Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 15.12.2018, 23:50Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 212 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Další
 Vyšetřovaní střelby & odebrání zbraní 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: 08/2006
Příspěvky: 394
Bydliště: Praha
Příspěvek 
To čert
s tím jsem se nesetkal aby na jednu zbraň byly dva průkazy zbraně a každý na někoho jiného. Tedy kromě zbraní vlastněných firmou. Ověřím to v pondělí a zjistím postup jak by to bylo v případě, kdy někdo z těch dvou něco provede.
Dám vědět. Faktem je, že i věc cizí kterou je spáchána tr.č je odebrána.


pát 06.10.2006, 21:29
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 07/2006
Příspěvky: 1277
Bydliště: Praha
Příspěvek 
čert:
Přesně hlavně kvůli totu sem nakonec kejvnul na to aby si mamina udělala ZP :idea:

_________________
"Only the dead have seen the end of war."


pát 06.10.2006, 21:35
Profil
VIP člen
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2005
Příspěvky: 13176
Bydliště: mám
Příspěvek 
yokyto: beru to tak, ze kazdy ma zbran svou s tim, ze protistrana ma zaroven nakupku na tu druhou stran, tj. muze ji nosit a pouzivat.

_________________
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek


pát 06.10.2006, 21:53
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 08/2006
Příspěvky: 105
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: re
realcop píše:
Nikdy nelze předjímat, že se ten či onen bránil.


To máš pravdu, to nelze. Avšak zřejmě si myslíš, že lze (nebo přinejmenším, pokud si to nemyslíš, tak aspoň tak jednáš) předjímat to, že se nebránil, že byl vinen.

realcop píše:
Odkud čerpáš drahý Budho jistotu, že šlo o nutnou obranu. Pokud vím případ není uzavřen. Zjevně máš lepší informace než vyšetřovatel, nebo jsi telepat a poslední nejpravděpodobnější je, že baštíš každý nesmysl, který řeknou v médiích nebo tisku.


Nikoli, ani jedna z těchto možností. Odpověď je jednoduchá -- nauč se číst. Viz třeba toto:
mpts píše:
Já se musím přiklonit k tomu "co když vinen není, zatím to nevíme, ale co když ne?", a musím trvat na jeho právech, protože poškodit nespravedlivě na právech nevinného je zlo.


Nikde jsem netvrdil, že šlo o nutnou obranu (a teď budu tak laskav, že si odpustím vtipy o policajtech a čtení :D ). Nevím to. Avšak z toho, že ten člověk není ve vazbě, lze usuzovat (ano, vím, v našem právním systému je i takové usuzování ošidné, ale pro jednoduchost předpokládejme, že aspoň toto funguje a že tak usuzovat skutečně lze), že na místě nebyly zjištěny takové věci, které by téměř s jistotou ukazovaly na to, že šlo o pokus vraždy. Zkrátka, zatím se neví.

A v tomto stavu "neví se, ani tak, ani tak, ani jestli šlo o zločin, ani jestli šlo o čin dobrý (což sebeobrana je)", v tomto stavu mezi se lze přiklonit na jednu ze dvou stran:
    Dědicové komunistického myšlení se přikloní k tomu, že když nevíme, tak raději budeme pro jistotu předpokládat, že vinen je, a tomu přizpůsobíme zacházení s ním -- raději zastřelit deset nevinných, než nechat jít jednoho vinného, raději připravit někoho, kdo možná je nevinný, o právo bránit se, než riskovat, že někdo, kdo možná je vinný, by zůstal ozbrojen. Alibismus, neúcta k lidem, krytí vlastního zadku na prvním místě. Marasmus.
    A dědicové křesťanské, ale i antické etiky se přikloní k tomu, že když nevíme, tak nebudeme předem trestat, dokud se to nedozvíme.


Je to na každém, na kterou stranu se přikloní.

_________________
Lascia ch'io mangi; e se ti piace, manga con me!


pát 06.10.2006, 22:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 08/2006
Příspěvky: 105
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: re mpst
realcop píše:
Mimochodem dráhý Budho náš současný trestní řád je z roku 1961 stejně jako trestní zákon. Jede se podle něj pořád, protože nic lepšího zatím nikdo nevymyslel. Takže prosím tě politiku si nech nadoma. Mám úporný pocit že za chvíli začněš prezentovat pachatele trestných činů jako politické vězně.

Jen tak pro zajímavost. Při amnestii v roce 1991 bylo panem presidentem Havlem propuštěno 5000 věznů, z čehož politických bylo 6%. Byli mezi nimi několikanásobní vrazi. Tito lidé během svého pobytu na svobodě usmrtili téměř 800 lidí.


Já bych většinu z nich neamnestoval, nýbrž pověsil. To už totiž byli usvědčení zločinci.

A to je druhá strana mince -- my na jedné straně z neúcty k lidem připouštíme omezování jejich práv a bezpečí v době, kdy ještě nejsou usvědčeni ze zločinu ani nejsou natolik jasné důkazy, aby usvědčení bylo prakticky jisté, kdy zkrátka se teprve zkoumá co a jak, a na druhé straně pak se skutečnými usvědčenými zmetky zacházíme v rukavičkách. Vytváříme společnost, kdy je lepší a výhodnější být zmetkem, a Vy to tu obhajujete a podporujete.

_________________
Lascia ch'io mangi; e se ti piace, manga con me!


pát 06.10.2006, 22:50
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 10/2005
Příspěvky: 817
Bydliště: Kladno
Příspěvek re mpts
Vraťme se k tomu předjímání. Kdybys trochu studoval právo v ČR, zjistíš, že ten jemuž je odebrána v případě obrany zbraň není ani vinen ani nevinen. jeho statut je podezřely. Po té buď vyšetřovatel podá podnět státnímu zástupci k zastavení nebo zahájení trestního stíhaní. Pak se tedy jedná o obviněného. Po té co státní zástupce předá věc soudu jde o obžalovaného.

Takže na začátku, protože platí presumpce neviny, je ten člověk podezřelý. To , že jej vyšetřovatel nechá běhat na svobodě neznamená, že jej považuje za nevinného. Takže nepředjímám, protože status tohoto člověka není ani vinen ani nevinen.

Z části máš pravdu ty a z části já. Mám jednoduché řešení. Zbraň, která byla použita při střelbě bude odejmuta. Je nutná balistická expertíza, to nelze popřít ani se tomu vyhnout. Jde o objektivitu šetření.

Měl bych řešení: Pokud má podezřelý k dispozici další zbraně, ty by mohly být zapečetěny (plombou hlavně). Třeba pryžovou plombou. Podezřelý by měl k dispozici zbraň na obranu, ovšem pokud by byla plomba poškozená nebo odtraněna, je nasnadě, že by měl co vysvětlovat. Pokud by se bránil dalšímu utoku, ze strany kompliců protistrany, jistě by o tom existoval záznam protože se taková věc neutají. Pokud by ovšem neměl vysvětlení, bylo by vhodné zjistit zda podezřelý se zbraní nestřílel za jiným účelem.


Žádám vás aby tu nepadaly takové podněty jako a co když to ucpe hlaveň, nebo co když mi ta plomba upadne. Mluvím o zajištění plomby na zbrani tak aby ji nebylo možno strhnout pouhým zasunutím do pouzdra. A povězme si něco o pryži: Ta překážku střele zcela jistě tvořit nebude.

Stejný systém použili v Brazílii v roce 2000, kdy policistům dali plomby na zbraně, během nového roku, aby policisté nestříleli na oslavu nového roku, protože docházelo k častým zraněním. Takže tu prosim nevykladejte, že jde o fantasmagorii a že to nikdo nezkoušel. Je to odzkoušená věc a funguje.

_________________
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop


pát 06.10.2006, 23:15
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 10/2005
Příspěvky: 817
Bydliště: Kladno
Příspěvek re
Nech už komunisty minulosti. Už 16 let tu dělá bordel ODS společně s ČSSD a jinými pitomci. Uvědom si je jiná doba ale lidi se nezměnily a mužou si říkat třeba zelení. Všichni chtějí moc a prachy a nezáleží z jaké jsou politické strany. je to jen o lidech.

_________________
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop


pát 06.10.2006, 23:18
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 10/2005
Příspěvky: 817
Bydliště: Kladno
Příspěvek re mpts
Ještě něco o té poznámce k alibismu. Pokud by se stalo, že by podezřely zneužil vyšetřovatelem ponechanou zbraň, pak ti oznamuji, že vyšetřovatel za svá rozhodnutí plně zodpovídá. Jednalo by se tedy o trestný čin zneužití pravomoci veřejného činitele a zanedbání svých povinnosti. To znamená, že ten vyšetřovatel už může do konce života dělat tak maximálně přidavače na stavbě.

Ale jsem přesvědčený, že ty bys to jistě risknul, být vyšetřovatelem. Protože bys jistě byl ochotenobětoval svoji budoucnost, pro modré oči podezřelých hmm?

_________________
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop


pát 06.10.2006, 23:28
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 08/2006
Příspěvky: 105
Bydliště: Praha
Příspěvek 
realcop: Ty mně chceš vážně vyprovokovat k těm vtipům o policajtech a čtení? :D

Opakuji tedy ještě jednou, co už jsem napsal dříve -- já vím, že dnešní vyšetřovatel nemá na výběr, a vím, jak to zdůvodňuje současné právo, že podezřelý (a dokonce ani obviněný) není ještě vinný, stejně jako to, že status obviněného je výhodnější než jen podezřelého (více práv) apod. To vím a netvrdím, že to ti vyšetřovatelé mohou nebo mají dělat jinak (tedy, ono by se také něco našlo, ale o tom se nyní debata nevede).

Řeč je však o tom, že celý tento přístup je špatný, že chyba je už v samém zárodku, ve způsobu myšlení těch, kdož tento systém vytvářeli. To, že se řekne: "Jsi podezřelý, nikoli vinný, necháme tě běhat na svobodě, ale jistě chápeš, že zbraně mít nemůžeš, vždyť přece jsi podezřelý!", a má se za to, že takto je to dostatečně odůvodněno, to právě je ten darebácký princip. Hrou se slovy takto vytvoříme pseudozdůvodnění toho, že ten člověk je velmi podstatně omezen na svých právech, způsobem, který popřípadě může mít naprosto fatální důsledky pro něho nebo pro jeho rodinu. A jak se nám tu množí různé skupiny obyvatelstva, pro které naše pojetí spravedlnosti nic neznamená, pro které je samozřejmé, že když někdo "jejich" jde loupit, je to v pořádku, ale když se mu přitom něco stane, musí být pomstěn (ať již jde o Cikány nebo o různé přistěhovalce z více či méně vzdáleného východu), jak těchto lidí přibývá a pravděpodobnost možného konfliktu s nimi roste, je tento přístup dnešního práva stále více nepřijatelný.

Píšeš: "Co když mu zbraň nechám a pak se ukáže, že to byl vrah, co když s ní dokonce ještě někoho dalšího zabije? Na koho si pak budou stěžovat?"

Odpověď je jednoduchá -- je třeba, aby situace byla taková, že když si pak přijdou stěžovat, bude jim řečeno: "Ten člověk ani nebyl usvědčen ani nebyly k disposici dostatečné důvody k předpokladu, že téměř jistě usvědčen bude, situace byla nejasná, a tudíž nebylo možné mu zbraň vzít. Není možné v právním státě omezovat práva člověka, o němž není jasné, je-li vinen. Tečka." A pochopitelně také aby situace byla taková, že ten stěžovatel po takovémto zůdvodnění už nemůže říci ani popel, protože takovou samozřejmost všichni také skutečně za samozřejmou považují. Stručně, je třeba (a prosím, neber to osobně, je to jen zjednodušující vyjádření), aby ve společnosti stouplo procento mpts-ů a para-ů a String1-ů a kleslo procento realcop-ů a yokyto-ů apod.

Koneckonců, uvědom si prosím, že stejný způsob "zdůvodňování", jaký užívá to soudobé zvrácené právo na zadržování zbraní, lze užít i na uvalování vazby: ne, on není vinen, jen je podezřelý, ale co když je to vrah, vždyť již někoho zabil a zatím to není vyšetřeno, nemůžeme přece předjímat, jestli to byla obrana nebo ne, do mysli mu nevidíme, důkazy se teprve vyhodnocují, co kdyby zabil někoho dalšího, co nám pak řeknou příbuzní, na koho si budou stěžovat, to, že ho dáváme do vazby, není trest, jen opatření po dobu vyšetřování, atd. apod. Stejná neúcta k právům toho člověka, stejná hra se slovy a vytváření pseudozdůvodnění atp.

Přesto však, pokud v dosavadním průběhu vyšetřování (skutečnosti zjištěné na místě, první důkazy atd.) nebyly nalezeny důvody pro to, abychom mohli téměř s jistotou říci, že skutečně šlo o zločin, je dotyčný vyšetřován na svobodě a jeho držení po dobu vyšetřování ve vazbě jen z takovýchto "preventivních" důvodů je zatím (samozřejmě s pokračujícím úpadkem společnosti se i toto může změnit) většinou společnosti považováno za nepřijatelné. Zatím. Pokud budeme pokračovat -- jako společenství -- ve způsobu uvažování, který zde obhajuješ, a v tomto přístupu k lidem, časem už bude možná i ta preventivní vazba podezřelých. Nakonec možná budeme preventivně ve vazbě všichni už od narození a pouze usvědčení zločinci budou chodit po svobodě. Že je to směšné? Neexistuje snad již dnes dostatek lidí požadujících všeobecný zákaz vlastnění zbraní civilním obyvatelstvem (jinými slovy preventivní odebrání práva na účinnou obranu již od narození), ačkoliv všichni vědí, že zločinci zbraně mají nebo si je mohou opatřit nelegálně? Žádný nápad není tak hloupý ani tak směšný, aby se ho nějací hlupáci nemohli chytit a po pár letech propagandy všem do očí tvrdit, že to přece je naprostá samozřejmost, že na tom nic směšného není (a ono také není, když to pak začnou prosazovat třeba tak, jako prosazovali novou společnost v Kambodži -- malé děti (neboť jen ty byly "čisté", nepoznamenané starou společností) tam v pracovních táborech týraly a zabíjely vzdělané lidi, učitele, umělce apod., protože tito se pro novou společnost nehodili, protože viděli, jak je její idea "směšná").

Mělo by to být stejné, jako s tou vazbou. Buď jsou důvody pro vazbu po dobu vyšetřování, a pak jsou i důvody pro odzbrojení. Nebo dosavadní důkazy takové opatření neodůvodňují, a pak není odůvodněné ani odzbrojení toho člověka.

A ještě dodatek -- píšeš, abych nechal komunisty minulosti. Hmm, jak rád bych to udělal, jak rád! Jenže oni tu jsou, a ne jenom jako strana, jejíž příznivci doufejme ve větším počtu vymírají než přibývají, ale i jako hluboko, až do morku kostí zažraný způsob myšlení, a to je daleko horší. A bohužel ne jen u nás. V Británii byl u příležitosti roku 2000 v anketě vybrán za nejvýznamnějšího myslitele druhého tisíciletí Karel Marx. Ve Francii je socialismus tak hluboko v lidech, že ho snad mají už i v genech. V USA je v Holywoodu či mezi novoanglickou intelektuální smetánkou komunistů -- přinejmenším způsobem myšlení a nazírání na svět -- více, než v Sev. Koreji, Číně a Kubě dohromady. Nechat komunisty minulosti by byla nejhorší možná chyba, dotud, dokud tu budou v myšlení lidí přežívat a působit. Naopak, je třeba každý produkt jejich ideového dědictví vytáhnout na světlo Boží, důkladně ho ukázat a říci jasně, že toto je důsledek komunistického myšlení a že to vede ke zlu. Tím se samozřejmě situace nezlepší jako mávnutím kouzelného proutku, ale aspoň po malých kouskách se takto může v lidských hlavách projasňovat. Zbývá doufat, že to projasňovaní bude převažovat nad zatmíváním způsobeným dalšími vlivy, které už jsou zcela mimo rámec této diskuse.

_________________
Lascia ch'io mangi; e se ti piace, manga con me!


sob 07.10.2006, 5:54
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 09/2005
Příspěvky: 276
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: re
realcop píše:
Nech už komunisty minulosti. Už 16 let tu dělá bordel ODS společně s ČSSD a jinými pitomci. Uvědom si je jiná doba ale lidi se nezměnily a mužou si říkat třeba zelení. Všichni chtějí moc a prachy a nezáleží z jaké jsou politické strany. je to jen o lidech.

Komunisty není dobré nechat jen minulosti. Je dobré je neustále připomínat. Úroveň politiky, (a to zejména /a nejenom/ jistého korpulentního šéfa jedné jisté nejmenované strany), ale také policie i justice, a myšlení lidí obecně, je stále hluboce ovlivěna dobou, kdy tady komunisti vládli. Velká část lidí, co v jejich režimu žili, mají uvažování nadosmrti poznamenané jejich vlivem.
mpts to moc pěkně vystihl s jeho komunistickým a křesťanským fungováním justice. Bohužel v české justici zatím převládá to komunistické - bohužel.

_________________
G17, a když ne G17 pak G10 nebo G12.


sob 07.10.2006, 6:02
Profil

Registrován: 06/2006
Příspěvky: 36
Příspěvek 
mpts píše:
Stručně, je třeba (a prosím, neber to osobně, je to jen zjednodušující vyjádření), aby ve společnosti stouplo procento mpts-ů a para-ů a String1-ů a kleslo procento realcop-ů a yokyto-ů apod.Tohle si myslím, nebude ůplně nejštastnější vyjádření. To skoro vypadá ,že jen tvoje myšlení (a pár dalších vyvolených) je to správné. Sorry


sob 07.10.2006, 6:53
Profil
VIP člen
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2005
Příspěvky: 13176
Bydliště: mám
Příspěvek 
realcop: pises, ze plati presumpce neviny. Dle meho nazoru plati spise presumpce viny. Pokud se budeme bavit o konkretnim pripade, tak treba ty Krusne hory - cela vec se stala 19.8.2006 v 19:40 a jiz druhy den vysetrovatelka zahajila trestni stihani. Na to, ze doted nevyslechla svedky je to ponekud opak toho, co ty tvrdis, nemyslis?

PS. mam tu skeny vsech dokumentu - predbezny vyslech, vyslech, zahajovak a dalsi, takze opravdu nevarim z vody *4*.

_________________
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek


sob 07.10.2006, 7:48
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 08/2006
Příspěvky: 394
Bydliště: Praha
Příspěvek 
to čert
tak jsem to pochopil.
Ty máš svoji zbraň amanželka tu druhou. Je to tak?
Pls. kdy bude to video? Nebylo by dobré se pak k tomu sejít?


sob 07.10.2006, 9:00
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 08/2006
Příspěvky: 394
Bydliště: Praha
Příspěvek 
To mpts

říkáš, že je právo komunistické ted v tomto směru. Pak je zajímavé, že takřka celý svět je pod vlivem komunistického práva.

dále uvádíš, že určitý typ lidí by měl ze společnosti vymizet -já a ti druzí. To je ELITÁŘSTVÍ a pokud si myslíš, že jen Tvůj názor je ten nejlepší.

Která skupina lidí to bude potom.? Co se Ti nebude líbit. Skupinatřeba lidí co mají větší psy a chodí s nimi do parku?

Jak je možné, že když tady funguje komiprávo, že máš ještě zbraň? nějak tomu nerozumím. Protože dle Tvé teorie komiprávo potlačuje lidské svobody. Tak proč Tě ještě nepotlačil.

Vždyť se chováš přesně podle toho tím, že chceš vytěsnat lidi s opačným názorem než ty. Ato není demokratické.

Moje právo končí tam kde Tvoje začíná, tak mne nepotlačuj.


sob 07.10.2006, 9:09
Profil
VIP člen
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2005
Příspěvky: 13176
Bydliště: mám
Příspěvek 
yokyto: ja hlavne nemam manzelku a me pritelkyni neni ani 21, tudiz jeste nema zbran. Nicmene takto si to do budoucna planuji zaridit *40*.

PS. video prosim resme primo v auditku Nutna obrana, diky *4*.

_________________
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek


sob 07.10.2006, 9:10
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 08/2006
Příspěvky: 394
Bydliště: Praha
Příspěvek 
OK už tam jdu


sob 07.10.2006, 9:11
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 10/2005
Příspěvky: 817
Bydliště: Kladno
Příspěvek re mpts, čert
Pokud tedy pujdeme do dusledku, mužeme všechny podezřele nechat běhat na svobodě a neomezovat je na jejich právech. Ovšem člověk kterého chytnu o vraždě, po kráděži i při nějakékém jiném trestném činu má statut podezřelého. Pak si tedy opíšu nacionále podezřelého a řeknu mu buďte hodný a už nepáchejte vraždy. Pokud by se vám líbila tato verze pak by slušný člověk v této zemi nemohl žít. Po svobodě by běhaly tisíce nedohledaných vrahů zastrašujících svědky nebo je dokonce likvidujících. Já bych každého podezřelého pouštěl, protože je jen podezřelý tak nač omezovat jeho práva. Nebo by se muselo vymyslet něco jako systém soudce DRED a prostě by byli policisté zároveň soudci a rozhodovali by na místě koho zavřít, koho ne a koho zlikvidovat.

K mému návrhu plomb se zatím nikdo nevyjádřil. Což značí že jste to buď nečetli, nebo prostě nechcete najít rozumný kompromis.

_________________
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop


sob 07.10.2006, 11:01
Profil ICQ
VIP člen
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2005
Příspěvky: 13176
Bydliště: mám
Příspěvek 
realcop: handrkovat se tu muzeme o cem chceme - pocinaje dovoznimi kvotami jablek z EU a konce tvym navrhem plomb. Uvedeni do reality je ovsem nulove, takze proc to resit? *88*

_________________
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek


sob 07.10.2006, 11:06
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 10/2005
Příspěvky: 817
Bydliště: Kladno
Příspěvek re
Nemyslím si že by bylo uvedení do praxe nereálné. Jde jen o to promluvit si s těmi správnými politiky. Jsme zájmová organizace, stejně jako LEX a je třeba taky něco dělat nejenom tlachat.

re mpts: Zřejmě si neuvědomuješ důsledky toho, kdyby se podezřelí neomezili na svých právech. Nemluvím teď jen o nutné obraně ale jak si poznamenal o tom že se tady podezřeli zavírají do vazby. Každý člověk byť by zrovna píchal do frajera ležícího na zemi nožem a řval naval tu peněženku je podezřelý. každý koho chytnu při krádeži je podezřelý. Pokud by to bylo podle tebe. Policie by byla zbytečná. Každý by musel nosit kulomet a vyhrál by prostě silnější nebo ten kdo má kolem sebe agresivnější bandu s těžšími zbraněmi. No v tom případě se přestěhuj do somálska, tam to totiž přesně tak funguje.

_________________
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop


sob 07.10.2006, 11:16
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 08/2006
Příspěvky: 105
Bydliště: Praha
Příspěvek 
yokyto, Karlos: Hernajs, napsal jsem tam jasně a česky, že je to zjednodušující vyjádření. To potřebujete dodat ke každému slovu ještě návod k použití?

Fajn, tady je: neříká to nic o něčím potlačování nebo vytěsňování, o vymizení určitého typu lidí ani nic jiného takového. Je to uvedeno v kontextu všech těch předchozích argumentů a skoro již polopatického vysvětlování, a znamená to prostě a pouze to, že má-li se ta situace zlepšit v tom směru, jak je tam v tom příspěvku popisováno a vysvětlováno, je třeba, aby méně lidí o věci smýšlelo tím hloupým způsobem pohrobků komunismu a aby více lidí naopak chápalo, že současný způsob je darebácký. To, co by mělo pokud možno vymizet, je hloupost. No a pokud yokytovi vadí, že bych rád viděl ve světě méně hlouposti, a považuje to za elitářství, pak s tím nemám problém, protože koneckonců já elitář jsem.


realcop: Skoro už si začínám myslet, že si jen děláš legraci a že jen čekáš, kdy s těmi policajtskými vtipy začnu. Anebo opravdu neumíš číst. Nevím.

Nikde (opakuji pro jistotu ještě jednou: nikde) tam přece nenavrhuji zrušení vazby ani ponechání zbraní, pokud jsou k tomu uvalení vazby a odzbrojení vážné důvody.

Zhluboka se prosím nadechni, soustřeď se a zkus myslet (pokud Tě takový návrh neuráží):
- Za současného stavu vazba: někdy ano, jsou-li důvody, jinak ne;
- za současného stavu odzbrojení: vždy ano.

- Za mnou navrhovaného stavu vazba: někdy ano, jsou-li důvody, jinak ne;
- za mnou navrhovaného stavu odzbrojení: někdy ano, jsou-li důvody, jinak ne.

A až si to promyslíš, přestaň prosím plácat o Somálsku a kulometech. Protože pokud půjdeme do důsledků, jak Ty říkáš, pak musíme každé omezení práv ŘÁDNĚ zdůvodnit, nikoli některé zdůvodnit řádně a jiné uplatnit automaticky s hloupým pseudozdůvodněním. A o tom se tu mluví, ne o pouštění jasných zločinců z vazby a se zbraní ven mezi lidi, to, opakuji, jsem tu nikde nenavrhoval.

No a o Tvém návrhu plomb jsem se nezmiňoval proto, že dle mého za zmínku nestojí -- byla by to jen další hloupá a zbytečná byrokratická blbárna. Nebo snad budeme podezřelým plombovat i nože a vycházkové hole? Toto vydělování právě palných zbraní, jako by byly něčím extra, je další nesmysl. Pistole, kapesní nůž, deštník, hodinky, dnes případně i mobilní telefon, to je zkrátka běžné příslušenství gentlemana. Stát nemá právo nic z toho evidovat ani omezovat, to jest pro gentlemany, zákonná omezení může vydat pouze pro ty, kdož byli již poznáni jako darebáci (tj. usvědčené zločince) nebo u nichž je to skoro jisté (tedy -- opět se zjednodušením -- pro ty podezřelé, kde jsou již jasné důvody pro vazbu a odzbrojení).


yokyto:
yokyto píše:
Jak je možné, že když tady funguje komiprávo, že máš ještě zbraň? nějak tomu nerozumím. Protože dle Tvé teorie komiprávo potlačuje lidské svobody. Tak proč Tě ještě nepotlačil.


No však se o to také lidé z Tvého myšlenkového tábora soustavně snaží, to sis ještě nevšiml? Nečtl jsi snad původní návrh současného zákona 119/2002Sb.? Nesleduješ vyjádření páně Kremlova už od poloviny devadesátých let, nevíš, co tu prosazují příznivci Amnesty International a jiní takoví? Zatím -- ZATÍM -- se jim to ještě nepovedlo, ale s pomocí lidí smýšlejících obdobně jako Ty se to nejspíše časem stane. A já se tomu snažím bránit mimo jiné i v diskusích, jako je tato. Ani snad ne tak, že bych zkoušel přesvědčit Tebe, ale že doufám, že jiní lidé, kteří to popř. budou číst, budou o těchto věcech, tj. o právech a svobodách lidí, smýšlet méně jako Ty a více jako já.

_________________
Lascia ch'io mangi; e se ti piace, manga con me!


sob 07.10.2006, 12:00
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 212 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  Powered by phpBB © phpBB Group, designed by STSoftware, český překlad – phpBB.cz

Doporučujeme: XBMC KODI