Žena přišla při nakupování o pistoli, zloděj jí sebral zbraň


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 451

Registrován: stř 04.1.2012, 13:13

Žena přišla při nakupování o pistoli, zloděj jí sebral zbraň

Příspěvek od Strelkyne » pon 30.4.2012, 16:02

Žena přišla při nakupování o pistoli, zloděj jí sebral zbraň z kabelky
30. dubna 2012 15:22
Nejspíš čekal peněženku, mobilní telefon nebo platební kartu. Sám zloděj však byl patrně dost překvapený, když zjistil, co v kabelce ženy zabrané do nakupování ve skutečnosti nahmatal - pistoli ráže devět milimetrů. Přesto nezaváhal a zbraň ukradl.

Neobvyklou "kapesní" krádež žena oznámila uherskohradišťským policistům v pátek. "Šedesátiletá žena nakupovala v obchodech ve Zlíně a Starém Městě. Když s nákupy skončila, zjistila, že jí v kabelce něco chybí. A to pistole," řekl mluvčí uherskohradišťské policie Aleš Mergental.

Policistům žena řekla, že její legálně držená zbraň CZ 100 ráže 9 mm Luger zmizela z kabelky, kterou měla po celou dobu, kterou trávila v obchodech, u sebe. Netuší proto, ve kterém obchodě a dokonce ani ve kterém městě o zbraň přišla.

Zloději, jenž zbraň vzal, hrozí v případě dopadení obvinění z krádeže a také nejspíš z nedovoleného ozbrojování. Postihu však neujde ani okradená žena. "Že není správné nosit zbraň jen tak volně v kabelce, je evidentní. Zákon říká, že držitel zbraně je povinen chránit si zbraň proti zneužití, ztrátě či odcizení," podotkl Mergental.

Majitelka pistole je proto podezřelá z přestupku, za který jí hrozí až několik tisíc korun pokuty.

Zdroj: http://zlin.idnes.cz/kradez-pistole-z-k ... zpravy_sot
"Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví." Lucius Annaeus Seneca
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Žena přišla při nakupování o pistoli, zloděj jí sebral z

Příspěvek od Fox4077 » pon 30.4.2012, 16:13

No a až ze strachu zakážou držení zbraní, tak to teprv bude hlášených takových případů.
Víte pane policisto, takhle si to štráduju parkem a najednou koukám a moje brokovnice je fuč :shock:
A když jsem ji hledal, tak mi při tom musel někde vypadnout Glock :crazy:
A to se mi stane zrovna, když jsem chtěl zítra zbraně odevzdat. No náhoda je blbec.
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 451

Registrován: stř 04.1.2012, 13:13

Re: Žena přišla při nakupování o pistoli, zloděj jí sebral z

Příspěvek od Strelkyne » pon 30.4.2012, 16:32

Mě by zajímalo, jak by se popasovali s přestupkem, kdyby někomu sekli pistoli z pouzdra nebo z ledvinky (vím, hodně nepravděpodobné). Jinak já taky občas nosím pistoli v kabelce (v oddělené kapse, kde drží jak v ledvince), ale to pak mám prakticky pořád na kabelce ruku. Navíc si pořád hlídám, co se kolem mě děje. Pokud tahle paní ani nezjistila, že má najednou kabelku podezřele lehkou, tak si prostě říkala o malér. Anebo je to celé úplně jinak... :lol:
"Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví." Lucius Annaeus Seneca
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Žena přišla při nakupování o pistoli, zloděj jí sebral z

Příspěvek od Fox4077 » pon 30.4.2012, 18:31

Právě, jestli vona už to není ta transformace legální zbraně na nelegální. :wink:
Někde jsem četl, že jedině nelegální zbraň je zbraň, která je opravdu moje. :)
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.

Příspěvky: 138

Registrován: úte 03.4.2012, 2:48

Re: Žena přišla při nakupování o pistoli, zloděj jí sebral z

Příspěvek od Alci » pon 30.4.2012, 18:53

proc transformovat, kdyz to neni nutny, jen riskujes. Jinak s kabelkou to mohlo byt i tak, ze ji nalozila do kosiku a sla prebirat zeleninu. Takovych kabelek v opustenych kosicich je k videni dost.

Jinak by me taky zajimalo, co uz je prestupek nedostatecneho zabezpeceni a co ne. Kazdou kradez zbrane muzu svyst na nedostatecny zabezpeceni.. evidentne, ale to by si pak policie mohla dost usnadnit praci, kdyby prohlasila, ze lide jsou povinni zabezpecit veskery majetek proti kradezi a vybirat penize od kazdyho, kdo nahlasi jakoukoliv kradez.

tmx

Příspěvky: 206

Registrován: čtv 12.1.2012, 20:58

Re: Žena přišla při nakupování o pistoli, zloděj jí sebral z

Příspěvek od tmx » pon 30.4.2012, 19:09

Asi by se meli vyrabet kabelky se zamkem, protoze kdyz vam nekdo strci ruku dovnitr, je to vase chyba. Samozrejme zamek musi vydrzet dane odporove jednotky :lol:

A ted vazne, pani ma docela smulu, ale ze by za tohle mela byt nejak postihovana?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Žena přišla při nakupování o pistoli, zloděj jí sebral z

Příspěvek od Fox4077 » pon 30.4.2012, 19:26

Jo, je to asi přestupek. Někde jsem četl, že kvér musí být při nošení v pouzdře k tomu určeném. A to pouze kabelka určo není.
Něco jiného by bylo, kdyby řekla, že kvér měla v řádném pouzdře a to vše v kabelce a kabelku stále u sebe. To by podle mě bylo košér. Protože se už nikde neuvádí, kde se má pouzdro se zbraní řádně nacházet.
Myslím, že hlavní aspekt při posuzování je, zda byl kvér v pouzdře či ne. Ale jestli bylo pouzdro se zbraní u pasu nebo v kabelce už není rozhodující. Samozřejmě, pokud vám ukradou zbraň ze zaparkovaného auta, tak vám to, že bylo v pouzdře asi nepomůže.
Jsou to jen moje úvahy, tak po mně prosím neházejte kamením. Díky.
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Žena přišla při nakupování o pistoli, zloděj jí sebral z

Příspěvek od Carloss » pon 30.4.2012, 19:28

To by mě beze srandy zajímalo, kde jsi tohle četl.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Žena přišla při nakupování o pistoli, zloděj jí sebral z

Příspěvek od Fox4077 » pon 30.4.2012, 20:42

Carloss: To už ti fakt nepovím, je to pěkných pár let. Možná nějaký zdejší Guru by to mohl uvést na pravou míru.
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.

Příspěvky: 138

Registrován: úte 03.4.2012, 2:48

Re: Žena přišla při nakupování o pistoli, zloděj jí sebral z

Příspěvek od Alci » pon 30.4.2012, 22:01

zmíněný je jen nošení (mít zbraň nebo střelivo u sebe) a pak jen, že "zbraň nesmí nosit viditelně" (a to prý znamená, že jí nesmí být vidět ani kousek v běžných polohách těla. Takže to, že kousek vykoukne, když se natáhnu prý pořad skrytý nošení je (resp. není to přestupek))

Jediný k věci a co bylo zřejmě porušeno je
§ 58 odst.1) Nošené nebo přepravované držené zbraně kategorie A, B anebo C nebo střelivo do nich musí být pod neustálou kontrolou držitele zbrojního průkazu...
což jestli vůbec neví kde o ni přišla.. pokuta do 50.000,-

tmx

Příspěvky: 206

Registrován: čtv 12.1.2012, 20:58

Re: Žena přišla při nakupování o pistoli, zloděj jí sebral z

Příspěvek od tmx » pon 30.4.2012, 22:34

Bude zalezet na zaznamu z kamer, jestli si to fizlove tedy z tech vsech obchodu vyzadaji. Kdyz ne, tak nic nemaj. Okraden muze byt z principu kazdy. Kazdopadne pokuta je vysmech slusnym lidem, zasadne odpor.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 451

Registrován: stř 04.1.2012, 13:13

Re: Žena přišla při nakupování o pistoli, zloděj jí sebral z

Příspěvek od Strelkyne » pon 30.4.2012, 22:58

Na jistém všeobecně známém semináři před cca 10ti dny bylo řečeno, že pouzdrem (i uzavíratelným obalem pro případ držení) může být klidně auto. Nikde totiž není uvedeno, jak má být pouzdro velké a jak má vypadat. A při nošení je to podobné. Zákon nikde nedefinuje, co je pouzdro/obal na pistoli. Tady je bohužel jádro pudla asi v tom, že paní si tu kabelku prostě nehlídala. Ale se šikovným a problematiky znalým právníkem, kterého má mimochodem ve Zlíně přímo u nosu :D , by se mohla dostat i z toho přestupku.
"Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví." Lucius Annaeus Seneca

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz