Zavádějící informace ve výhodách pistolí Glock


Napište nám názor , chyby, nové nápady, zlepšení aj. na stránky MujGLOCK.com

Uživatelský avatar

Příspěvky: 480

Registrován: čtv 31.3.2005, 18:58

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od markony » čtv 12.10.2006, 18:50

Radek: forum o 1911 byl na MZ .
Uživatelský avatar

Příspěvky: 135

Registrován: úte 03.10.2006, 19:54

Zbraň: G22, FSN-01, P22

Bydliště: Ústí n. L.

Příspěvek od Rincewind » čtv 12.10.2006, 18:52

crusader: Některé propagační materiály glocku uvádějí některé jeho vlastnosti stylem jako kdyby automobilka popisovala svůj nejmodernější model : "... v kabině se také nachází volant, jenž přes sofistikovaný systém řízení přesně natáčí přední kola dle požadavku řidiče...!
Co je na tomhle špatného? Pravda to přece je, navíc nikoho jiného to do svých propagačních materiálů doteď dát nenapadlo! Je to běžná marketingová (reklamní) metoda, popsat novým způsobem starou funkci. Každý výrobce se snaží přece svoje zboží propagovat co nejlépe. Ostatně - silan si také pamatuješ díky hloupému Silanizování... :wink: To už je ale skoro OT, můžeme to dále rozebírat někde na stránkách o reklamě. :D :thumbsup:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 352

Registrován: sob 11.3.2006, 16:57

Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od Lala » čtv 12.10.2006, 19:03

Veta : "Dalším plusem je vestavěné počitadlo napáskovaných nábojů, které zvyšuje komfort při používání a poskytuje jednoznačný údaj o zbylé kapacitě" je myslim plne v poradku a pochopitelna ne?
Kdyz se podivam na zasobnik napr. u Cz, tak hned nevidim pocet naboju, protoze tam prave neni to cislo a musim preci jen odpocitavat . Jde o ten komfort :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 52

Registrován: ned 28.5.2006, 21:06

Zbraň: Glock 26, CZ858

Bydliště: Opava

Příspěvek od danielTIR » čtv 12.10.2006, 20:03

Náhodou, já to beru jako diskuzi a beru pisatelův názor.Sám vlastním G26 a mám ho jen proto, že je spolehlivý, na mé nošení lehký a při výborných rozměrech výborně "držitelný". Navíc potřebuji zbraň jednoduchou a nemám potřebu přemýšlet v jaké poloze mám kohout, pojistku či vypouštěcí páčku ( pozor myšleno obrazně, aby se toho zase někdo nechytil a neudělal se mě debila, co neumí manipulovat s klasikou !!!! :lol: ) Faktem je , že se některé věci zbytečně přibarvují a přeceňují.Navíc, každý má možnost volby a koupí si to na co má a co se mu líbí, popřípadě co mu vyhovuje. Upřímně, kdyby CZ vyrobila něco tak kvalitního a jednoduchého, určitě bych do toho šel. Diskutujme proto a neočerňujme se.Je to zbytečné.

Příspěvky: 8

Registrován: sob 07.10.2006, 14:23

Příspěvek od karlicek7 » čtv 12.10.2006, 20:18

Radek píše:to crusader:

1911 a Glocky jsou léty ověřené zbraně s tím rozdílem, že Glock je vhodnější na nošení, odolnější při znečištění a je na něj celkem větší spolehnutí. To je fakt!

A na tomto fóru probíráme právě naše oblíbené Gločíky!

Mimochodem fórum na 1911 jsem ještě neviděl :idea:

Ale to není problém, pokud nebudeš plácat nesmysli nebo info vytržené z kontextu, tak se klidně přidej :wink:

Prosím Tě co myslíš tím odolnější proti znečištění?? Měl jsem nyní možnost si glock vyzkoušet a byl zadělanej jako jetel.CCa 100 ran. Nepřišlo mi , že by odváděl nějakými kanálky bordel pryč........I 1911 byla zadělaná, ale přibližně stejně. 100 ran glock bez problému a 100 ran 1911 bez problému.Takže to není pravda co píšeš. Ano Glock nemusíš tolik čistit, prtotože to nemá vliv na jeho vlastnosti, ale není odolnější. Dále 1911 prošla mnoha válkama, bez ztráty kytičky a to tam kde skutečně byl boj na velmi krátkou vzdálenost a tam byly 1911 velice chváleny a ceněny.Zatímco glock byl sna d jen v Zálivu. V USA se zvýšil návrat k 1911 a to z důvodu zejména spolehlivosti.
Doporučuji přečíst si i cizojazyčné stránky!!!!!!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 12.10.2006, 20:22

crusader píše:Využívám nabídnuté možnosti a ptám se, jaký je rozdíl mezi úderníkovou a pádovou pojistkou? Vždyť přímo v popisu funkce se píše cit.: Úderníková pojistka má za úkol klást překážku úderníku, aby v případě nehody (zlomení úderníku nebo závěru) nebo i pádu....

Nějak jsem tedy nepochopil v čem se ona pádová pojistka v případě pádu uplatňuje...
Lepsi nez tisic slov, je jedna maluvka. Takze ridic se timto heslem ti rovnou posilam obrazkove vysvetleni.
:arrow: Pojistky na GLOCKu
Jeste neco nejasneho?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 12.10.2006, 20:28

crusader píše:A prostě věta "Dalším plusem je vestavěné počitadlo napáskovaných nábojů, které zvyšuje komfort při používání a poskytuje jednoznačný údaj o zbylé kapacitě" mě přijde opravdu jako přiblblé PR.
Uvedenou vetu jsem si dovolil vymyslet sam (Premek urcite vzpomene, protoze jsme tohle zrovna resili hodne davno pres ICQ). A nejak nechapu, co se ti na te vete nelibi? Ze zni jako z reklamy? A co jako? Rozhodne lepsi napsat takovouto rozvitou vetu nez tam dat odrazku a napsat "a vzadu na zasobniku mate diry s poctem naboju". Kdyz uvazim, co koncern Skoda/Audi/Seat/VW dava do svych ceniku a vyzdvihuje to - staci se jenom podivat - s trochou nadsazky tam pisou i gumicky ve steracich.


Mozna by ses mel podivat sem:
:arrow: viewtopic.php?t=1107
zde konkretne na bod 5, odstavec tri, pripadne u tebe mozna v hlavni rade bod ctyri odstavec jedna.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » čtv 12.10.2006, 20:44

karlicek7 píše: V USA se zvýšil návrat k 1911 a to z důvodu zejména spolehlivosti.
Doporučuji přečíst si i cizojazyčné stránky!!!!!!

Ať byla 1911 jakkoliv dobrá je už dnes zastaralá ať se to někomu líbí nebo ne. Je to prostě legenda. Dále bych tě chtěl ujistit, že sice válkami prošla nicméně je asi jasné, že na ní žádná armáda nestavěla jako na hlavní pěchotní zbrani. Takže tady bych byl s těmi chvalozpěvy typu HALELŮJÁÁÁH opatrnější nehledě na to že třeba za WW II prostě nic lepšího nebylo.
Dále jestli si tím že se k ní američani vracej myslel US army a US Navy, tak tam bych chtěl jen podotknout, že se vracej k .45ACP nikoli k 1911, páč tendr na přezbrojení vyhrál někdo z tria SIG Sauer, HK nebo S&W.
Nakonec ta odolnost proti znečištění je myšlena tak, že Glock ti spadne třeba do písku nebo bláta a je i na dále plne funkční (mam to vyzkoušeno, neodolal sem :twisted:) , zkus totéž udělat s 1911 a pravděpodobně budeš mít smolíka.
Nechci 1911 nějak shazovat, mě se taky líbí a určitě si v budoucnu nějakej klon pořídim.

P.S. Při čtení různých i cizojazyčných stránek je třeba brát v potaz serióznost oněch článků.
Naposledy upravil(a) para dne čtv 12.10.2006, 21:27, celkem upraveno 4 x.
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 352

Registrován: sob 11.3.2006, 16:57

Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od Lala » čtv 12.10.2006, 21:02

No co se tyka valek tak P08 nebyla taky spatna, i kdyz celkem narocna na prostredi, ale co se tyka presnosti snad lepsi zbran seriove vyrabena nebyla dodnes, samozrejme to berte s rezervou. :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » čtv 12.10.2006, 21:09

Lala:
Já měl na mysli amíky potažmo spojence, navic skopčáci se o P.08 škrtili :lol:
Naposledy upravil(a) para dne čtv 12.10.2006, 21:14, celkem upraveno 1 x.
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » čtv 12.10.2006, 21:12

Mě se líbí, jak crousader škrtnul sirčičkama u stohu, zmizel a tady dál jede flame jako blázen :twisted:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 35

Registrován: stř 11.10.2006, 11:24

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Tento i paralelni vesmíry

Příspěvek od crusader » čtv 12.10.2006, 22:32

Nikam jsem nezmizel, jen mám i jiné povinnosti :) Hnedle se zapojím, jen musím ještě něco dodělat...
Kdo je připraven, není překvapen.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 12.10.2006, 23:19

CrusAder>
a) zasobniky - ukaz mi jiny zasobnik na 17 naboju, na ktery kouknes a behem pul sekundy vis PRESNE, kolik je v nem naboju... Proto pise Glock o zasobniku jako o vyhode (a az budes na nejakym kurzu, kde ti reknou "napaskuj si 2x12 naboju a ty zapomenes pocitat a opetovnym pocitanim budes zdrzovat ostatni, pochopis, prc o tom pisou jako o vyhode).

b) soucastky - pro porovnani jsi vybral pistoli s nejjednodussim spoustovym mechanismem a i ta jich ma vic... Proto se u Glocka vyzdvihuje jeho jednoduchost dana minimalnim poctem soucastek

A opravdu timto mailem nevyzdvihuji vlastnosti Glocka - jen obhajuji, co a proc se o nem pise.

Spis se optam - polozil jsi podobnou otazku na jinem foru o jiny pistoli, o ktery se ve firemnich brozurach pise, jak je spolehliva, trvanliva a ja nevim co? Jelikoz to KAZDY vyrobce pise o VSECH svych zbranich, tak nerozumim tomu, ze te to trapi zrovna u Glocka, u kteryho je to velka cast pravdy :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 35

Registrován: stř 11.10.2006, 11:24

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Tento i paralelni vesmíry

Příspěvek od crusader » pát 13.10.2006, 0:05

Tak, chvilku jsem tu nebyl a hned se to zvrhlo přesně v to, co jsem nechtěl - probírání vlastností samotných pistolí. Pravda, možná za to může i poměrně špatně zvolený název threadu (když se na to zpětně podívám) ale mám dojem, že spousta diskutujících si jen přečetlo název a hop do diskuse bít se za svoji pistoli :-)

Ohledně zásobníků - například všechny zásobníky MEGGAR co jsem viděl mají "vestavěné počítadlo" a to dokonce dvojité (z každé strany zásobníku jedno :-D )

Prostě to shrnu - myslím si, že glock by si zasloužil trošku kultivovanější reklamu a ne pomocí toho co jsem kritizoval hned v prvním příspěvku.

Protože podobné reklamní "kydy" se sice opravdu používají v dnešní době dost masivně, ale zrovna takhle... - Na druhou stranu je pravda, že "Vestavěné počitadlo nábojů" si budu asi pamatovat do smrti, stejně jako že Silan Silanizuje... Takže v něčem to asi splnilo svůj účel... :-(
Kdo je připraven, není překvapen.

Příspěvky: 303

Registrován: úte 07.3.2006, 13:25

Zbraň: GLOCK

Bydliště: poblíž Prahy

Vědomé lži a mýty o pistolích Glock

Příspěvek od vito » pát 13.10.2006, 7:27

crusader: čekal jsem, že někdo bude reagovat také na tvou poznámku o polygonní hlavni. On totiž Glock nemá klasický polygonní vývrt. Jedná se o jakýsi hybrid mezi normální drážkovanou hlavní a klasickým polygonem. Proto se o tomto vývrtu mluví jako o jisté zvláštnosti, což také je.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 13.10.2006, 7:41

crusader píše:Ohledně zásobníků - například všechny zásobníky MEGGAR co jsem viděl mají "vestavěné počítadlo" a to dokonce dvojité (z každé strany zásobníku jedno :-D )
Chlape, ze ty navstevujes fakultu zurnalistiky na UK - vytrhnout si z kontextu co potrebujes a potom to nalezite demagogicky okecat. Pro uplnou presnost zde davam citaci z webu:
www.MujGLOCK.com píše:zásobníky: zásobník s plastovým okrajem poskytuje větší komfort páskování než zásobník kovový. Omezuje totiž zařezávání hrany vývodků do prstů, což může být hlavně v zimě nepříjemná věc a výsledky jsou znát při střelbě. Dalším plusem je vestavěné počitadlo napáskovaných nábojů, které zvyšuje komfort při používání a poskytuje jednoznačný údaj o zbylé kapacitě.
Ja tam tedy nevidim, ze by se psalo o tom, ze je tato vlastnost jedinecna pro GLOCK a nebo ze ji vymyslel. Opetovne to narazi na tu tvou, zjevne prebujelou, fantazii a predstavivost. Nepokousej se cist mezi radky, to je proste sdeleni, jake je - proste to jednoznacne a prokazatelne zvysuje komfort, tak proc by se to nezminilo?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 35

Registrován: stř 11.10.2006, 11:24

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Tento i paralelni vesmíry

Příspěvek od crusader » pát 13.10.2006, 10:22

No, když už jsme tedy u slovíčkaření - začněme tedy s výše uvedenou citovanou větou, ve které je z logické stránky chybný (zavádějící a nepřesný) výraz "vestavěné počítadlo", respektive slůvko "vestavěné" které nesprávně definuje skutečnou funkcionalitu a technické provedení "počítadla". - Jak bylo vestavěno? To předpokládá, mimo jiné, že je to samostatná konstrukční skupina (či součástka). Z hlediska odborné technologické terminologie ovšem očíslovaným dírám říkat vestavěné
počítadlo NELZE.

Možná se to někomu bude zdát jako zbytečné hnidopišství, ale v celém zmiňovaném textu výhod je takových případů více - nejmarkantnějším je asi tvrzení Takto vyrobený rám je navíc i pevnější než ocel.... - Nejenže je to stylisticky chybně - rám nemůže být pevnější jak ocel, - poslední slovo má být v tomto případě "ocelový", ale i po stránce faktické je to lživé, minimálně zavádějící tvrzení. Jó, kdyby tam byla věta "Takto vyrobený rám má řadu parametrů srovnatelných nebo lepších než ocelový... - tak i přes to, že se věta odkazuje na neznámé "parametry", tak je z faktického hlediska nenapadnutelná, neboť je konkrétní a pravdivá a dané parametry se dají laboratorně jistě změřit. Ovšem slůvko "pevnější" (co definuje) se změřit nedá a nezaujatému pozorovateli se může jevit jako synonymum pro výraz "lepší ve všech parametrech", což rozhodně není pravda...


OPĚT PRO VŠECHNY DISKUTUJÍCÍ - NIKTERAK TÍMTO NENAPADÁM PISTOLE GLOGK ANI SE NESNAŽÍM SNIŽOVAT JEJICH KVALITU, ZESMĚŠNOVAT JEJICH NOSITELE, VYZDVIHOVAT PŘEDNOSTI JINÝCH ZBRANÍ A PODOBNÉ VĚCI, JENŽ MI BÝVAJÍ VKLÁDÁNY DO ÚST, NEBO PŘEDJÍMÁNY
např cit. cybernetic
ešte si zabudol na výstražník+prípad keď vyletí zápalka a výšľach vyrazí zásobník a pod.
Tak sa chlape vykecaj naráz,aby som to nemusel čítať každých 10 min
BAVÍM SE POUZE O LŽIVÝCH/NEPŘESNÝCH A ZAVÁDĚJÍCÍCH INFORMACÍCH KTERÝMI JSOU TYTO PISTOLE PREZENTOVÁNY
Naposledy upravil(a) crusader dne pát 13.10.2006, 10:59, celkem upraveno 3 x.
Kdo je připraven, není překvapen.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » pát 13.10.2006, 10:33

crusader:
Já v tom nevidim až takovej problém. Už to tady někdo napsal, je to marketingová "politika". Myslím, že každej výrobce zbraní se snaží co nejlépe propagovat svůj výrobek, nevim o žádným co by napsal "naše výrobky nejsou ničím inovátorské". Vždycky se snaží i zaběhlé věci nově pojmenovat aby to bylo pro zákazníka atraktivnější. Ale myslim, že se shodnem na tom, že Glock přišel se spoustou novinek které zjednodušili konstrukci zbraně a přitom, jak ukázal čas, zvýšil její spolehlivost a životnost. :wink:
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 35

Registrován: stř 11.10.2006, 11:24

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Tento i paralelni vesmíry

Příspěvek od crusader » pát 13.10.2006, 10:54

To bezpochyby - glock je jedna z nejnovátorsky pojatých zbraní konce minulého století a výrobce se nemalou měrou zasloužil o rozvoj moderních velkokapacitních pistolí služebně/obranného typu.

Nicméně právě proto zamrzí že PR je takový jaký je - Každý, a nemusí to být strojař, kdo se např. podívá na nákres zbraně (exploding view) tak vidí že součástek tam není 33 ale 35 (16a + 32a) a to nemluvím o mnou zmiňovaném konstrukčním celku spouště a spoušťového táhla, který se sám skládá z cca 5ti součástek. :-/ (orig text: - jednoduchost: celá zbraň je vyrobena pouze z 33 součástek... je prostě nepravdivý, to ať se na mě nikdo nezlobí - Navíc jak jsem napsal, v tomto by určitě zvítězil jednoranný derringer :-) )
Kdo je připraven, není překvapen.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 97

Registrován: pon 28.8.2006, 22:36

Zbraň: GLOCK

Bydliště: brno

Příspěvek od masaryk » pát 13.10.2006, 11:03

crusader píše: jednoduchost: celá zbraň je vyrobena pouze z 33 součástek... je prostě nepravdivý
no koukal jsem na ten nakres a jako nezucastneny clovek musim rict ze mas pravdu :)

Zpět na „Chyby, návrhy, zlepšení, podpora“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz