Závady a problémy Glock 17 Gen4


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 34

Registrován: pát 21.2.2014, 16:33

Re: Závady a problémy Glock 17 Gen4

Příspěvek od George » pát 18.12.2015, 11:20

hajnrich: Prostě klasický případ brass to face. Naprosto problému rozumím. Poměrně rozšířené zavadění těchto zbraní, kdy příčinou nutně NENÍ limpwrist. Důvod neznámý, zjevně se nějak blbě sejdou tolerance jednotlivých dílů a pak se to stává. Já si tím prošel u G19 gen. 4. Nyní snad vyřešeno. Rozhodně tedy nyní nehází do xichtu polovinu hilzen...

Cesta však byla složitá. Popsána zde: problemy-s-vyhazovanim-nabojnic-t910-80.html viz poslední příspěvek.

V zásadě 2x výměna domečku spouště s vyhazovačem a 1x sady vratných pružin. Mezitím laborace s různými vytahovači... V zásadě žádnému dílu nic nebylo, ale když se to tak proměnilo, tak nyní snad vyřešeno. Jen ty nervy na to...

A naprosto rozumím obavě z výstřelu :-) Já taky pak už mačkal spoušť a zároveň zavíral oči :-D

Tímto Glock nehaním, dle mého jsou to naprosto špičkové zbraně. Jen i Glocky mohou mít někdy své mouchy :-)

Příspěvky: 25

Registrován: pon 30.10.2006, 14:03

Re: Závady a problémy Glock 17 Gen4

Příspěvek od hajnrich » ned 20.12.2015, 15:49

Závadu jsem snad vyřešil. Při vyklápění vytahovač drhnul. Jemným smirkem na skle jsem zabroudi jeho oba boky, srazil hrany a jehlovým pilníkem projel vnitřní stranu drápku vytahovače. Při té příležitosti jsem byl nucen konstatovat, že zpracování tohoto vytahovače (MIM odlitek) je minimálně o třídu horší, než bylo u původního ocelového frézovaného. Vytahovač se viklá na všechny strany, v drážce závěru má vůli a ten drápek je taky nějaký divný... Nicméně úprava zabrala, ze sta ran jen u prvních dvou zásobníků vždy poslední hilzna mi vlítla do obličeje. Jinak všech zbývajících 98 (včetně posledních v zásobníku) letěly tam kam měly.
Brouzdáním po netu jsem zjistil, že tenhle průser se začal u Glocků projevovat právě se zavedením MIM vytahovačů a je to dost diskutovaná závada. Nezdá se, že by to výrobci nějak vadilo...

Příspěvky: 173

Registrován: pon 19.5.2014, 22:28

Zbraň: Glock 26...mimo jiné

Bydliště: Brno

Re: Závady a problémy Glock 17 Gen4

Příspěvek od jost » ned 20.12.2015, 23:56

nejsou ty závady způsobený tou montáží na slovensku? Záměna dílu atd? glocky sem měl zatím tři.. rakousko a nikdy jsem neměl sebemenší problém ani s jedním nábojem po x tisících výstřelech. :roll: u prvního jsem zkoušel jak dlouho vydrží bez jakéhokoliv čištění až mně to špinilo fest ruce tak sem vyčistil ale v životě se mně nestalo že by třeba nábojnice zůstala v závěru nebo mně jí to hodilo do obličeje.

Příspěvky: 25

Registrován: pon 30.10.2006, 14:03

Re: Závady a problémy Glock 17 Gen4

Příspěvek od hajnrich » pon 21.12.2015, 12:49

Mám originální rakouský kus. Jak už jsem psal výše, tohle je můj třetí G, ty předchozí byly generace č.3 s ocelovým frézovaným vytahovákem a byly až nudně spolehlivé. Po téhle zkušenosti, kdyby se mně někdo ptal, jestli si má pořídit nového Glocka, tak mu řeknu, ať si raději koupí XDM. Já osobně už dalšího Glocka nechci. XDM mám taky, ve stejné ráži, takže můžu srovnávat. XDM oproti G střílí bez jediné závady tak jak jsem ho vyndal z krabice, špičková spoušť, díky klasickému vývrtu to nemá problém s požíráním měkkého olova (teflony, které posílá XDM jednou dírou, mi z G lítají naplocho po celém terči) a je i přesnější. U toho XDM jen zatím nevím, jestli vydrží takovou zátěž jak bývá zvykem u G a v podstatě se na něj nedají sehnat žádné doplňky - tady má G výhodu.

Příspěvky: 173

Registrován: pon 19.5.2014, 22:28

Zbraň: Glock 26...mimo jiné

Bydliště: Brno

Re: Závady a problémy Glock 17 Gen4

Příspěvek od jost » pon 21.12.2015, 12:59

tohle se mně nějak nezdá :roll: to by jsi byl asi první člověk na světě co má s Glockem problémy...jak říkám mám třetí 17,26 a 26 4gen. první určitě vystřílel ke dvaceti tisícům a moje 26 G4 na nošení už má za sebou během tří střelnic okolo sedmi stovek. Závady nula takže tak. Hele nejseš od konkurence :wink: :) ?

Příspěvky: 213

Registrován: pon 28.7.2014, 17:49

Zbraň: G17

Re: Závady a problémy Glock 17 Gen4

Příspěvek od Morris » pon 21.12.2015, 14:09

Jost> To, ze s glockom nie su problemy je len ich renome. Realita je inde.
Glock ide dole s kvalitou.

Glock 42 isiel na trh ako uplny nedorobok. Vid moj prispevok a skusenosti tisicov uzivatelov.
post143448.html#p143448

Praskajuce hlavne vacsich razi je tiez realita.

Zober si lubovolny glock 3 alebo 4 generacie vyrobeny pred 2-3 rokmi a zober si tieto modely dnes. Povrchovka zaveru je niekde uplne inde => lacnota.
Porovnaj chod spuste 3. a 4.generacie - to je posun vzad, a nie vpred.

Este aj nove zasobniky su horsie ako stare (vzpriecuju sa pri paskovani prveho naboja)

Ak niekto povie, ze cim starsi glock, tym lepsi, tak ma pravdu.
Mal som 4 glocky, teraz mam 3, mam s cim porovnavat.
Je mi naozaj divne, ze hoci im konkurenti sliapu na paty (napr spomenute XDM) tak glock miesto toho aby pridal, tak to ma na haku. Ale je to viac menej prirodzeny vyvoj kazdej firmy, cize teraz ma glock zrejme fazu upadku. Uvidime ako sa s tym popasuju.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Závady a problémy Glock 17 Gen4

Příspěvek od Int1m1thy » pon 21.12.2015, 17:30

vsechny renomovany firmy ve vsech oblastech jdou s kvalitou dolu hlavne v poslednich par letech... protoze velka cast lidi chce co nelevnejs a mit porad neco novyho... ;) nechtej mit jednu vec 10 let... ale pride mi ze tuten rok se to zase obraci a objevuji se lidi co delaj kvalitni veci za primerenej peniz v celym spektru veci...
G17gen4

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Závady a problémy Glock 17 Gen4

Příspěvek od Pařez » pon 21.12.2015, 18:11

Tak lidi chtít můžou..Už si viděl, že by něco zásadně zlevňovalo?
Hlavní je maximalizace zisku a růst o několik procent ročně.Kvalita se stává jen divadýlkem :(

Příspěvky: 62

Registrován: ned 25.8.2013, 16:48

Zbraň: Glock 26

Re: Závady a problémy Glock 17 Gen4

Příspěvek od ripaxxx » pon 21.12.2015, 18:33

Nevím no...Za mě můžu říct, že G19 4G starý myslím 2roky bez problémů. Plast pod pružinou mám ok, záseky pouze když střílí žena, povrchovka taky dobrá. Jediné co mě stále vrtalo byl "vypadávající vývrt". Čistil jsem jak chuj, sice mizl ale pořád to bylo vidět. Od doby co jsem začal střílet jiné přebíjenky "samodomo" je vývrt krásně hladký a čištění mnohem jednodušší. Nevím čím to je, ale kule jsou také Alsa. Jo a hilzny do xichtu jsem měl prvních pár ran když jsem to držel jak...Myslím, že závady budou asi jak u všeho z nepodařeného kusu

Příspěvky: 39

Registrován: čtv 19.12.2013, 10:11

Re: Závady a problémy Glock 17 Gen4

Příspěvek od elado » stř 23.12.2015, 17:46

Morris: No vidíš, ja som mal len od roku 2012 presne 5 kúskov G17/19/22 gen4 a všetky, opakujem všetky šlapali rovno z krabice absolútne bez problémov. Teda aby som bol presný, bez jedinej závady zbrane tisíce rán. S fabrickým aj prebíjaným strelivom. Tak isto žiadne problémy so zásobníkmi.
Inak som si všimol jeden zaujímavý jav na diskusiách, zbrane závadia často tým istým ľuďom. Takže začínam mať podozrenie, že niektorí ľudia majú proste smolu, alebo sa v zbraniach hrabú a tie potom robia blbosti.
Nových zbraní som mal cca 20 a vždy mi všetky fungovali rovno z krabice ako hodinky. a bolo jedno či to bol glock, sig, cz, hs či hk. jedine u jazdeniek som mal nejaké problémy, ale tie boli už poladené predchádzajúcimi majiteľmi.

Příspěvky: 213

Registrován: pon 28.7.2014, 17:49

Zbraň: G17

Re: Závady a problémy Glock 17 Gen4

Příspěvek od Morris » stř 23.12.2015, 23:03

Mam tomu rozumiet tak, ze podla teba problemy g42, nez vychytali muchy, som si vymyslel?
Chces spochybnit, ze sucasna povrchovka je na mile vzdialena tej par rokov dozadu?
Podla teba chod spuste gen 3 a gen 4 je rovnaky?

Vsetky moje zbrane su bez akychkolvek zmien.

Příspěvky: 39

Registrován: čtv 19.12.2013, 10:11

Re: Závady a problémy Glock 17 Gen4

Příspěvek od elado » čtv 24.12.2015, 0:44

predpokladám, že čítať s porozumením vieš. ak áno, tak nechápem tvojim otázkam, pretože v mojom príspevku absolútne neriešim g42, povrchovku či spúšte, čo je len tak medzi nami skôr o individuálnych pocitoch ako o nekvalite, ktorú ty spomínaš vo svojom príspevku. Alebo ti koroduje g4? opticky sa ani mne povrchovka nezdá extra "kvalitná", ale nepozorujem na mojom géčku nič znepokojivé a to som nie raz strieľal aj v daždi.
Nie som tu ako obhajca glocka, len som si dovolil konštatovať, že moja vlastná skúsenosť, čo sa týka kvality g4 je dobrá. To bola celá pointa môjho príspevku, že niekto má skúsenosti pozitívne a niekto negatívne, ako napríklad ty.
Inak všeobecné konštatovania o klesajúcej kvalite všetkého okolo by bolo dobré aj niečím podložiť (najlepšie relevantnou štatistikou), lebo napríklad ja vlastním strojársku firmu a kvalita našej produkcie je cca taká ako aj pred 5 či 10 rokmi. Tak isto niektoré štatistiky poruchovosti, napríklad automobilov ukazujú, že tie urban legends o klesajúcej kvalite nie sú až tak celkom pravda.

Ale to som odbočil, celé čo som chcel povedať bolo, že ja mám s glockmi 4 generácie len dobrú skúsenosť, všetky fungovali ako hodinky rovno z krabice.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Závady a problémy Glock 17 Gen4

Příspěvek od Int1m1thy » čtv 24.12.2015, 8:52

Parez pokud rostou naklady a chteji udrzet soucasnou cenu musi nekde setrit... ;)
G17gen4

Příspěvky: 173

Registrován: pon 19.5.2014, 22:28

Zbraň: Glock 26...mimo jiné

Bydliště: Brno

Re: Závady a problémy Glock 17 Gen4

Příspěvek od jost » čtv 24.12.2015, 10:21

??? vadného Glocka sem v životě neviděl, jen tady tohle je první případ o kterém čtu v práci používáme Glocky řekl bych že docela tvrdě a nikdy se nestalo že byl sebemenší problém. Na misích máme Glocky protože i přes vlastenectví by si nikdo nelajzl mít tam čezety. Jediný rozdíl co jsem zaznamenal na gen 4 jako uživatel je lepší úchop především v rukavicích. Spolehlivost maximální jestli se na tom dělá nějaká šmouha tak to fakt teda nevím, na svém soukromém Glocku 26 gen. 4 sem také neměl ani jednu závadu a to jsem zkoušel všechno možný krmení...Při obrovském množství se muže stát že bude jeden kus z milionu vadný ale osobně jsem to nikdy neviděl.

Příspěvky: 25

Registrován: pon 30.10.2006, 14:03

Re: Závady a problémy Glock 17 Gen4

Příspěvek od hajnrich » čtv 24.12.2015, 14:44

Nic ve zlém, ale to, že jsi něco neviděl, ještě neznamená, že to neexistuje. Podobných případů je na různých fórech (i tady) popsáno víc.
Včera sto ran, z každého zásobníku jedna až dvě hilzny do obličeje. Nemít ochranné brýle, tak jsem dvakrát přišel o levé oko, přímý zásah. Zkoušeli to dva kolegové, chovalo se to stejně. Výše popsaná úprava vytahovače nezabrala, nebo jen na chvíli. Znova opakuji, moje předešlé dva Glocky, G35 a G23 třetí generace, ještě s ocelovým frézovaným vytahovačem, fungovaly naprosto bezchybně po mnoho let a cpal jsem do toho vše možné. U toho G22, co mám teď, je někde něco špatně. Když zkouším pomalu vytahovat nábojnici z komory, zdá se mi, že v okamžiku, kdy poklesne hlaveň, jí vytahovač drží docela volně, hilzna se volně viklá, až vlastní vahou vypadne. Nevíte někdo, jestli ty vytahovače jsou stejné pro 9mm i 40 SW? Možná tam mám ten devítkovej...
No, budu si s tím ještě chvíli hrát, ale začínám to vidět na reklamaci. Ta zbraň je pomalu víc nebezpečná střelci, než terči.
Jinak souhlasím s tím, že gen4 má podstatně lepší úchop, než předešlé verze. Díky tomu zdrsnění už nemusím rukojeť olepovat šmirglpapírem a s nacvaklým hřbetem s bobřákem je to přímo luxus (abych Glocka pořád jen nehaněl :) ).

Příspěvky: 213

Registrován: pon 28.7.2014, 17:49

Zbraň: G17

Re: Závady a problémy Glock 17 Gen4

Příspěvek od Morris » sob 26.12.2015, 10:54

elado, jost> nepovedal som, ze kazdy glock je zly. Ale posudte sami, ak napisem taketo zhrnutie.

Do gen III boli glocky povazovane za dokonale, co sa tyka spolahlivosti, preto sa stali take oblubene.

U generacie IV, v modeloch, kde sa prvy krat pouzila dvojita vratna pruzina dochadzalo k nasledujucej chybe - pri pouziti bezneho fabrickeho streliva sa pri vyhadzovani zasekavala. Vyustilo to do zvolavacej akcie, kde sa menila vratna pruzina a vyhazovac. Je mozne ze o tom neviete, lebo ste si uz kupili zbrane po zmene. Na tejto stranke dole najdete presnejsie info: http://www.bwarms.sk/2012/glock.html

Potom su tu dalsie dve take male veci - ubrali z materialu v prednej casti ramu (rail) - dovod je taktiez nejasny: usetrili zanedbatelnych 5g na hmotnosti a pol centu? A v mieste styku ramu s pruzinou dochadza k vykusaniu materialu od pruziny.

Suhlasim, ze oba tieto problemy - vlastne tri - ked zapocitam aj tu novu povrchovku, su pravdepodobne iba kozmeticke a ani z dlhodobeho hladiska nebudu mat zly vplyv. Jedna bez druhej su zanedbatelne. Ale ked to takto vsetko zhrniem, tak ja z toho citim trend, ze to co bolo kedysi prvorade uz nie je. Uz su asi ciele ine (tipujem na rocnej baze...), uz nie je citit to nastavenie pre dokonalost. To je aj v ovzdusi firmy, urcite to poznate.
Nedavaju pozor na detaily, ktore boli predtym samozrejmostou. A ked sa nedava pozor na detaily, je len otazka casu, kedy sa nebude davat pozor na nieco dolezitejsie - co sa aj u gen IV stalo.

A to potvrdzuje situaciu s g42, ktora ma viacero dizajnovych (z hladiska technickeho) nedostatkov, co vyustilo k hromadnemu meneniu aj hlavnych casti zbrane (ram, pravdepodobne aj zaver, cela spust aj s domcekom...). Aby som pripomenul o co slo, mne casto po obtiahnuti ostala spust "padnuta" co je zavazny nedostatok. Mal som aj problem s udieranim udernika mimo stred, a aj prislo k neodpaleniu naboja...! Aby bolo jasne, nebol som s tymto problemom sam.

Ostanem este pri g42: ak mate moznost, tak si pozrite ako je rieseny domcek spuste. Je to uplne inak technicky vymyslene, a nemozem si pomoct, ze je to komplikovanejsie ako u ostatnych modelov. U ostatnych modelov je to fakt blbuvzdorne, tu uz podla mna nie.

V oboch spomenutych pripadoch (vratna pruzina Gen IV a problemy g42) to trvalo vyse roka, kym glock identifikoval zavadu, nasiel na nu riesenie a vybavil opravy. Vyse roka! Stalo sa nieco taketo aj u generacie 2 ci 3?

Příspěvky: 10

Registrován: pát 14.11.2014, 22:34

Re: Závady a problémy Glock 17 Gen4

Příspěvek od Johnny-JaK » sob 02.1.2016, 19:39

Morris píše:...Potom su tu dalsie dve take male veci - ubrali z materialu v prednej casti ramu (rail) - dovod je taktiez nejasny: usetrili zanedbatelnych 5g na hmotnosti a pol centu? A v mieste styku ramu s pruzinou dochadza k vykusaniu materialu od pruziny...
- Méně materiálu je tam proto, aby se vešla skládaná pružina s větším průměrem.
- Za okusování rámu opět může sestava vratné pružiny, která se při stlačení může mírně vyhnout do strany.

Tohle jsou ale jen drobnosti pokud pistole nefunguje správně :twisted: .

Příspěvky: 25

Registrován: pon 30.10.2006, 14:03

Re: Závady a problémy Glock 17 Gen4

Příspěvek od hajnrich » sob 09.1.2016, 12:05

Závada s házením hilzen do obličeje vyřešena. Po dalších více či méně úspěšných pokusech jsem nakonec koupil nový vytahovač a po jeho namontování problém zmizel, jako když utne. Nábojnice lítají všechny stejně a do jednoho místa, bez ohledu na provedení náboje. Takže vyřešeno, vadný vytahovač. Nechám si ho na památku :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 544

Registrován: stř 14.5.2014, 17:13

Bydliště: Praha

Re: Závady a problémy Glock 17 Gen4

Příspěvek od Rough boy » sob 09.1.2016, 13:05

Tak to je dobrá zpráva :)
Zajímavý by bylo je přiložit k sobě a pod lupou jim porovnat úhel těch drápků, co se zachycují za rantl hilzny. Tam totiž podle mě bude zakopaný pes.

Příspěvky: 25

Registrován: pon 30.10.2006, 14:03

Re: Závady a problémy Glock 17 Gen4

Příspěvek od hajnrich » sob 09.1.2016, 23:21

Nejspíš jo. Poslední úprava, kterou jsem udělal na tom původním, byla to, že jsem dremelkou s tenkým řezacím kotoučkem lehce projel právě vnitřní stranu toho drápku a jakoby ho prohloubil. Mělo to vliv, hilzny mi přestaly lítat přímo do obličeje, ale pořád mi čas od času prosvištěly kolem hlavy. Takže jsem si ověřil, že to dělá ten vytahovač, koupil nový a doufal že to zafunguje. Pořád to bylo levnější, než benzín, který bych projezdil kvůli reklamaci. A rychlejší.

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz