Vyšetřovaní střelby & odebrání zbraní


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 09.10.2006, 21:29

yokyto píše:to cmk
někteří si to nenechají vysvětlit a zatahují do toho politiku. Já fakt neví proč nebyly výslechy svědků tak odvozuji proč nejsou a hledám důvody. Nicméně když začne někdo vykřikovat, že je vše špatně a že se policisté flákají.
No jo, nekteri mozna... :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 52

Registrován: pon 10.7.2006, 11:43

Příspěvek od Randy » pon 09.10.2006, 21:48

Ale je tady pachatel je tu zbraň je to zraněný poškozený a jediné co je jasné je to, že je tu přímá souvislost, že se stal trestný čin. V takovém případě je PCR povina odebrat zbraně.
Nemáš pravdu. PČR může, ale nemusí odebrat ZP. V praxi to samozřejmě dělají automaticky, protože si kryjí svůj zadek.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » pon 09.10.2006, 21:49

Všimni si oni mu neodebrali Zbrojní průkaz ale zbraně to je rozdíl.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop

Příspěvky: 52

Registrován: pon 10.7.2006, 11:43

Příspěvek od Randy » pon 09.10.2006, 21:56

yokyto píše:Znám to a i když jsem pár let mimo tak mi to taky dokáže nadzvednout. Je to v tom, že na popularizace práce PCR nejsou prostředky.
Já myslím, že špatnou popularitu si PČR dělá sama a žádná kampaň by toho moc nezměnila. Nemalé množství policistů jsou líné lemry, kteří jsou opravdu dobří jen v jedné věci - jak to zařídit, aby nemuseli nic dělat. S takovým jednáním se každý den setkává mnoho občanů. A to nechci mluvit o dalších věcech - policisté neplatí pokuty, řídí opilí, průšvihy typu Berdych a Stodolovi. Je jasné, že u policie dělá i mnoho dobrých lidí, ale ryba smrdí od hlavy a nevím, jestli se to někdy pohne k lepšímu.

Příspěvky: 52

Registrován: pon 10.7.2006, 11:43

Příspěvek od Randy » pon 09.10.2006, 22:01

realcop: No nevím. § 57 zákona o zbraních dává možnost odebrat všechno - ZP, zbraně, střelivo, průkaz zbraně. Takže bych tipoval, že mu sebrali ZP a následně i zbraně. Nakonec, kdyby mu nechali ZP, tak by si okamžitě mohl koupit třeba perkusák a během týdne si nechat vystavit povolení a koupit si další zbraň.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » pon 09.10.2006, 22:07

Policisté mají stejne průšvihy jako jiné povolaní a dělají v ní stejní lidé jako kdekoliv jinde líní i pracovití. Lidem vadí víc, protože jde o represivní složku, která lidi nutí dodržovat pravidla, která prostě mnohdy dodržovat nechtějí. Co řekne pokutovaný řidič. Ti policajti to je banda hajzlu. V mnoha zemích okolo není policie lepší nebo horší. Jde o to jen policii respektovat, přiznat si vlastní pochybení a podrobit se trestu. To ale český člověk neumí.


Chyba na straně policejních funkcionářu je ta, že se nebrání politické manipulaci a křivým obviněním ze strany médií. Policie jako taková si neváží sama sebe, tak nemůže očekávat, že si jí budou vážit lidé. Policisté jsou mnohdy nuceni ke zbytečné a neefektivní práci (mohu uvést stovky příkladu) a to není moc motivující. Je tedy faktem, že někteří policisté prostě dělají jen to nejnutnější co se od nich očekáva a nevyvíjejí žádnou iniciativu, protože by mohli dosta za po hlavě od těch co jsou nad nimi a iniciativu vyvíjet prostě nechtějí.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re randy

Příspěvek od realcop » pon 09.10.2006, 22:08

Randy netipuj. Tipovalo se tu do aleluja ale nikdo z nás tady skutečná fakta nezná.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop

Příspěvky: 52

Registrován: pon 10.7.2006, 11:43

Příspěvek od Randy » pon 09.10.2006, 23:20

Policisté mají stejne průšvihy jako jiné povolaní a dělají v ní stejní lidé jako kdekoliv jinde líní i pracovití. Lidem vadí víc, protože jde o represivní složku, která lidi nutí dodržovat pravidla, která prostě mnohdy dodržovat nechtějí.
Já nemám problém s dodržováním pravidel, ale mnoho policistů ano. Příslušníci policie jsou pečlivě vybraní a nadprůměrně placení jedinci, kteři mají dohlížet na dodržování pravidel. Proto by sami měli být nadprůměrně dobří, což se neděje. Začíná to beztrestností na silnicích (ukaž mi policistu, který platí pokuty), pokračuje to laxností a neochotou při vyšetřování (první myšlenka policisty při oznámení problému je to, jestli by se to nedalo převést na přestupek) a končí to spoluprací se zločinci (Berdych, Starka v Příbrami, Macháček v Litvínově, Pavlíčkovci v HK). Proto mám k PČR velmi negativní postoj, bohužel. Neber si to osobně.
Chyba na straně policejních funkcionářu je ta, že se nebrání politické manipulaci a křivým obviněním ze strany médií.
Neříkám, že média pracují bezchybně. Ale je případ Berdych výmysl médií? Manželé Stodolovi? A všechny ty věci, které jsem popsal výše?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 470

Registrován: úte 27.6.2006, 13:27

Bydliště: Západ

Příspěvek od Poli » pon 09.10.2006, 23:33

Pečlivě vybraní jedinci? :lol: Nadprůměrně placení? :banana: :D :D :? :lol: :woot: :woot: *62* *47* :oha: Nadprůměrně dobří? :roll: To bysme museli být dost dobrý chachaři, kdybysme díky podprůměrnému výcviku takový byli.
Pro toho kluka na ulici není rozdíl, jestli je věc přestupek nebo trestný čin, protože on musí na místě do obojího udělat stejné kroky a úkony. Jak tady někdo řekl, ryba smrdí od hlavy. A za další, policajti pokuty neplatí a platit nebudou a víš proč? Protože přestupek se oznamuje buď jeho přímému veliteli nebo okresnímu a ty si ho už zaříznou sami. Musím říct, že kolikrát je lepší tu pokutu zaplatit, protože to vyjde několikanásobně levněji. Najdi si zákon o služebním poměru a tam je krásný paragraf o kázeňských trestech a jejich výši. Pochybuju, že když v civilu něco zbodáš, že ti za to šéf urve 15 procent z platu na 3 měsíce.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » úte 10.10.2006, 1:07

Můj čístý měsíční plat čiňí 17 tis . Pokud začne platit nový zákon 361/2005 a nedojde k dorovnání platu bude můj plat činit 14 tis čistého. Jinak jako for dobrý.
Co se týče pokut: Poslední dopravní přestupek, kterého jsem se oficiálně dopustil v roce 2003 mně stál 10 % hrubého platu na 3 měsíce. Hrubý plat cca 20 tis - 10% = 2000 x 3 = 6000 kč. šlo o parkování na chodníku. Kolikrát si dostal ty 6 litrů za parkování na chodníku. Nikdo z policajtu kdo má v hlavě mozek se snaží k policii nehlásit pokud se dopustí přestupku a je při tom chycen. Radši zaplatím flastr na místě. Navíc po dobu trestu nemám nárok na jakoukoliv kázeňskou odměnu.
Kauzy Berdych a spol: Mno kdyby se media zajímala o podobné kauzy v ostatních povoláních zřejmě by tu bylo překáuzováno.NEKTEŘÍ, NĚKTERÉ NĚJACÍ Prodavačky zpronevěřujou peníze stejně jako bankovní úředníci. Nádražáci vykrádají vagóny, saniťáci okrádají pacienty, realitní makléři natahují klienty, stavební společnosti staví neexistující nemovitosti, dopravci pašujou věci a pohonné hmoty, správci síti vypalují nelegalně programy a hry, taxikáři obírají klienty, dělníci krádou stavební materiál, pekaři kradou pečivo, doktoři ošetřují fiktivní nemoci, novináři si nechávají platit za pomlouvačné články ........

Víš proč: protože stejně jako u policie tam pracují lidé různých povah. Ale policie je složka, která ma zvláštní úkol. Má za úkol ty ostatní přistihnout při činu. Tím se stáva neoblíbenou a tím pádem nejvíce sledovanou a nejvíce medializovanou.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re randy

Příspěvek od realcop » úte 10.10.2006, 1:30

Ale s tím platem dobrý fakt jo. Zasmál sem se. Nesmíš tolik koukat na novu. Statisticky ( moje oblíbené slovo, Přečti si moje motto pod čarou, Churchil to řekl když mu donesli statistiku válečných ztrát v Normandii). Tedy znovu statisticky průměrně má každý policista cca 30 tis hrubého. Když odstraníš slovo průměrně, statisticky a hrubého výjde ti že má každý polda 30 tis korun. Říkaš pravdu ano má. To je ta pravda ala TV NOVA.

Jinak nejpoužívanější slova na TV NOVA jsou ( masakr, kauza, policie, brutálně, krev, občan, nevinný).

Viz zpráva: Policisté několikrát vystřelili na řidiče kradeného vozidla, který ujížděl 150 km rychlostí v protisměru. Střelbou naštěstí nikoho nezranili.

Když nadpis rozebereš z hlediska vnímaní člověka při čtení a schopnosti zapamatovat si výjde ti: Policisté několikrát vystřelili na řidiče, naštěstí nikoho nezranili.

Říká se tomu manipulace a když si zajdeš na fakultu žurnalistiky UK v Praze zjistíš, že se tam učí obor psychologie, kde se probírá právě manipulace veřejného mínění. Jen se to jmenuje poněkud příjemněji, aby to nebylo tak okaté.

Nevěř všemu co se napíše nebo řekne. Jen zjištěná fakta rozhodují.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 10.10.2006, 7:57

realcop: tim co si napsal ovsem plati porekadlo, ze "zlodej krici, chytte zlodeje". Co si mam myslet o celnikovi (cca 7 let nazpet), ktery si natvrdo rekne sam o uplatek a jeste to dovrsi slovy - je vam jasne, ze me chcete podplatit?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od String1 » úte 10.10.2006, 8:00

To MPTS: Nikam nechoď, podle mě to nejsou vůbec špatné názory ;-)

Také si dovolím jednu poznámku, už na moc stránkách se tu psalo, co se někomu líbí a co ne, proč je něco tak a nebo tak a ve výsledku se i většina lidí shodne s tím, že něco není tak úplně dobře, ale je pravda, že z toho nejde obvinit toho policistu, ten se řídí tím, čím se řídit musí, je to jeho práce a musí dodžovat to, k čemu se zavázal, ať se mu to líbí nebo ne, pokud nelíbí, může odejít. Takže bych řekl, že ten problém bude možná ve formulaci těch zákonů, jak už někdo poznamenal, jsou tuším z roku 61? A jak už také někdo poznamenal, od té doby se mnohé změnilo, ať už to jsou možnosti policii, zločinců, tak i obyčejných lidí. A tady se nelze neubránit troše toho politizování, není tohle tedy chyba těch našich slavných politiků, že není v tomhle změru nějaká změna k lepšímu???
Můj názor je, že tímhle směrem by se tohle mělo ubírat, jen nevím, co pár obyčejných lidí v tomhle zkorumpovaném systému zvládne :-/

Příspěvky: 52

Registrován: pon 10.7.2006, 11:43

Příspěvek od Randy » úte 10.10.2006, 8:19

realcop: Pokud máš 17 tis. čistého, tak je to pořád nadprůměrný plat. Celkový průměrný plat je 20 hrubého, což je 15 čistého. Nemluvě o tom, že minimálně dvě třetiny lidí na tento průměrný plat nedosáhnou. Dále musíš připočítat rentu. Většina lidí žádnou rentu nedostane, policisté ano.
S těmi přestupky se mi to nechce věřit. Většinou je to tak, že když při silniční kontrole policista vytáhne odznak, tak jede dál. To samé platí i pro hasiče. Když kolega dělal u hasičů, tak nikdy žádnou pokutu neplatil, stačilo jen ukázat hasičský průkaz.
Znovu opakuji - nemám nic proti policii jako takové. Kdyby dělali svou práci a snažili se vynucovat zákony a chytat zločince, uvítal bych to. Ale mám pocit, že většina práce policistů je sezení na služebně a přemýšlení, jak se vyhnout námaze a přitom vykázat činnost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 10.10.2006, 8:29

Poli píše:Pochybuju, že když v civilu něco zbodáš, že ti za to šéf urve 15 procent z platu na 3 měsíce.
No vidis, ja ted nezbodal vubec nic, jeden klient nenahlasil zavadu a divil se, ze mu nebyla odstranena a me to bude stat neco mezi 5 a 10 tisicema... To je zase soukromej sektor :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: re randy

Příspěvek od Starosta » úte 10.10.2006, 8:50

realcop píše:Jinak nejpoužívanější slova na TV NOVA jsou ( masakr, kauza, policie, brutálně, krev, občan, nevinný).
Mas pravdu. Jeste bych pridal "kdyz to rano normalne..., jeste netusil ze..., osudnym, smrtici, likvidace, nema obdoby, dite, nasledky, cely zivot". Pak prichazi ta cast o zviratkach. Mno nic.
Randy píše:Většinou je to tak, že když při silniční kontrole policista vytáhne odznak, tak jede dál. To samé platí i pro hasiče. Když kolega dělal u hasičů, tak nikdy žádnou pokutu neplatil, stačilo jen ukázat hasičský průkaz.
Souhlasim, kamarad delal u hasicu, nikdy neplatil nic, pochybuju, ze u prislusniku PCR (nebo dopravnich prestupku sanitaku) by to bylo jinak. Musim rict, ze mi takova kolegialita neni uplne proti srsti. Ale vsechno ma sve meze a pokud (jak tu bylo receno) vysetrovatel nehody tlaci na svedka, ze nic nevidel, ackoli se snazi vypovidat neco jineho, je to svinstvo. Ale pokud pojede hasic v civilu o 20kmph rychleji, nevidim na tom jeste nic tragickeho. Samozrejme, bezny civil se ozve, proc by oni mohli bez pokuty, kdyz ja to mam platit...? Spis me zaujala otazka, kterak by stoupl (neklesal tolik) kredit PCR, kdyby dodrzovali vsichni predpisy. Ano, vim, jsou situace, kdy je potreba i bez majaku blabla - ale neni to stani pred cukrarnou na invalidech, jezdeni na cervenou apod. To me stve vic, nez nejake neplaceni pokut - ze se nedodrzujou predpisy (nejen dopravni) a nadava na kredit Policie, za coz muze nekdo jiny. Musim rict, ze policie prasi na silnicich rozhodne min - ale jsou vic na ocich a kazdy si vsimne nejake neresti, ze ano...
Muj nazor...
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re Rendy, ČErt apod

Příspěvek od realcop » úte 10.10.2006, 13:44

Čerte nekonstatuju systém zloděj chytá zloděje, ale že je to o lidech ne o tom co děláš.

Co se týče kolegiality. Ta bezesporu existuje všude, ale né do té míry jak si hodně z vás představuje. Těch 6 tisíc z mé výplaty skutečně padlo, protože přestupek ohlásili hned dva lidé. A mému šéfovi je to jedno. Tím, že mi dá trest kryje sám sebe.

Nevím kde si slyšel že 17 tis. čistého je nadprůměrný plat, nicméně věř, že 3- 3,5 tis z toho jsou příplatky za noční, svátky a víkendy. Nevim jak dlouho a kde pracuješ ale ten kdo dělá noční ví, že to není nic extra pro lidksé draví. Od nového roku nám tyhle příplatky seberou a návic budu muset každý rok odsloužit 150 hodin zdarma, což je celý měsíc. Pokud nevěříte koukněte se na zakon 361/2005, který začne platit od 1.1.2007. O rentě jsme tady diskutovali s para přečti si.

Netvrdím, že policie je v pořádku. Ale není to zas takový horor jak mnozí z vás říkají. Je to prostě jen o tom, že policajt jde nejvic vidět a je nejméně oblíben. Je to jako ve škole. Nejvíc dětem vádí syn jejich neoblíbené učitelky tak tedy do něj. V tomto případě je to vláda. která sbírá peníze z pokut.

Kdybych byl občan a policajt mi vrazil pokutu asi taky řeknu, že je to svině a hned se chytnu každé zprávy v novinách. Podívej Božka já to řikal co je to za bandu ti policajti. Policie je represivní složka, ale i to co policii nemají rádi jí volají, když je jim ouvej. Paradox - nemyslím to špatně jako ře bych těm lidem nepomohl, jen si stačí uvědomizt proč to tak je. Že opravdu je to zaměstnání jako každé jiné, jen s tím rozdílem, že plicie má hlídat a trestat ty ostatní.

[/quote]
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » úte 10.10.2006, 13:51

Mimo chodem zrovna čert když byl ještě v práci, tak si makal na fóru a psal vyřizoval si svoje věci i když měl dělat jen věci, které mu zadal zaměstnavatel. Nikdy bych proto neřekl, že je flákač nebo línej. Kdo z vás v práci dělá na 100%. Kdo z vás si z práce neskočí na dlouhý oběd, odveze svoje věci apod.

To že veřejnost nevi, že je sebevražda nastoupit před přepadenou banku se zapnutýma majákama, nebo, že musím projet některé ulice po kolejích abych se do některých lokalit vůbec dostal nebo po pěší zóně. Že musím všude autem , protože ruční matry prakticky nefungujou, atd. to je vina policie. Protože neinformuje veřejnost. Resp. vedení policie.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop

Příspěvky: 52

Registrován: pon 10.7.2006, 11:43

Příspěvek od Randy » úte 10.10.2006, 14:09

realcop: 17 tisíc čistého měsíčně je nadprůměrný plat, protože průměr je 15. To je fakt, bez ohledu na to, jestli se ti to líbí nebo ne. Rentu si musíš připočítat. Teď střelím od boku, ale pokud např. po deseti letech služby odejdeš a budeš dalších třicet let dostávat rentu 2 000 měsíčně, tak to vlastně dělá 6 000 měsíčně. Takže tvůj plat ve skutečnosti není 17 ale 23 tisíc měsíčně. V soukromém sektoru může firma propouštět nebo zkrachovat ze dne na den a budeš rád, když ti dají tříměsíční odchodné.
Mně třeba přesčasy také nikdo nezaplatí, protože jsou součástí mzdy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » úte 10.10.2006, 14:41

V každém civilizovaném státě jsou lidé, kteří nasazují život odměňováni rentou, protože jejich psychické opotřebovaní je daleko větší. Je zajímavé, že ti to nevadí u vojáků nebo hasičů.

Pokud to budeme brát do důsledků, pak průměrný čísty plat v Praze je 19 tis kč, jsem tedy cca 2000 pod průměrem.

Mnoho lidé uvažuje systémem to je pohodička to bych zvládl taky. No není to pravda. Samostatně fungovat jsem byl skchopen až po 3 letech služby. Proto tvrzení pana policejního prezidenta, že s přehledem nahradí 5 tis odcházejících policistů s 10 létou zkušeností nějakými nováčky z řad nováčku, je věšení bulíků na nos v přímém přenosu.

Pokud si myslíš Rendy, že je to zábava a že policajtům všechno projde, pak si to prostě zkus, pokud na to máš. Ale měl bych tě upozornit, že bys měl mít rád adrenalin, jinak se ti to líbit nebude.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz