Zbran(e) po otci


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Příspěvky: 2

Registrován: pát 27.4.2012, 10:54

Zbraň: nemam

Zbran(e) po otci

Příspěvek od venturi » pát 27.4.2012, 11:03

Ahoj,
chtela bych se zeptat, co a jak mam vyresit se zbranema po mem otci. Situace je takova, ze ja mam ke zbranim velmi kladny vztah. Nerada bych neco odevzdavala. Ovsem diky zamestnani a rodine ziju dlouhodobe v zahranici, v jihovychodni Evrope.

Muj tata je na to posledni dobou zdravotne dost zle, nevime dne ani hodiny. Ma neco mezi 5-10 kousky, asi tak pulku legalne. Prevazne kratke. Ma i pekne sberatelske kousky, treba P38 a P08.

Ja mam sice Ceske obcanstvi ale jsem tu tak 10 dnu v roce. Co se stane, kdyz umre? Co ode mne stat ocekava? Jak to funguje? Nemam cesky ZP a nemam cas si ho udelat nebo obnovovat. Nevim, jak bych to mela resit.

Příspěvky: 138

Registrován: úte 03.4.2012, 2:48

Re: Zbran(e) po otci

Příspěvek od Alci » pát 27.4.2012, 13:39

Celý zákon o zbraních zde:

§65: Po smrti majitele zbraní je nutné to ohlásit policii
§66, §64: zbraně získané děděním někým kdo nemá ZP má 2 měsíce na to aby:
- si udělal zbroják
- zbraně prodal
- zbraně trvale vyvezl
- zbraně zničil
- odnesl na policii, která je předá k prodeji nebo po 2 letech neprodeje zničí

Jelikož zřejmě nemáte pobyt na území ČR, tak tu ZP ani nezískáte (§18 odst.1a). Ale podle mě si ho můžete udělat v jiné zemi (podle tamních zákonů, neznám) a zbraně odvézt. Jinak máte 2 měsíce na to, abyste je převedla na někoho, kdo je mít smí. Jinak je musíte prodat/zničit.

edit: to "zničit" znamená NECHAT úředně zničit, ne to naházet do kotle :) A myslí se tím i znehodnocení (nebudou střílet), čímž se z nich stanou zbraně kat. D, které může držet (na území ČR) kdokoliv přes 18 a můžete si je třeba pověsit na zeď.
Naposledy upravil(a) Alci dne pát 27.4.2012, 13:56, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Zbran(e) po otci

Příspěvek od kolaCZek » pát 27.4.2012, 13:45

Ale docela me zarazilo tohle:
venturi píše:...Ma neco mezi 5-10 kousky, asi tak pulku legalne...
Co ta druha pulka..? :shock:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Zbran(e) po otci

Příspěvek od Mistral » pát 27.4.2012, 14:39

Tu má nelegálně ... :twisted:
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!

tmx

Příspěvky: 206

Registrován: čtv 12.1.2012, 20:58

Re: Zbran(e) po otci

Příspěvek od tmx » pát 27.4.2012, 16:37

kolaCZek: jestli to chapu spravne, tak to je ta pulka, s kterou zadne byrokraticke problemy nebudou :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 178

Registrován: pát 04.6.2010, 23:24

Zbraň: bude GLOCK

Bydliště: Slezské podhůří

Re: Zbran(e) po otci

Příspěvek od Anaxien » pát 27.4.2012, 16:50

Pokud je v té druhé "nelegální" půlce i "FAU ZVEI" tak bych měl zájem.. na zahrádku, jako dekoraci..

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]



Omlouvám se OT, ale fakt sem si nemohl pomoci.. je pátek, teploty trhají rekordy a sedím v práci, nuuudaaa...
Glocke साथ हमेशा के लिए
Uživatelský avatar

Příspěvky: 129

Registrován: stř 21.3.2012, 16:43

Bydliště: Brno

Re: Zbran(e) po otci

Příspěvek od Artifex » sob 28.4.2012, 0:28

U nelegálních nakonzervovat, schovat, zatloukat, zatloukat, zatloukat, a při amnestii zlegalizovat.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Zbran(e) po otci

Příspěvek od kolaCZek » sob 28.4.2012, 10:29

Artifex: Ovsem, jestli je mezi nima treba Schmeisser nebo Spagin, tak by ta legalizace mohla byt trochu problemek. :D
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: Zbran(e) po otci

Příspěvek od maja » sob 28.4.2012, 19:17

Každopádně zatloukat. A teď to máme za tyhle rady všichni jasný :D

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Zbran(e) po otci

Příspěvek od Steiner » sob 28.4.2012, 20:22

maja: IMHO na tom jsou porad lip nez ti zoufalci kteri se snazi "venturi" kontaktovat se zajmem o ty nelegalni kousky :wink: protoze nemusi byt vsechno tak jak to na prvni pohled vypada ... na internetu lovi kde kdo a navnady vypadaji ruzne. :roll:

Příspěvky: 85

Registrován: čtv 30.6.2011, 18:26

Zbraň: G26,Taurus 85 multi

Re: Zbran(e) po otci

Příspěvek od garf » sob 28.4.2012, 21:08

"chtela bych se zeptat, co a jak mam vyresit se zbranema po mem otci. Situace je takova, ze ja mam ke zbranim velmi kladny vztah. Nerada bych neco odevzdavala. Ovsem diky zamestnani a rodine ziju dlouhodobe v zahranici, v jihovychodni Evrope. "

Na první pohled to vypadalo :bomb: výbušně... ,tatínek umírá, má tak5- 10 kousků z toho půl legálně ,
co s tím mám dělat ?, žiju v jihovýchodní Evropě ,a nerozumím tomu... , ip adresa odeslání emailu :mrgreen:
Tenhle pokus je hodnej hoodně mazanýho pacha ...tipuju mgr,páč Bc na tohle nemá... ,hodnostně nadporučík...typ Kremlin,druh :b.l.b.-zařazení věda,výzkum,prevence, :
takže souhlasím se všeobecným názorem :P :zatloukat,zatloukat,zatloukat, případně tlouct ,je to marný,je to marný, furt to budou zkoušet,je to marný......

P.S.
takovejch 2500 kontaktů poptávek... po historický P08 ....,nikdo neřek,že zrovna ta je přece nelegál....,psalo se, že asi,možná půlka z celkového počtu, který je taky jen asi 10 ?.... dokáže na chvíli zdržet aktivního pacha ...

skoro , si někdo dělá p.rdel z nás, i našeho přiděleného denního"dohledu"
Naposledy upravil(a) garf dne ned 29.4.2012, 13:37, celkem upraveno 2 x.

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Zbran(e) po otci

Příspěvek od Steiner » sob 28.4.2012, 21:40

garf: neni treba byt jizlivy a hruby ... navic myslim ze je podcenujes :roll: . Treba je "venturi" jen (neuveritelne) naivni a to co napsal/a je pravda. Pak ale musi pocitat s tim, ze ji oslovi nejen vazni zajemci o zbrane, ale i policejni agenti a pri realizaci pak zustanou v siti i ti co ji kontaktovali kvuli tem nelagalkam. Takto to proste na zbranovych forech funguje...
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: Zbran(e) po otci

Příspěvek od Jasik » ned 29.4.2012, 8:47

garf: Trochu ve svých příspěvcích uber "smajlíků". Budou vypadat důvěryhodněji a ne jak
z "bravo girls fora". Tam už chodí Crywolf, ten by to určitě potvrdil :idea:

Příspěvky: 85

Registrován: čtv 30.6.2011, 18:26

Zbraň: G26,Taurus 85 multi

Re: Zbran(e) po otci

Příspěvek od garf » ned 29.4.2012, 12:42

SOUHLASÍM, a OMLOUVÁM SE...
nechal jsem se- tou zjevnou provokací,....- jasným podvrhem strhnout , považuji to za nerealné,nemožné a jen pokus,- si z Vás místních a dohledu pčr udělat dellpr -co budou obhajovat, že je slečna-paní, asi tak neznalá,nezkušená ,naivní... tečka.DOST !

garf

Příspěvky: 2

Registrován: pát 27.4.2012, 10:54

Zbraň: nemam

Re: Zbran(e) po otci

Příspěvek od venturi » úte 01.5.2012, 9:33

zaprve, nemam zajem nikomu nic prodavat, vymenovat nebo pujcovat. Dekuji za reakce ale NE. Otci se ted trochu polepsilo, tak s nim probirame, ze by on sam prodal aspon cast tech co ma s papirama. S tim zbytkem problemy nebudou, to bych si nechala zakonzerovane na chate v CR.

Zadruhe, ne, nejde o zadnou policejni provokaci. Nedelam pro Policii CR ani pro policii zadne jine zeme v Evrope. Jsem docentka fyzikalni chemie na jedne Jihoevropske Univerzite, kde pracuje i muj muz.

Zatreti, jak je to s tim vyvozem, je to opravdu slozita a draha papirovacka? Trvaly pobyt v cesku dosud formalne mam, prave v dome mych rodicu. Slo by mi o vyvoz mimo EU. V zemi kde zijeme je vlastnictvi zbrani dost neformalne resene, takze dovezt to sem k nam by papirovy problem nebyl. Ovsem v CR by to asi bylo strasne slozite a drazsi nez ty zbrane samotne, ne?

tmx

Příspěvky: 206

Registrován: čtv 12.1.2012, 20:58

Re: Zbran(e) po otci

Příspěvek od tmx » úte 01.5.2012, 12:23

venturi: slozite to neni, ale opruz to je.

§ 44 - Trvalý vývoz zbraní a střeliva
http://zbranekvalitne.cz/legislativa/119-2002

http://www.mvcr.cz/clanek/zbrojni-pruvodni-list.aspx

Příspěvky: 167

Registrován: úte 02.3.2010, 21:48

Re: Zbran(e) po otci

Příspěvek od midlos » úte 01.5.2012, 14:07

venturi píše:Otci se ted trochu polepsilo, tak s nim probirame, ze by on sam prodal aspon cast tech co ma s papirama. S tim zbytkem problemy nebudou, to bych si nechala zakonzerovane na chate v CR.
Když někdo napíše tohle na veřejné fórum, nemůže být "zrovna z nejbystřejších".
I taková docentka fyzikální chemie na jedne Jihoevropske Univerzitě může být mdlejšího ducha.

Pořád mi to připadá jako provokace.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Zbran(e) po otci

Příspěvek od HV » stř 02.5.2012, 8:38

Mě to přijde jako standardní mail/spam typu:
Mám strašně moc peněz ale abych je mohl použít, potřebuji je vyvézt. Pokud mi pošlete pár/moc tisíc budete mít provizi ve výši moc a moc penězí


venturi: pokud jsi reálná osoba, doporučuji ti přečíst zákon o zbraních, k dispozici je např. zde: http://zbranekvalitne.cz/legislativa/119-2002. Po přečtení následně zvaž, zda svůj úvodní příspěvek ponecháš v původní podobě. Jo a k tomu vývozu, pokud to nebude zlegalizované, nic se legálně vyvézt nedá. Jak zde již bylo napsáno, počkat na amnestii a zlegalizovat. Následně vyvézt. Cena zbraně je pro každého jiná. Pokud ty "nelegální" kousky mají svoji historickou hodnotu, může být jejich cena pro někoho velmi vysoká a pro jiného je to jen kousek železa.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Zbran(e) po otci

Příspěvek od S474N » stř 02.5.2012, 8:56

venturi píše:V zemi kde zijeme je vlastnictvi zbrani dost neformalne resene, takze dovezt to sem k nam by papirovy problem nebyl.
Ze by to Dansko az tak neresilo? To se mi po pravde moc nezda.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Zbran(e) po otci

Příspěvek od HV » stř 02.5.2012, 9:24

Dánsko je jihovýchodní evropa??? :shock:
...zbraně, mám zbraně

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz