých závodech uvidíme :wink:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 11.10.2005, 18:56

No tomu uderniku se rika predepnuty udernik, abychom byli presni - zadny kohout tam neni.

Jinak na zavodech jsou ledvinky zakazane, takze chte nechte si budes stejne koupit pouzdro na opasek k silne ruce - do krize je take zakazano tasit.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 11.10.2005, 19:22

On je to jeden z duvodu,proc menim Alfu za Waltera - na Alfu neexistuje zadny rozumny plastovy pouzdro, na Walthera jo... Ta Dasta co mam je velice fajn univerzal, ale uz se mi stalo, ze jsem tasil i s pouzdrem :-(((
Ad delka spouste - to uz je jen o zvyku... Koukal jsem, ze IDPA se strili hlavne s Glockama a ty maj tu "pevnou" delku myslim ze vetsi, nez Walther v predepnutem stavu... Jde jen o to 100-200* tasit a dat si nejaky 2-3strely...
S tim kohoutem u Walthera - uz nevim, jak jsem to napsal, ale myslim ze prave tak, ze tam neni, jen jsem to uvedl jako prirovnani k 75ce
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od cybernetic » úte 11.10.2005, 19:48

Spúšťový mechanizmus glocku má jednu zvláštnosť:
pri opakovaných výstreloch nemusite vypúšťat spúšť úplne dopredu pre opätovné nabitie,stačí ho vypustiť cca do 50% svojej dráhy.
Pri streľbe na čas sa to oplatí :D /ale to už možno dáááááávno viete :D
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 11.10.2005, 20:12

cmk: IPDA se strili s tim, co nosis bezne na ochranu *4*. Spousta lidi, vcetne me, to bere jako takovy trenink do realneho zivota. Jelikoz nosim G, tak pochopitelne strilim s G. Spise si to mel napsat tak, ze vetsinou vyhravaji lide s GLOCKama *40*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

for All

Příspěvek od realcop » úte 11.10.2005, 20:30

Mám pocit že původně chtěla Iren poradit co se týče koupi pistole, jejího nošení atd. Odborným debatám o spoušťových sistémech asi moc rozumět nebude. :lol:
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 11.10.2005, 20:53

realcop: Iren uz zbran nejaky ten patek, respektive mesic ma *4*.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 308

Registrován: úte 19.7.2005, 0:27

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Jiří-Mek » stř 12.10.2005, 0:13

Muj nazor je v podstate totozno tady s kolegy.Jedine plus u P99 je perfektni drzeni a pro me i skvely design,ale pokud jde o cely mechanizmus zbrane,prijde mi dost nevyhovujici.
Spust,zachyt zasobniku atd.
Osobne bych volil G19,velikostne temer stejne,sice se tak dobre nedrzi,ale ma spostu jinych prednosti.
Ledvinku pouzivam v extra horkych dnech a pri ceste do prace,abych nedrazdil kolegy.Nemam original ledvinku na zbran,ale zvolil jsem typ,na ktery se nejlepe hodi (neni tak napadna).Uvnitr je nasity silny kozeny krouzek pro zachyceni.Zakryva cely lucik a je nemozne jakkoliv stisknout spoust.Presto pri noseni ledvinky,nenosim naboj v komore.
Pokud je jina moznost nosit zbran,urcite bych ji zvazil.Ledvinka neni podle meho nazoru prilis dobra na trvale noseni.
Pokud jde o zbran,tak G19-17
Nebudes tak casto menit udernik...pravdepodobne vubec
Life On The Edge
Uživatelský avatar

Příspěvky: 89

Registrován: čtv 26.5.2005, 21:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Boskovice

Příspěvek od Iren » stř 12.10.2005, 11:26

Ahoj chlapi, zdravím vás po delší době. Těm vašim spouštím skutečně nerozumím, ale to neva, že jo :-).
Pokud jde o neustálé nošení zbraně u sebe, to zatím fakt nehrozí. Ještě jsem zřejmě nedozrála. Znám vaše názory, ale přesto bude ta moje G17 v sejfu. Zatím 8) . Jo, jo, jen se do mě zase obujte :lol:
Iren

Zpět na „Příslušenství“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz