Zabezpečení zbraně (doma, v bazénu apod.)


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 22.9.2005, 14:35

Hele dotaz - zblaznil ses? V zadnem pripade ho nenechat odejit. Bud odejde v zelizkach a nebo ho odnese funebrak. Rozhodne zadne takove, ze odejde a jeste i s tvym notebookem.

BTW to bych chtel videt takhle drzyho zlodeje *9**24**71*

BTW2 nezda se ti to uz moc pritazene za vlasy ?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: stř 14.9.2005, 17:36

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od abeille » čtv 22.9.2005, 18:53

S474N: Hele človíčku, neboj se, nezbláznil jsem se. Koukám na to čistě ekonomicky. Pokud ho nějakým způsobem zadržím, pojišťovna mi nic nezaplatí a škodu, kterou mi způsobil budu moci vymáhat po něm a je velká šance, že nic nevymůžu.
Uznávám, že kdyby to takhle dělali všichni, tak by zlodějíčci byli v poho. Další věc by byla, že to, že ho dostanu nejméně na podmínku může pro mě mít nějakou hodnotu, a že pro mě může mít hodnotu, že snížím šanci, že stejnej hajzlík vykrade souseda. Pak samozřejmě je kalkulace jiná a pokud tyto dvě uvedené hodnoty převýší náklady, který mi ten darebák způsobil, a který z něj pravděpodobně nevymůžu, pak zavolám policajty. Abych pravdu řekl, ve výši těch dvou hodnot nemám zatím zcela jasno. Samozřejmě je rozdíl když mi rozmlátí dveře za 5 tisíc a nebo zničí originál Rembrandta za 5 milionů (který nevlastním), v druhém případě bych samozřejmě neměl zájem na dopadení pachatele.

A já nevím s čím máš problém, co ti přijde přitažené. Jeden můj soused mi vyprávěl, že nějací jeho známí přijeli na chatu a vevnitř potkali zloděje. Zloděj byl v pohodě, vzal si 2 plné tašky, které už měl připravené, do každý ruce jednu a sebral se a i s těma věcma v klidu odešel. Oni 60-níci, on poměrně zavalitý mladý chlap. Protesty nepomohly, prostě si odešel.

Takže pokud se ti mé otázky zdají přitažené, tak sorry, mě zase přijde, že tohle všechno se může stát a proto nad tím přemýšlím nahlas. Tobě to přijde přitažené za vlasy, ale aby jsi se taky jednou třeba nedivil.
I přes to, že jsi zpochybnil rozumnost mých otázek, (alespoň takto to cítím), neodpověděl jsi mi, co by jsi dělal. Máš v bytě/baráku zloděje a on, když tě vidí, tak se otočí k tobě zády a v klidu odchází. Jak to řešíš?
Jak se změní řešení, bude-li odcházet s tvým notebookem, či bude odjíždět tvým autem.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 22.9.2005, 19:50

No tak nezlob se na me, samozrejme jsem to nemyslel tak vazne, jako ty si myslis, nicmene dle meho nazoru jsou to uz moc tezke kombinace. Navic nemuzes srovnavat duchodce rachiticke postavy beze zbrane a cloveka svirajiciho pistoli. Zkus si to vzit z druhe strany - ty bys jako zlodej riskoval svuj zivot, kdybys jasne videl, ze ti hrozi nebezpeci? Dovolim si odpovedet, verim, ze ne.

Pokud budu zase neceho takoveho ucastny, tak toho dotycneho proste zajistim do prijezdu PCR - v kazdem pripade. A ze uz jsem takto chytil fetaka, jak krade sousedovi auto - sice me to stalo cas pri behani po soudech, ale sel bych do toho znova a rozhodne toho nelituji. Navic dotycny mel v te dobe podminku, takze ted si to pekne odsedi uz natvrdo.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 308

Registrován: úte 19.7.2005, 0:27

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Jiří-Mek » čtv 22.9.2005, 22:49

Kdyz sem byl v noci vyrusen z rozjimani...Gé za pas,svetlo do ruky.Nemam moc rad svetlo,coz je pro nenapadny pohyb vyhodne jsi,kvuli vetrelci.Mam "KOUS" tedy KOmpaktni USpavadlo.Dreveny tramek vzdalene pripominajici zkracenou basebolovou palku.
Zatim jsem nikdy nemusel zakrocit v plne sile.Jednou mi stacilo jen velmi hlasite upozornit dotycneho chmataka,ze o nem vim a ze je nabito a jestli ma zajem a bude chvili stat,muze se o tom presvedcit..Tu vetu jsem nestacil poradne dorict.
Life On The Edge
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 23.9.2005, 7:47

Jiri: myslim ze stejnou sluzbu by udelal i zvuk natahujiciho se zaveru *88**3**47**40**49**1*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: stř 14.9.2005, 17:36

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od abeille » pát 23.9.2005, 23:39

No je to fajn, že Vám to vždycky takhle (dobře) dopadlo. *36*
Nicméně stále nevím to, co mě zajímalo původně. Jestli když zastřelím někoho, kdo mi odjíždí s autem a nebo toho, kdo mi utíká s notebookem, jestli si to pak půjdu odsedět nebo ne.
No nevadí, tak snad časem :wink: .
Uživatelský avatar

Příspěvky: 64

Registrován: stř 06.4.2005, 20:31

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Zlín

Příspěvek od Hungry » sob 24.9.2005, 13:17

abeille píše:No je to fajn, že Vám to vždycky takhle (dobře) dopadlo. *36*
Nicméně stále nevím to, co mě zajímalo původně. Jestli když zastřelím někoho, kdo mi odjíždí s autem a nebo toho, kdo mi utíká s notebookem, jestli si to pak půjdu odsedět nebo ne.
No nevadí, tak snad časem :wink: .
To stejně na 100% budeš vědět až se to stane a bude po soudu... :roll:
Zabijte je všechny, Bůh si ty své pozná...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od ikar » sob 24.9.2005, 13:47

Zalezi na tom jakeho pravnika si budes moc dovolit.
Zde je totiz prima umera cim lepsi (drazssi) tim mensi trest
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 27.9.2005, 8:01

abeille píše:No je to fajn, že Vám to vždycky takhle (dobře) dopadlo. *36*
Nicméně stále nevím to, co mě zajímalo původně. Jestli když zastřelím někoho, kdo mi odjíždí s autem a nebo toho, kdo mi utíká s notebookem, jestli si to pak půjdu odsedět nebo ne.
No nevadí, tak snad časem :wink: .
To se neda takto pausalizovat, protoze zadna situace neni nikdy stejna. Nicmene obecne lze rici, ze kdyz ti nekdo ujizdi autem a nebo utika s notebookem, tak trva utok na objekt chraneny zakonem - majetek. Vzpomen si treba na pripad prodavace mobilu v Praze, jak "smaznul" zlodeje na 50 metru do zad a proslo mu to. Proste vzdycky zalezi na tom, co se semlelo a potom take na tobe a tvem pravnikovi *4*.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 29

Registrován: úte 18.10.2005, 21:46

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od seatik. » úte 18.10.2005, 22:43

Kdyz jdu pryc a mam doma zbran,jde do trezorku.Jinak pokud jsem doma,spi vedle me na nocnim stolku.Zatim deti jeste nemam,tak si myslim,ze docela fajn reseni.Uz jsem zazil prepadeni u me doma ve spanku a verte,byl to ficak :cry: .Pokud by byla v trezoru,neni absolutne zadna sance :?
G30 - 0.45 ACP
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: stř 14.9.2005, 17:36

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od abeille » stř 19.10.2005, 9:20

A s tím přepadením, jak to probíhalo, jak to dopadlo?
G17, a když ne G17 pak G10 nebo G12.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

Příspěvek od realcop » stř 19.10.2005, 12:56

Vždycky záleží na soudci. Pokud byl někdy napaden a musel se bránit, pak to bude o něcěm jiném než když to je paprda co si vozí prdel kamkoliv chce, třeba až do ložnice a nikdy nic zlého nezažil.

Souhlasím s abeillem že pokud je auto po policejní honičce, vetšinou budete bračet nad stavem v jakém ho dostanete. A pojištovana :cry: Vozidlo, které zloději odcizí většinou nechají stát pár dní na parkovišti v sidliští na okraji Prahy a to bez SPZ. Protože vědí že na výjezdech z Prahy je budou čekat policejní hlídky, protože majitel odcizení většinou zjistí během krátké doby. proč bez SPZ. Protože vědí, že kdyby policista vozidlo násilím otevřel aby zjistil číslo karoserie, bude s největší pravděpodobností obviněn s poškozování cizího majetku či vloupaní v případě že se ukáže že vozidlo není hlášeno jako odcizené. takže si to žádný polda nelajzne.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 29

Registrován: úte 18.10.2005, 21:46

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od seatik. » stř 19.10.2005, 13:19

abeille píše:A s tím přepadením, jak to probíhalo, jak to dopadlo?
Jak to probehlo?
V noci kolem 3 rano mi vylezli po zebriku 3osoby v kuklach na lodzii ve druhem patre,rozkopli balkonove dvere,vedle kterych sem spal,stacil jsem se pouze zvednout z postele a videt obrysy,pote nekolik ran do tvare sem inkasoval,pak me svazali a vybrali dum.Mel jsem je tam celou hodinu :( Pak mi prilozili pistoli k hlave a ze budu platit mesicne blabla bla.Pote jsem se ze svazani do kozelce dostal a zavolal policii....Ta ovsem na pachatele neprisla a pripad byl odlozen :mad:
Toto se mi prihodilo v roce 2002 listopad.V roce 2004 jsem byl znovu prepaden ve svem obchode pri zaviracce,jeste take neozbrojen a opet se jim to povedlo spoutat atd. atd. I co cert nechtel,poznal jsem v tom znovu ty same osoby co pri prvnim prepadeni....Nesebrali toho tentokrat moc a proto se mi v prubehu dalsich mesicu ozyvali dopisy a telefony a chteli vetsi castku penez,kterou smaozrejme bych dohromady ani nemohl dat,kdybych chtel..takze jsem s policii spolupracoval a nakonec je v dubnu tohoto roku zadrzeli pred mym domem s pistoli,kde mel ostre a snazil se s ni proti kriminalce branit...Ted je vse ve stadiu ,ze svedkove i ja jsme byly soudem vyslechnuti a cekame na vysledek soudu.
Buh mi prej,aby chlapci dostali co nejvice :mad: Je zajimave,ze u soudu jsem vznesl,ze poznavam pachatele i z prvniho prepadeni,ale soud to moc nezajimalo a resi pouze druhe prepadeni...Doufam ze nedopadnu jako pan Mracek v kauze Berdych,cetl jsem vse okolo a je mi to hodne podobna situace
G30 - 0.45 ACP
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

Příspěvek od realcop » stř 19.10.2005, 14:15

Jen jedno: Příště STŘÍLEJ a navždy.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: stř 14.9.2005, 17:36

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od abeille » stř 19.10.2005, 17:55

seatik:
Docela drsná zkušenost. :o A když se na to díváš s odstupem času, myslíš, že kdyby jsi byl tenkrát ozbrojen a měl nenabitou či nabitou bambitku pod polštářem, že by jsi stihl zareagovat?
Taky je ale asi blbý pak nerozeznat zasahující URNA, která si spletla barák -jak se to kdesi taky posledně stalo. Po nich střílet asi není nic moc....
G17, a když ne G17 pak G10 nebo G12.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 29

Registrován: úte 18.10.2005, 21:46

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od seatik. » stř 19.10.2005, 18:41

Popravde,v te dobe bych to nestihl..vubec jsem si to nikdy nepripoustel,ze se muze neco podobneho mne stat :( byla to krasna bezstarostnost ...i lide od policie,co to videli,kroutili hlavama..inu stalo se...ono slo take o to,kdyz rozkopnul balkon,rval policie,policie...v jeden moment sem si rikal,ze si nekdo udelal blbou srandu a poslal mi tam URNU...treba kvuli drogam apod. Musim dopredu rict,ze nikdy sem zadne drogy apod. svinstvo nebral,aby me tu mekdo nenarktnul...musim ric,ze s kricenim tady policie se asi moc udelat neda :( Kdyby jste spali a :roll: videli jen stin a slyseli kricet policie,budete strilet?? Na rozmyslenou mate necelou vterinu,jak se rozhodnete?
G30 - 0.45 ACP
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od cybernetic » stř 19.10.2005, 21:37

seatik
V tých posledných dvoch vetách článku je poriadny kus pravdy-reality.
Fakt neviem čo by som urobil v takej situácii.
A zaujíma ma aj názor ostatných.
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: stř 14.9.2005, 17:36

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od abeille » pon 24.10.2005, 20:03

Seatiku a v této situaci, čistě teoreticky. Myslíš, že by Ti bylo k něčemu, kdyby jsi měl bouchačku u sebe v pouzdru na břiše. Probudíš se, pod dekou šáhneš nabiješ a můžeš jednat. Výhodou je, že ji máš skrytou do posledního okamžiku, střílet by se snad dalo i z pod deky v případě nouze.
Jak dlouho ti trvalo, než jsi pochopil, že to nejsou policajti?
Jinak ostatní zkušení pistolníci to s názory vůbec nepřehaněli. Zřejmě není moc co radit.... :(
G17, a když ne G17 pak G10 nebo G12.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 24.10.2005, 20:11

Osobne bych asi venoval dostatek casu i financi zabezpeceni domacnosti tak, aby i URN mel dost problemy se tam dostat. Ono pozde bych honiti a stesti preje pripravenym. Bouchacku v nosi na brise si nedovedu vubec predstavit - cloveku se muze zdat nejakej sen a propali si akorat bricho *40*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

Příspěvek od realcop » úte 25.10.2005, 12:46

A nedej bože že si ustřelí něco cennějšího :lol: :shock:
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz