Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 10.12.2018, 2:46Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
 Zajímavý článek 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: 12/2005
Příspěvky: 1151
Bydliště: Česká Lípa
Příspěvek Zajímavý článek
Předem se omlouvám těm, co angličtinou nevládnou, i těm, kteří to už znají. Zajímavý článek ze života; při všech slovních přestřelkách o střelivu, rážích, kapacitě zbraní, taktice etc pomáhá vytvořit si reálnější úsudek...
http://www.findarticles.com/p/articles/ ... i_82533205

_________________
Obrázek


pát 01.12.2006, 18:07
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 07/2006
Příspěvky: 1277
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Tak pro ty co nevládnou anglicky spáchej nějakej "translation" *30* *88*

_________________
"Only the dead have seen the end of war."


pát 01.12.2006, 18:12
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 12/2005
Příspěvky: 292
Bydliště: WEST
Příspěvek Rychlý překlad
Nevim jestli to k něčemu bude. Přelkad berte s rezervou a hlavně hodně fantazie. Celkem to má 7 stránek A4 (tady jsou dvě) takže napište a klidně je zde doplním.

Situace: Poslušný zákonů vyzbrojený občan čelí vícenásobné ozbrojené loupeži a vražednému pokusu.
Lekce: Jen síla zákonné síly může odpovědět sílu nezákonné kriminální síly.
Několik let dříve, televizní program přelom zaměřený na soukromé občany kteří užívali zbraně v sebeobraně. V osvěžujícím kontrastu k velké části tradičních elektronických médií, přehlídka z větší části daly poctivý a vyvážený zobrazení obyčejných lidí, kteří byli vynucené uchýlit se k obranným střelným zbraním v mimořádných okolnostech. Já jsem psal o tom v tomto prostoru tehdy. Mezi přelomem střílení my jsme diskutovali o byli série ozbrojených loupeží a pokusů o vraždu poražený od Lance Thomas, majitel hlídacího obchodu v Los Angeles.
V roce 2001, Paladin Press publikoval jeden z nejlepších "čte" roku pro lidi, kteří následují zbraňovou kulturu a rozumět principům ze sebeobrany. Autor je Paul Kirchner, který spolupracoval s Colorado Jeff Cooper na předchozích knihách, a titul je nejsmrtelnější lidé: Světoví nejsmrtelnější bojovníci skrz věky. To pokrývá čísla tak neslučitelný jak francouzský swordswoman známý jako La Maupin, takoví ohromní američtí váleční hrdinové jak Alvin York a Audie Murphy; pistolníci jako pustina Bill Hickok a netopýr Masterson, a muž pojmenovaný Lance Thomas.

Po dobu méně než 3 let, Thomas byly zapojen do čtyř zbraňových bojů proti celkem 11 známé podezřelé osoby. On střelil šest o nich, zabíjejících pěti. Hlídací obchodník samotný byl zraněný na dva z těchto příležitostí, braní celkem pěti okruhů. Je tam mnoho lekcí které my ostatní může učit se: Lekce z dlouhodobé strategie a krátkodobých taktik; zbraňového výběru a muniční účinnosti; a, především, kuráže v bitevním ohni v momentu, a rozhodnutí přes dopravu na dlouhé trati.
Srpen 10, 1989. Jako tolik skladníků, Thomas cítí jeho hlídací obchod by byl bezpečnější místo kdyby zbraň se kterým odrazit vyzbrojené lupiče. On získal model 36, pětiranný Smith & Wesson .38 šéf specialita. On drží snubnose revolver kde on může dosáhnout toho snadno. Tento den, on bude rád on dělal.
Dva lidé vstoupí. Jeden zdá se, že mít nějaký druh zbraně, a další tahy co Thomas uznává 9mm poloautomatickou pistoli. Thomas ví on může jen dát muži jeho peníze a zboží, ale on také ví to dělat tak je věřit jeho životu k rozmaru násilného muže nezákonně ovládající smrtící zbraň. Místo toho, Thomas si vybere bojovat.
Jeho ruka zazáří do šéfa specialita, a on přijde střílení. Malý revolver štěká třikrát. Dva jeho kulek minou, jen jeden vrazí do střelce' tvář, vytahování něho boje.
Obchodník se houpá směrem ke komplici, ale nemůže vidět zbraň právě teď, a tak, nestřílí. Místo toho, on objedná podezřelou osobu opustit. Nyní- vyhovující komplic dělá tak, tažení jeho zraněného kamaráda s ním.
Lupič přežije. Lance Thomas je nezraněný. Jeho rozhodnutí , který má být vyzbrojený občan, bojovat, byl potvrzený. Zraněný lupič bude nabitý, a vyzbrojený občan má sympatii úřadů. Thomas vyhrál v každém ohledu.
V oceňování následky, Rolex specialista analyzuje co on učil se se stejnou precizností on platí pro opravu a úpravu pěkných hodinek. To není ztracený na něho že on vynaložil 60 procent z jeho střeliva neutralizovat 50 procent z jeho antagonistů. To se stane jemu že jednotlivý pětiranný revolver nemuselo být dost jestli tam je příště, a že tam nebude moc příležitosti překládat.
A co kdyby byl býval chycený mimo dosah jeho Smith? Thomas expanduje jeho obrannou strategii. .38 je spojený s trio .357 velké láhve revolver: kolt Python, Smith & Wessonův model 19 bojuje proti velké láhvi, a Ruger bezpečnostní- šest. On pole jim pár stop odděleně uvnitř malého obvodu jeho pracovního pole tak tam vždy bude jeden na dosah kdekoliv on stojí.
Jestli on vyschne, on bude dokonce ne- nebude přemýšlet o překládce: on bude jednoduše snížit prázdnou zbraň a uchopení další plně naložený jeden.
Profesionál udeřený
Listopad 27, 1989. Tentokrát, to je druh profesionálního úderu , který NYPD Stakeout voj varoval vy o- - A pěti- lidských týmech zločinců kteří víte co oni dělají. Tam je oseté zálohování, pachatelský loudající se kolem na chodníku vně, předstírání , který má být passerby. Člun s vahadlem je v sedadle úniku auto, v jednou za cyklista a potenciální zabiják který moct vražedně zakázat odpovídající důstojníky, nebo jdou dovnitř s těžkými pěchotními zbraněmi zachránit komplice kteří jsou chycení uvnitř prostor. Zbývající tři pachatelé zahrnují nájezdový tým.
To otvírá horkému, rychle a ošklivé. Jeden z pachatelů otevře na Lance Thomas bez varování, pálení poloautomatické pistole, udeření něho čtyřikrát s osmi okruhy zapálenými. Tři z .25 ACPových kulek poškodí Thomasovo pravé rameno, čtvrtinu do jeho krku. Hodinář přibližovací kleště nejbližší revolver, Ruger .357, chybějící s prvním výstřelem ale naříznutím s dalšími pěti.Střelec padá do podlaze a tak dělá bezpečnostní- šest: to klikl prázdné. Thomas sníží to, plíce pro další nejbližší zbraň, snubnose .38 která ušetřila jemu naposledy.
Teď on najme druhou podezřelou osobu, která střílí na něj. Thomas střílí zpět. Ta zbraň, také, vyschne. On neudeřil jeho antagonistu, ale on nebyl udeřený jeden nebo druhý, a druhý lupič je v žádné náladě pokračovat střelbu.
Třetí vnitřní strana podezřelý zahájí palbu na Thomas. Zraněný, ale vzteklý a ještě v boji, skladník přibližovací kleště jeho třetí zbraň shootout, další .357. jak Paul Kirchner souvisí to, on "prázdné obaly do toho" třetí střelec. Ten provinilec sejde.
Malý hlídací obchod je naplněný zápachem bezdýmného prachu a dýmu krvi. Již trestaný zločinec chce už ne jsoucí střelený v, a odpřisáhl z konfliktu.
Vně, dva další lupiči si uvědomí že tři z jejich kolegů mají vnitřní stranu šla pro snadné skóre, tam byl dlouhá salva explozivní střelby, a jediný přišel odstoupit na živu. Cokoliv je v tam, oni nechtějí žádnou část z toho. Tři přežívající lupiči prchají.
Uvnitř, jen jeden z bojovníků stojí. Krvácení ale vzdorný, zraněný Lance Thomas shlíží v dvou lidech on zabil. Během boj, on střílel 19 výstřely.
Kouzelný život
Někteří lidé jsou začnou myslet že Thomas nese kouzelný život. Od nepřítele poslaného do potupného útočiště moct jistě být řeknout bylo poražený, skóre nyní stojí v Lance Thomas 7, vyzbrojení lupiči 0.
Nicméně, to se stane skladníkovi který jeho přežívací zbrojovka mohla -by potřebovat další palebnou sílu aktualizace. Tentokrát, on rozhodne se zkusit poloautomatické pistole. On koupí čtyři, celý SIGs, který operuje stejným způsobem. Jeden je kompaktní devět- střelený P - 225 9mm. Další tři jsou rozmanité verze P - 220 8- střelené .45 auto.
Jak přelom kamery pánev přes jeho zbraňovou sbírku, my vidíme americký ze SIG s tlačítkovým časopisovým vydáním stejně jako v evropském stylu se zadkovým patovým časopisem vydání. Tam je hnědnoucí BDA, který je evropský P - 220 různým jménem.
Časopis spouštěcí styly nezáleží. Lance Thomas ještě neplánuje překládat. Jestli jedna zbraň vyschne, on bude sahat po další. On nyní má až osm ručních střelných zbraní běžně dostupných. Plně naložený, oni drží 56 okruhy mezi nimi.
S jeho plánem, oni všichni fungují v podstatě stejný: záchytná zbraň, zapište do seznamu zbraň na cíli, tahová spoušť do té doby, než to zastaví se střílení, uchopte další zbraně, opakujte jak jste nezbytní. Thomas se dopustí sebe k stálé praxi v zpřístupnění jeden nebo další jeho obranných zbraní ze žádné představitelné pozice.
Dva roky rozbijí
Prosinec 4, 1991. To bylo víc než dva roky od té doby, co poslední incident. Nějaká jiní by byl spokojená do nynějška. Ne Lance Thomas, který dozvěděl se, že bdělost se rovná přežití, a ze začátku uvědomil si on je odpovědný za bezpečí jeho zákazníků.
Na tomto datu mužský pachatel kráčí v, doprovázený ženským komplicem který ukáže žádnou zbraň. Muž táhne naloženou Glock pistoli. On podotkne zbraň v Thomas a objedná jemu být nehybnou.

_________________
Spravedlnost...? není slepá dívá-li se ústím hlavně.
Pacifismus je NEMOC modEUrni doby.


pát 01.12.2006, 18:24
Profil

Registrován: 09/2006
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Je vidět, jak všechny translatory produkujou "massabobštinu" místo rozumného překladu :D čtetí pak už chce víc než fantazii :D


čtv 07.12.2006, 13:10
Profil

Registrován: 11/2006
Příspěvky: 47
Příspěvek 
Díky, moc pěkný článek. Ten chlápek měl fakt nelehký osud.. Ten překlad taky :)


čtv 07.12.2006, 13:33
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 05/2006
Příspěvky: 932
Bydliště: Všude a nikde
Příspěvek 
Ten překlad to je hlína :D Vůbec nevím o co jde :lol:

_________________
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27


čtv 07.12.2006, 14:24
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2006
Příspěvky: 804
Bydliště: Brno
Příspěvek 
překlad bude asi přebití ale mně příjde jako daleko větší hlína časopis coby zásobník :lol:


čtv 07.12.2006, 15:02
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 04/2005
Příspěvky: 52
Příspěvek 
Jen stručně základ příběhu, toho textu je fakto hodně:
Hodinář v Los Angeles, přežil 4 ozbrojená střetnutí (přepadení), 5x zasažen.
1. přepadení: Hodinář má revolver S&W M36 (5 ran). Do krámu vejdou 2 muži, jeden zřetelně ozbrojen pistolí. Hodinář začíná střílet, vystřelí 3 rány, jednou zasáhne lumpa do obličeje. Druhý lump neútočí, ustupuje.

Na základě zkušeností z 1. přepadení hodinář doplňuje výzbroj. K prckovi přibývají revolvery Colt Python, S&W M19 a Ruger Security-Six. Zbraně jsou rozmístěny po obchodě tak, aby vždycky k nějaké mohl.

2. přepadení: jen cca dva měsíce po prvním. Profesionální přepadení - pětičlenný tým - tři uvnitř, jeden venku plus řidič. Přepadení začíná střelbou bez výstrahy - hodinář 4x zasažen ráží .25ACP (3x do ramene, jednou do krku). Bere nejbližší zbraň (Ruger), jednou mine, dalších 5 do střelce. Další bere M36, střílí po sobě s druhým lumpem, bez zásahu, ale lump ustupuje. Bere třetí zbraň a vysype ji do třetího lumpa. Přeživší lump plus dva venku prchají.
Celkem vystřelil 19 ran.

Hodinář se rozhodne přezbrojit - pořizuje SIGy - 1x P225 plus 3 x P220 (.45acp). Opět rozmísťuje po krámě. Náhradní zásobníky neřeší, prostě bere novou zbraň.

3. přepadení: o 2 roky později. Vejde chlap s ženskou, chlap "táhne naloženou Glock pistoli" ;), namíří na hodináře. Vystřelí po hodináři, trefí ho do krku. Hodinář jde po pistoli (225), blbě ji chytí, po třetí ráně se zbraň kvůli špatnému úchopu zasekne, ale ty tři rány jdou do lumpa. Hodinář pouští zaseklou zbraň, bere 220 a nasype do lumpa, který ještě funguje, dalších pět. Ženská neútočí, je mimo.

4. přepadení: zase jen o 2 a půl měsíce později. Vejdou dva lumpi, hodinář vidí zbraň, do jednoho nasype většinu zásobníku z 220. POuští prázdnou, bere novou, druhého trefuje 4x, oba lumpi mrtví, hodinář nezasažen.

Po výhrůžkách od gangů, ze kterých někoho sestřelil, hodinář prodává krám a stěhuje se - podle článku nechce ohrozit zákazníky a náhodné kolemjdoucí.

Článek dál obsahuje Ayoobovu analýzu, ale na tu už nemám sílu :)


čtv 07.12.2006, 15:05
Profil

Registrován: 02/2006
Příspěvky: 59
Bydliště: Bratislava - Senica
Příspěvek 
Ze som sa ja neucil za hodinara. :lol: Ale musim mu uznat, nestratil duchapritomnost a aj po tom ako ho zasiahli sa nevzdaval a bojoval dalej.Klobuk dolu


čtv 07.12.2006, 15:10
Profil ICQ
VIP člen
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2005
Příspěvky: 13174
Bydliště: mám
Příspěvek 
Hehe, to si mel spis pod pult pridelat brokarnu *47**40*

_________________
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek


čtv 07.12.2006, 15:14
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2006
Příspěvky: 804
Bydliště: Brno
Příspěvek 
spiš pod podlahu našlapný miny, aktivovaný zpoza pultu :lol:


čtv 07.12.2006, 15:33
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 04/2005
Příspěvky: 564
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Boží věta: Jeho ruka zazáří do šéfa specialita, a on přijde střílení. :-) Jinak mě nejvíc pobavil "hnědnoucí BDA" ... pravděpodobně browning :-) Škoda že aspoň tam nebyl link na originál, rozhodně by to bylo lepší než luštit tohle.

_________________
Scoutův teorém hledání ponožek: Pár neexistuje.


čtv 07.12.2006, 15:34
Profil ICQ YIM
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 12 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  Powered by phpBB © phpBB Group, designed by STSoftware, český překlad – phpBB.cz

Doporučujeme: XBMC KODI