Vypadávající vývrt


Debata o pistolích GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 394

Registrován: stř 23.8.2006, 20:00

Bydliště: Praha

Příspěvek od yokyto » ned 22.7.2007, 15:03

To Ivo
Nikdo tady nikoho neočerňuje , že lže. Ale pokud jde o závadu tak ji reklamuji a když reklamace neprojde tak hledám další prostředky. A že tu zbraň pak hůře prodám_ Je to věc nabídky a poptávky a stím spojené ceny. každý komu se to projevilo tady tvrdí jaká je to závada, ale posoudit ofiko to nikdo nedal. Zatím není ani jeden odborný posudek. Věř tomu, že kdyby se mi to stalo a posudil jsem to jako závadu nechal bych si ten posudek udělat. Ale tady je ten problém. Vzhledem k tomu, že kjak čtu diskusi nech ce se nikomu do toho investovat neboť co kdyby se ukázalo, že to co tvrdí G je OK tak přijdeme o peníze. Ale jinak to nejde. Právní prostředky k obraně před špatnými výrobky máme tak proč je už někdo zde nevyužil? Nejsme si jisti, že jde o závadu? Či co jiného brání? Z tohoto důvodu jsou veškeré povídačky o závaděa o reklamacích pouhé blaboly, které nic nevyřeší. Opakuji netvrdím, že to neexistuje pouze to není ofiko potvrzené. Tak na základě čehoi chceš reklamovat? Je to závada nebo není. Má to vliv na životnost nebo ne na přesnost zbraně? atd. Ale tohle musí zodpovědět znalec a ne někdo kdo si to jen myslí, že by to mohlo tak být.
Jednoduché řešení problému je na snadě Buď nekupovat G a nebo koupit sportovní hlaveň nebo hlaveň od jiného dodavatele. Ale výřiky já to mám a je to problém se nic nevyřeší a celá diskuse je pak mlácení prázdné slámy a nikam nevede. Nebo závěr snad již vyplynul?

Příspěvky: 345

Registrován: stř 06.4.2005, 22:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Ivoshek » ned 22.7.2007, 19:11

Mně to připadá tak, že lidé, kteří o tom ví nic, nikdy se s tím nesetkali, konkrétní zmíněné případy neviděli, tvrdí něco o špíně v hlavni a o místní větší vrstvě teniferu, což vyčetli z časopisu. Neustále ignorují příspěvky lidí, co se s vadou potýkají nebo potýkali, těch je díky bohu menšina.

Jedno je jisté, výrobek má vadu, ale je funkční a nebrání to jeho používání, na reklamaci můžu zapomenout. Můžu si udělat posudků třeba šest a bude mi to k ničemu, jelikož už MPI určitě posudky k dispozici má a s kladným výsledkem.
Takže možnosti jsou opravdu G nekupovat či koupit a to včetně lepší hlavně (která taky může být klidně zmetek :-) ) a nebo se spokojit s rizikem, že toho černýho petra budu mít já.
Svého Glocka hodlám ustřílet. Při čištění sleduju postižená místa, jestli nevznikla trhlina. Víc to neřeším. Na zmetky si v poslední době zvykám čím dál tím víc i u nečínských výrobků. Japonec zatím nezklamal, Němci už ano.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 394

Registrován: stř 23.8.2006, 20:00

Bydliště: Praha

Příspěvek od yokyto » ned 22.7.2007, 19:29

Ano máš pravdu
neviděl jsem to in natura a neviděl jsem ani snímky, které by to potvrzovaly. Ale zato dobře vím, že vyplývají určité nároky z reklamací a to vad kosmetických. Na druhé straně Ty tvrdíš že to je závada - G tvrdí že ne. Až mi to dokážeš oficiálně a ne jen tvým sdělením pak tomu budu věřit více. Někde jsem tu četl o fotografii vývrtu, který byl špinavý a ne poškozený. Tak jak pak chceš aby Ti ostaní věřili, když to nejsi schopen odborně doložit. Na druhé straně G tvrdí, že to není problém ani životnosti ani přesnosti tak o co jde? Nebo dokaž opak a dolož to. Tvdíš, že posudky budou vypadat tak a tak. Ještě jsem žádný neviděl a předjímat něco v této oblasti je nesmyslné. Nejdříve je potřeba to vyzkoušet a pak tvrdit. Prostě ten problém oficielně neexistuje a pokud ano tak je to spíše kosmetika. Mé tvezení je na stejné úrovni jako Tvoje ani pro jedno není oficielní hodnocení.

Příspěvky: 252

Registrován: ned 16.7.2006, 11:27

Příspěvek od Kusha » pon 23.7.2007, 1:20

Ivosek, ak narazas na moj prispevok nemas celkom pravdu. To co popisuju ludia tu ako vypadavajuci vyvrt som pozoroval aj ja ked som mal G len par dni(v zmysle po prvych navstevach strelnice) a hadaj co. Poriadne som hlaven vycistil a hula hup zrazu je vyvrt ako ma byt. To je to preco tvrdim to co tvrdim a hlavne netvrdim nic s istotou ako iny, do tvrdeni davam mieru pravdepodobnosti. Plne sa stotoznujem s yokytom.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 394

Registrován: stř 23.8.2006, 20:00

Bydliště: Praha

Příspěvek od yokyto » pon 23.7.2007, 8:43

To Ivo
Je taková otázka Japonec nezklamal. Opravdu se jedná o Japonský výrobek? Já jsem tu originál neviděl skoro žádný. Pokud myslíš TV, foto a auta, tak ty už se dávno vyrábějí v Evropě v různých státech např Pansonic Matsusita - TV plasmy Viera v Plzeňi, Auta Mazdy pro Evropu Dánsko na stejné lince se dělali Fordy a tak bych mohl vyprávět dál. Ale i zde se najdou zmetky. Věř tomu, že sehnat originál Japonský výrobek tedy který byl oprvdu vyroben v JAP je stejně složité jako mně se v USA nedařilo sehnat Made in USA výrobek. Holt kooperace a levná pracovní síla určují také kde kdy co a jak se bude vyrábět.
Jinak vzhledem k tomu, že poskytuji různým výrobcům služby tak mám docela projeté fabriky a můžu Ti říci, že už moc rozdílů např mezi Panasonicem, Irským Moduslinkem, Bantou nebo Honeywellem nebo francouzkým Valeo není. Manufaktury jsou dnes dost opzimalizovány ametody řízení kontroly jsou takmer stejné.

Příspěvky: 345

Registrován: stř 06.4.2005, 22:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Ivoshek » pon 23.7.2007, 19:05

Kusha: Já jsem to viděl jen na fotkách, takže nemíním soudit, jestli ano nebo ne. Stav vývrtu byl různý, nejhorší byl asi u Kuboshovy hlavně z G19C, co vystavil na mojizbrani. Tvrdil, že je to střílený běžnou municí. Ta halvěň byla zničená. Ale to byla asi vyjímka. Pak jsem viděl ukázky, které spíš vypadaly jako něco napečeného, skutečně jako špína. Předpokládám, že Dydla není zelenáč a je tohle schopen rozeznat.
S jistotou pouze tvrdím to, že pokud je zbraň funkční s vadama, s reklamací neuspěješ (možná tak u Ferrari) a zároveň zbraň prodáš jen velmi těžko.

Příspěvky: 345

Registrován: stř 06.4.2005, 22:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Ivoshek » pon 23.7.2007, 19:09

Yokyto: Jistěže to mohli vyrobit u nás ve sklepě, ale zatím vše, co mělo nápis Made in Japan nikoliv vyrobeno v Čině montováno v Japonsku, bylo prefektně řemeslně vyrobeno, fungovalo jako hodinky a bylo dokonce i bez vad. Nedávno jsem si objednal přes net zboží od německého B+W, který bych raději koupil v kam. obch. a přesto, že to bylo určeno na ne úplně levnou věc, tak jsem byl s kvalitou docela nespokojen...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 394

Registrován: stř 23.8.2006, 20:00

Bydliště: Praha

Příspěvek od yokyto » pon 23.7.2007, 19:52

To Ivo
Ner vše co je označeno Made in Japan je vyrobeno v Japonsku. Ale věř, že tak 90% produkce je vyrobeno mimo Japonsko. Nevík jaké množství zboží z Jap máš a používáš, ale hodnocení podle toho, že máš 1 kus který funguje je naprosto scestná. Naše firma dělá i do elektroniky - bezpečnostní systémy a pod. Tak mám trochu přehled. Pokud tvrdíš, že ˇCínská produkce je špatná, tak asi pro to, že jsi žádnou např elektroniku neviděl a ani nepoužíval. Trochu si přečti něco o Číně ať víš. Pravidelně za určité období si státy kontrolují obecnou úroveň technologické vyspělosti a v některých případech Čína předstihla i vyspělé země. Ale chce se to trochu zajímat i o zahraniční prameny a ne jen poslouchat ty nesmysly ce s tady myšleno v ČR sdělovacích prostředcích objeví. A pokud chceš hodnotit podle Norinco tak jsi úplně mimo. Omlouvám se ale Tvé názory jsou trochu zkreslené, ale to nic. Opravdu se to chce podívat i jinam.

Příspěvky: 345

Registrován: stř 06.4.2005, 22:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Ivoshek » stř 25.7.2007, 21:47

Asi 10 (?), ani jedna není Nambu. Možná jsou vyrobeny v Číně, ale fungují skvěle a precisně. Norinco mi ani nezmiňuj. Problém je v tom, že Čína tlačí na komerční trh laciné věci, často kopije zboží špičkových výrobců. Kvalita je mrzká a cena mimo mísu, což je příjemné (jejich zamořené textilní zboží je šmejd a je (byl?) údajně částečně nebezpečný i pro koncového zákazníka). Příkladem jsou moje rádobypohorky, několik druhů sportovní značkové obuvi (není to přímo činský produkt, tedy pokud se nezměnil vlastník, proto byly naštěstí vždy úspěšně reklamované s výsledkem vrácení peněz), 1911ka :-) apod. Nicméně ve strojírenském odvětví asi neprodukují takové mrdky, pamatuji si na zmínku šéfa nejmenované zahraniční společnosti, že mají z konkurence Číny vážné obavy, protože se naučili velmi slušně a lacině vyrábět část jejich sortimentu elektromotorů. Nechtěl jsem rozpoutat flame, ale upozornit na to, že na zmetek se dá narazit všude a uvedl jsem jen svoje zkušenosti.

Jistěže o tom vím půl, ale kam se mám tedy dívat, do karet, hvězd, lógru? Těžko vyluštím kde je pravý původ věcí, musím spoléhat na nápisy.

Vzhledem k tomu, že je to OT a začíná se to nepříjemně cyklit, tak již budu jen nezdvořile mlčet. :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 394

Registrován: stř 23.8.2006, 20:00

Bydliště: Praha

Příspěvek od yokyto » stř 25.7.2007, 23:55

To Ivo

To s tím luštěním a hádáním máš pravdu. Někdy díky specifickým obchodům projde zboží několika státy a pak už těžko poznáš co to bylo, tedy kde to vyrobili. Pokud jde o Čínu tak je dnes problémem pro celý svět. Stále je a bude světovou velmocí. Těžko někde ve světě najdeš levnější výrobní sílu a nerostné suroviny. Ono je to podobné jako to bylo kdysi v CCCP vyrábělo se v několika třídách kvality a 1A šla výhradně do obranného průmyslu. Schválně se dívej na olympijádu jak bude v Číně. Můj známý je v Číně jako obchoĎák už hodně dlouho a povídal o boomu kapitalismu a jak se dřívesoc podnik během dne mění v kapitalistický, ale nejen vzhlůedem, ale hlavně systémem. No ale už jsem moc mimo mísu.

Příspěvky: 469

Registrován: pát 01.12.2006, 20:02

Příspěvek od Andy4 » pon 24.9.2007, 19:01

odpoved z "vyberu hlavne"
ja to mam po cele delce, ale neni to nijak moc, zatim je to stale stejne. Uprimne receno je mi to uz jedno, jinou hlaven budu resit, at to pukne, coz vlastne pri teto "zavade" prakticky nehrozi..

golfe, nanes do hlavne olej, nech ho tam chviku pusobit a pak poradne vypucuj mosaznym kartackem

Příspěvky: 469

Registrován: pát 01.12.2006, 20:02

Příspěvek od Andy4 » pon 24.9.2007, 19:23

jeste jsem zapomnel napsat, ze nazvy jako "vypadany vyvrt" jsou zbytecne dramatizujici, s vyvrtem se nic nedeje, pouze jsou v povrchu "mapky"

Příspěvky: 59

Registrován: čtv 06.9.2007, 0:39

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od kefoun » ned 30.9.2007, 15:53

Ja o tom teda taky nic nevim. Ale pokud je to vylozene ubytek materialu (ne ty pseudo-vypadavani vyvrtu) nemajici vliv na presnost a zivotnost a je to jenom kosmeticka vada. Tak i presto je to snizeni hodnoty vyrobku (kdyz budou v komisi stejny zbrane a jedna s normalnim vyvrtem a druha s okousanym, tak je jasny kterou si koupim). Takze bych spise nez na funkcnost smeroval reklamace na snizenou hodnotu vyrobku.
Stejne jako by mi rikali v prodejne s autama, ze mi za rok daji na dvere samolepku s fotkou moji tchyne, ze to taky nema vliv na funkci a zivotnost. Ale to auto by bylo razem neprodejny :)))

Stejne je to i stema otlakama na kolejnickach. Proste az budu kupovat G, tak ho budu kupovat bez techto vyjevu a nechci aby se to tam objevilo po celou dobu zivotnosti vyrobku.
Lepsi mlceti a jako blbec vypadati, nezli promluviti a tuto domnenku potvrditi :) ...

PB

Příspěvky: 355

Registrován: stř 09.5.2007, 23:06

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » pát 23.11.2007, 17:53

tak sem si dal tu praci a precet sem 13 stran tohoto vlakna a musim rict ze to bylo lepsi jak nevahej a toc :lol: krom dydly a par dalsich normalnich ste tu banda demagogu, kteri by se meli s tou zavislosti na obhajovani G lecit!!! tvrdit ze je vypadavani vyvrtu, ktere je IMHO dobre prokazane, jeho osobita dobra vlastnost :lol: :lol: :lol: nebo ze je to napeceny borcus :lol: :lol: :lol: ste LOLCI ne to uz neni k smichu ale k placi. fakt kdyz si predstavim co by se strhlo kdyby to delaly cizy :lol: to by bylo kecu! ale u G je to uplne normalni prednost a originalita pistole :lol: :twisted: chlapci vam neni pomoci. myslim ze se para pozastavoval nad schizou jednoho z normalnich kdyz psal ze OPOTREBENI vyvrtu je normalni ale VYPADANI vyvrtu po 200 ranach ne. paro promin ale kdyz si koupim novou krochnu a po 500 ran mam misto polygonu oraniste :lol: :lol: tak to proste neni pistole ale nebetycnej smejd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ze to strili? no a co? kdyz je vyvrt na dranc- znici ho obyc celoplaste- to je ale kvalitka vyroby co?? :lol: sunty jedny- pfuj!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 139

Registrován: ned 25.2.2007, 1:17

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Táborsko

Příspěvek od jbiker » pát 23.11.2007, 22:59

:D Teda, kolego, nic ve zlým, ale zrovna jdu pro vývrtku a načínám druhou sedmičku "portugalu". Nicméně, k podobnému příspěvku mě to zatím nenakoplo. Kolik jsi toho požil ty ? *2680*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » pát 23.11.2007, 23:55

PB: Četl jsi hodně špatně. Dej si ještě jedno kolo.....ale až se vyspíš :wink:
"Only the dead have seen the end of war."

PB

Příspěvky: 355

Registrován: stř 09.5.2007, 23:06

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » sob 24.11.2007, 1:08

chlapci, ja se hadat nebudu. svuj nazor sem vyrkl. dale je to uz vas boj.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 352

Registrován: sob 11.3.2006, 16:57

Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od Lala » sob 24.11.2007, 1:48

PB: Správně, hleď si svejch zbraní (CZet a vzduchovek, nebo s čím to vlastně střílíš :roll:) a do Géček nám nemluv, když tomu nerozumíš :wink:

jbiker:Ať žije kvalitní červený víno. :)
Naposledy upravil(a) Lala dne sob 24.11.2007, 1:55, celkem upraveno 1 x.

PB

Příspěvky: 355

Registrován: stř 09.5.2007, 23:06

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » sob 24.11.2007, 1:53

presne!! presne to sem cekal- ja vedel ze nesklamete! :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 352

Registrován: sob 11.3.2006, 16:57

Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od Lala » sob 24.11.2007, 1:57

Taktéž jsem čekal tvou zbytečnou reakci, ale měl bys už jít opravdu dnes spát.

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz