Začala se prodávat 4.generace GLOCKu - jak se Vám líbí?


Debata o pistolích GLOCK

Líbí se vám tenhle GLOCK??

Ano, vypadá super..
43
42%
Ano, ale 3.generace je hezčí..
59
58%
 
Celkem hlasů: 102

Příspěvky: 1556

Registrován: pon 04.4.2005, 10:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kraj Vysočina

Re: Začala se prodávat 4.generace GLOCKu! vypadá to hrozně..

Příspěvek od Selag » pon 15.3.2010, 15:57

Něco jako karabinu Glock sem viděl u Fab Defens. Na stánku Glocka ne.
Glock 17, CZ 75 TS konfigurator, Sig 226 X-Five, DD M4, CZ 75 TS2 Depp Bronze, Ruger SP 101, KMR L-02 Spectra

Příspěvky: 4

Registrován: čtv 24.12.2009, 10:46

Bydliště: Praha

Re: Začala se prodávat 4.generace GLOCKu! vypadá to hrozně..

Příspěvek od Petr77 » pon 15.3.2010, 21:27

Tak jsem dnes také ošahal a mohu potvrdit podstatně lepší úchop hlavně pro majitele menší ruky! Ptal jsem se na 19ku a velmi ochotná pani řikala cca 2 měsíce, tak je otázka kdy bude v ČR...?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: úte 05.2.2008, 13:33

Bydliště: Severní Plzeňsko

Re: Začala se prodávat 4.generace GLOCKu! vypadá to hrozně..

Příspěvek od O.Gun » úte 16.3.2010, 8:16

Již to tady proběhlo :wink:
MPI CZ píše:...a na našem trhu bude následně dostupná koncem března 2010...
edit: sorry, nevšiml jsem si, že se ptáš na 19 :?
O.Gun
Uživatelský avatar

Příspěvky: 87

Registrován: úte 03.5.2005, 4:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Re: Začala se prodávat 4.generace GLOCKu! vypadá to hrozně..

Příspěvek od Pepe » čtv 18.3.2010, 10:53

Tak to vypadá, že G17 gen4 si můžeme vyzkoušet už 31.3., tedy jestli dovoz klapne
- viz : http://www.streleckyservis.eu/www/?p=ak ... html&id=32
Jinak, co se týká kompatibility, někdo tu psal, že nová pružina půjde do starého rámu. To je nesmysl. Na IWA jsme Gen4 rozebírali a můžu všechny ujistit, že to nelze. Dokonce není se staršími generacemi kompatibilní rám ani závěr. Jinak hřbet pažby není výměnný v pravém slova smyslu. Na rámu je na pevno vylisovaný nejmenší hřbet a na něj se naklapává buď střední, nebo velký a nahoře se dá širší kolíček místo standardního kterým se to pojistí. Stávající záslepky do pažby také nebudou fungovat, ten otvor je samozřejmě menší.

Příspěvky: 181

Registrován: úte 07.4.2009, 22:24

Zbraň: GLOCK

Re: Začala se prodávat 4.generace GLOCKu! vypadá to hrozně..

Příspěvek od kuro159 » čtv 18.3.2010, 20:47

Pisal som to ja a to iba preto ze mi to povedal importer... :oops: ale to tusim este ani nevidel co bude od marca predavat...vsak som to tam podotkol, ze podla dovozcu na Sk...Ale dobre ze si ma vyviedol z omylu... :idea:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Re: Začala se prodávat 4.generace GLOCKu! vypadá to hrozně..

Příspěvek od Smith » sob 20.3.2010, 17:15

Včera jsem měl 4. generaci v rukách. I když podle obrázků ve mě nová struktura rukojeti nadšení nebudila, ve skutečnosti se jeví jako funkční - úchop je jistější než u gen. 3, ale zároveň není nepříjemně drsná.
Velké naděje jsem naopak vkládal do výměnných hřbetů, protože mám o něco větší ruku. Musím ale říci, že ani s největším hřbetem jsem nepozoroval nějaký propastný rozdíl v kvalitě úchopu a dosahu na spoušť, oproti stávajícímu provedení. Je cítit, že "něco je jinak" ale... Snad by se to dalo lépe zhodnotit při střelbě.
Uvnitř je to samozřejmě pořád glock a je s ostatními kompatibilní, jak jen to lze. Se třetí generací (kvůli už zmiňovaným konstrukčním změnám) ale nebudou zaměnitelné právě "velké díly": hlaveň, závěr, tělo a vratné pružiny. Domeček spouště by měl zřejmě odpovídat tomu, co se nyní dává do verzí SF. Záchyt zásobníku je (IMHO) podobné konstrukce, jako u základního provedení třetí generace, jen je dotažena možnost jeho přehození na levou stranu. Tlačítko záchytu zásobníku má totiž stejný tvar a rozměry, jako má ten výřez na druhé straně. Díky experimentem s modely "Ambi" tak teď budou mít nové zásobníky celkem tři výřezy po záchyt: ten standardní (většina dosavadních modelů do 3. generace včetně) a jeho zrcadlový obraz na druhé straně (pro případ přehození záchytu vlevo u 4. generace) a nad nimi takový ten podlouhlý zářez uprostřed (kvůli modelům Ambi). Budou tak použitelné ve všech glocích příslušné ráže.
"No jo, dvě dávky..." Vražkov, 6.9.2008, stage 5
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Re: Začala se prodávat 4.generace GLOCKu - jak se Vám líbí?

Příspěvek od Smith » stř 31.3.2010, 21:59

Nuže tedy, konečně první postřehy z palebné čáry! Dnes odpoledne jsem se zúčastnil představení G17 čtvrté generace v Střeleckém servisu a vystřílel z ní hrst patron. Zaměřil jsem se hlavně na přímé srovnání nového modelu a modelu třetí generace, který byl také k dispozici (včetně provedení RTF, ale to jsem shledal natolik protivné na omak, že jsem na něj pokud možno nesahal).
Konstrukční novinky jsou už snad dost známé, jejich vliv na střelbu zatím nepříliš. Takže: na střelnici se jen potvrdilo to, co jsem zjistil při první prohlídce: struktura rukojeti působí tak, že "úchop je jistější než u gen. 3, ale zároveň není nepříjemně drsná." To je určitě plus ve prospěch gen.4. Subjektivně jsem vnímal zpětný ráz jako "o něco měkčí" oproti gen.3 a zdálo se mi, že hlaveň se tolik nezvedá. Nakolik to ale byl důsledek skládané vratné pružiny a nakolik lepšího úchopu - těžko říci a je to vlastně jedno. Osobně si myslím, že se vliv nového vratného systému výrazněji projeví až u silnějších ráží. Připomeňme ještě, že se zvětšilo tlačítko vypouštění zásobníku. Mě osobně ale nedělá problémy ani to původní a nějaké zlepšení (ale ani zhoršení) ovládání jsem proto vůbec nepozoroval.
A závěr? Když jsem si dost dlouho hrál s pistolemi 4. generace a pak vzal do ruky generaci třetí, bylo to, jako když se vrátíte po dlouhé cestě. Viděli jste sice spoustu báječných věcí, ale doma je doma! 8-)
"No jo, dvě dávky..." Vražkov, 6.9.2008, stage 5
Uživatelský avatar

Příspěvky: 82

Registrován: ned 28.2.2010, 14:29

Zbraň: G43, S&W 629

Bydliště: Jizerské Hory

Re: Začala se prodávat 4.generace GLOCKu - jak se Vám líbí?

Příspěvek od rydvik » stř 31.3.2010, 22:06

Smith: také jsem se tam dnes ukázal a říkal si, jestli se tu někdo zúčastněný vyjádří :wink:
G43, S&W 629 6 Classic 6,5" .44 Magnum, G19 gen3 ex.

Příspěvky: 3

Registrován: čtv 06.5.2010, 11:26

Zbraň: G 17

Re: Začala se prodávat 4.generace GLOCKu - jak se Vám líbí?

Příspěvek od Paloš » čtv 06.5.2010, 16:36

zdar, slyšel jsem, že zásobníky z gloka 3.gen nejdou na 4.gen. , co je na tom pravdy
Uživatelský avatar

Příspěvky: 480

Registrován: čtv 31.3.2005, 18:58

Bydliště: Ostrava

Re: Začala se prodávat 4.generace GLOCKu - jak se Vám líbí?

Příspěvek od markony » čtv 06.5.2010, 18:56

Odzkoušeno včera pasují .
SPHINX 3000 SUHL 150 Anschutz 54 Ruger 161 Glock 26 K 100 X-CALIBUR

Příspěvky: 179

Registrován: ned 06.5.2007, 22:26

Re: Začala se prodávat 4.generace GLOCKu - jak se Vám líbí?

Příspěvek od Fobus » pát 07.5.2010, 20:57

Pasují při zachování vypouštěče zásobníku nalevo (pro praváka). Po přehození na pravou stranu (pro leváka) fungovat nebudou, chybí příslušný výřez na druhé straně, který má jen zásobník pro Gen4.

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz