Výchova psa, obrana proti psovi


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 320

Registrován: ned 05.1.2014, 22:17

Výchova psa, obrana proti psovi

Příspěvek od Lock » čtv 09.1.2014, 16:39

A to ho mate ve spanku nezamknuty vedle postele s ostrymi, nabity, jo? :-)

´´´´´´´´´´´

Cetl jsem tu prihodu se psem: jeste ze to nebyl mastif - 160 kg... No jo ale, na jakou vzdalenost by aviatik eventualne strilel? A na podobnou eksn by mu stacila penezenka, toulavy pes to evidentne nebyl a odstrel, kdyz pan je jen 50 metru, take neni povolen :-) Utocici pes udela 20m pod vterinu a ukrok dozadu je znamy signal pro privolani psa, lide casto upoutaji pozornost psa, a pak se divi.

Takze otazka zni, pri jakem priblizeni byste strileli do psa? Vycvyceny pes na vas nezautoci, dokud ho pan neposle.

Pocitam, ze pokud by vas ani neskrabnul, tak by to bylo trochu prekerni, mimo mesto myslim neni zakaz mit psa na volno nebo na nej strilet kdyz je 15 metru od vas...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Kedy ste uz (takmer) pouzili k obrane Glocka??

Příspěvek od Nikdo » čtv 09.1.2014, 16:48

Jestli má vyjít výstřel 2 sekundy po probuzení, jinou možnost nemáš...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Kedy ste uz (takmer) pouzili k obrane Glocka??

Příspěvek od Starosta » čtv 09.1.2014, 16:59

Lock píše:Utocici pes udela 20m pod vterinu
Ne, žádný pes neudělá 20m pod vteřinu.
Lock píše:ukrok dozadu je znamy signal pro privolani psa
Ne, úkrok dozadu není známý signál pro přivolání psa.
Lock píše:Takze otazka zni, pri jakem priblizeni byste strileli do psa? Vycvyceny pes na vas nezautoci, dokud ho pan neposle.
Pocitam, ze pokud by vas ani neskrabnul, tak by to bylo trochu prekerni, mimo mesto myslim neni zakaz mit psa na volno nebo na nej strilet kdyz je 15 metru od vas...
Otázka je teda jaká? Při jakém přiblížení bychom stříleli "do psa"?

Nebo jestli je problém zastřelit psa, který mě ani neškrábnul?
Nebo jestli "vycvyknutý pes" (ať už je to jakkoli okleštěný jedinec) může za určitých podmínek zaútočit i bez příkazu pána?
Nebo jestli je zákaz mít psa na volno na vesnici?

Nebo co teda?
Jakej aviatik?
O čem se to tady bavíme?
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 320

Registrován: ned 05.1.2014, 22:17

Re: Kedy ste uz (takmer) pouzili k obrane Glocka??

Příspěvek od Lock » čtv 09.1.2014, 17:07

Ty asi psy moc netrenujes, vid? :-) Tak az budes mit nekdy stene, tak si to vyzkousej, udelas ukrok a leti k tobe, jdes mu naproti a leti od tebe :-)

Neudela pod sekundu, 60 km/h? Bavim se o rozbehnutem psu, jisteze z mista neskoci 20 metru za 1s... Myslim ze to je v nize v clanku: :huh:
Dobry zdroj informaci pro ty, co se boji psa: http://cykl.cz/item/pes-a-cyklista

Nebo jestli je problém zastřelit psa, který mě ani neškrábnul? - a je to law problem? Kdyz nemam svedky?

Nebo jestli "vycvyknutý pes" (ať už je to jakkoli okleštěný jedinec) může za určitých podmínek zaútočit i bez příkazu pána? - ty podminky ovsem vyvola, kdo se psa boji, nebo ho nekdo vyleka ci prekvapi, jak stoji v clanku, tak pes neutoci na louce... A vztekly pes v CR to snad uz 14 let nikdo nevidel.

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Kedy ste uz (takmer) pouzili k obrane Glocka??

Příspěvek od cipis » čtv 09.1.2014, 17:29

20 m/s je 72km/h a podle různých informací pes dá tak 40 km/h ...
Uživatelský avatar

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 320

Registrován: ned 05.1.2014, 22:17

Re: Kedy ste uz (takmer) pouzili k obrane Glocka??

Příspěvek od Lock » čtv 09.1.2014, 17:41

Dobra tedy, tak dve citace:
Když opravdu vidíš, že cíleně běží na tebe, že je agresivní, máš dvě možnosti.  První možnost je, že během chvilky vyvineš šedesátikilometrovou rychlost a ujedeš. Pes tak rychle opravdu běží.  Takže tudy cesta většinou nevede. Druhá možnost j
Trochu přidám do mlýna Pes pokud opravdu utočí, tak se může pohybovat 60 km rychlostí, 20 m může udělat pod 1 vteřinu. Pokud dokážete do té doby vytáhnout zbraň a něco udělat...
Ok, no handrkovat se, jestli je to 1,15 vteriny nebo <1 vterina snad neni nutne a jak se chova pes trosku vim z praxe, takze otazka byla na legislativu, ale chapu, ze kdyz nejsou judikaty, tak o budou jen nazory.

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Kedy ste uz (takmer) pouzili k obrane Glocka??

Příspěvek od cipis » čtv 09.1.2014, 17:45

A odkdy je nějaký Kňákal jediný odborník na psy? To jako on něco řekne a je to absolutní pravda? Všechny zatím nalezené zdroje mluví o 40 km/h.

A co vůbec řešíš? Že někdo při útoku psa ho zastřelí? Nebo domnělém? Myslím, že jediné, co tam hrozí, tak max. zaplatit toho psa. Což se teda může asi někdy prodražit. Furt ale lepší mrtvý pes než člověk ...
Uživatelský avatar

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 320

Registrován: ned 05.1.2014, 22:17

Re: Kedy ste uz (takmer) pouzili k obrane Glocka??

Příspěvek od Lock » čtv 09.1.2014, 18:00

Tak hlavne mirte dobre hlavne :-) Jinak psa jen rozzurite. Asi jako strelba v K.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Kedy ste uz (takmer) pouzili k obrane Glocka??

Příspěvek od pitt » čtv 09.1.2014, 18:50

hele jak ty to děláš???...otevřu MG a všude Lock.....už aby tě někdo LOCKnul
Lock píše:Ty asi psy moc netrenujes, vid? ......
můžeš mě celej tenhle příspěvek trochu vysvětlit?..krapet jsem se ztratil v tom co chtěl básník říci
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne čtv 09.1.2014, 19:13, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky! Porušení bodu 6 pravidel!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 192

Registrován: čtv 06.6.2013, 22:43

Zbraň: G26

Bydliště: Brno

Re: Kedy ste uz (takmer) pouzili k obrane Glocka??

Příspěvek od SEIKEL » čtv 09.1.2014, 18:56

Takze Locku, vidim, ze je potreba to trochu rozhrabnout ... jestli je tvuj vek v profilu pravda, tak bych ti mel vykat, ale v tomto pripade nebudu. Ja ke starsim lidem chovam uctu, za predpokladu ze se chovaji tak, aby teto ucty byli hodni. Komu neni dano prirozene inteligence od narozeni, ten ve stari asi nikoho neoslni. Nyni k tobe ... je chvalyhodne ze procitas forum vlakno po vlaknu, ale neni nutne abys reagoval na prispevky, ktere jsou stare nekolik mesicu nebo dokonce let ... a zejmena abys jako nestrelec jeste udeloval rady ... o terminologii radeji pomlcim, nemam potrebu te zesmesnovat .. takze to shrnu ... jestli se nudis a chces si pokecat, tak nejake blogy na popularni temata by mozna byly lepsi ...
Uživatelský avatar

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 320

Registrován: ned 05.1.2014, 22:17

Re: Kedy ste uz (takmer) pouzili k obrane Glocka??

Příspěvek od Lock » čtv 09.1.2014, 19:11

Kdo tu nemá smysl pro vtip, patrona :-)

A ohledem přivolání psa pro ty, co si nemohou vyzkoušet http://www.psycholog-psu.com/privolani.html
nechoďte během příchodu psu ani o krok naproti. To se dělá u příchodu dětí a ne psů! Pokud chcete psu napovědět směr pohybu k vám nebo ho zrychlit, udělejte spíše úkrok vzad (nebo dva), tím spíše dotáhnete psa až k sobě, protože instinkt mu říká, že má následovat směr pohybu člena smečky. Pohyb k němu znamená průšvih a bude se snažit vyhnout nebo rovnou zdrhne, ti statečnější se jen hned zastaví.
:!: Za mě: vyzkoušeno a funguje.

Pitt - ty máš asi pitbulla, takže, když ti ho někdo z 20 metrů zastřelí, co uděláš?
Sorry, citace jsou tu zakázané, dostal jsem 3 varování (ačkoliv jsem NIKDY necitoal bezprostředně předcházející post), takže patrně proto v tom textu se nejde vyznat.

Tolik k tématu výše.

Ostatní netřeba komentovat, odpověď na mé otázky stejně nedostanu :-)
Naposledy upravil(a) Lock dne čtv 09.1.2014, 19:17, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Kedy ste uz (takmer) pouzili k obrane Glocka??

Příspěvek od pitt » čtv 09.1.2014, 19:17

:lol: :lol: :lol: :lol: locku.....založ vláno o výchově a výcviku psa a moc rád si tam s tebou popovídám.......kolik že jsi vychoval psů?

nikdo mě psa ze 20ti metrů nezastřelí....to by musel být kurva střelec
a kdyby náhodou.......v tu chvíli se budu starat o to jak je psovi.......až pak si sráče najdu a dám mu do huby....čistě hypoteticky.
A zeptám se já tebe......kolik psů a jak jsi vychoval a kolikrát jsi střílel?
Uživatelský avatar

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 320

Registrován: ned 05.1.2014, 22:17

Re: Kedy ste uz (takmer) pouzili k obrane Glocka??

Příspěvek od Lock » čtv 09.1.2014, 19:20

Raději ne. Zkrátka jen nesmím mít moc otázek naráz, to je z toho pak i starosta zmatený.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Kedy ste uz (takmer) pouzili k obrane Glocka??

Příspěvek od S474N » čtv 09.1.2014, 19:22

pitt: je uplne bezpredmetne, kolik si jich ty realne vychoval, protoze von ma informace narozdil vod tebe vyguglovany! :lol: *3* *40*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Kedy ste uz (takmer) pouzili k obrane Glocka??

Příspěvek od pitt » čtv 09.1.2014, 19:22

odpověz na mou otázku a vlákno klidně založ......myslím že většina bude ráda, když si tam my dva popovídáme :wink:

to S4..... no naši měli pudla, takže jsem toho nastudoval taky docela dost protoze jsem chtel pittbula
Naposledy upravil(a) pitt dne čtv 09.1.2014, 19:55, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Výchova psa, obrana proti psovi

Příspěvek od S474N » čtv 09.1.2014, 19:28

pitt: tak v tom pripade mas tady Locka prectenyho *3* :lol:
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 230

Registrován: sob 13.8.2011, 18:49

Re: Výchova psa, obrana proti psovi

Příspěvek od azavak » pát 10.1.2014, 16:49

Když je pes 15m od tebe a zautočí,neuděláš ani hovno.A debata na téma zastřelim pittbula je zoufalá a také o hovnu.Jinam souhlasím s pittem,ubliž mému psovi(bullterier) a život se ti změní.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: Výchova psa, obrana proti psovi

Příspěvek od FRENKY » pát 10.1.2014, 17:09

Je myslím důležité si uvědomit jednu věc. Pokud už se bráníte (a ubráníte) střelbou na psa, nemusí pro vás obranná situace zdaleka končit.
Někomu, kdo je v tu chvíli zřejmě nablízku, jste zabili člena rodiny a to už jde fakt racionální uvažovaní stranou.

Takže Azavaku ano, život se mi, v tebou nastíněné situaci, zcela jistě změní. Ale těch několik měsíců ve vazbě, než mi bude prokázána nutná obrana, jistě nějak přežiju :)
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Výchova psa, obrana proti psovi

Příspěvek od pitt » pát 10.1.2014, 17:11

Frenky.......jen tak mezi nama....proc by jsi chtel eventualne strilet na "myho" psa cca 15-20m vzdaleneho?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: Výchova psa, obrana proti psovi

Příspěvek od FRENKY » pát 10.1.2014, 17:12

Ale no tak Pitte...
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz