Vyšetřovaní střelby & odebrání zbraní


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » ned 08.10.2006, 23:21

Hodně lidí vydí za velkými nedostatky našich zákonu lenost policistů. A nejvíc si otevírají pusu lidi co si myslí, že to funguje systémem Kobra 11. Co mám říct asi tak například paní které ukradli kabelku s 500 stovkama. Párdon je to přestupek musím ho pustit, ale kvůli vám toho ksindla preventivně z vlastní iniciativy zastřelim . Nebo vážený pane jak jste řekl ten popis pachatele: Tmavé oéblečení? Do pěti minut vám ho přivedem. Ne to je špatný příklad. Nutná obrana to je ono: Jsou svědci kteří svědčí ve prospěch toho i onoho. Uděláme to ve zjednodušeném řízení. Takže pánové hoďte si korunou a ten kdo prohraje je vinník. Chytnu šmejda v kradeném autě- pane soudce jaké dokazování, koukněte na ten škaredý zločinecký obličej vždyť je to jasné.

Takový para má fotku s namířenou pistolí. jak by řekl doktor Hubálek alias Sklář. Pojďme ho zavřít, co kdyby to byl potencionální vrah.

No pro mně by bylo zatýkání bez důkazu míň práce. Alespoň by tady někteří lidi mohli po pravdě říct, že jsem lenoch. Přišel bych ve stylu soudce DRED a řekl: Jste vinen a bum do palice a hotovo. No paráda ne ? Nebo se to někomu nelíbí?
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re para

Příspěvek od realcop » ned 08.10.2006, 23:25

Jsi komický. Jsi bezúhonným občanem aha ale co děláš tady neřekneš. To se bojíš, že by se někdo do tebe taky chytře navážel. jaké máš špatné zkušenosti s policií? Uveď příklady. Ale né jedna paní povídala, to co jsi zažil ty. A že správní chlapi o svých činech nemluví? To máš s Dirty Harryho?
Proč bych nemohl říct, co dobrého jsem pro lidi v téhle zemi udělal. Já mám o čem mluvit a ti co mně znají to vědí.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop

Příspěvky: 52

Registrován: pon 10.7.2006, 11:43

Příspěvek od Randy » ned 08.10.2006, 23:52

realcop: V případu z Krušných hor nebyli po šesti týdnech vyslechnuti svědci. Já to vidím tak, že vyšetřovatel na to prostě kašle. Jestli ty máš nějaké jiné vysvětlení, tak ho sem napiš.
Jiný příklad z praxe - výtržníci rozbili výlohu, škoda přes pět tisíc. Co udělali naši "profesionálové na evropské úrovni"? Požádali poškozeného, jestli by nesnížil škodu pod pět tisíc, tím se z toho stal přestupek a oni se nemuseli namáhat.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » ned 08.10.2006, 23:57

realcop:
Tak naposled, stav se u tý klávesnice třeba na hlavu, ale vytočit mě se ti prostě nepovede.
Jestli ti jako policajtovi příjde komický, že o sobě bezúhoný člověk řekne, že je bezúhoný, tak to lecos vypovýdá o tvém intelektu.
Co dělám a čím se žívím tak do toho ti vůbec nic není, a já ani nemam potřebu to tady nějak ventilovat.
Mysli si co chceš, na tom já nic nezměnim a je to ta poslední věc na kterou bych chtěl vynakládat sebemenší úsilí.
A prosím tě, přestaň už si mě laskavě brát do úst. 8)
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » pon 09.10.2006, 0:14

Naposledy jsem byl u případu rvačky v hospodě a svědci mi rovnou řekli, že se bojí a svědčit nebudou. Hospoda byla tak jak to říkám doslova na kousky a majitelka v šoku. Než se podaří svědky přesvědčit aby alespoň něco řekli, může to trvat i mnoho měsíců. U nás totiž svědka nelze nutit aby cokoliv řekl. Resp. může říct že nic neviděl.

Případ z krušných hor neznám, ale věc může být stejná. Chci říct, že je spousta lidí, kteří prostě něchtějí svědčit a tak prostě marodí, nebo jsou na dovolené nebo mají jiný problém a protože to nejsou obvinění a nelze je nutit ke svědectví musí se přesvědčovat, přesvědčovat a přesvědčovat. Pokud se svědek předvede policejní eskortou, je už většinou tak naštvaný, že nic neřekne.

Ad B pokud skutečně někdo přesvědčoval poškozeného aby snížil škodu je to pitomec a kvůli tomu, že se svým nadřízeným nechá nutit aby takhle domlouval lidem si to dřív nebo později škaredě odskáče. Abych vám to osvětlil. Mnoho policejních funkcionářů vyhrožuje svým podřízeným, že pokud se nezmenší poměr trestných čínů ku přestupkům, nebudou odměny, osobní ohodnocení apod. Říká se tomu rozchodit případ. Někteří šéfové zacházejí až k šikaně. Jde o to, že se alespoň papírově musí snižovat nápad trestné činnosti. Ja jsem tohle nikdy nedělal a taky jsem byl za to patřičně oblíben.

Ad c. U policie neustalé funguje čárkový systém. Každý policejní funkcionář vám řekne že nic takového neexistuje. Samozřejmě oficiálně ne. Znamená to asi toto. Jedna hlídka papírově vykáže za službu 5 pachatelů trestných čínů. Ačkoliv důkazy jsou natolik děravé, a každý ví, že pachatele se nepodaří usvědčit z trestného činu, nebo že se čin bude muset překvalifikovat na přestupek, vykáže se stejně jako pachatel TČ. Říká se tomu PAPÍRÁK. Já chytnu za noc jednoho pachatele TČ, ale důkazy jsou velmi přesvědčivé a je jisté, že se pachatele podaří usvědčit. Někdo by řekl, že jsem lepší. Ovšem nikoliv. Jako lepší bude prezentován ten co má vyšší počet vykázaných pachatelů, nikoliv usvědčených. Jde jen o statistiku. Pro nechápavé: přečtěte si moje motto dole pod čarou.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re para

Příspěvek od realcop » pon 09.10.2006, 0:28

Skutečně mi do toho co děláš nic není. Já klidně řeknu že jsem policajt, protože se za to co dělám nestydím. Nemám totiž důvod se stydět. Ńaopak jsem hrdý na to co dělám a na mnoho svých kolegů, že dělají dobrou práci. A nejhrdější jsem na to, že ačkoliv spousta lidí špiní policii, mnoho mých kolegů přesto odvádí dobrou práci. Neočekávají vděk protože vědí, že lide, kteří dokáží jen opakovat po mediích urážky a nevidí co za tou kterou práci je, jsou ovce se kterými nemá cenu diskutovat.

Lidé kteří mi nejčastěji řeknou. Já na vas platím daně, jsou lide, kteří většinou neplatí nikomu nic. A věta: buzerovat lidi to vám jde, ale chytat zločince to ne, je věta, kterou slyším od lidí, kteří nejsou ochotni dodržovat jakákoliv pravidla, která jim zrovna nevyhovují.

Doufám, že to nevztáhneš na sebe, protože jsi přece člověk který má svůj vlastní názor a věta státní úředník má na všechno dost času se jistě vztahovala na konkrétního líného úředníka.

Nemělo to určitě znit jako kdybych já řekl: Všichni poctiví občané této země jsou šmějdi. Protože já bych to neřekl, páč to není pravda.

Asi tolik no
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » pon 09.10.2006, 0:32

Kurva realcope, neblázni, vždyď to ženeš do extrému. :roll:
Navrhuju, přestat se napadat, namá to cenu 8)
Naposledy upravil(a) para dne pon 09.10.2006, 0:50, celkem upraveno 1 x.
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » pon 09.10.2006, 0:38

Myslím že jsme se oba nechali unést a nemá cenu se tu hádat. I u policie jsou jenom lidi a jsou takoví nebo makoví. Bohužel policie je nejlepším fackovacím panákem. Ti nahoře se při každém průseru tváří jako, že oni nic oni s tím nic nemají a preventivně aby si jich nikdo nevšiml se nebrání křivým obviněním. Potom je obraz policie jaký je.

Opět jste mně přesvědčili o tom co jsem tu psal. Veřejnost není informována o možnostech policiea o jejich pravomocích. není informována proč policie postupuje tak jak postupuje a to je obrovská chyba.

Lidi by měli vědět jakou práci policie odvádí a proč. Bohužel policejní funkcionáři jsou zjevně z dob minulých zvyklí, že vše i to veřejně známé je tajné.

každý lump má lepší přehled o postupech policie než obyčejný občan a proto nemá význam mnoho věcí tajit. Potom policie vypada jako že si jede sama po své koleji a jak se říká Co je šeptem to je čertem a tak to lidi prostě vnímají.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » pon 09.10.2006, 0:45

Doufám, že mi čert pošle nějaké podrobnosti o krušnohorském připadu a pokud budu mít možnost zjistit něco víc, dám to do pléna. Bohužel ted moc nevím, tak můžu jen hádat a vymýšlet teorie.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » pon 09.10.2006, 2:04

Navrhuju tenhle flame smazat, možná celej thread, páč sme se stejně nikam nedostali a je to tu plný osobních soubojů. :oops:
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 09.10.2006, 8:47

realcop: podle me to beres moc osobne. Para pise, ze plati dane - tak jako vetsina z nas tady (a v mnoha pripadech jenom ty dane jsou nekolikanasobne vyssi, nez zivotni minimum ci platy jinych). Ty jsi statni urednik a jsi placen z nasich penez a proto samozrejme mame narok na tebe "tlacit" a chtit to, za co tebe (a jine) platime. Sam sis toto zamestnani zvolil, takze tu nemuzes argumentovat tim, kolik lidi si zachranil, protoze to je v primem souladu s vykonem sluzby. To by tady opravar kavovaru mohl zacit hlasat, kolik "zachranil" kavovaru a ptat se tebe, kolik si jich zachranil ty. Tomuto se rika demagogie *4*.

Pokud se budeme bavit konkretne - veskera dostupna data (ty, u kterych jsem dostal svoleni je publikovat) o Krusnohorskem pripadu naleznes na http://pravo.mujglock.com . Do konce minuleho tydne (dnes nemam cerstve informace) nebyli vyslechnuti svedci. To me o profesionalite vysetrovatelky moc nerika teda. Tobe se to zda normalni zahajit na nekoho stihani, aniz by si zjistil alespon zakladni veci primo na miste a nebo aby v nejblizsich nasledujicich dnech osobne obesel svedky? Chapu, ze to zahajeni je urcite jednoduzsi a taky si kreje prdel. Ovsem s takovymto pristupem se opravdu muzou jit vysetrovatele bodnout ! Priste totiz ten obzalovanej muzu byt treba ja nebo para...
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 52

Registrován: pon 10.7.2006, 11:43

Příspěvek od Randy » pon 09.10.2006, 8:57

realcop: Já chápu, že se svědky jsou problémy a často nechtějí svědčit. Právě proto je třeba je vyslechnout co nejdříve, než si stačí promyslet, jestli chtějí nebo nechtějí svědčit, případně se vzájemně dohodnout na účelové výpovědi. Po šesti týdnech už je to v pytli, teď už se z toho bez problémů vykroutí - nevím, neviděl jsem, nepamatuji si, byl jsem opilý atd. Můj dojem je, že jde o hrubou neprofesionalitu vyšetřovatele. On bude mít čárku ve statistice v každém případě, buď jako ublížení na zdraví nebo jako nutnou obranu. Ale nevinný člověk to možná schytá.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 105

Registrován: pát 25.8.2006, 0:58

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od mpts » pon 09.10.2006, 9:11

Čerte, já myslím, že na tento styl diskuse nemám žaludek. :D Zůstanu myslím jen na okounu, kde je úroveň většiny přispěvatelů přece jen o poznání jiná, případně se nechám překvapit tím, jestli zase někdy bude fungovat MZ.cz. Když tak mou zdejší registraci klidně zruš. :)
Lascia ch'io mangi; e se ti piace, manga con me!

Příspěvky: 135

Registrován: sob 28.1.2006, 8:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Košice, Slovensko

Příspěvek od pbezo » pon 09.10.2006, 9:15

Randy píše:realcop: Já chápu, že se svědky jsou problémy
Ja som raz svedčil pri dopravnej nehode, ktorú spôsobili policajti. Vyšetrovateľ sa snažil zo mňa urobiť debila, stále sa pýtal odveci a štvalo ho, keď som sa nenechal oblafnúť. Nakoniec dali do zápisu že bola tma a nič som nemohol podľa znalca vidieť, tak som to odmietol podpisať ...
Nech po mne už nikto nechce aby som zasa svedčil. Ja zo seba chuja robiť nenechám. Ani zákonom chránenej osobe.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 09.10.2006, 9:24

mpts: rika se, ze clovek je silny tak, jako vec, ktera ho dokaze nadzvednout. Nesnaz se me ted rict, ze je to ono *71*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » pon 09.10.2006, 9:31

hele než mně tady ukamenujete. Ta přestřelka mezi para a mnou byla o něčem jiném a je to vyřízená věc. Teď k věci. vy mi tady navrhujete vyslechnout svědky hned. Čerte zvlaště pro tebe: Já opravdu nevím jak to v krušnohorském připadu je, ale pro to, že svědci byli vyslechnuti až teď muže být spousta a nemusí to být jen vina vyšetřovatele.Zjednodušeně: Svědka přivést proti jeho vůli až po předchozí písemné vyzvě. Pokud ybch nechtěl svědčit čerte, veř mi, že jako znalý zákonu se tomu budu vyhýbat min. rok a zcela legalně no a pak řeknu, že si nic nepamatuju. Uvadím teď spekulaci jak to mohlo být. Proč jste proboha hned se všim hotoví. Vždyť ani ty čerte nemůžeš znát všechny skutečnosti. Co když se nakonec ukáže, že dotyčný je násilník. Možná bys pak vyšetřovateli mohl poslat bonbonieru. Upozorňuju, že momentálně jsou naše rozhovory ve fázi čistých spekulací a nelze říct žádná fakta, protože nikdo z nás nezná podrobnosti případu. Novnařské blafy nejsou podrobnosti, ale taky spekulace.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » pon 09.10.2006, 9:47

Podle všech článku, které jsem našel ve tvém odkazu, je maximálně jeden svědek, který viděl, že mladík volal záchranku. Mno další svědek je dvakrát postřelený, takže to je zřejmě ten nevyslechnutý. (Svěděk musí být způsobilý výslechu a nesmí být při výslechu pod vlivem žádných leků nebo návykových látek.) . No a holka je zřejmě taky vyslechnuta. Mluvím zřejmě. Čerte fakt netuším z vyšetřovatele děláte neschopného.Na základě zprávy z novin?

Fakt nevím co vás tak rozčiluje. Pokud je svědek nezpůsobilý výslechu nelze jeho svědectví uznat. Zkusím zavolat z práce vyšetřovateli a zjistit co a jak.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 09.10.2006, 9:53

realcop: uz MPTS ti zde vyse psal, ze nectes, co lidi pisou. Takze znova te zadam, at si prectes, co jsem minimalne ja zde psal:
1) pisu o zene a ne o muzi - vysetrovateli
2) psal jsem, ze svedci nejsou DOTED vyslechnuti. Navic svedka neni treba nikam vodit, mohli je vyslechnout rovnou na miste - urcite si na ne brali i kontakt.
3) Taky prosim nespekuluj, ze by se svedci nechali zapirat, co ja vim, byli u toho minimalne 3 lide - z toho 2 kamaradi toho strelce. Takze nevidim ani jeden duvod, proc by se minimalne tito dva zapirali.
4) Uz drive jsem i konkretne tobe psal, ze mam k dispozici skeny vetsiny veci ze spisu, takze opravdu nevarim stylu "platek Mlada Fronta"
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » pon 09.10.2006, 10:20

O kamarádech v odkazu není ani řeč. Skeny mi prosím pošli pokusím se doplnit si obrázek o věci.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » pon 09.10.2006, 10:24

Hlavně mi pošli něco s číslem jednacím, podle čeho by bylo možné zjistit kontakt na vyšetřovatel(ku) nebo rovnou kontakt pokud ho máš.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz