Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 20.8.2018, 9:33Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
 Vyhlásenie zbraňovej amnestie na Slovensku je skutočnosťou! 
Autor Zpráva
VIP člen
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2005
Příspěvky: 13141
Bydliště: mám
Příspěvek Vyhlásenie zbraňovej amnestie na Slovensku je skutočnosťou!
Dvakrát nevstúpiť do tej istej rieky je pre niekoho otrepanou frázou. Pre mňa nie. Ak sa však niekto v rieke topí, skočím. Na stránky ZSL (tlačený časopis Zbrane,Strelci, Lovci) sa vraciam po tridsaťmesačnej odmlke a skáčem do overenej hĺbky kvôli Vám - vytrvalým čitateľom i čitateľkám. Budem Vám k dispozícii na dobu určitú - od 14. 4. 2005 do 14. 4. 2006 a to z jedného dôvodu - svetlo sveta uzrela novela zákona o zbraniach a strelive, ktorá sa týka beztrestnosti nedovoleného ozbrojovania.
Verte mi, nejde o prvoaprílový žart, ale o dovŕšené úsilie pána poslanca Róberta Kaliňáka (i mojej maličkosti, ktorá sa snažila amnestiu presadiť už do pôvodného zákona o zbraniach a strelive č. 190/2003 Z.z.). Ako dôkaz Vám ponúkam presné znenie 132 - berte okuliare, lupy a čítajte... (amnestia.pdf)


Už ste pochopili, že máte historickú šancu beztrestne a dokonca socialisticky zadarmo zlegalizovať si svojich čiernych miláčikov? Pištole, revolvery, vojenské pušky, poľovné zbrane, dokonca i samopaly a guľomety? Dokonca aj zbrane, ktoré ste si vyrobili pre radosť? Jednoducho všetky strelné zbrane podliehajúce evidencii, za ktorých neoprávnenú držbu Vám doteraz hrozilo obvinenie z nedovoleného ozbrojovania (známa 185)? Opakujem a opakovanie je matka nádeje, že národ slovenský má prvú a zrejmé i poslednú šancu vyniesť na svetlo božie zbrane po pradedoch, zbrane z vojen, dokonca i zbrane novodobé, ktoré sa z rôznych dôvodov ocitli na Vašich povalách a šuplíkoch? Ak ich nechcete pre svoju potrebu, jednoducho ich odovzdajte - aspoň sa nimi zaplnia štátne zbierky a múzea.
Teraz, v období od 14. 4. 2005 do 14. 4. 2006 - celých 12 mesiacov môžete odovzdať svoje čiernozbrane na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru (počnúc obvodným oddelením a končiac samotným ministerstvom vnútra). Zdôrazňuje, že každý (!) príslušník Policajného zboru na útvare, kde odovzdáte zbraň , je povinný od Vás túto zbraň prevziať a vyhotoviť o tom potvrdenie, vzor ktorého prikladám.(amnestia.rtf)


Vyššie uvedené nie je tvrdením do vetra - prezident Policajného zboru svojim pokynom (číslo:PPZ-112-9/ODE-2005) presne upravil a jednoznačne vyšpecifikoval povinnosti útvarov preberajúcich strelné zbrane od obyvateľstva, povinnosti a postup práce oddelení správnej služby vrátane ich vysunutých pracovísk a povinnosti Kriminalistického a expertízneho ústavu Policajného zboru, ktorého som pracovníkom. Z tohto materiálu vyberám to najpodstatnejšie pre Vás a to:

1. V písomnom potvrdení o odovzdaní zbrane uvádzajte čo najpresnejšie jej špecifikáciu, vrátane jej znakov, príslušenstva, poškodenia a pod. Nezabudnite, že jeden výtlačok potvrdenia je Váš! Pre každý prípad si ho starostlivo odložte.

2. Preberajúci policajti musia s odovzdanými zbraňami zaobchádzať tak, aby nedošlo k ich poškodeniu, strate alebo krádeží. Majú prísne zakázané nedovolene manipulovať s týmito zbraňami, rozoberať ich, zamieňať súčiastky a strieľať z nich, vrátane streľby nasucho. Polícia má vytvorený presný a prehľadný evidenčný systém týchto zbraní a ja osobne Vám za KEÚ môžem sľúbiť, že s Vašou zbraňou budeme zaobchádzať v rukavičkách a že u nás sa bude cítiť ako zamilovaná manželka na svadobnej ceste.

3. Každá odovzdaná strelná zbraň sa eviduje na správnej službe, ktorá je príslušná miestu Vášho bydliska. Následne sa takéto zbrane odovzdávajú na príslušnom odbore kriminalistického a expertízneho ústavu (poz. KEÚ je povinné tieto zbrane preberať raz do týždňa a to v štvrtok), kde sa podrobia skúšobnej streľbe. Prečo? Dôvodom je zistenie, či so zbraňou nebol v minulosti spáchaný trestný čin. Ak bude výsledok pozitívny, zbraň prepadáva v prospech štátu a Vy zrejme budete musieť vyšetrujúcemu orgánu vysvetľovať jej pôvod. Ak výsledok bude negatívny (pre Vašu informáciu uvádzam, že v Českej republike pri zbraňovej amnestii z 4192 odovzdaných zbraní len 16 bolo pozitívne vyhodnotených), zbraň sa vracia správnej službe.

4. Samotné skúmanie strelnej zbrane, lepšie povedané nábojníc a striel z nej vystrelených, môže trvať aj niekoľko mesiacov - ozbrojte sa teda TRPEZLIVOSŤOU. Dôvod je jednoduchý - náš personálny stav je poddimenzovaný a tieto skúmania sú poslednými z hľadiska poradia dôležitosti. Preto opakujem, buďte trpezliví - akonáhle správna služba obdrží od nás negatívny výsledok skúmania, písomne budete oboznámení s možnosťou zaevidovať si zbraň. Nemusíte to robiť hneď, máte na to celé dva mesiace. Ak to neurobíte v tomto termíne, správny orgán vydá rozhodnutie o prepadnutí tejto zbrane v prospech štátu.
5. Ak si budete chcieť zaevidovať zbraň, pamätajte na to, že musíte vlastniť zbrojný preukaz (právnické osoby zbrojnú licenciu) s príslušným oprávnením. Ak si chcete zbraň ponechať len pre potešenie a nemienite z nej strieľať - rozšírte si preukaz o skupinu F (zberateľstvo zbraní a streliva), o.i. ušetríte aj za prípadne opätovné kusové overenie (ľudovo "tlakovky"), pretože zbrane na zberateľské účely sa nemusia podrobiť overeniu.

6. Ak si budete chcieť zaevidovať zakázanú zbraň (zbraň kategórie A, napr. samopal, guľomet, podomácky vyrobená zbraň) budete musieť požiadať o udelenie výnimky. Každý špás však niečo stojí - udelenie takéto výnimky je za 3000 Sk a potrebujete k žiadosti priložiť aj vyjadrenie znalca z odboru strelných zbraní a výbušnín (z odvetvia strelných zbraní). Keď sme pri poplatkoch, zdôrazňujem, že u ostatných strelných zbraní to máte zadarmo, vlastne skoro zadarmo - 50 Sk zaplatíte akurát len za preukaz zbrane.

7. Ak si nemienite čiernozbraň zaevidovať, máte dve možnosti, z ktorých druhá je radená len tak pošepky:
- odovzdať túto zbraň na polícii a ďalej sa nestarať
- odovzdať (predať) túto zbraň niekomu, ktorý si ju zaeviduje

8. Za zákonom o beztrestnosti nedovoleného ozbrojovania sa neskrýva žiadna búda!!!! Nebojte sa odovzdať strelné zbrane a zlegalizovať si ich! Konečne (a aspoň v niečom) Vám štát vychádza v ústrety a to bez útoku na Vaše vrecká, tak to využite!! Po východňarský povedané ( a do slovenčiny preložené!) nebuďte sprostí a pomôžte si. Ja osobne som Vám k dispozícii a to nielen preto, že amnestiu som presadzoval už v návrhu zákona o zbraniach a strelive (190/2003 Z. z.). Ak budete potrebovať niečo vysvetliť, kľudne mi zavolajte - 0904 696 560 alebo mi napíšte na e-mail: zemenik@minv.sk. Pre tých, ktorí máte internetové pripojenie, odporúčam stránku www.e-zbrane.sk , kde bude uverejnený nielen tento článok, ale vytvorí sa aj diskusné okienko, v ktorom budem odpovedať na Vaše otázky. K tomu jedna podmienka - poprosím Vás o anglické tykanie, takto sa mi lepšie komunikuje. A ešte niečo - ak sa chcete nejakej zbrane "zbaviť", dajte mi vedieť a ja Vám poradím ako s ňou naložiť - počnúc od flóbertiek až po samopaly, guľomety, protitankové pušky, či kanóny. Slováci nespite ! (To Slovensko naše posiaľ dlho spalo....)

Do amnestovania

(pplk. Ing.) Janko Zemeník (vedúci oddelenia balistiky KEÚ PZ)Puvodni odkaz:
:arrow: http://www.e-zbrane.sk/amnestia.htm

_________________
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek


úte 21.2.2006, 11:06
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 09/2005
Příspěvky: 1122
Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««
Příspěvek 
A kdy to bude u nas?

_________________
Zbrojní průkaz: informace, příprava ke zkoušce, zákony | Mapa střelnic a obchodů v ČR


úte 21.2.2006, 12:28
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 08/2005
Příspěvky: 1190
Bydliště: Slovensko
Příspěvek 
len tak pre zaujímavosť: istý pán v rámci amnestie doniesol na Políciu 145 ks rôzných zbraní,

_________________
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61


úte 21.2.2006, 12:37
Profil
VIP člen
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2005
Příspěvky: 13141
Bydliště: mám
Příspěvek 
MarK: svuj dotaz nejlepe smeruj na soudruha Kremla z prezidia. Urcite ti rad zodpovi tyto a podobne dotazy *4*.

_________________
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek


úte 21.2.2006, 12:37
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 4 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
 cron


Powered by phpBB © phpBB Group, designed by STSoftware, český překlad – phpBB.cz

Doporučujeme: XBMC KODI