Vypadávající vývrt


Debata o pistolích GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 61

Registrován: pon 15.12.2008, 21:03

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Znojmo

Re: Vypadávající vývrt

Příspěvek od bartikz » pon 28.9.2015, 11:39

Repost mého příspěvku z konkurenčního fóra, ale pro představu těch, kdo tam nechodí:
Přátelé, dovolte, abych se s Vámi podělil o radostnou událost.
Na podzim 2014 jsem si koupil nového G26 gen4 a už po 400 (čtyřech stech) ranách továrním střelivem s tombakovým pláštěm vypadala hlaveň dle obrázků. Na mě, jako echt puntičkáře úplná vražda :-( Hlaveň jsem pak pucoval nejmíň hodinu všema možnejma rozpouštědlama od Hoppes, CX Pro, Brunox, WD40, Tetra Gun, bronzovýma kartáčkama a nic! Pořád to tam bylo. Jehlou a lupou jsem zjistil prostě vydrolený materiál a celkem hluboko.
Ať se jdou s prominutím vykakat všichni teoretici na fórech, co melou o tom, že vypadaný vývrt u Glocku je jen bajka pro děti!
Nespokojil jsem se s tím a Glocka poslal na reklamaci s tím, že si klidně nechám udělat odborný posudek a nenechal jsem se ničím odradit.
Abych to nenatahoval, reklamace proběhla úspěšně a hlaveň byla v záruce vyměněna za novou a krásně dopasovaná, líp než u nové pistole! Je poznat, že nová hlaveň má trochu jinou povrchovku, jakou dělali na gen3 před změnou techniky teniferace. Samozřejmě výrobní číslo je stejné. Jediná piha na kráse je, že to celé reklamační řízení trvalo 4 měsíce!!
Tímto chci poděkovat za perfektní přístup panu Bayerovi z Glockshopu, panu Pekaříkovi za cenné rady a panu Dačevovi z MPi za spolupráci.
Přílohy

[Přípona jpeg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Vypadávající vývrt

Příspěvek od Biggles » pon 28.9.2015, 13:57

Ano, existuje několik málo kusů (v porovnání s hysterií na fórech) se skutečně poškozeným vývrtem. Zbytku stačí trochu potu při čištění, gratuluju k úspěšnýmu konci.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 201

Registrován: stř 28.9.2011, 21:17

Re: Vypadávající vývrt

Příspěvek od Quirinus » pon 28.9.2015, 14:22

Hele a když je to skutečně vypadaný, tak jak se to reálně projevovalo? Vadilo to něčemu? (Samozřejmě chápu, že u funglovky s 400 výstřely se s tím člověk nesmíří a to ani nemusí být echt puntičkář)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 61

Registrován: pon 15.12.2008, 21:03

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Znojmo

Re: Vypadávající vývrt

Příspěvek od bartikz » pon 28.9.2015, 15:54

Žádný pozorovatelný negativní efekt to nemělo. Ovšem dle pana Pekaříka z Alfy Proj, který již měl tu čest s několika podobnými zmetkovitými hlavněmi, by toto "vypadávání" materiálu pokračovalo do 2/3 vývrtu a bylo ještě četnější. Dle MPi by to sice asi na přesnost mít vliv moc nemělo, nicméně by v krajních případech mohlo docházet k nepatrnému sníženi tlaku při výstřelu.
V takto rozsáhlém poškození vývrtu to pro uživatele má ovšem 3 podstatné nevýhody:
1. Vývrt se mnohem více zanáší a hůře se čistí
2. Místa s vytrhaným materiálem jsou více náchylná na korozi, protože "krátery" jsou hlubší, než ochranná vrstva teniferu
3. Kvér je téměř neprodejný, nebo s velkou ztrátou.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 61

Registrován: pon 15.12.2008, 21:03

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Znojmo

Re: Vypadávající vývrt

Příspěvek od bartikz » pon 28.9.2015, 16:31

Ještě mě příjemně překvapilo, že v Glocku přistupují k takové reklamaci z gruntu, bo se tam tomu asi opravdu někdo věnuje. Kvér se vrátil s protokolem o kompletní prohlídce, byla vyměněna spoušť, protože já ji měl leštěnou (tu mi také vrátili), všude byla nanešena měděná pasta jak u nové zbraně a jak jsem již psal, hlaveň byla nejspíše ručně dopasovaná, protože má uložení bez vůlí. Na nové hlavni, která má stejné výrobní číslo, jak pistole, je ale už jiný kód, podle kterého se určuje datum výroby. Ten odpovídá měsíci, kdy se mi pistole vrátila.
S novou hlavní už mám cca 700 ran a je jak zrcadlo.

Příspěvky: 213

Registrován: pon 28.7.2014, 17:49

Zbraň: G17

Re: Vypadávající vývrt

Příspěvek od Morris » stř 07.10.2015, 12:07

nemas nahodou novu celu pistol?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 61

Registrován: pon 15.12.2008, 21:03

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Znojmo

Re: Vypadávající vývrt

Příspěvek od bartikz » stř 07.10.2015, 12:42

To určitě ne, už od pohledu, i v protokolu stoji výměna hlavně, spouště a stojiny. Prostě vrátili pistoli do továrního nastavení :D

Příspěvky: 6

Registrován: pát 20.2.2015, 14:26

Zbraň: G17

Re: Vypadávající vývrt

Příspěvek od NikolaiACR » stř 07.10.2015, 18:17

Ahoj, mám to samé u G17. začalo se to nepatrně objevovat už po stovce nastřílené. Dále se to rozšiřuje s dalšími nastřílenými kousky. Nicméně na přesnosti žádné známky změny nepozoruji. Chápu tvůj postoj, taky mi to tam vadí a zvažuji reklamaci. Ale jelikož nosím každý den tak 10 hodin v kuse, je pro mě představa, že bych měl prázdný pas bez mazlika trochu nepříjemná :D Asi budu muset pořídit něco dalšího výhradně na nošení, ať nechodím po dobu reklamace, s prázdnou. Jsem rád, že si to sem dal, alespoň mám naději na kladné vyřízení reklamace.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Vypadávající vývrt

Příspěvek od pitt » stř 07.10.2015, 22:02

jak starý to jsou kvéry? R.V.?

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Vypadávající vývrt

Příspěvek od cmk » stř 07.10.2015, 22:02

Vetsina vypadanych vyvrtu zatim byla jen "malo onanie s mosaznym kartackem".
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Vypadávající vývrt

Příspěvek od pitt » stř 07.10.2015, 22:04

jako onanovat se po 100 nebo po 400 výstřelech? :shock:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Vypadávající vývrt

Příspěvek od cmk » stř 07.10.2015, 22:07

Nejde o kvantitu, ale o kvalitu :-) Predevsim pouziteho cisticiho lubrikantu :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Vypadávající vývrt

Příspěvek od pitt » stř 07.10.2015, 22:10

počkej, já se ptám........koupím kvér, hned jdu na střelnici, vyšutám 100ks a mám vypadanej vývrt, protože jsem málo čistil?...to je dost mimo, ne?

Příspěvky: 6

Registrován: pát 20.2.2015, 14:26

Zbraň: G17

Re: Vypadávající vývrt

Příspěvek od NikolaiACR » stř 07.10.2015, 22:14

Zakoupil jsem pistoli v únoru 2015, výrobní série připadá podle kódu na leden 2015 :) Byl bych rád, aby to byl jen bordel v hlavni, ale věr mi, že jsem se moc snažil, aby to tam nebylo :D Pokud to kolegovi uznali na reklamaci, tak to asi mluví za vše. U mě to vypadá téměř totožně :) Nicméně se opravdu nejspíš jedná jen o estetický problém, který není obvyklý. ale stát se to může :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Vypadávající vývrt

Příspěvek od pitt » stř 07.10.2015, 22:22

jo tááák...jakože pánové mají v hlavni nasráno a myslí že hlaveň má vysráno....už to goomu
Uživatelský avatar

Příspěvky: 544

Registrován: stř 14.5.2014, 17:13

Bydliště: Praha

Re: Vypadávající vývrt

Příspěvek od Rough boy » čtv 08.10.2015, 7:48

Co jsem prohlížel na netu fotky, kde si lidi stěžovali na "vypadávající vývrt glocka", tak v 99% se jednalo o to, co popisuje cmk - málo onanie :lol: . Namazaný tombak v přechodu (a teď mě nebijte, nevím, jak se tomu nadává u polygonálního vývrtu, resp. u opravdového polygonu toto neexistuje) pole/drážka, ve kterém se po nedokonalém vyčištění objeví jamky, kteréžto vypadají úplně stejně, jako na fotce u uživatele bartikz. Ale! Na fotce, co sem dal bartikz jsou tyto jamky patrné na nejvyšším místě toho jakéhosi pole, kde se při nedokonalém vyčištění laufu tyto jamky neobjevují a tudíž jsem přesvědčený, že v jeho případě to vypadaný vývrt skutečně je.
Pokud tedy někdo začně šílet, že se mu to děje taky, pak by bylo vhodné vzít čištění a šůrovat lauf do té doby, než se objeví u gločího "hexagonu" velmi zřetelný a ostrý přechod mezi "polem a drážkou", který u klasického polygonu neexistuje. Opět pro šťouraly opakuji, že samozřejmě vím, že polygon nic takového nemá. Nicméně glock to v laufech má a dost zřetelně, proto se ani moc neztotožňuji s označením "polygon", jako např. CZ82,která ho má přímo ukázkovej.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 61

Registrován: pon 15.12.2008, 21:03

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Znojmo

Re: Vypadávající vývrt

Příspěvek od bartikz » čtv 08.10.2015, 13:36

U mně se opravdu jednalo o vydrolený materiál. Důlky nebyly do hloubky v řádech tisícin mm, jako u špatně vyčištěné hlavně, nýbrž až 0.1 mm !! a s ostře ohraničenými kraji o které se zarazila špička jehly!
Nicméně jsem ještě neviděl usazeniny v hlavni, které by neodstranilo (jako v mém případě) za sebou 3 násobné použití Tetra Gun Copper and Lead Solvent, v mezičase v kombinaci s Hoppes No.9, CX Pro CLP a fosforbronzového kartáčku (9mm i .40 pro větší těsnost). Cca hodinová péče jen vývrtu. A furt to tam bylo stejné :evil:
Jinak souhlasím s Rough boy, takhle se opravdu pozná "vypadaný vývrt"
Můj Glock byl vyroben, jak již jsem psal, v listopadu 2014.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 61

Registrován: pon 15.12.2008, 21:03

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Znojmo

Re: Vypadávající vývrt

Příspěvek od bartikz » čtv 08.10.2015, 14:10

Jinak pokud se ještě podíváte na fotku mojí hlavně, uvidíte v prostředku "drážek" takové jakoby matné trychtýřovitě se zužující pruhy jdoucí od náběhu vývrtu. To je na 400 ran nadměrný otěr teniferu, který by měl takto vypadat až tak po min. 8000 ranách.
U nové hlavně, nyní po 800 ranách, ani náznak. Problém vypadaného vývrtu je tedy v nedodržení přesného postupu teniferace.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 36

Registrován: čtv 09.9.2010, 0:04

Zbraň: pistole

Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Vypadávající vývrt

Příspěvek od dykmore » sob 16.1.2016, 22:41

Koupil jsem krásný G19 2.gen, vývrt jako zrcadlo. Je k němu i záruční list z roku 1997, dovolil jsem si vyfotit jeho zadní stranu :D

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 61

Registrován: pon 15.12.2008, 21:03

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Znojmo

Re: Vypadávající vývrt

Příspěvek od bartikz » stř 04.10.2017, 13:17

Je tomu přes 2 roky, co jsem zde, pár příspěvků nade mnou, dával výsledek reklamace "vypadaného" vývrtu na mé G26 gen4 z roku 2014. reklamace proběhla výměnou hlavně za novou se stejným číslem.
A je tomu právě přes ty 2 roky a nová zreklamovaná hlaveň má za sebou cca 1200 ran.
A co byste řekli? Ano, je to tam zas...zatim ne tolik a tak hluboko, co minule, ale přesto tam mapa na jednom poli a pár teček je.
Inu volal jsem do MPI a tam mi řekli, že od dob, kdy jsem reklamoval já už Glock jen tak něco neuzná, bo vydal oficiální prohlášení, že toto nemá vliv na životnost a přesnost hlavně. Na vině je odlišná metoda povrchové úpravy zavedená s gen4. A díky ní stoupl výskyt reklamovaných hlavní s "vypadaným" vývrtem.
Já už to znovu reklamovat nebudu, už nechci mít kvér tak dlouho pryč a proto to prostě budu považovat za vlastnost Glocku. Už jen vzhledem k tomu, že minulá reklamace vlastně nic nevyřešila. Géčko střílí bez jediné závady a přesnost je špičková.
Pro úplnost dodávám, že manželka má G19 gen4 z počátku výroby, kde má ještě starou povrchovou úpravu z gen3 a má nastříleno bez závady také cca 1200 ran stejným střelivem a hlaveň je zrcadlo.

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz