Výroba závitu na hlavni /vs./ legislativa


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Příspěvky: 1

Registrován: čtv 25.2.2016, 10:22

Výroba závitu na hlavni /vs./ legislativa

Příspěvek od Kenny » sob 27.2.2016, 22:17

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli někdo máte zkušenosti s výrobou závitu na hlavni z právního hlediska. Jde mi o to když bych chtěl udělat závit na hlavni třeba u MOSINa abych tam mohl dát kompenzátor jestli to můžu udělat, a nebo je k tomu potřeba nějaké povolení, popřípadě to musí projít znovu zkušebnou potom. Nevim zda se to nebere už jako zásah do hlavní části zbraně a neměl bych s tím potom při kontrole na policii nějaké problémy. Psal sem na oddělení zbraní policie, ale neodpověděli mi bohužel. :huh:
Předem díky za rady.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 367

Registrován: úte 03.1.2012, 21:19

Bydliště: Na stromě

Re: Výroba závitu na hlavni /vs./ legislativa

Příspěvek od cover72 » pon 02.5.2016, 18:41

Je to zásah do hl. části zbraně, který smí ze zákona udělat jen puškař s odpovídající zbrojní licencí.

(Krom toho je pitomost se o to pokoušet sám, protože "díra" v laufu je často excentrická oproti vnějšímu plášti laufu, takže kdybys to chtěl stočit sám, lítalo by to úplně šejdrem.)
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Výroba závitu na hlavni /vs./ legislativa

Příspěvek od john.hawk » úte 03.5.2016, 10:37

no otázkou je, když koupíš už takhle upraveného mosina, jestli ti přišijou přestupek nedovoleného zásahu do zbraně či nikoli, protože jsi nabyl v dobré víře ??

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Výroba závitu na hlavni /vs./ legislativa

Příspěvek od HV » čtv 26.5.2016, 9:37

Pochybuji, že závit bude někde registrován. Při kontrole to nikoho nezaujme. Ani ten puškař s licencí na to zřejmě nedá žádný papír, ne? Jde pouze o odborné posouzení, zda úprava nebude mít vliv na bezpečnost zbraně.
cover72: Jak jsi to myslel? když děláš závit na vnějším povrchu, centruješ v hlavě podle vnějšku. Měl jsi na mysli centrování kompenzátoru a jeho vliv na chování střely?
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 144

Registrován: čtv 06.2.2014, 14:22

Zbraň: CZ83

Re: Výroba závitu na hlavni /vs./ legislativa

Příspěvek od pelanj » pát 27.5.2016, 9:42

Kenny: Tak jim zavolej nebo se zeptej osobně, to jde většinou líp:)

Nechával jsem si zkracovat hlavně u brokovnice, šlo to přes zkušebnu a balistiku, vše zařídil puškař - měl jsem akorát protokol ze zkušebny, který se mi rozmočil, když mi natekla voda do sklepa...uvidíme, co mi řeknou při kontrole. Jinak pokud bude cokoliv dělat puškař, tak podle mě stačí předložit v případě pochybností fakturu.

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz