Vyšetřovaní střelby & odebrání zbraní


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od String1 » stř 11.10.2006, 17:53

Na jednu stranu máš pravdu, je to logický argument, na druhou stranu, když bude dělník bez helmy a jeho kolega uklouzne, tak by také bylo správné, aby mu šel pomoct a ne pak řekl, že neměl helmu, že tam přece nemohl jít. Vím, extrém, ale použil jsem stejné srovnání. Každý si z toho vezme tu svou část pravdy a jak to bývá, obvykle bude někde mezi.
Ano, měli mít vesty a ano, mohli se zachovat statečněji i přes to, že neměli.

Příspěvky: 52

Registrován: pon 10.7.2006, 11:43

Příspěvek od Randy » stř 11.10.2006, 19:09

Rendy zkus se obratit na policejniho prazidenta a zeptej se ho na to. Jiste jsi tak statecny, ze to nebude problem. U mne to problem neni. nedavno jsem adresoval dopis panu ministrovi.
Je mi úplně jasné, jak by odpověď vypadala. Policisté jednali správně, protože podle paragrafu X nemusí zasáhnout, pokud by situaci nezvládli bez posil. Vesty neměli, protože podle paragrafu Y je mít nemusí, ačkoliv paragraf Z by se dal vyložit tak, že by je mít měli atd. V krajním případě je vždy po ruce magická klička - šlo o selhání jedince, nikoliv systému.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

Re

Příspěvek od realcop » stř 11.10.2006, 22:04

Mno Rendy tvoje teze tak a tak to dopadne ja to vím, mi připomínají začátek téhle debaty, Vyšetřovatelka je kráva lína a střelec je bez viny. žadná fakta ale nám je to jasné.


Je to ovšem jeden problém. Ty a někteří další vidíte na policii samé chyby, takže policie dělá same boty. No nicmeně jste zapomněli, že je to právě policie kdo vydává zbrojní průkazy. Buď to tedy lze připustit, že policie dělá hodně chyb a tedy může vydat zbrojní průkaz někomu, kdo se posléze dopustí trestného činu a je to velmi pravděpodobné a toto riziko je velké.. Pak tedy vaše teze o tom, že vyšetřovatelka je husa a střelec se jasně bránil padá. Nebo policie neděla zase tolik chyb jak tady uvádíte, a v tom případě lze připustit, že riziko, že člověk se zbrojním průkazem spáchá trestný čin je minimalní. Pak tedy lze s velkou pravděpodobností předpokládat, že náš střelec je bez viny.


Hmm a nebo to je tak, že policie je nanic když se vám to zrovna hodí?
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Re

Příspěvek od Starosta » stř 11.10.2006, 22:07

realcop píše:Hmm a nebo to je tak, že policie je nanic když se vám to zrovna hodí?
Presne tak - a prestan s tema pravnickejma kecama, na nas si nejakej policajt neprijde! :lol: :lol: :lol:
:D :lol: :D
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 12.10.2006, 0:15

Realcop-s tim vydavanim zbrojaku je to pomerne demagogicky argument... Policie tak kona na zaklade jasne danejch pravidel - odborna zpusobilost, zdravotni zpusobilost, bezuhonnost, spolehlivost... Prvni 2 veci doda zadatel, druhe 2 bez problemu musi zjistit...

Tady se spis mluvi o jednani PCR s nejakou vlastni invenci... A toto jednani je budto spatne chapano ze strany lidi, nebo spatne prezentovano medii, nebo spatne samo o sobe - ja bych rekl, ze to bude takovej prunik tehle veci :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

Re

Příspěvek od realcop » čtv 12.10.2006, 12:14

Demagogie ne vždyť bezúhonnost a hlevně spolehlivost prověřuje policie a to na základě vlastních zjištění.

Jen tak mimochodem, včera byly zprávy plné policejních úspěchu všimli jste si někdo? Asi ne. To že policisté dělají něco nad rámec svych povinností to za pozornost nestojí, ale jak se někde oběví náznak průšvihu, tak hrr na ně.

Že tu alespoň někdo přizná, že media skutečně z podstatné části mohou za špatný obrázek policie, to je snad zázrak.

Nedavno jsem sledoval serial ulice. Někomu se tam ztratila žena po ztrátě dítěte a bylo riziko, že si ublíži. V obchodě paní Niklove seděli dva policisté a když manžel oné ženy za nimi přišel a požádal je o pomoc a při tom jednomu policistovi položil ruku na rameno. Ten řekl bacha mohl bych vas obvinit z útoku na veřejného činitele a manžela odbyl.

Když během mé pauzy za mnou příjde chlap a řekne, že někde parkuje blbě auto, nebo že támhle jezdí auta jednosměrkou tak mu řeknu: Pane počkejte já dojím a pujdu to řešit. Pokud přijde chlap a řekne: Moje žena ztratila naše dítě a odešla z domu, mám o ní strach. Pak jidlo nejídlo posadím ho do auta a zburcuju celou Prahu, jako jsem to tak už mnohokrát udělal. Nikdo z mých kolegů by toho muže neodbyl takovým způsobem jak je to prezentováno v seriálu. Pokud by se někdo takový našel, dlouho by mezi námi nevydržel. Byl by rád, že výpověď podal sám, jestli víte co tím myslim. Mnoho lidí si ale u seriálu řekne: No jo to je jasné to je tipické jednání policajtu.


Tohle a mnoho jiných příkladu z medií dělá z policistů divže né zrůdy.

Tady Rendy místo aby se zeptal nejpovolanějšího jak to je s těma Pacovskýma, tak řekne že vím jak to dopadne. Zajímavé já to nevím. Posílám takové dopisy často a někdy se dokonce dočkám i nápravy.

Při té příležitosti se zeptéj soudce, který je před tím dvakrát soudil za nebezpečné vyhrožování a ublížení na zdraví proč je pustil. A proč soudci pouštějí vrahy a recidivisty. To si nedovolí ani média. Padlo by totiž tolik žalob o tolik peněz, že by to položilo i NOVU. Proto se soudců nikdo neptá aby nepřišel k újmě na kontu. Policie se nebrání a kdo se nebrání do toho je třeba kopnout.

Pamatujete na jeden z prvních případu vysílání na vlastní oči. Zlotřilý policista tam postřelil nadějného nevinného fotbalistu. Ten kolega se mnou dělal. Soud se táhnul sedm let. Nakonec se zjistilo, že onen nevinný fotbalista vedl partičku chuligánů, kterých se bálo celé město, a že kolega střílel, když bránil svojí švagrovou a manželku před znásilněním, proi asi 20 ti frajírkům, které vedl tento nevinný nadějný fotbalista.

Dodnes se mu za to NOVA neomluvila. Neodvisílala jak to skutečně bylo. Proč taky vždyť jen fízl, na co se mu omlouvat. A že by padla žaloba z vedení policie? Ne hloavně potichu ať si nás nikdo nevšimne.

Věřte mi, že pokud by se policie bránila každému křivému obvinění žalobami o vysoké odškodné, jezdil bych ve služebním superbu zaplaceným NOVOu a slyšeli byste asi tak třetinu skandálu na policii co slyšíte teď.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 59

Registrován: pát 24.11.2006, 14:35

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Neratovice

Příspěvek od Churchill » stř 16.1.2008, 12:41

Hů sá, to byl hukot tohle číst. Nevím, jestli je to tu už mrtvý, ale přes ten všechen flame ...
Jen pár věcí:

1) Jak to celé dopadlo?

2) Co si myslet o kvalitě práce orgánů činných v trestním řízení, když v jednom dokumentu je zmiňována zbraň ČZ 83 r. 9 Br. a v druhém GLOCK 19 r. 9 Br.?

3) Naprosto běžnou praxí policie v podobných případech je AUTOMATICKY sdělit obvinění, protože štuba si tím šetří práci. Jelikož kdyby nesdělila hned, ale až dodatečně, bude muset dokazování provádět znova. Proč mám být bit za to, že díky ychtylnímu zákonu si štuba šetří práci?

4) Jsem zaměstnanec složky justice a velmi často je mi vyhrožováno. Modlím se, abych nikdy zbraň nemusel použít. Protože pak bych byl jak nahý v trní proti případné pomstě. Kdyby mě třeba zmrzačili při pomstě, nebo moji manželku, protože jsem neměl možnost se bránit, neslo by se mi to lehčeji, kdyby mi štuba řekla, že je přece naprosto v pořádku, že mi tu možnost vzali?

5) Pokud by se výše zmíněná situace stala policistům tak horlivě hájící tento postup, tak by ani nepípli s tím, že ten postup je v pořádku?

No já nevím, no ...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od VEIKO » stř 16.1.2008, 13:38

Takže po dlouhém hloubání a dloubání vyšlo na jevo asi toto. Teda pro mě.

že: jediné co můžete udělat abyste zůstal ozbrojen i po jakkoliv extrémním případě sebeobranného aktu je že si vaše přítelkyně/manželka udělala ZP

Pro některé dobrá a asi jediná možnost jak zůstat bezbranný. Prostě když vlastníte zbran tak si vaše polovička udělá ZP a další kupovaná zbran jde na ni. Je tedy jejím vlastnictvím a vy s tím nemáte nic společného. TEčKA

Takže až vás přijdou znásilnit a ji zabít tak je skropí třeba z tactikala a je vymalováno. HOoodně extrémně řečeno
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od rostar » stř 16.1.2008, 14:02

Já musím souhlasit s realcopem. Dokud benga dělají svou práci a mnohdy i nad rámnec ní, je to považováno za samozřejmost.Ale jakmile se objeví náznak pochybení, hned se v tom někdo šťourá a vyhrožuje inspekcí. Policisté jsou taky jenom lidi. Chtěl bych vidět ty prudiče na jejich místě. Ono se dobře kritizuje když mám zadek v bezpečí své kanceláře. Já osobně vzhledem ke své práci kontaktuji PČR celkem často. Ať už jsou to neuzamčená nebo jinak podezřelá vozidla,ležící opilci na chodníku,výskyt podezřelých osob,rozházené popelnice ve vozovce,nebo je volám k narušenému objektu,ke rvačkám v hernách či restauracích, popřípadě k převzetí pachatele.Ač mám dojem,že by je to už mohlo prudit páč určitě nejsem sám,nikdy se mi nestalo,že by mně vyfakovali. Naopak, vidí-li někde v noci stát naše služ. auto s výstražnýma blinkrama, sami se zeptají jestli je potřeba jejich asistence. Toť moje zkušenost. R
Si vis pacem, para bellum!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 59

Registrován: pát 24.11.2006, 14:35

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Neratovice

Příspěvek od Churchill » stř 16.1.2008, 14:37

Dělal jsem stejnou práci jako ty, ale před sedmi lety. Zkušenosti mám podobný. Ale toto se bohužel týká jen kluků na ulici, v přímém výkonu. S neuniformovanou složkou, s těmi všeználky za psacími stroji, mám dodnes zkušenosti pouze tragické
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 16.1.2008, 15:48

VEIKO: kvery muzou byt na tebe, u manzelky staci, kdyz si poda zatim jenom nakupky *40*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 282

Registrován: pát 05.5.2006, 0:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od riskman » čtv 17.1.2008, 3:55

REALCOP: amen

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz