Zabezpečení zbraně (doma, v bazénu apod.)


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

Příspěvky: 29

Registrován: úte 18.10.2005, 21:46

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od seatik. » úte 25.10.2005, 20:14

to ze to nejsou policajti sem poznal po inkasovane rane,zkrouceni rukou a otazce, GDĚ MÁŠ DĚNGI,JINAK SI MRTVI :(

Ted uz se toho dost zmenilo,myslim,ze by si u me vylamali zuby a do teto same situace uz bych se nemel dostat....ale nikdy nerikej nikdy,znate to kluci... :roll:
G30 - 0.45 ACP
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: stř 14.9.2005, 17:36

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od abeille » úte 25.10.2005, 23:12

Jako dobré preventivní řešení mě napadly světelné závory, které by mohly býž napojeny na nějakou vnitřní zvukovou signalizaci.
G17, a když ne G17 pak G10 nebo G12.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 26.10.2005, 7:49

abeille: vzdyt jsem to psal, proste si zabezpecit domacnost tak, abys byl vzdycky o krok kupredu. Pocinaje svetelnymi zavoramy, alarmy, konce u folii na oknech, pancerovanych dverech apod.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: stř 14.9.2005, 17:36

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od abeille » stř 26.10.2005, 10:23

OK :wink:
A s těmi světelnými závorami nemáte náhodou někdo zkušenost? Kde se dají sehnat, co to stojí. Hledal jsem něco na inetu a moc jsem z toho moudrý nebyl.
G17, a když ne G17 pak G10 nebo G12.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » stř 26.10.2005, 17:38

A co to vlastne je?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: stř 14.9.2005, 17:36

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od abeille » stř 26.10.2005, 17:49

Z jedne strany to vysila paprsek svetla, nejlepe v infra casti spektra, aby to nebylo videt napr. za mlhy a to svetlo dopada na cidlo. Kdyz nekdo, kdo pritomnost neceho takovyho netusi projde a prerusi paprsek, cidlo to zjisti a da signal cemusi - zvonecku, svetylku, nebo jeste lepe alarmove ustredne ci detonovacimu zarizeni :banana: .
Je to základní výbava pro automatické otvírače vrat nebo garáží, aby se Ti nezavřely dveře, když jsi se tam na chvilku zastavil s autem. Na inetu jsem našel, že jsou závory které mají dosah až 70m, ale žádnou cenu jsem tam neviděl.
G17, a když ne G17 pak G10 nebo G12.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 26.10.2005, 17:56

abeille: jde o to, ze firmy obvykle delaji takoveto veci "na klic", takze kdyz chces jenom cidlo, je idealni se obratit na vyrobce. Mohu jmenovat treba firmu Jablotron:

:arrow: http://www.jablotron.cz/ezs.php?pid=ezs/bdetektory
Uživatelský avatar

Příspěvky: 97

Registrován: úte 06.9.2005, 9:32

Zbraň: GLOCK

Bydliště: LN

Příspěvek od vrabi » čtv 27.10.2005, 14:58

Jinak se dá ta závora koupit i ve formě stavebnice nebo hotového kusu např. na www.papouch.cz www.ele.cz www.conrad.cz , závora je buď infra a nebo laserová, u laserové je výhoda že za použití zrcátka můžeš vyrobit "mříž" z paprsků, laser může být i v okem neviditelném spektru. Máme něco podobného na závody aut jako časomíru.Jako zabezpečovací zařízení by to fungovalo spolhlivě a laser si můžeš "natáhnout" i kolem zahrady protože má dosah podle kvality optiky až ve stovkách metrů, takže můžeš být varován předem, ještě než ti někdo rozmlátí okno a proskočí dovniř. Závora již v sobě obsahuje silové relé takže stačí připojit sirénu, halogen nebo něco jiného např. :bomb: nebo :onfire: a nebo *33*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

Příspěvek od realcop » čtv 27.10.2005, 16:50

Vrabi chceš skončit jako ten pán se samostříle? :twisted:
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop

Příspěvky: 149

Registrován: pát 25.6.2010, 11:55

Zbraň: žádná

Bydliště: Ostravsko

Re: Zabezpečení zbraně (doma, v bazénu apod.)

Příspěvek od nogi » pon 10.1.2011, 9:11

Co se týče toho pána se samostřílem je to OSTUDA!! české justice! Škoda, že se Evropa ještě nepoučila z amerického práva...hold dokuď budou upředňostňována zlodějská lůza, tak to bude vždycky v *77* Už si pomalu začínám v tomto kocourkově připadat jako "exot" když poctivě makám a platím daně.
Glock 19 ; 858 Tactical 4p
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Re: Zabezpečení zbraně (doma, v bazénu apod.)

Příspěvek od coffee » pon 10.1.2011, 19:19

Tak koukám, že tohle vlákno mělo být spíše pojmenováno studenti Přemka Podlahy.
Zkoušet realizovat zabezpečení domova hobby způsobem? Je to sice lepší než nic, ale v podstatě je to na dvě věci. Jak to budete kontrolovat, že funguje? Jak to budete zapínat?
Upravit výstup signálu na telefon není pro každého a znamená to koupit navíc telefonní komunikátor.
Podstatně rozumnější je pořídit si bezpečnostní systém - ústřednu, čidla, ... Jednak pak systém nastavíte podle potřeby a dokážete se podívat, jak co funguje a kde je problém. Infra závory by byly až to poslední o čem bych uvažoval. Důležitou podmínkou je umístění detektorů v chráněné zóně, což u infra závor moc nejde. A do bytu se moc nehodí.
Na zabezpečení domu, bytu existují určitá pravidla a začali jste až od konce nebo spíše z boku.
Podle českého zvyku vymýšlíte něco, co řada firem na různé úrovni nabízí.

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz