Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 17.8.2019, 23:56

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
 Výbuch střelného prachu v Plzni poškodil byty a zranil muže 
Autor Zpráva
Exot fóra
Exot fóra

Příspěvek Výbuch střelného prachu v Plzni poškodil byty a zranil muže
V bytě ve Skalní ulici v Plzni vybuchl střelný prach, tlaková vlna poškodila i dva sousední byty. Muže, který s prachem manipuloval, odvezla záchranka.
18.2. 2007 17:09

PLZEŇ - Na místě výbuchu teď statik posuzuje míru poškození domu.

O zraněních muže, kterému střelný prach vybuchl, zatím nejsou přesnější informace.

http://www.novinky.cz/krimi/vybuch-stre ... nkrk2.html

Přebíjel?

ned 18.2.2007, 17:25

Příspěvek 
Asi ano, jinak si těžko vysvětlit ten střelný prach doma... Spíš by mne zajímalo, kolik prachu mu muselo bouchnout, aby to mělo takový efekt. Jelikož si aktuálně kupuju svůj první lis, docela mě to vyděsilo.

pon 19.2.2007, 10:05

Příspěvek 
...v televizi říkali, že manipuloval s prachem a přitom kouřil! K tomu snad není co dodat.
daveG17: zkoušel jsem zapálit rozsypaný střelný prach, co jsem smetl po práci s přebíjecím lisem ze stolu (samozřejmě na bezpečném místě) a překvapilo mě, že to byl jen takový intenzívnější oheň. Určitě záleží i na druhu prachu. Výbušnější je černý střelný prach. Ze zprávy není jasné o jaký prach šlo. Pokud dodržíš bezpečtnostní pravidla, nemusíš se bát.

pon 19.2.2007, 13:25

Příspěvek 
Hlavně bych tipoval, že mu to baflo v pixle, protože jinak by to asi jen shořelo. Pokud u toho kouřil, tak je to k...t

pon 19.2.2007, 16:21

Příspěvek 
Marek: jo, předpokládám, že obecně střelný prach pořádně bouchne až když nemá kolem sebe dost volného prostoru, jinak spíš rychle hoří. No kouřit u přebíjení nehodlám. Vlastně nehodlám dělat vůbec nic jiného, než se pekelně soustředit na všechny důležité pohyby :)

úte 20.2.2007, 21:55
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 5 ]