Záchranka odvážela po střelbě v Jílovišti muže s kulkou v no


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » pát 14.11.2008, 11:01

Mistral: slovo "prodá" je v uvozovkách. To znamená, že ve skutečnosti se žádný obchod neuskuteční, bude to sehraná scénka před kamerou, něco jako na vánoční besídce, pro obveselení obecenstva. :roll:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Příspěvek od admix » pát 14.11.2008, 11:09

Tak tak, nebylo by to poprvy
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 14.11.2008, 11:10

Nikdo: ze by tam hrali i to zatceni? No to mi prijde dost pritazeny za vlasy. Spis to proste zkusili, poslali vyplneny papiry - a ten clovek predpokladal jistou slusnost a dopadl jak dopadl *71*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: úte 05.2.2008, 13:33

Bydliště: Severní Plzeňsko

Příspěvek od O.Gun » pát 14.11.2008, 13:11

A co ten reportér tv nova? :?
Když to takhle teda koupil, tak je to taky nedovolené ozbrojování, ne? :lol:
Koupí zbraň. Natočí se jak páchá TČ. Jde to ohlásit? Copak zrovna teď probíha amnestie na nelegálně držené zbraně? Kdyby to šel ohlásit, tak jede hned, ale ještě mávat s nelegálně drženou zbraní, nějakou tu dobu po lese? nevim, nevim.
Možná, že si to šel přihlásit na svůj ZP :roll: :lol:

Jinak prodávájící je blb! a pořádnej. :mad:

Celkově je z "reportáže" na *78*

Ale tady jsem OT :wink:
O.Gun
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » pát 14.11.2008, 13:50

Pokud by měl reportér ZP a nákupku, nemohlo by se imho jednat o nedovolené ozbrojování, protože by splnil všechny zákonem požadované náležitosti.
Akorát za úmyslné uvedení nepravdivých údajů by mu hrozil podvod, poškození cizích práv apod.
Prodávající nesmí přenechat zbraň člověku bez ZP a nákupky, a je jeho zájem a jeho riziko, jak moc bude přezkoumávat doklady kupujícího. Taky by mu mohli přišít podíl na nedovoleném ozbrojování, což je důvod, proč chci vidět všechny doklady (OP, ZP, nákupku) v originálech a pořídím si kopie.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » pát 14.11.2008, 13:51

S474N: i to by mohlo bejt nahraný :lol: ale jinak moc podezíravý nejsem :lol:

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » pát 14.11.2008, 15:02

T. č. ostatně předpokládá úmysl, škodu, co já vim co ... a když někdo koupí nelegální zbraň a oznámí to hned policii, tak mu těžko přišijou t.č. A média v tomto mají zpravidla bene, protože by tak měla fungovat.
Kdo prodá zbraň a nezajímá se, zda má prodávající papíry, je s prominutím blb. Když už nic jiného, tak de fakto podporuje sígry.
Na druhou stranu, zločinci získávají zbraně zcela jiným způsobem, než od nějakýho zmatenýho chudáka. Z toho pohledu je reportáž plácnutím do vody. To ovšem nic nemění na tom, že si nějaký cvok takovým způsobem zbraň může opatřit a udělat s ní masakr. Nechtěl bych být v kůži toho chudáka, co by mu ji prodal.
Tedy poselství reportáže je: vlastnictví zbraně přináší zodpovědnost.
Naposledy upravil(a) Mistral dne pát 14.11.2008, 15:18, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » pát 14.11.2008, 15:16

Nikdo: Když už tu diskutujeme i o té druhé reportáži, kterou jsem připojil, myslím, že tam je řečeno, že měl nákupku vlastně zfalšovanou (vytištěnou z webu mvcr). Jde o to, do jaké míry byla falešná - jestli i s razítkem atd..

EDIT: omlouvám se, na brokovnici od určité délky hlavně (myslím 60 nebo 62 cm) není nákupka nutná) - myslím..
Naposledy upravil(a) Jasik dne ned 16.11.2008, 20:56, celkem upraveno 1 x.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » pát 14.11.2008, 15:17

Nojo, ale to nic nemění na tom, že takto se zbraň získat dá, když je prodávající hlupák.

Příspěvky: 31

Registrován: sob 01.11.2008, 22:11

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha Východ

Příspěvek od Me2d » pát 14.11.2008, 19:58

Proč hned obviňovaz z herectví a zinscenování trháku... myslím, že na začátku řekli o inzerátu z netu... a tomu bych klidně věřil, jen mám pocit, že reportér mu předával něco okolo 1500 kč a kvůli tomu riskovat? Jedině, že by mu ten kvér vězel doma 20 let a on mezitím nezaregistroval povolení ke koupi a nutnost mít ZP a nebo jen zapomněl? :roll:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » pát 14.11.2008, 20:10

Tenhle vypadá, že to myslí vážně:
KOUPÍM BROKOVNICE 2008-11-14 15:39:28
Koupím brokovnici jakékoliv ráže bez zbrojního průkazu. salvatore3@seznam.cz
Email salvatore3@seznam.cz Telefon SMAZAT
KOUPÍM KULOVNICE 2008-11-14 15:38:44
Koupím kulovnici jakékoliv ráže bez zbrojního průkazu. salvatore3@seznam.cz
Email salvatore3@seznam.cz Telefon SMAZAT
KOUPÍM PISTOLE 2008-11-14 15:37:55
Koupím pitoli jakékoliv ráže bez zbrojního průkazu. salvatore3@seznam.cz
Email salvatore3@seznam.cz Telefon SMAZAT
KOUPÍM REVOLVERY 2008-11-14 15:37:14
Koupím revolver jakékoliv ráže bez zbrojního průkazu. salvatore3@seznam.cz
Email salvatore3@seznam.cz Telefon SMAZAT
http://bazar.zbran.net/

Kdyby se tu někdo chtěl zbavit zbraně (a zbrojáku) :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 138

Registrován: ned 09.9.2007, 21:30

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kolín CZ

Příspěvek od lubo.k » pát 14.11.2008, 20:28

Nikdo: Salvatore ze seznamu.cz kupuje všetko. Narazil som na neho viackrát. Len či to nie je nejaký odzbrojeniachtivý, novácko-pacifistický novinár, ktorý chce odstrániť zbrane aj tým, že ich kúpi čo najviac, alebo policajný provokatér čo chce vyniknúť na poli boja proti zločinu.

Jasik
: S tou nákupkou som nevedel, že predloha sa nachádza na webe mvcr.cz. U nás (v Kolíne) dávajú na základe žiadosti k nabytí, vlastnictví..... samostatné tlačivo s razítkom a podpisom. Nám, vektorovej grafiky znalým, však nie je problém vyrobiť si tlačivo aj s razítkom na oklamanie predávajúceho. Text mám na oboch nákupkách rovnaký, len premenné sú pochopiteľne iné. Je to všetko voľajaké čudné a vidím, že nákupka má administratívnu trhlinu. Asi nebudem príliš inteligentný, keď som na to neprišiel skôr.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pát 14.11.2008, 21:11

Nikdo: Tyjo, tak to je fakt bud totalni vypatlanec, co si mysli, ze mu to projde (a verim, ze treba i proslo, pokud mu to prodal nejakej podobnej vypatlanec) nebo provokater, co lovi tyhle smatlaky (tomu bych veril vic).

Pokud se tak zamyslim nad tim, jak je to pravne osetreno, tak jako prodavajici (pokud je mi jedno, ze si tim nepokreju vlastni zadek) nejsem prece nijak nucen zkoumat, zda zbrojak ci nakupka je prava a je na ni razitko, jake ma opravdu ten ktery obvod, kam spada kupujici, nebo ma zbrojak odpovidajici znaky nebo podobne. Zajimalo by me (ciste hypoteticky), jak by se prip. soud tvaril na to, ze bych ukazal kopie zbrojaku i nakupky (mozna falesne, ale na prvni i druhej pohled tezko k rozeznani) - tezko prodavajiciho podle neceho takoveho vinit, ze si mel cosi kdesi overovat - to mu zakon nikde neuklada...
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 14.11.2008, 21:38

K cemu nakupku na brokovnici takove delky. Tam se prece zadna nakupka neresi.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 138

Registrován: ned 09.9.2007, 21:30

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kolín CZ

Příspěvek od lubo.k » pát 14.11.2008, 21:55

Výňatok zo zákona 119/2002 Zb. Nákupné povolenie je potrebné. Tých 600 mm hlavne je docela dosť.

§ 5
Zbrane kategorie B
Zbranemi kategorie B jsou
a) krátké opakovací nebo samonabíjecí zbrane,
b) krátké jednoranové nebo víceranové zbrane pro strelivo se stredovým zápalem,
c) jednoranové nebo víceranové zbrane pro strelivo s okrajovým zápalem, jejichž
celková délka je menší než 280 mm,
d) dlouhé samonabíjecí zbrane, jejichž zásobník nebo nábojová schránka
a nábojová komora mohou dohromady pojmout více než 3 náboje,
e) dlouhé samonabíjecí zbrane, jejichž zásobník nebo nábojová schránka
a nábojová komora nemohou dohromady pojmout více než 3 náboje a u nichž je
podávací ústrojí odnímatelné, anebo u nichž není zaruceno, že nemohou být
premeneny bežne dostupnými nástroji na zbrane, jejichž zásobník nebo
nábojová schránka a nábojová komora mohou dohromady pojmout více než 3
náboje,
f) dlouhé opakovací nebo samonabíjecí zbrane s hladkým vývrtem hlavne, jejichž
délka hlavne je menší nebo je rovná 600 mm
,
g) samonabíjecí zbrane, pokud mají vzhled samocinných zbraní, a
h) signální zbrane pro použití signálních náboju ráže vetší než 19 mm.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od rostar » sob 15.11.2008, 4:08

cityshark píše:1) Co ma co ochranka nosit zbran?
2) Co ma co ochranka strilet pred nekoho do zeme?
Nechápu. Co by tak člen ochranky měl nosit? Možná ceduli ,,Bodněte si do mně". Ten chlap tam zřejmě byl ve výkonu služby(ústroj na to nevypadala,ale to nechci hodnotit,třeba to byl záměr) a musí počítat se vším. Ale když je cityshark tak chytrý může si vzít do ruky klacík(velky klacek by ochranka přece mít už neměla)a může si hlídat sám. To jsou kecy lidí co takové situace nikdy nezažili a přeju jim aby ani nezažili. Lépe je si sednout doma na prdel a kritizovat. Kritizovat cokoli, třeba i něco čemu hovno rozumí.
Sorry, ale tohle mně vždy spolehlivě vytočí. R
Si vis pacem, para bellum!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » sob 15.11.2008, 16:11

lubo.k: a ta samonabijeci brokovnice na 3 rany CZ 816 ma hlaven jak dlouhou?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Příspěvek od cityshark » sob 15.11.2008, 18:02

rostar - chapu tvoje rozhorceni, mozna jsem mel napsat "strelnou" zbran. Jinak at si nosi co chtej. Ale co ja jsem se vzdy setkal, tak ochrankari byli pripadi opravdu k pohledani. A pokud nejaky zbrane, tak s plynovkama jeste nosicima je venku, coz o necem svedci.

A co se ochranky vubec tyce, tak jim zakon zadny moznosti navic (jako treba policii) nedovoluje. Tedy opravdu nechapu, na co ochranka staveniste nebo co to bylo nosi strelne zbrane. Maximalne to chapu tak, ze na svoji obranu stejne jako bezny civilista. A pak uz tedy nechapu 100x, ze pouzil zbran strelnou a nasledne ho nekdo smahnul, fakt mi to cely smrdi.

Byt ten kdo se jakkoliv hadat taha nuz (budu-li verit mediim), je idiot, ochrance ze svy osobni zkusenosti z okoli, kde "hosi v cernem" soustavne porusuji svoje pravomoce, proste neverim. Just my 2 cents.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 138

Registrován: ned 09.9.2007, 21:30

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kolín CZ

Příspěvek od lubo.k » sob 15.11.2008, 21:06

S474N o CZ 816 som nenašiel nič. Určite som sa pomýlil.

Příspěvky: 3

Registrován: ned 16.11.2008, 12:33

Příspěvek od Tonda » ned 16.11.2008, 13:56

cityshark píše:rostar - chapu tvoje rozhorceni, mozna jsem mel napsat "strelnou" zbran. Jinak at si nosi co chtej. Ale co ja jsem se vzdy setkal, tak ochrankari byli pripadi opravdu k pohledani. A pokud nejaky zbrane, tak s plynovkama jeste nosicima je venku, coz o necem svedci.

A co se ochranky vubec tyce, tak jim zakon zadny moznosti navic (jako treba policii) nedovoluje. Tedy opravdu nechapu, na co ochranka staveniste nebo co to bylo nosi strelne zbrane. Maximalne to chapu tak, ze na svoji obranu stejne jako bezny civilista. A pak uz tedy nechapu 100x, ze pouzil zbran strelnou a nasledne ho nekdo smahnul, fakt mi to cely smrdi.

Byt ten kdo se jakkoliv hadat taha nuz (budu-li verit mediim), je idiot, ochrance ze svy osobni zkusenosti z okoli, kde "hosi v cernem" soustavne porusuji svoje pravomoce, proste neverim. Just my 2 cents.
Nebudu tady hodnotit tvoje zkušenosti s ochrankářema, každý máme své.
Jsou mezi nimi různí lidi, stejně jako mezi policajtama, právnikama, řidičema nebo zedníkama. A stejně jako oni mohou mít zbroják (a tedy i nosit v souladu se zákonem) Práva a povinnosti mají stejná jako každý jiný civilista, jen bych si dovolil tvrdit, že k jejich nošení mají víc důvodů vzhledem k tomu, v čem se pohybují. Tu reportáž z Primy jsem si zkouknul a podle ní, a toho co tam vypovídal jeden z dělníků je to celkem jasné. Ten maník s kudlou se dopustil ozbrojeného útoku, ochrankář pustil jednu výstražnou do země a tenhle jeho lidumilný čin byl po zásluze potrestán, když útočník vytáhl svou zbraň a začal střílet po něm. Osobně si myslím, že v tomhle případě neudělal ochrankář nic co by bylo v rozporu s "nutnou obranou"
Jestli já něco nechápu, tak to, že člověk který má problémy s policií a byl několikrát vyšetřován (to v té reportáži taky zaznělo) může mít zbroják a legálně vlastnit zbraň. Just my 2 cents

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz