Zdravotni zpusobilost pro ZP sk.D


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Zdravotni zpusobilost pro ZP sk.D

Příspěvek od cityshark » úte 04.12.2012, 16:35

Zdravim, nevsedni dotaz na mistni pravniky a praxi oslehane drzitele Dcka (nepovedlo se mi najit tady a ani pri procitani zakona jsem na odpoved nenarazil):

U koho budu zadat o doklad o zdravotni zpusobilosti pro ZP sk D, v pripade, ze

a) jsem nezamestnany nebo zivnostnik = nemam zavodniho lekare
b) jsem zamestnany, ale sk.D nemam pro vykon tohoto zamestnani (= jsem ajtak, lekar, kosmounaut...), nicmene muj zamestanavatel ma zavodniho lekare (,ktery me jednou za 2 roky v ramci preventivni prohlidky posuzuje ve svetle meho zamestnani =ajtaka/lekare/kosmonauta; tedy zase nic spolecneho s nosenim zbrane pro vykon zamestnani).
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 13.1.2011, 13:08

Zbraň: Remington 870

Bydliště: EU

Re: Zdravotni zpusobilost pro ZP sk.D

Příspěvek od tuareg » úte 04.12.2012, 18:15

Obvoďák :mrgreen:
Mě chrání Bůh a Remington 870
Cynik je ten, kdo za vůní květin hledá někde poblíž rakev.

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Re: Zdravotni zpusobilost pro ZP sk.D

Příspěvek od cityshark » úte 04.12.2012, 18:19

...coz zni i logicky :) Ale nejak se furt nemuzu domaknout toho, kde je to receny (nebo z ceho to vyplyva) v zakone...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 13.1.2011, 13:08

Zbraň: Remington 870

Bydliště: EU

Re: Zdravotni zpusobilost pro ZP sk.D

Příspěvek od tuareg » úte 04.12.2012, 19:42

Nevím kde to je ale je to tak.
Mám to stejný, mám D a nepoužívám je.
Jednou za 2,5 roku mě dá obvodní doktorka štempl na papír a formulku" platnost dle zákona" donesu ho k nám na zbraně a tím to končí.
Mě chrání Bůh a Remington 870
Cynik je ten, kdo za vůní květin hledá někde poblíž rakev.

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Re: Zdravotni zpusobilost pro ZP sk.D

Příspěvek od cityshark » úte 04.12.2012, 21:25

Tak super. Dik za odpoved :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Zdravotni zpusobilost pro ZP sk.D

Příspěvek od Fox4077 » úte 04.12.2012, 23:05

a) obvoďák

b) závodní lékař

Já spadám do b) ale taky chodím k obvoďákovi. Před pár lety jsem měl s cajtem na odd. Zbraně a střelivo, diskuzi na toto téma, a on mi sám řekl, že dle zákona bych to měl mít od závodního lékaře, ale oni to nevyžadujou, protože ví, že je to debilita.
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Re: Zdravotni zpusobilost pro ZP sk.D

Příspěvek od cityshark » stř 05.12.2012, 16:43

Diky za odpoved Foxi.

Tak jenom pro pobaveni, dneska jsem si byl vyzvedavat na P3 novej PZ a nejaky nakupky, tak jsem se pani za prepazkou primo zeptal. Pry o nicem jako zavodni lekar neslysela a samozrejme mi bude stacit obvodak i kdybych to Dcko pouzival aktualne k vykonu zamestnani :-) Ocividne na to dlabou.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Zdravotni zpusobilost pro ZP sk.D

Příspěvek od Fox4077 » stř 05.12.2012, 22:56

Citace: § 20
Zdravotní způsobilost pro vydání zbrojního průkazu

Posuzujícím lékařem se pro účely tohoto zákona rozumí praktický lékař, u kterého je žadatel o vydání zbrojního průkazu nebo držitel zbrojního průkazu registrován k léčebné péči; v případě žadatele o vydání zbrojního průkazu skupiny D je posuzujícím lékařem lékař zařízení poskytujícího zaměstnavateli závodní preventivní péči.

Tak jsem to našel, ale jestli je to stále platné, tak to nevím.
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Re: Zdravotni zpusobilost pro ZP sk.D

Příspěvek od cityshark » stř 05.12.2012, 23:46

Ano to jsem nasel taky. Nastesti policajti nedodrzuji v gtomhle pripade tedy asi zakon do pismene, ale pouzivaj rozum :)

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Zdravotni zpusobilost pro ZP sk.D

Příspěvek od Piggy » čtv 06.12.2012, 16:05

Problém je asi v samotném zákoně:

Závodní lékař je podle citace zákona povinný u "žadatele o vydání" ZP skupiny D. Tomu rozumím tak, že se jedná o člověka, který žádá o skupinu D poprvé. Při "prodlužování" platnosti už stačí "obvoďák".

Zákon očividně vůbec nepředpokládá možnost, že by si o skupinu D žádal někdo, kdo ji právě v té chvíli nepotřebuje do zaměstnání. Přísně vzato by ji ani neměli dávat nikomu, kdo nemá takové zaměstnání :lol:

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Re: Zdravotni zpusobilost pro ZP sk.D

Příspěvek od cityshark » čtv 06.12.2012, 16:10

Nesouhlasim, zakon mluvi o povinnostech zavodniho lekare pro zdravotni zpusobilost obecne i pri prodluzovani. Najdu citaci ze zakona doma...

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Zdravotni zpusobilost pro ZP sk.D

Příspěvek od Piggy » čtv 06.12.2012, 20:37

Cityshark: ale zákon o povinnostech závodního lékaře nehovoří vůbec.
Hovoří o povinnosti posuzujícího lékaře informovat v případě ztráty způsobilosti držitele ZP sk. D zaměstnavatele - což je mimochodem velmi nešťastná formulace.
Vyhláška 493/2002 ukládá závodnímu lékaři povinnost vyžádat si výpis registrujícího praktického lékaře, je-li posuzujícím lékařem a současně není registrujícím praktikem.
Ostatně soudím, že povinnosti závodního lékaře jsou pro náš spor zcela irelevantní - bavíme se o povinnostech držitele :evil:

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Re: Zdravotni zpusobilost pro ZP sk.D

Příspěvek od cityshark » pon 10.12.2012, 13:38

Pak je asi vsechno opravdu v poradku...

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz