Vzít někoho zastřílet svojí zbraní


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

Příspěvky: 23

Registrován: pon 12.2.2007, 18:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Liberec

Vzít někoho zastřílet svojí zbraní

Příspěvek od Legolas » čtv 29.3.2007, 16:02

Chtěl jsem si jít s kamarádem zastřílet. Nemá zbroják, nemá pistoli, nevadí, půjčím mu svoji. Ouha, na střelnici nás vyprovodili s tím, že si sice kamarád může střelit, ale ne z mojí, pouze z půjčené, k tomu určené, pistole a pod dohledem personálu střelnice. Majitel střelnice mi vysvětlil, že dle zákona nemůžu svou zbraň půjčit bez příslušné bumážky a že chodí policejní kontroly. Dosud jsem s podobnou situací neměl problém, takže se zřejmě změnil výklad či vymáhání zákona. Jaké máte zkušenosti vy?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 29.3.2007, 16:11

Legolas: tak vetsi kravinu jsem snad neslysel. Mel ses ho zeptat, at ti to ukaze v zakone.
Zákon píše: § 59 Svěření zbraně
(1) Držitel zbrojního průkazu nebo zbrojní licence může svěřit zbraň kategorie B nebo C nebo střelivo do této zbraně jiné fyzické osobě, která není držitelem zbrojního průkazu příslušné skupiny, pouze v rámci

a) podnikání zaměřeného na výcvik a výuku ve střelbě,
b) sportovní přípravy nebo sportovních soutěží, jejichž součástí je střelba,
c) výuky k loveckým účelům,
d) přípravy na budoucí povolání související s držením nebo nošením zbraně,
e) filmové nebo divadelní činnosti, jde-li o zbraň upravenou pro střelbu nábojkami nebo cvičnými náboji, nebo
f) výuky branné přípravy nebo výuky v oboru, jehož obsahem je i výroba, opravy a zkoušky zbraní a střeliva.

(2) Svěří-li držitel zbrojního průkazu nebo zbrojní licence zbraň nebo střelivo do používání fyzické osobě podle odstavce 1, je povinen

a) poučit tuto osobu o bezpečném zacházení se zbraní a střelivem,
b) dbát nutné opatrnosti a
c) zajistit přítomnost odpovědné osoby (instruktora), která je držitelem zbrojního průkazu příslušné skupiny a zajistí bezpečnou manipulaci se zbraní a střelivem.

(3) Zbraň nebo střelivo do této zbraně lze svěřit fyzické osobě podle odstavce 1 jen na dobu nezbytně nutnou, a to pouze

a) k provedení střelby na střelnici, pokud nejde o střelbu ze zbraně uvedené v odstavci 1 písm. e), nebo
b) k jiné manipulaci se zbraní nebo střelivem v prostoru, který určí odpovědná osoba provádějící dohled podle odstavce 2 písm. c).

(4) Při výuce, přípravě nebo soutěžích, jejichž součástí je střelba, může osoba mladší 18 let, nejméně ve věku 10 let, používat zbraň, avšak pouze za přítomnosti osoby starší 21 let, která je držitelem zbrojního průkazu skupiny B, popřípadě skupiny C nejméně 3 roky a zajistí bezpečnou manipulaci se zbraní a střelivem.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 29.3.2007, 16:32

Provozovatel strelnice ma pravo tohle omezit, pokud chce, ale svadet to na zakon je opravdu hloupost.
Mel rict na ferovku, ze takoveto situace chtel vyuzit k vlastnimu vetsimu zisku - aspon by byl uprimnej ;-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 23

Registrován: pon 12.2.2007, 18:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Liberec

Příspěvek od Legolas » čtv 29.3.2007, 16:33

SATAN: Kozy si nedělám, zákon jsem četl, ale diskusí s majitelem střelnice jsem nedosáhl ničeho, prostě jsme si nezastříleli. Právě proto by mě zajímalo co se děje a jestli obecně nebo lokálně někomu ruplo v bedně či čo.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 29.3.2007, 16:36

Legolas: no lokalne bych se na nej vykaslal a o tuto prihodu bych se podelil s kazdym koho znam - neni preci nad dobrou reklamu *71*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 23

Registrován: pon 12.2.2007, 18:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Liberec

Příspěvek od Legolas » čtv 29.3.2007, 16:36

CMK: O zisk přišel o celý neb jsme šli raději na opulentní obídek :lol: Ale přišel mi, že tomu fakt věří.... :?:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 29.3.2007, 17:06

A na jakou strelnici jsi si to chtel jit zastrilet?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 485

Registrován: ned 01.10.2006, 19:36

Bydliště: Sev. Morava

Příspěvek od daveG17 » čtv 29.3.2007, 17:15

legolas: jeho smůla, přišel o kšeft...já vzal "nestřeleckého" kolegu před 14 dny na střelnici a nejen, že jsme bouchali z mé, ale dokonce nám půjčili zadara Jericho-byla zrovna předváděčka. Bylo mi to až blbé, tak jsem koupil alespoň stovku nábojů, i když jsem měl svoje. Holt záleží na přístupu. Každou chvíli přivedu někoho na střelnici a nikdy jsem podobné kecy neslyšel (a to ty střelnice střídám 2).
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Příspěvek od FRENKY » čtv 29.3.2007, 17:53

Taky střídám dvě střelnice (venkovní a tunelovou) a taky tam chodím s "civilisty" (děvčata z naší firmy se už píší na pořadník, aby si mohly jít se mnou zastřílet :) ) a všude nás vítají s otevřenou náručí. Nikde ani náznak toho, že by to byl problém. Střílíme výhradně mými zbraněmi.
Na obou střelnicích je radost střílet.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 23

Registrován: pon 12.2.2007, 18:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Liberec

Příspěvek od Legolas » čtv 29.3.2007, 19:18

CMK: Byl jsem tady v Liberci. Nechci jim nijak škodit, zatím jsem byl spokojen, ale tohle mě překvapilo. Třeba měli špatnej den, zkusím to s nima ještě probrat.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 29.3.2007, 19:20

V Liberci je toho vic - Tipsport-arena?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 23

Registrován: pon 12.2.2007, 18:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Liberec

Příspěvek od Legolas » čtv 29.3.2007, 19:34

CMK: Ne, Pozemní stavby, myslím že si říkají Střelnice Liberec. Tipsport arena má taky svoje chyby , tuhle jsem měl raději :(
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od String1 » pát 30.3.2007, 6:41

FRENKY píše:Taky střídám dvě střelnice (venkovní a tunelovou) a taky tam chodím s "civilisty" (děvčata z naší firmy se už píší na pořadník, aby si mohly jít se mnou zastřílet :) ) a všude nás vítají s otevřenou náručí. Nikde ani náznak toho, že by to byl problém. Střílíme výhradně mými zbraněmi.
Na obou střelnicích je radost střílet.
Když nebudeš stíhat, řekni, pomohu ti s nima ... :lol: Myslel jsem v tom jejich střílení :P :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4

Registrován: pát 30.3.2007, 13:06

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Liberec

Příspěvek od Střelnice-Tipsport arena » pát 30.3.2007, 13:21

Legolas píše: Ne, Pozemní stavby, myslím že si říkají Střelnice Liberec. Tipsport arena má taky svoje chyby , tuhle jsem měl raději :(
Mohl bys prosím více rozebrat ty chyby střelnice v areálu Tipsport areny? Je mi jasné, že nejsme bezchybní. Proto vítám jakékoliv rozumné připomínky a podněty. Pokud to bude jen trochu možné, sám se zasadím o změnu.

Ivan Zimmel
manažer marketingu
Tipsport arena

www.tipsportarena.cz/strelnice
Uživatelský avatar

Příspěvky: 23

Registrován: pon 12.2.2007, 18:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Liberec

Příspěvek od Legolas » pát 30.3.2007, 14:12

Tipsport: Nic vážného :wink: Uvítal bych provoz i dopoledne a trochu mi chybí pojezdy.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 30.3.2007, 14:13

Střelnice-Tipsport arena: muzu jenom dotaz? Kolik je mezi lidmi tech zlatych a stribrnych karet? Jsme si zrovna s kamaradama rikali, ze ta cena je tezce prestrelena.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 257

Registrován: pon 30.1.2006, 16:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od karel73 » pát 30.3.2007, 14:25

Musím přiznat, že mně příjemně překvapilo to, že střelnice Tipsport arena takhle zareagovala. Leckde na střelnicích nemají o MG fóru ani šajn a často mi přijde, že ani nemají zájem na zlepšování služeb a tím pádem též na zisku.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4

Registrován: pát 30.3.2007, 13:06

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Liberec

Příspěvek od Střelnice-Tipsport arena » pát 30.3.2007, 15:02

Legolas píše:Tipsport: Nic vážného :wink: Uvítal bych provoz i dopoledne a trochu mi chybí pojezdy.
Provoz dopoledne pro veřejnost jsme tu měli a zrušili jsme ho kvůli malému zájmu :( Nyní v tuto dobu trénují ozbrojené složky...

Co se týká pojezdů - střelnice je postavena na kamerovém systému a vyhodnocování zásahů přímo na monitoru (o kterém jsme přesvědčeni, že je pro střelce pohodlnější). Nyní vidíme, že ideální by bylo mít minimálně na 25 m střelnici obojí, tedy i pojezdy. Do budoucna o tom budeme uvažovat.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4

Registrován: pát 30.3.2007, 13:06

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Liberec

Příspěvek od Střelnice-Tipsport arena » pát 30.3.2007, 15:09

S474N píše:Střelnice-Tipsport arena: muzu jenom dotaz? Kolik je mezi lidmi tech zlatych a stribrnych karet? Jsme si zrovna s kamaradama rikali, ze ta cena je tezce prestrelena.
Zlatých a stříbrných karet je mezi lidmi na dvě desítky. Pro jejich majitele (většinou podnikatelská sféra) je jako u každého exkluzivního produktu důležitá také určitá prestiž, pohodlí apod., ne tedy pouze poměr cena/výkon.

Ivan Zimmel
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 30.3.2007, 15:24

Diky za odpoved. Me to pripomina ten vtip, jak se bavi dva zbohatli rusaci a jeden rika druhemu: "Tak jsem si koupil tuhle kravatu za 1000 USD.". A druhej opaci: "Tak to te podvedli, mas nejakou divnou, protoze ja si koupil tu samou za 2000 USD."
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz