Výroba Kydex pouzdra na Glocka - zkušenosti, nápady


Úpravy zbraní, příslušenství a jiné vychytávky

Příspěvky: 4

Registrován: pát 27.1.2012, 0:30

Zbraň: G17

Výroba Kydex pouzdra na Glocka - zkušenosti, nápady

Příspěvek od luispk » čtv 09.2.2012, 11:57

Ahoj, objednal jsem si nějaký Kydex a budu se pokoušet o výrobu pouzdra. Tak zakládám nové vlákno. Budu rád, když napíšete svoje zkušenosti, nápady a podobně. :-) Například řeším otázku, jestli u Glocka vydrží plast cca 160 stupňů celsia. Na tuto teplotu se rozehřívá Kydex aby se dal tvarovat. Jde to tedy přímo na mojí milou? Nebo jí tím odrovnám? :-D
Snad má někdo zkušenosti a podělí se. ;-)

P.S. Hledal jsem zde a podobné vlákno nenašel. Kdyby ano, prosím admina o smazání. Díky.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Výroba Kydex pouzdra na Glocka - zkušenosti, nápady

Příspěvek od kolaCZek » čtv 09.2.2012, 12:10

A co si udelat kopyto treba ze sadry? Nebo se neda nekde koupit?
Ja bych svou milou do 160°C nevrazil, i kdybych vedel, ze to vydrzi... :inlove:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Výroba Kydex pouzdra na Glocka - zkušenosti, nápady

Příspěvek od kuba » čtv 09.2.2012, 14:31

muj glock ma za sebou minimalne 10 pouzder a stale funguje stejne, pri 200 stupnich ten plast ani nezmekne..
Jinak z osobni zkusenosti, nejvetsi problemy jsou s nejtama, protoze je potreba pouzivat poradny nejty nejlip original na kydex.. Ty mekky sracky co se u nas prodavaj se po case dost vycvachtaj..
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Výroba Kydex pouzdra na Glocka - zkušenosti, nápady

Příspěvek od kolaCZek » čtv 09.2.2012, 14:48

Ted jsem si vsiml zajimaveho obrazku...
http://i464.photobucket.com/albums/rr3/ ... /pic17.jpg
Kdyz vidim, jak je v tom kydexu pekne vytlacena spoust... Nemuze dojit pri zasouvani do pouzdra k vystrelu? :wink:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Výroba Kydex pouzdra na Glocka - zkušenosti, nápady

Příspěvek od panvrabec » čtv 09.2.2012, 18:46

Pokud je pouzdro správně vyrobeno, tak ne, protože se zbraň zasune jen to onoho místa dál ani chlup. Jo a myslím, že těch 160 stupňů neudělá vůbec nic, ostatně psal to už kuba. Když jsem viděl toho rusa jak vytáhl glocka vcelku z rozžhaveného popela, tak horký vzduch nic nemůže způsobit. Při 160 stupních se pořádně ani nedá nic upéct.

Příspěvky: 52

Registrován: pát 15.7.2011, 20:12

Bydliště: Ostrava

Re: Výroba Kydex pouzdra na Glocka - zkušenosti, nápady

Příspěvek od neBulizer » sob 11.2.2012, 12:39

http://www.youtube.com/watch?v=wntntfsrfEQ

velice podrobne popsana vyroba kydex pouzdra
Steyr M9-A1

Příspěvky: 4

Registrován: pát 27.1.2012, 0:30

Zbraň: G17

Re: Výroba Kydex pouzdra na Glocka - zkušenosti, nápady

Příspěvek od luispk » pon 13.2.2012, 23:15

To: Kuba, to: neBulizer a ostatní. Moc díky za postřehy a návody! Tento týden dostanu Kydex, tak uvidím, co se mně povede. Určitě se ozvu a dám pár fotek.

Příspěvky: 4

Registrován: pát 27.1.2012, 0:30

Zbraň: G17

Re: Výroba Kydex pouzdra na Glocka - zkušenosti, nápady

Příspěvek od luispk » úte 14.2.2012, 14:59

To kuba: No, tak jsem koukal po nýtech a u nás se asi dobré duté nýty ani neprodávaj! Kde jsi je koupil ty? Vypadá to na nějaký zahraniční eshop jedině... :-/
Díkec!

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Re: Výroba Kydex pouzdra na Glocka - zkušenosti, nápady

Příspěvek od GLOCK69 » úte 14.2.2012, 16:22

Zkus se podívat na jatagan, jestli něco nevybereš.
Naposledy upravil(a) GLOCK69 dne stř 15.2.2012, 16:52, celkem upraveno 1 x.

Příspěvky: 4

Registrován: pát 27.1.2012, 0:30

Zbraň: G17

Re: Výroba Kydex pouzdra na Glocka - zkušenosti, nápady

Příspěvek od luispk » stř 15.2.2012, 15:27

Abych se přiznal, tak Jatagan moc nepodporuji. Mají tam hodně věcí předražených. Například ty nejty? 10 ks za 89,- Kč? No amíci to maj 100ks za asi 3 doláče... Ale díky, při nejhoršim bude volba Jatagan no.... :-))

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: Výroba Kydex pouzdra na Glocka - zkušenosti, nápady

Příspěvek od E-Ryc » stř 15.2.2012, 21:50

Tak objednam u amiku a prebytek za polovicni cenu nez jatagan rozprodam, ne? Nebo jestli ono to u nich se zapoctenim vsech nakladu nakonec tak levne nebude...;)

Příspěvky: 57

Registrován: ned 29.1.2012, 20:48

Zbraň: Taurus 85UL + 1911

Re: Výroba Kydex pouzdra na Glocka - zkušenosti, nápady

Příspěvek od Huck Finn » čtv 16.2.2012, 9:37

U amíků nezapomeň na brutální poštovné. Poté co ti to dorazí do ČR ještě připočítej 20% DPH, poplatek poště za zastupování v celním řízení a pokud přesáhne cena zboží 150 EUR tak i clo. Budeš to mít levnější než u Jataganu, ale nebude to za polovinu, na to zapomeň.

Příspěvky: 24

Registrován: ned 02.9.2012, 20:28

Bydliště: Brno

Re: Výroba Kydex pouzdra na Glocka - zkušenosti, nápady

Příspěvek od dneckar » ned 23.9.2012, 13:37

Jak dopadla vyroba? Taky se na neco takoveho chystam, tak sbiram tipy. Zkusim sem pak dat vysledek, jestli se teda bude cim chlubit :)

David.

Příspěvky: 24

Registrován: ned 02.9.2012, 20:28

Bydliště: Brno

Re: Výroba Kydex pouzdra na Glocka - zkušenosti, nápady

Příspěvek od dneckar » stř 10.10.2012, 14:41

Tak jsem se do toho pustil, a výsledek přikládám na fotce. Trvalo mi to v podstatě asi 6 hodin čistého času, bohužel první plát kydexu jsem spálil, je to potvora citlivá. Ale jinak to není moc těžké, jenom co se týká nákladů, tak asi moc neušetříte oproti koupenému hotovému pouzdru moje náklady byly akorát na kydex, ale kdybych měl ještě shánět kůži, nýty, a nářadí, tak to vyjde asi na ranec. Navíc - u "kupovaného" pouzdra máte jakž takž jistotu, že je vychytané, já to svoje budu ještě dolaďovat (kůže je zbytečně velká, budu ji zmenšovat atd...). Ale zase mám radost z vlastnoručně udělaného pouzdra (holky maj na oblékání panenky, kluci pistole :)). S kydexem jsem dělal teď poprvé, a musím říct, že jako materiál je to zajímavé, ale kůže je kůže.

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Příspěvky: 4

Registrován: stř 10.10.2012, 15:30

Re: Výroba Kydex pouzdra na Glocka - zkušenosti, nápady

Příspěvek od tinter » stř 10.10.2012, 15:49

Kdyby se ještě někdo chtěl pouštět do výroby čehokoliv z plastu tak pro inspiraci koukněte na tohle:

http://www.youtube.com/watch?v=_96T6pyn ... re=related

tytrubka nabídne nepřeberné množství dalších ukázek stejného principu, od profistrojů po uplné amatéry

o zbrojaku teprv aktivne přemýšlím a srovnávám si v hlavě jestli jo nebo ne. Ale takovy podobný tvarovátko jsem si vyrobil kvuli potahování částí aut foliemi. Na výrobu pouzdra zbraně z plastu by to bylo myslim ideální. Pokud je někdo z prahy a chce to zkusit tak klidně zapůjčím.

Honza
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: stř 01.9.2010, 8:54

Re: Výroba Kydex pouzdra na Glocka - zkušenosti, nápady

Příspěvek od Tekka » stř 10.10.2012, 16:23

No nevím. Přeci jen folie a 1mm silný kydex je trošku něco jiného. To by asi chtělo sakra velký podtlak.

Příspěvky: 4

Registrován: stř 10.10.2012, 15:30

Re: Výroba Kydex pouzdra na Glocka - zkušenosti, nápady

Příspěvek od tinter » stř 10.10.2012, 16:42

na tom videu tvaruje plexisklo cca 3mm silne. v podstatě jen zaleži na tom jak se povede to nahřát. Dostatečný podtlak bohatě vyrobí běžný vysavač, ale chce to mít opravdu dobře nastavenou teplotu aby tvarovaný materiál nebyl příliš tuhý. Zkuste hodit svetr do igelitovyho pytle a odsat vzduch luxem :-) kdo to nezna ten je velice překvapen co se se svetrem stane. :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Výroba Kydex pouzdra na Glocka - zkušenosti, nápady

Příspěvek od kuba » stř 10.10.2012, 20:33

titner: zajimavy ale osobne jsem par pouzder vyrobil a nejsem si uplne jistej ze pri tvorbe pouzder ti to nejak pomuze.

dneckar: na poprve hodne slusne!!!
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam

Příspěvky: 4

Registrován: stř 10.10.2012, 15:30

Re: Výroba Kydex pouzdra na Glocka - zkušenosti, nápady

Příspěvek od tinter » stř 10.10.2012, 22:38

pouzdro jsem nikdy nevyráběl a netuším co to obnáší. Jen jsem chtěl přispět možností jak efektivně a v domácích podmínkách překvapivě dobře tvarovat plasty.

Ještě jsem trošku hledal a našel jsem podobnou metodu ale vylepšenou o membránu ( asi silikon protože to musí vydržet teplo ) kde to používá přímo na výrobu pouzdra. Hlavní výhodu membrány vidím v tom, že není potřeba tak velký kus kydexu a není nasledně potřeba obrábět celý výlisek. Prostě se rovnou připraví velikostne a tvarově odpovídající pruh. Je to jen jedna z možností jak na to a mě to přislo jednoduchý a elegantní :-)

http://www.youtube.com/watch?v=pJgb0NGo28E

Zpět na „Tuning“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz